Генеральний план розвитку міста Києва та його приміської зони до 2025 року

Генеральний план розвитку міста Києва та його приміської зони до 2025 року

МАТЕРІАЛИ ПРОЄКТУ ГЕНПЛАНУ СТОЛИЦІ ЗМІНЮЮТЬ ВІДПОВІДНО ДО ПРОПОЗИЦІЇ КИЯН

Матеріали проєкту нового Генерального плану міста Києва передали замовнику – Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Проте, перш ніж документ подадуть на розгляд Київради, необхідно буде провести громадські слухання та отримати експертизу містобудівної документації.

Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

Наразі закінчується підготовка Історико-архітектурного опорного плану, який передано до Міністерства культури та інформаційної політики України для розгляду та погодження.

– Проєкт складається із 17 томів текстових та графічних матеріалів і брошури «Основні положення», – зазначив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. – У зв’язку із значним обсягом проєкту та з метою попереднього ознайомлення громадськості Києва з планувальними рішеннями, основні текстові та графічні матеріали розміщено на сайті розробника КО «Київгенплан». Отримано близько 200 пропозицій та зауважень…

За словами Сергія Броневицького, після завершення карантину будуть оголошені офіційні громадські слухання, які триватимуть не менше одного місяця, із проведенням публічних заходів, залученням до обговорення широких верств мешканців міста.

Якщо виникатимуть спірні питання, то їх розглядатиме узгоджувальна комісія.

Проєкт Генерального плану міста Києва розглянуть на архітектурно-містобудівній раді при Департаменті містобудування та архітектури. Проте перед цим треба отримати висновки профільних департаментів та служб КМДА. У разі отримання зауважень, проєктні матеріали доопрацюють. Після цього замовник направить проєкт Генерального плану міста Києва для проведення експертизи містобудівної документації в установленому порядку…

https://vechirniy.kyiv.ua/news/materialy-proyektu-henplanu-stolytsi-zminyuyut-vidpovidno-do-propozytsiy-kyyan

ГЕНПЛАН КИЄВА:

ДЕ ЗАПРОПОНУВАЛИ СТВОРИТИ НОВІ ДІЛОВІ КОМПЛЕКСИ

Наталя Руда 

У “Київгенплані” говорять про перенесення акценту розвитку центру з правого на лівий берег Дніпра для децентралізації міста.

Проєкт нового генерального плану Києва, обговорення якого раніше перенесли через карантин, передбачає створення у місті “загальноміських багатофункціональних” ділових комплексів, а також спеціалізованих центрів. Про це повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації.

Так, у проєкті намічені:

  • розвиток Лівобережного загальноміського поліфункціонального центру вздовж Броварського проспекту, біля станцій метро “Лівобережна”, “Дарниця” та “Лісова”;
  • створення загальноміських багатофункціональних ділових комплексів із високоякісною офісною інфраструктурою в районах просп. Бажана, озера Вирлиця на лівобережжі, Нижньої Телички, Либідської та Одеської площ, “Експоцентру” на правобережжі;
  • реструктуризація комунально-промислових зон у районі Лук’янівки, Дегтярівки, Подолу з освоєнням частини територій під багатофункціональне використання;
  • формування системи багатофункціональних громадсько-ділових центрів, що обслуговують мешканців прилеглих районів приміської зони та підцентрів торговельно-розважального, фінансово-готельно-офісного, спортивного спрямування на Кільцевій дорозі – з акцентуванням на виходах основних лінійних осей планувального каркасу.

Запропоновані зміни можна подивитися на картах:

Дивись тут:

https://www.segodnya.ua/ua/kiev/kother/genplan-kieva-gde-predlozhili-sozdat-novye-delovye-zony-karta-1465116.html

НОВИЙ ГЕНПЛАН: У КИЄВІ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПОДОЛАЮТЬ ЗАТОРИ

У проєкті передбачено будівництво багаторівневих розв’язок

Проєкт генерального плану Києва, який розроблявся понад 10 років і був представлений наприкінці минулого року, передбачає будівництво у столиці багаторівневих транспортних розв’язок. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Будівництво таких розв’язок, як стверджують у комунальній організації “Київгенплан”, пропонується у проєкті в периферійній частині міста і на лівому березі, це дозволить зменшити навантаження від внутрішнього транзитного транспорту на вуличну мережу у центральній і частково у серединній зоні міста.

Так, багаторівневі розв’язки заплановано на Харківській площі та на перетині вулиці Бориспільської з Харківською трасою, на проспекті Романа Шухевича, вулицях Братиславській та Оноре де Бальзака, на Дарницькій площі, на вул. Привокзальній, поблизу станції метро “Чернігівська”…  

Більш детальніше ви ознайомитесь тут:

https://www.segodnya.ua/ua/kiev/ktransport/novyy-genplan-v-kieve-rasskazali-kak-budut-izbavlyatsya-ot-probok-1459488.html

У СТОЛИЦІ ПРОДОВЖАТЬ ЗАЛІЗНИЧНЕ ШОСЕ І ЗБУДУЮТЬ ПЕРЕХОПЛЮЮЧІ ПАРКІНГИ

Проєктом Генерального плану Києва передбачено будівництво додаткової магістралі – подовження Залізничного шосе, яке розвантажить вулиці в історичній частині міста.

Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

– Вулична мережа столиці потребує розвитку. У більшості європейських міст показник щільності магістральної мережі в декілька разів вищий, ніж у Києві,  пояснив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

Подовження Залізничного шосе виконуватиме функцію повноцінного правобережного підходу до Дарницького мостового переходу, який розвантажить існуючі мостові переходи, зокрема Південний та міст Патона, які вже вичерпали свій ліміт пропускної спроможності.

– Наш пріоритет – це створення громадських та пішохідних зон, особливо у центрі Києва, розвиток громадського транспорту, перш за все рейкового, створення відокремлених смуг для руху громадського транспорту, розвиток веломережі… , – додав Сергій Броневицький.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/u-stolytsi-prodovzhat-zaliznychne-shose-i-zbuduyut-perekhoplyuyuchi-parkinhy

ЯКОЮ БУДЕ КОНТРАКТОВА ПЛОЩА У ПРОЄКТІ ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ КИЄВА

Пішохідна зона на Подолі є у проєкті нового Генерального плану столиці. Це передбачено і у Комплексній схемі транспорту, яку розробляє КО «Київгенплан»…

У п’ятницю стало відомо, що 18 травня рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва було скасовано рішення КМДА щодо заборони руху транспорту на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного.

Це рішення обурило киян, які не готові поступатися дорогою транспорту. Отож місто відстоюватиме пішохідну зону на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного.

– Розпорядження КМДА про обмеження руху транспорту на вулиці Сагайдачного та Контрактової площі та створення пішохідної зони, яке було прийнято більше двох років, продемонструвало, що таке рішення правильне. Кияни та гості міста задоволені режимом роботи Контрактової площі і вулиці Сагайдачного у пішохідному форматі. Позов про скасування розпорядження КМДА подали шість людей. Ми не розуміємо, про які перешкоди для шести людей йдеться, і не відмовляємося від прийнятого раніше розпорядження, – зазначив в.о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він зауважив, що незалежно від рішення суду, місто і надалі розширюватиме пішохідну зону – щоб зробити її більш туристично привабливою та комфортною для відпочинку киян та гостей міста.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/yakymy-bude-kontraktova-ploshcha-u-proyekti-novoho-heneral-noho-planu-kyyeva;

http://kyivgenplan.grad.gov.ua/poglyad-u-majbutnye/;

https://3m2.ua/stati/news/u-proyekti-novogo-generalnogo-planu-kyyeva-kontraktova-ploshha-prodovzhuye-buty-pishohidnoyu/;

https://bigkyiv.com.ua/kontraktova-maye-buty-pishohidnoyu-kyyany-zvernulysya-do-meriyi/

 

РОЗРОБНИКИ ПРОЄКТУ ГЕНПЛАНУ КИЄВА ЗАПРОПОНУВАЛИ СТВОРЮВАТИ ГРОМАДСЬКІ ЦЕНТРИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ

У проєкті Генерального плану міста Києва особливу увагу приділено створенню публічних просторів з усіма умовами для відпочинку та дозвілля, а також для проведення громадських заходів для всіх містян, у тому числі людей з інвалідністю. Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

«Проєкт Генплану передбачає, зокрема, розвиток лівобережного загальноміського багатофункціонального центру, орієнтованого на проведення міжнародних та національних масових заходів у сфері культури та дозвілля, – уточнив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. – Біля Дніпра створюється паркова зона. Закладено ідею подовження на північ уздовж масиву Русанівських садів до житлового масиву Троєщина набережної з велосипедно-пішохідним рухом, зв’язаної з пляжною зоною. Крім того, намічено створити етнографічний музей на Троєщині в урочищі «Городище».

Відповідно до рекомендацій експертів мерії Лейпцига у проєкті Генплану Києва передбачено створити центральне ядро загальноміського лівобережного центру із закладенням важливої громадської будівлі музейного призначення (музей сучасного мистецтва) біля виставкового центру в районі станції метро «Лівобережна».

Крім того, на лівобережжі розробники проєкту Генплану пропонують створити Дарницьку рекреаційну зону, яка включатиме парки культури і відпочинку, рекреаційні ліси, лісопарки, а також комплекси закладів відпочинку.

https://kyivcity.gov.ua/news/rozrobniki_proyektu_genplanu_kiyeva_zaproponuvali_stvoryuvati_

gromadski_tsentri_na_livoberezhzhi/;

https://glavcom.ua/kyiv/news/muzey-na-trojeshchini-darnicka-rekreaciyna-zona-livoberezhzhya-kijeva-stane-centrom-kulturi-ta-dozvillya-682494.html;

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5316/news/1590405535.html;

https://dnipr.kyivcity.gov.ua/news/18248.html

ЦЕНТРАЛЬНІ РАЙОНИ КИЄВА ДОДАТКОВО ОЗЕЛЕНЯТЬ –

ПРОЄКТ ГЕНПЛАНУ

Розробники проєкту Генерального плану Києва передбачили додатковий розвиток озеленених територій загального користування для центральних густо забудованих житлових територій у Печерському, Подільському, Солом’янському та Шевченківському районах столиці. Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

Зокрема, проєктом окреслено створення зелених насаджень загального користування на територіях схилів Дніпра, урочищ Кучмин Яр, Гончарі, Дігтярі, Кожум’яки та інших ярів та балок, а також – невеликих скверів біля входів до будівель громадського призначення та в житлових дворах.

Крім того, розробники запропонували сформувати загальноміську ландшафтно-рекреаційну зону на Дніпровських островах із забезпеченням пішохідної досяжності пішохідним мостом через Дніпро, а також річковим пасажирським транспортом, розвиток якого також передбачений проєктом Генплану.

На етап у 20 років приріст озеленених територій загального користування у столиці без урахування буферних парків складе 662 га, з яких 557 га – парки, 68,2 га – сквери, 36,7 га – бульвари та проспекти.

https://kyivcity.gov.ua/news/tsentralni_rayoni_kiyeva_dodatkovo_ozelenyat__proyekt_genplanu/;

https://stopcor.org/kvartyra-za-350-tysyach-dolariv-ta-premium-avto-zhurnalisty-rozshukaly-statky-tayemnoyi-druzhyny-ministra-krykliya/

СТРАТЕГІЯ… ЗАНЕПАДУ

Фото Миколи Тимченка

Аналіз генерального плану столиці від гуру містобудування та архітектури Сергія Дюжева.

Інна ЛИХОВИД

«За одну ніч вирізали дерева і знесли сквер на заповідній гірці біля кінотеатру «Київська Русь». Там мешкали собі білки, дятли і був зелений острівець. Тепер буде житловий комплекс. Чим дихати будемо, неясно, так, мере Віталію Кличку?» — такий допис нещодавно виклала в соцмережах киянка Оксана Задорожна.

Київ і далі перетворюється із зеленого міста на бетонне. Це факт, який щодня обростає новими доказами. Ось декілька останніх новин від громадських організацій, які борються з незаконними розбудовами у столиці: вирубують невеликий ліс біля Національного музею народної архітектури та побуту, знищені дерева біля ПрАТ «Миронівський ХПП», що належить бізнесмену Юрію Косюку, днями рубали дерева в Голосіївському лісі.

І це ще не межа. Якщо Київ затвердить новий генеральний план столиці до 2040 року, столиця втратить більшість зелених насаджень. Коли архітектор та учений у сфері містобудування, колишній керівник «Інституту «Київгенплан» Сергій ДЮЖЕВ почав перераховувати усі зелені території, яких немає в генплані зі статусом зелених насаджень, захотілося втекти із Києва подалі. Місто в такому вигляді навряд чи буде комфортним для життя.

МАНІПУЛЯЦІЇ ІЗ ЗЕЛЕНИМИ ЗОНАМИ

Згодом Сергій Дюжев надіслав у редакцію відкрите звернення до директора департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександра Свистунова і начальника КО «Інститут генерального плану міста Києва» Сергія Броневицького. У ньому експерт розкладає по поличках ключові тези, чому затверджувати новий генплан столиці в такому вигляді — це злочин проти міста і його мешканців. У новій конституції для столиці практично немає місця для зелених зон. Зацитуємо лист Сергія Дюжева до чиновників:…

НА ОСНОВІ ЯКИХ ДАНИХ СТВОРЮВАВСЯ ГЕНПЛАН?…

ДЕ МУЗЕЇ ТА ТЕАТРИ?…

ПЛАН БЕЗ ЗАХИСТУ ВІД ПОГОДНИХ ВИПРОБУВАНЬ…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/strategiya-zanepadu

Стратегія розвитку Києва 2025

У ГЕНЕРАЛЬНОМУ ПЛАНІ ВИЗНАЧЕНО,

ЯК СТОЛИЦЯ РОЗВИВАТИМЕТЬСЯ У МЕЖАХ «КИЇВСЬКОЇ АГЛОМЕРАЦІЇ»

Київ розвиватиметься без значного розширення його території та приєднання прилеглих поселень. Зокрема, проєкт нового Генерального плану розроблено у діючих межах.

Для збалансованого розвитку Києва та суміжних територій пропонується сформувати Асоціацію «Київська агломерація» у формі добровільного співробітництва прилеглих територіальних громад із спільним транспортним каркасом та важливими інфраструктурними об’єктами спільних інтересів.

– Найважливішими об’єктами є: будівництво Західної, Південної, Новокиївської та Східної електропідстанцій-330 у Вишгородському, Новосвятошинському та Бориспільському районах, розміщення 4-х сміттєпереробних комплексів (потужністю по 200 тис. т/рік) на території приміської зони м. Києва з полігонами для захоронення неутилізованих решток, полігонів ТПВ № 5 у с. Підгірці, Обухівському районі, ТПВ ЛБ ТОВ «Десна-2», біля с. Гнідин у Бориспільському районі, в межах Здвижівської сільради Бородянського району, – зазначають у КО «Київгенплан».

Запропоновано резервні ділянки для розміщення сміттєпереробних комплексів або полігонів із сміттєсортувальними станціями ТПВ ТОВ «Металіст»; у Бориспільському районі, у с. Ясногородка Макарівського району, біля с. Старі Петрівці у Вишгородському районі, шламонакопичувач заводів «Хімволокно» та «Радикал» у Броварському районі.

Для створення єдиного транспортного каркасу передбачено будівництво ВКАД, Північного та Південного мостових переходів.

Наслідком стануть позитивні зміни для міста Києва: поліпшення екологічного стану, зменшення транспортних навантажень, поліпшення електро-, тепло-, водопостачання забудови, економія територіальних та інженерних ресурсів міста.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/u-heneral-nomu-plani-vyznacheno-yak-stolytsya-rozvyvatymet-sya-u-mezhakh-kyivs-koi-ahlomeratsii;

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5310/news/1588173867.html

ЯКИМ БУДЕ КИЇВ У 2040 РОЦІ

Проєкт нового Генплану: плакати чи радіти?

Місто майбутнього – без «хрущівок» і… трамваїв?
Наталя Міняйло
У 2020 році завершується дія чинного Генерального плану Києва. Цей документ діяв з 2002 року. У грудні минулого року відбулась презентація проєкту нового Генплану столиці. Над його розробкою працювало комунальне об’єднання «Київгенплан». Фінальну версію документу у відкритий доступ виклали рівно через три місяці після офіційної презентації, а вже 20 березня мали стартувати громадські слухання щодо проєкту. Але їх у зв’язку з пандемією та карантином довелось перенести.
«Главком» ознайомився з проєктом Генерального плану. Що ж чекає Київ та киян у найближчі 20 років?
Кожному киянину 29 кв. м житла
За даними Головного управління статистики Києва, на початок 2019 року житловий фонд столиці складав 68 млн кв. м. За останні майже два десятиліття забезпеченість житлом у столиці зросла на 10% і склала 23,5 кв. м на одного жителя.
За словами голови «Київгенплану» Сергія Броневицького, це дуже низький показник. Наприклад, в країнах Європи на одного мешканця мегаполісу припадає від 35 до 70 кв. м. житла…
«Ми плануємо збільшити цей показник хоча б до 29 кв. м на одного жителя…», – стверджує Броневицький. Для розуміння, у 2019 році у Києві здали в експлуатацію 1,1 млн житла.
Щоб втілити заплановане, житловими будинками місто має забудувати 2,5 тис. га…   А от решту будмайданчиків місто планує знайти на території нинішньої забудови, зокрема за рахунок знесення «хрущівок». Зараз за даними Броневицького, «хрущівки» займають 1,5 тис. га території Києва. Багато з них знаходиться у Солом’янському, Шевченківському районах, а також на Лівому березі.

«Ми можемо проводити або санацію «хрущівок», тобто їхнє утеплення з добудовою поверхів, або зносити їх задля висотного будівництва. Зараз на територіях, зайнятих «хрущівками», щільність населення 130–150 осіб на гектар. При цьому наші норми дозволяють збільшити щільність до 500–550 осіб на гектар. Наше завдання – не допустити перевищення цих норм», – запевняє Броневицький.

Найбільш активно у найближчі 20 років розробники Генплану пропонують забудувати Голосієво (в тому числі…  
Аналітик міських даних Олександр Рак відзначає, що насправді поточний показник забезпечення житлом, яким послуговуються чиновники, не відповідає дійсності. «Київгенплан» рахує його на базі кількості постійного населення Держстату (2,91 млн), хоча в тому ж проєкті Генплану вказує, що фактичне населення на 15% більше – 3,36 млн жителів. Тобто насправді рівень забезпечення житлом у Києві складає до 20 кв. м на одного жителя…

Крім того, за його підрахунками до 2040 року населення столиці зросте до 4,4 млн осіб. Це не лише зведе нанівець плани збільшення кількості квадратних метрів на одного мешканця, а й збільшить навантаження на транспортну інфраструктуру.

Більше тролейбусів, менше – трамваїв
Ще одним пріоритетом нового Геплану має стати розвиток громадського транспорту…

100 кілометрів нових доріг
На сьогодні протяжність магістральної вуличної мережі у Києві складає 760 кілометрів. Ні для кого не новина, що ця інфраструктура не справляється з навантаженням, тому у проєкті Генплану пропонується побудувати 111 кілометрів доріг за 20 років…

100 тисяч місць у дитячих садках і школах
Ще одна критична проблема української столиці – брак місць у дитячих садочках та школах. Наприклад, лише щоб вирішити проблему з чергами в дошкільні заклади, необхідно щорічно витрачати 1–1,5 млрд грн, тобто 2–3% бюджету міста…

Зелені зони і насадження
Згідно з проєктом Генерального плану, кількість зелених зон має зрости на 2300 га. У Києві мають з’явитись 50 нових скверів, 36 парків та 17 лісопарків біля житлових масивів…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

https://glavcom.ua/kyiv/publications/yakim-bude-kijiv-u-2040-roci-projekt-novogo-genplanu-plakati-chi-raditi-672868.html 

НОВИЙ ГЕНПЛАН КИЄВА ТАКИ УРІЗАЄ ПЛОЩУ ЗАПОВІДНИКІВ СТОЛИЦІ.

ЕКОЛОГИ  Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ

Українська Природоохоронна Група (UNCG) наполягає на тому, що проєкт нового Генплану Києва подає заповідні території Києва не в дійсному, а в урізаному вигляді, та спростовує звинувачення Інституту Генплану.

Днями UNCG заявила, що у схемах Генплану не вистачає 9000 гектарів вже наявних заповідних територій.

Зокрема, документ передбачає створення заказника «Жуків острів» на площі 361 гектара, в той час як цей заказник вже існує з 1999 року, при чому на значно більшій площі – 1630 гектарів. Так само парк «Пуща Водиця», який Генплан пропонує створити на 10,7 гектара, існує з 1972 року, займаючи площу у 360 гектара. Також пропонується створити заказник «Острови Ольжин та Козачий» на площі 470 гектарів – він теж існує з 1999 року.

Інститут Генплану назвав ці заяви «відвертими наклепами». Запевняють, що проєкт передбачає навпаки розширення територій природно-заповідного фонду за рахунок нових територій загальною площею 1077 гектарів. Зараз загальна площа заповідників складає майже 18,2 тисячі гектарів, що становить 22% від загальної площі Києва.

Повідомляється, що площу заказників у проєкті визначали відповідно до вихідних даних, наданих Департаментом екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства екології та природних ресурсів та Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Зокрема, Інститут Генплану наголошує, що за рішенням Київради від 1999 року, площа «Жукова острова» складає 361 гектар.

У відповідь в UNCG заперечують: у рішенні Київради взагалі не зазначено площу заказника «Жуків острів», так само як і інших 14 об’єктів природно-заповідного фонду, створених цим же рішенням.

Натомість площі та межі заказника вказано в науковому обґрунтуванні, на основі якого Київрада ухвалює рішення, і ці документи зберігаються у Департаменті заповідної справи Мінекоенерго.

Площа заказника при створенні склала 1630 гектарів, від північної околиці острова Жуків до південної межі Києва. В різний час площа заказника трактувалась як 630, 1630 і 1794,6 гектарів (остання цифра зазначена в чинному наразі Генплані). Скани документів та докладні пояснення цим розбіжностям екологи опублікували на своєму сайті.

«Ми переконані в обґрунтованості наших тривог: природно-заповідний фонд Києва має більшу площу й іншу конфігурацію, ніж його зображає графіка проєкту нового Генплану», – наголошують в UNCG.

http://budport.com.ua/news/17126-noviy-genplan-kiyeva-taki-urizaye-ploschu-zapovidnikiv-stolici-ekologi-byut-na-spoloh; 

 

 ПРОЄКТ ГЕНПЛАНУ КИЄВА ПЕРЕДБАЧАЄ ЗВЕДЕННЯ ДРУГОГО ВИЇЗДУ ІЗ ДВРЗ

ТА АВТОБУСНИЙ МАРШРУТ

У проєкті Генерального плану Києва передбачене зведення нової дороги із житлового масиву ДВРЗ, який завжди потерпав від незадовільного транспортного сполучення. Також новим виїздом планують запустити автобусний маршрут, завдяки якому до найближчого метро можна буде дістатися хвилин за 10. Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

«Проєкт Генплану передбачає розширення автобусної мережі насамперед у районах нової забудови та на перспективній магістральній мережі (91 км), виділення окремих смуг руху автобусів на магістральній мережі та будівництво двох нових автобусних парків у районах Совки та Позняки», – додав начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький.

Матеріали проєкту нового Генплану розміщено для ознайомлення на сайті розробника – КО «Київгенплан» за посиланням: http://kyivgenplan.grad.gov.ua/.

Кияни мають змогу ще до громадських слухань, які відбудуться після закінчення обмежувальних заходів, ретельно вивчити матеріали проєкту і надати свої зауваження і пропозиції на електронну адресу: kyivgenplan.prop@gmail.com, а також на поштову адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32.

Також тривають роботи з перевірки функціонального призначення територій і підтвердження можливості розміщення об’єктів та комплексів (детальніше – за посиланням: http://kyivgenplan.grad.gov.ua/vidy-deyatelnosti/razrabotka-generalnogo-plana/).

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5305/news/1586361684.html

СТАЛИ ВІДОМІ ПОДРОБИЦІ ПРО ДОЛЮ

ГІРКИ КРІСТЕРА У КИЄВІ

Як повідомили у КО «Київгенплан», історична місцевість у Подільському районі «Крістерова гірка» за проєктом Генерального плану Києва є недоторканою частиною пам’ятки природи. Будівельні роботи тут не передбачені.

Пресслужба КО «Київгенплан» пояснила наступне:

«На основному кресленні проєкту Генерального плану міста Києва ця земельна ділянка за функціональним призначенням віднесена до території зелених насаджень загального користування відповідно до рішення КМР від 12.12.2019 № 446/8019 «Про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 1,09 га на вулиці Вишгородській, 47-ж у Подільському районі міста Києва, укладеного між Київською міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю “Будінвест КМ” від 14.08.2007 N 85-6-00341 (зі змінами, внесеними угодою від 29.05.2017), та врегулювання питання подальшого використання земельної ділянки площею 1,09 га на вулиці Вишгородській, 47-ж у Подільському районі міста Києва». Тому на кресленні «Озеленені, ландшафтно-рекреаційні території і території та об’єкти природно-заповідного фонду» зазначена ділянка визначена як «Частина пам’ятки природи Крістерова гірка».

Нагадаємо, Крістерова Гірка – історична місцевість, пам’ятка природи та однойменний парк, що знаходиться у Подільському районі м. Києва. Місцевість розташована на території між вулицями Вишгородською, Западинською, Червонопільською, Вітряні Гори та Осиповського (по обидва боки). Частину парку за адресою вул. Вишгородська, 47-ж, ділянка з кадастровим номером 85:166:0003 забудовник намагався знищити і звести житло.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/staly-vidomi-podrobytsi-pro-dolyu-hirky-kristera-u-kyyevi

ДО ГЕНПЛАНУ КИЄВА

ВНЕСЛИ ДЕСЯТКИ НОВИХ ЗАПОВІДНИХ ЗОН

До проєкту Генерального плану міста Києва внесено рішення про розширення мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду за рахунок нових територій.

Про це повідомили в КО «Київгенплан».

Це, зокрема, території схилів по Смородинському узвозу, парків «Пуща Водиця», уздовж проспекту Перемоги та «Совська балка», урочища «Кільнище», частково території Дарницького ЛПГ (Броварське лісництво), а також території лугів на південь від житлового масиву Осокорки та озера Небреж тощо.

Перелік перспективних територій для розвитку природно-заповідного фонду:

  • регіональний ландшафтний парк «Дніпровські острови» (частково) – 72,5 га;
  • заказник «Острови Ольжин та Козачий» – 470 га;
  • Експоцентр України (лісова ділянка) – 110 га;
  • Головна астрономічна обсерваторія НАН України – 23 га;
  • заказник «Жуків острів» – 361 га;
  • урочище «Серякове» – 121 га;
  • урочище «Церковщина» – 27,5 га;
  • урочище «Бакаловщина» – 134 га;
  • дві ділянки ЛПГ «Конча-Заспа», що не входять в сучасні межі НПП – 136,5 та 119 га;
  • ділянка, що прилягає до заказника «Лісники» – 100 га;
  • озеро Синє – 7,7 га;
  • парк-пам’ятка «Феофанія» (розширення) – 16 га;
  • ПКіВ «Пуща Водиця» – 10,7 га;
  • парк уздовж проспекту Перемоги – 7,4 га;
  • парк «Совська балка» – 9,7 га;
  • урочище «Кільнище» – 352 га;
  • лісовий заказник місцевого значення «Березовий гай»(розширення) – 8,4 га;
  • лісовий заказник загальнодержавного значення «Броварський праліс» – 92 га.

Крім того, розробники пропонують до заповідання три озера з прилеглою до них територією: озеро Синє – 7,7 га, озеро Лугове – 15 га та озеро Редькіно – 81 га.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/do-henplanu-kyyeva-vnesly-desyatky-novykh-zapovidnykh-zon;

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5301/news/1585212476.html

ПРОЄКТ ГЕНПЛАНУ КИЄВА ПОВНІСТЮ ГОТОВИЙ,

МІСТЯН ПРОСЯТЬ ЙОГО ВИВЧИТИ

Нині у киян з’явилася можливість та вільний час ретельно вивчити всі складові проєкту Генерального плану міста.

– Матеріали проєкту нового Генерального плану міста Києва оприлюднено на сайті КО «Київгенплан», – повідомляє його пресслужба На сьогодні робота з розробки проєкту нового Генерального плану міста Києва завершенаМатеріали проєкту нового Генплану розміщено для ознайомлення на сайті розробника – КО «Київгенплан» за посиланням.

Кияни матимуть змогу ретельно вивчити матеріали проєкту і надати свої зауваження і пропозиції на електронну адресу kyivgenplan.prop@gmail.com, а також на поштову адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 32.

– Ми були готові розпочати громадські слухання та обговорення проєкту згідно з ухваленими Київською міською державною адміністрацією планами – з 20 березня 2020 року,  повідомив начальник КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. – Проте через ситуацію, що склалася у зв’язку з можливим розповсюдженням коронавірусу в Києві та Україні, а також введенням обмежувальних заходів, покликаних убезпечити мешканців, ми не маємо можливості проводити масові заходи у цей період. Одразу після звершення карантинних заходів у столиці ми, відповідно до законодавства, проведемо повноцінні громадські слухання із залученням найширших верств мешканців столиці.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/proyekt-henplanu-kyyeva-povnistyu-hotovyy-mistyan-prosyat-yoho-vyvchyty

ПАРКИ НА ЛУК’ЯНІВЦІ ТА БАТИЄВІЙ ГОРІ:

ЩО ПОБУДУЮТЬ У СТОЛИЦІ

Для розвитку рекреаційних територій в проєкті Генерального плану передбачено створення нових об’єктів озеленених територій загального користування, а саме парків, скверів та бульварів. Які об’єкти з’являться у Святошинському, Солом’янському та Шевченківському районах?  

Святошинський район

Парки 

Парк між вул. Нумова та Святошинським ЛПГ – 36,3 га
Парк відпочинку по вул. Відпочинку – 5,5 га
Розширення парку “Совки” – 18,8 га
Розширення парку відпочинку вздовж вул. Ушакова біля ставка № 16 (протилежний берег ставка) – 4,7 га

Солом’янський район

Сквери 

Сквер по проспекту Валерія Лобановського та пров. Новонародному – 0,4 га
Сквер по вул. Дружній та пров. Овражному (на схилах) – 3,3 га
Сквер по вул. Кудряшова, 5 – 0,7 га
Сквер між вул. П. Радченка та Донською – 1,6 га
Сквер по вул. Майській, 3 – 1,8 га
Сквер на вул. Докучаєвській, 16 – вул. Городня – 0,4 га
Сквер на Батиєвій горі – 1,2 га
Сквер між Докучаєвским провулком та вул. Огородня – 0,3 га
Сквер по проспекту Валерія Лобановського – 0,3 га

Бульвари 

Бульвар між вул. Народного Ополчення та Пулюя – 0,6 га

Шевченківський район

Парки 

Парк відпочинку на схилах Фестивальної алеї – 0,8 га
Парк на схилах по вул. Лук`янівській та вул. Олегівській (2,34 га в Подільському районі) – 15,0 га
Парк на схилах по вул. О. Шмідта (1,4 га в Подільському районі) – 9,0 га
Парк по Смородинському узвозу – вул. Нагірній (0,9 га в Подільському районі) – 12,6 га
Парк по Косогірному провулку – 4,8 га
Парк по вул. Лук`янівській, 27-29 – 3,5 га
Парк на схилах Вознесенського узвозу – 4,1 га
Парк на Врублівському узвозі – 3,4 га
Розширення Парку «Бабин Яр» – 2,2 га 

https://vechirniy.kyiv.ua/news/parky-na-luk-yanivtsi-ta-batyyeviy-hori-shcho-pobuduyut-u-stolytsi

ПАРКИ НА РІЧЦІ ЛИБІДЬ Й ОЗЕРАХ НА ОСОКОРКАХ:

ЩО ПОБУДУЮТЬ У СТОЛИЦІ

Для розвитку озеленених та рекреаційних територій в проєкті Генерального плану передбачено створення нових об’єктів озеленених територій загального користування, а саме парків, скверів та бульварів. Про це пише пресслужба КО «Київгенплан» й публікує перелік об’єктів нового зеленого будівництва трьох районів (далі буде) міста на етап у 20 років.

Голосіївський район 

Парки 

Парк на о. Великий – 40,7 га
Паркова зона в громадському центрі “Теличка” – 28,5 га
Розширення Голосіївського парку культури та відпочинку ім. М. Рильського – 32,2 га
Парк-набережна вздовж річки Либідь – 11,3 га
Парк-набережна вздовж р. Коник – 13,1 га
Резерв зелених насаджень загального користування після 2025 року (захисні зелені насадження біля Байкового кладовища) – 6,6 га
Парк біля академії СБУ – 3,6 га
Парк по вул. Метрологічній біля автодрому – 7,9 га

Сквери 

Сквер на Корчуватському провулку (с. Мишоловка) – 1,4 га
Сквер на схилах Мишоловського яру (пров. Квітки-Основ’яненко) – 1,6 га
Сквер біля Китаївських озер по вул. Китаївській – 1,4 га
Сквер по вул. Ягідна біля Китаєво – 2,2 га
Сквер № 2 по вул. Ягідна біля Китаєво – 0,6 га
Сквер № 3 по вул. Ягідна – 1,7 га
Сквер біля в’їзду в Пирогово – 3,9 га
Сквер по вул. Пантелеймонівська – 1,2 га
Сквер по Столичному шосе, 98 – 0,9 га
Сквер біля озера в селищі Чапаєвка по вул. Академіка Заболотного – (в т.ч. водні поверхні 0,57 га) 1,7 га
Сквер по Фрометівському узвозу – 1,1 га

Дарницький район 

Парки 

Парк відпочинку біля озера Вирлиця – 11,6 га
Парк-набережна в 11 мікрорайоні Позняки-Західні – 17,2 га
Парк біля озера Тягле (без акваторії) в т.ч. пляж – 49,0 га
Парк біля озера Небреж в т.ч. пляж – 18,3 га
Парк біля озера Мартишів – 3,6 га
ПКіВ на проектованому житловому масиві Рембаза – 18,5 га
Парк-набережна біля озера Заплавне – 16,7 га
Парк-набережна в ур. Вітовець – 19,0 га
Парк відпочинку «ІІ-й мікрорайон Позняки» (біля озера Жандарка) – 8,0 га
Парк ж/м «Позняки-Східні» (без акваторії) – 5,7 га

Сквери 

Сквер по вул. Левадній – 0,2 га
Сквер-набережна біля озера Мартишів – 1,3 га
Сквер №1 на проектованому житловому масиві Рембаза – 2,6 га
Сквер №2 на проектованому житловому масиві Рембаза – 1,9 га
Сквер по вул. Канальна – 1,6 га
Сквер на перетині просп. П. Григоренко та вул. Здолбунівської – 1,2 га
Сквер біля озера Корольок – 2,5 га

Бульвари 

Бульвар № 1 на проектованому житловому масиві Рембаза – 3,5 га
Бульвар № 2 на проектованому житловому масиві Рембаза – 2,5 га

Деснянський район 

Парки 

Парк “Приозерний” (по вул. М. Закревського) – 20,0 га
Парк біля озера “Алмазне” в т.ч. Спортивний парк “Алмазний” – 13,3 га
Парк «Героїв України» (с. Биківня) – 9,1 га

Сквери 

Сквер між пр. Маяковського, бульварами Бикова та Висоцького – 2,6 га
Сквер біля храму св. Трійці (розширення) – 0,4 га
Сквер по вул. Радистів (с. Биківня) – 3,3 га

https://vechirniy.kyiv.ua/news/parky-na-richtsi-lybid-y-ozerakh-na-osokorkakh-shcho-pobuduyut-u-stolytsi

ЩО ПОБУДУЮТЬ У ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ЗА НОВИМ ГЕНПЛАНОМ

КП «Київгенплан» – розробник нового проєкту Генерального плану столиці – продовжує серію публікацій з докладним описом об’єктів, які передбачені в проєкті головного містобудівного документу столиці. Спеціалісти – містопланувальники – будуть називати основні об’єкти та заходи, що передбачені у проєкті Генерального плану міста Києва для кожного з районів міста.

Що передбачено в проєкті генерального плану для Дарницького району столиці:
– Будівництво дитячої лікарні та дитячої поліклініки по вул. Здолбунівській – на етап 7 років.
– Будівництво лікарні та станції швидкої допомоги по вул. Канальній.
– Будівництво багатофункціонального спортивно – оздоровчого комплексу з зоною відпочинку, закладами торгівлі та громадського харчування та парковою зоною в районі озера Вирлиця – на етап 7 років.
– Будівництво дитячої школи мистецтв, 2 мкр. ж/м Позняки (вул. Дніпрова) – на етап 7 років.
– Будівництво і реконструкція закладів дошкільної та шкільної освіти (понад 40 об’єктів) – на етап 7 років.
– Реконструкція споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва технологічної лінії по обробці та утилізації осадів Бортницької станції аерації – частково на етап 7 років.
– Модернізація з встановленням сучасної високотехнологічної системи хімічного очищення димових газів сміттєспалювального заводу «Енергія» – на етап 7 років.
– Будівництво частини магістралі Троєщина – Осокорки – на етап 7 років.
– Будівництво центру захисту тварин на вул. Автопарковій у Дарницькому районі – на етап 7 років.
– Будівництво пожежного депо на вул. Харченка, 55-в, Бортничі Верхні.
– Будівництво багаторівневих перехоплюючих паркінгів на в’їздах і біля основних пересадкових вузлів (в районі ст. м. «Бориспільська» (на етап 7 років), Дарницького залізничного вокзалу).
– Будівництво багаторівневих паркінгів в районі ст. м. «Харківська».
– Парк-набережна в 11 мікрорайоні Позняки-Західні – на етап 7 років.
– Парк біля озер Тягле і Небреж – на етап 7 років.
– Паркова зона в урочищі Вітовець і біля озера Заплавне.
– Будівництво багаторівневих перехоплюючих паркінгів на в’їздах і біля основних пересадкових вузлів (в районі ст. м. «Бориспільська» (на етап 7 років), Дарницького залізничного вокзалу).
– Будівництво багаторівневих паркінгів в районі ст. м. «Харківська».
– Будівництво транспортної розв’язки в різних рівнях на Харківській площі та на перетині вул. Бориспільська з Харківською трасою.
– Реконструкція з розширенням проїзної частини вулиць Бориспільська, Тростянецька.
– Добудова лівобережної транспортної розв’язки Дарницького мосту – на етап 7 років.
– Влаштування скверу «Берковщина» зі спортивними зонами – на етап 7 років.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/shcho-pobuduyut-u-darnyts-komu-rayoni-za-novym-henplanom

ЩО ПОБУДУЮТЬ У ПЕЧЕРСЬКОМУ РАЙОНІ ЗА НОВИМ ГЕНПЛАНОМ

Громадські обговорення проєкту Генерального плану м. Києва заплановано розпочати на початку березня.

КП «Київгенплан» – розробник нового проєкту Генерального плану столиці – завершує серію публікацій з описом об’єктів, які передбачені в проєкті головного містобудівного документу столиці. 

Раніше спеціалісти розповіли про нове будівництво у Дарницькому, Солом’янському, Шевченківському, Святошинському, Подільському, Голосіївському, Оболонському, Дніпровському та Деснянському районах.

Основні об’єкти, що передбачені у проєкті генерального плану для Печерського району.
Будівництво громадського комплексу спортивно-оздоровчого призначення на вул. Маккейна, 5 – на етап 7 років.
Будівництво і реконструкція закладів дошкільної та шкільної освіти (12 об’єктів) – на етап 7 років.
Будівництво правобережного підходу до Дарницького мостового переходу – частково на етап 7 років
Будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні та меморіального комплексу Героїв-киян, що загинули за цілісність та незалежність України, на розі вулиці Михайла Грушевського та Петрівської алеї – на етап 7 років.
Будівництво транспортної розв’язки в різних рівнях на площі Героїв Великої Вітчизняної Війни – на етап 7 років
Будівництво канатної дороги між Хрещатим парком і Трухановим островом – на етап 7 років.

Наголошуємо, що наведена інформація має на меті ознайомити громадян з основними об’єктами, що передбачені в проєкті генерального плану та не є офіційним документом.

Генеральний план – об’ємний документ із 17 розділів: від транспорту й інженерного забезпечення до екології та культурної спадщини. З початку громадських обговорень, які мають відбутися в березні, матеріали будуть презентуватися у кожному районі міста задля отримання пропозицій та зауважень громадськості та подальшого ухвалення виваженого документа.

https://vechirniy.kyiv.ua/news/shcho-pobuduyut-u-pechers-komu-rayoni-za-novym-henplanom

НОВИЙ ГЕНПЛАН КИЄВА ПЕРЕДБАЧАЄ ПЕРЕПРОФІЛЮВАННЯ

МАЙЖЕ 1,7 тис. гектарів ТЕРИТОРІЙ ПРОМЗОН  – СЕРГІЙ БРОНЕВИЦЬКИЙ

У проєкті нового Генерального плану міста Києва закладено зменшення площі промислових і комунально-складських територій шляхом підвищення ефективності використання земельних ділянок та виробничих фондів. Про це повідомили у КО «Інститут Генерального плану міста Києва»…

Перетворення промислових територій неподалік центру на багатофункціональні райони – це можливість для міста скоротити так звані маятникові міграції у робочі дні, адже окрім нового житла, тут з’являться заклади торгівлі, офісні площі невеликих компаній, нові сквери, пішохідні алеї.

За новим Генпланом Києва, намічено перепрофілювання майже 1,7 тис. гектарів територій для громадської багатофункціональної, житлової багатоквартирної забудови, озеленення та інженерно-транспортної інфраструктури у промрайонах: «Подільсько-Куренівський», «Дніпровський», «Микільська Борщагівка», «Нивки», «Відрадний», «Теличка», «Воскресенський», «Дарницький», у промзонах «Корчувате» та «Пирогово»…

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5286/news/1580188552.html

Хрещатик. – 2020. – 28 січ. – С. 4.

 

ПРОБЛЕМА ГЕНПЛАНУ ПЕРЕЗРІЛА:

ЧОМУ НІХТО НЕ ГОВОРИТЬ ПРО АГЛОМЕРАЦІЮ КИЄВА

Володимир ЯЛОВИЙ

Наприкiнцi 2019 року Київська міська державна адміністрація презентувала депутатам Київради та представникам громадськості Генеральний план столиці на найближчі п’ять років. На заході були також присутні іноземні фахівці з Євросоюзу, які висловили свої зауваження й побажання…

Ну, подібних картинок за своє життя бачив немало, особливо коли — «під йолочку». Але про це треба говорити серйозно. Реалістичність реалізації Генплану залежить від кількох чинників, на які розробники чомусь звернули мало уваги. По-перше, потрібна дієва взаємодія київської влади з центральною. Бо центральна влада повинна бути зацікавлена в розвитку столиці, на території якої перебуває й вона. Скажу, що цієї взаємодії, ділових контактів ми не відчували впродовж останніх років. Я можу порівнювати різні уряди за майже тридцятилітню історію незалежності і скажу, що раніше і прем’єр, і профільні міністри часто контактували з Київрадою…

Більш детально ви ознайомитесь тут: 

https://www.umoloda.kiev.ua/number/3558/159/142697/

Україна молода. – 2020. – 28 січ. – С. 7.

 РОЗРОБНИКИ НОВОГО ГЕНПЛАНУ КИЄВА

ПРОПОНУЮТЬ РОЗШИРИТИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК «ГОЛОСІЇВСЬКИЙ»

ДО  12,7 тис. ГЕКТАРІВ

Проєктом нового Генерального плану міста Києва передбачено розширення територій національного природного парку «Голосіївський» на 1,7 тис. гектарів – до 12 ,7 тис. гектарів у межах міста. Про це повідомив начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану міста Києва» Сергій Броневицький.

Розробники проєкту заклали до нього також рішення про створення 11 територій та об’єктів природно-заповідного фонду на зарезервованих територіях. Їх загальна площа сягатиме майже 1,1 тис. гектарів. Передбачено коригування проєкту створення та уточнення меж регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови», збереження Біличанського лісу та інших об’єктів.

За новим Генпланом, у Києві намічено збільшити загальну площу озеленених територій загального користування майже на 2,3 тис. гектарів – із 5,3 до 7,6 тис. гектарів. Будуть створені буферні парки площею майже 1,6 тис. гектарів, розширені Голосіївський парк культури та відпочинку ім. М. Рильського, парк «Партизанська слава», парки «Оболонь» і «Перемога». У місті з’являться нові  районні парки відпочинку та спортивні парки.

«Забезпеченість населення зеленими насадженнями загального користування зросте із 18 до більш ніж 23 квадратних метрів на одну особу на перспективу», – повідомив Сергій Броневицький.

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5283/news/1579517617.html

ВІТАЛІЙ КЛИЧКО: «ДООПРАЦЮВАТИ ЗГІДНО

ІЗ ЗАУВАЖЕННЯМИ ГРОМАДСЬКОСТІ ПРОЄКТ

НОВОГО ГЕНПЛАНУ ПЛАНУЄМО ПРОТЯГОМ ВЕСНИ.

ЩОБ ДО ЛІТА УХВАЛИТИ ДОКУМЕНТ»

Проєкт нового Генплану столична влада планує доопрацювати згідно із зауваженнями та пропозиціями, що будуть у громадськості, протягом весни. Щоб до літа наступного року ухвалити основний містобудівний документ Києва. Громадські слухання та обговорення розпочнеться вже на початку 2020-го року. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі телеканалу «Україна»…

Він зазначив, що в документі йдеться і про будівництво перехоплюючих паркінгів біля транспортних розв’язок – поблизу станцій метро та на в’їздах до міста. Актуальним, за словами Віталія Кличка, залишається також створення на міських магістралях окремих смуг руху для громадського транспорту…

Нагадаємо, проєкт нового Генерального плану столиці представили на форумі «Майбутнє Києва».

Захід був організований КО «Інститут Генерального плану міста Києва» та Департаментом містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації…

На форумі, окрім презентації проєкту Генплану, відбулися панельні дискусії: «Формування Київської агломерації», «Компактний розвиток Києва», «Транспорт, вулиці, дороги», «Екологія. Зелені зони» і «Збереження культурної спадщини та цінного ландшафту». Під час обговорення іноземні та вітчизняні експерти поділилися досвідом, своїми думками і рекомендаціями щодо основних напрямів містобудівної політики та проєкту Генерального плану Києва. 

http://kreschatic.kiev.ua/ua/5278/news/1577191126.html

ГЕНПЛАН ЯК ДЗЕРКАЛО МАЙБУТНЬОГО КИЄВА

Олександр Сергієнко

Щоб уникнути помилок дуже важливо приймати генеральний план не формально, а з залученням для його обговорення експертів і широкої громадськості.

Для чого потрібен новий Генеральний план розвитку Києва? Є дві кардинально протилежні відповіді, перша — щоб узаконити незаконні забудови, друга — щоб сформулювати й окреслити в картах і розрахунках Київ 2040-го року. Яку оберемо?…

1143 зміни за 4 роки

Загальна біда нашого суспільства, і Києва зокрема — тотальне недотримання законів, нормативних документів, правил та інших стандартів. Відбувається все це або прямо, через відсутність ефективного контролю та механізмів покарання, або неявно, обхідними шляхами, ухваленням додаткових документів, які просто нівелюють дію попередніх. У нашому випадку впродовж багатьох років, коли треба було “обійти” генплан, ухвалювали… 

Якісний обґрунтований Генплан-2020, розробники якого, до речі, отримали Державну премію України, розірвали на шматки зажерливі забудовники й продажні міські чиновники. Саме тому ще наприкінці першого десятка…

Свобода вимагає нових підходів

Разом зі свободою пересування, як основоположної європейської цінності, все стало набагато складніше – прорахувати чисельність населення міста, особливо такого великого, як Київ, стало неможливо…

Нові підходи… 

Зрозуміло, що нині треба докорінно змінювати принципи й підходи до розробки генплану Києва…

…та нові небезпеки

Отже, місто планує використовувати внутрішні резерви для розбудови. Які?…

https://dt.ua/internal/genplan-yak-dzerkalo-maybutnogo-kiyeva-333622_.html;

https://www.the-village.com.ua/village/city/city/292299-rekonstruktsiya-hruschovok-tri-novi-mosti-ta-chetverta-gilka-metro-scho-u-proekti-novogo-genplanu-kieva

Дзеркало тижня. – 2019. – 21-26 груд. – С. 3.

КУЛУАРНИЙ ГЕНПЛАН

Без участі громади та без конкретних даних — навіщо Київ провів елітний форум, присвячений розвитку міста?

Інна Лиховид

Нещодавно в Києві відбувся форум із багатообіцяючою назвою – «Київ майбутнього». Родзинкою заходу мала стати презентація мером Віталієм Кличком нового генерального плану столиці. Це документ, який детально прописує розвиток міста під мікроскопом: на якій вулиці що побудують, які дороги заасфальтують, де замінять міські комунікації, які підприємства закриють чи створять із нуля, забезпечуючи нові робочі місця, де саме оновлять чи висадять парки, скільки велодоріжок з’явиться у транспортній інфраструктурі міста і, власне, як розвиватиметься громадський та автомобільний транспорт з урахуванням принципу, що пішоходи у місті повинні бути у пріоритеті.

Вмістити ґрунтовний опис міського життя на найближчі кілька років на 30 сторінках рекламного буклета видається фантастикою. Адже генплан будь-якого міста – це кількатомник на сотні сторінок. Однак саме тоненькі брошури разом із двома альбомами фотозвіту діяльності Кличка на посаді мера отримали учасники згаданого форуму. Закралася думка…

«Це вже п’ятий чи шостий проєкт генплану. Те, що було на сайті «Інституту генерального плану міста Києва» зранку перед форумом, і те, що показували нам на екрані, це дві великі різниці, – коментував експерт із містобудування Віктор ГЛЕБА. — Я вже знайшов нашвидкуруч гектарів 200, які не відповідають за кольором тому, що було на сайті розробника генплану (приміром, зелений колір змінено на жовтий, тобто територія із зеленими насадженнями змінює цільове призначення на житлову забудову. — Авт.). Це була презентація намірів провести громадські слухання і легалізувати через юридичні процедури все те, що чиновники напроєктували. Тобто детальні плани територій, затверджені всупереч чинному генплану, тепер легалізуються в новому».

Якщо раніше кияни боролися точково за конкретний сквер, парк чи просто вільний простір між будинками, то одним махом Київрада може ухвалити документ, який перетворить місто на суцільні бетонні джунглі. «Ми повинні зберегти обличчя Києва та припинити хаотичну забудову столиці», — заявляв на форумі Віталій Кличко. Але як? 

Детальніше ви ознайомитесь тут:

https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/kuluarnyy-genplan

День. – 2019. – 20-21 груд. – С. 11.

ЗНЕСЕННЯ ХРУЩОВОК І ЗАБУДОВА ПРОМЗОН: ЩО У НОВОМУ ГЕНПЛАНІ КИЄВА

Катерина НОВОСВІТНЯ

Київ має бути комфортним, зеленим містом. Такі принципи закладені у проєкті нового Генерального плану столиці.

Про це, презентуючи проєкт на Міжнародному форумі «Майбутнє Києва», заявив начальник Комунальної організації «Київгенплан», що розробляла проєкт нового Генплану, Сергій Броневицький. Проєкт нового Генерального спрямований на найближчі 7 років та на перспективу в 20 років.

За словами Броневицького, показники чинного Генплану, що розрахований до 2020 року, дуже застаріли і давно не відповідають сучасним реаліям.

Мільйони киян та агломерація 

– Нині у Києві вже проживає більше 3 мільйонів людей, і щоденно приїжджає на роботу до пів мільйона, маємо також 1 млн.200 тисяч автомобілів. А діючим Генпланом передбачалися значно менші показники, тому виникають дисбаланси у соціальній та дорожньо-транспортній сферах. Крім того, за період дії старого Генплану було внесено більше 2000 змін щодо функціонального призначення земельних ділянок столиці, що не покращило ситуацію із щільністю та призначенням новобудов, – сказав Сергій Броневицький. – Ми пропонуємо розглядати Київ в єдиній відкритій містобудівній системі  столичної агломерації. Це Київ та приміські території 10 адміністративних районів, Ірпінська міськрада та 8 міст обласного значення, площею…  

Знесення хрущовок неминуче

Сергій Броневицький також спрогнозував будівництво у столиці 28,6 мільйона кв. м нового житла й повну реконструкцію старих хрущовок, які…

Все про транспорт 

У проєкті Генплану чи не найголовнішу роль грає проєкт розвитку транспортної мережі та…

Детальніше ви ознайомитесь тут:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/znesennya-khrushchivok-i-zabudova-promzon-shcho-u-novomu-henplani-kyyeva;

https://www.segodnya.ua/ua/kiev/kpower/klichko-predstavil-proekt-novogo-genplana-kieva-video-1375106.html

Новини з району

 РОЗПОЧАТО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ У СОЛОМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА

Департамент містобудування та архітектури повідомляє про початок процедури громадських слухань проекту детального плану території в межах вул. Народного Ополчення, Ернста, Івана Пулюя, вздовж річки Совки та Верхнім каскадом Совських ставків у Солом’янському районі.

Основна мета проекту – реалізація стратегії Генерального плану міста щодо ефективного використання міських земель, а саме: реструктуризація виробничих територій, які використовуються не за призначенням, створення кварталів сучасного житла з об’єктами обслуговування європейського рівня, – пояснили в Департаменті.

 Зокрема, передбачається розміщення кварталів нової житлової забудови у кілька етапів. Потреба в установах освіти розраховувалась на все населення району і складає 513 місць в дитячих дошкільних закладах (з урахуванням дисбалансу, що склався на даний час) та 1721 місце – в загальноосвітніх школах.

Заплановано й збереження та комплексний благоустрій озеленених територій загального користування – парків «Проня» та «Совська балка». Також у проекті надані пропозицій упорядкування, реконструкції вулиць, проїздів та встановлення червоних ліній, розвитку транспортної та інженерної інфраструктури, забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням, поліпшення навколишнього природного середовища, забезпечення заходів санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Експозиція проекту розміщена в приміщенні Солом’янської державної адміністрації: Повітрофлотський проспект, 41. Крім того, матеріали детального плану розміщено на сайті:www.kga.gov.ua.

Процедура розгляду та врахування пропозицій у письмовому вигляді триватиме до 3 лютого 2016 року  за адресою: 01001, м. Київ. вул. Хрещатик, 32, Департамент містобудування та архітектури.

 

Хід обговорення

МІСЦЬ НЕМАЄ

Київська міська державна адміністрація повідомляє: території столичних кладовищ вистачить усього на рік. Чи зможе Київ вирішити цю проблему самостійно?

 Вікторія ОХРІМОВИЧ

За інформацією департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, зараз у Києві налічується 29 кладовищ. Відкрите для нових поховань лише Північне кладовище в Броварському районі столиці. Два кладовища – Старообрядне та Мишеловське – закриті, решта – напівзакриті та доступні для поховань лише на вже зарезервованих місцях.   «День» вирішив дізнатися, що планує зробити київська влада для вирішення цієї проблеми. Почали з нового Генплану, який діятиме до 2025 року. Там чітко позначено, що Київ залишиться в існуючих межах, тоді як щільність населення зросте в півтора разу.  Так само там прописано, що  найближчими 15-20 роками необхідно виділити 220,1 га землі для нових поховань, а вільна територія в межах  міста складає всього – 8,6 га. Межі міста при зростаючій щільності населення переносити не планують. Відповідно, головною надією киян є виділення землі областю…

Повний текст читайте тут

http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/misc-nemaie

 День. – 2013. – 18 груд. – С. 8.

ЗАСТРОЙЩИКИ ОСТАНОВЯТ ДВИЖЕНИЕ

Уже через несколько лет центр Киева превратится в сплошную пробку из-за массовой застройки. “Деловая столица” выясняла, почему власти бездействуют и где появятся самые проблемные участки дорог

 Представленный на рассмотрение горсовета проект нового генерального плана Киева его разработчики называют панацеей от нарастающих проблем города, в том числе и транспортных. Жителям столицы пообещали построить новые дороги и тоннели, а также ограничить возведение крупных объектов недвижимости в центральной части столицы, появление которых увеличивает нагрузку на дорожную сеть. На деле, говоря об ограничениях, разработчики генплана ссылаются на действующие строительные нормативы, которые застройщики систематически игнорируют, предпочитая заплатить небольшие штрафы, но избавиться от существенных затрат в случае соблюдения строительных норм и правил. Поэтому уже через несколько лет центр станет окончательно непроезжим.

Генплан не панацея

Разработчики нового генерального плана Киева обещают защитить центр города от произвола застройщиков. Как рассказал начальник коммунальной корпорации “Институт генерального плана Киева” Сергей Броневицкий, в документе заложены строительные ограничения, которые ранее городская власть не устанавливала.

Деловая столица. – 2013. – 28 окт. – С. 2-3.

ОПРИЛЮДНЕНО НОВИЙ ПРОЕКТ ГЕНПЛАНУ КИЄВА

Як повідомляє розробник нового Генплану столиці – КО «Інститут Генерального плану міста Києва», всі охочі можуть ознайомитися з оновленими текстовими та графічними матеріалами проекту головного містобудівного документа, за яким розвиватиметься столиця, на сайті www.kievgenplan.grad.gov.ua. У ньому враховано пропозиції та зауваження, що надійшли від киян, громадських організацій і професійної спільноти впродовж більш ніж півторарічного громадського обговорення, а також у ході шести засідань архітектурно-містобудівної ради.

Як повідомлялося раніше, наприкінці серпня архітектурно-містобудівна рада на підсумковому засіданні з розгляду проекту Генплану Києва підтримала та рекомендувала його для подання на експертизу. По завершенні експертизи проект Генплану буде передано до Київради, де, після вивчення у депутатських комісіях, проект винесуть на сесію для затвердження.

 Хрещатик. – 2013. – 10 верес. – С. 2.

ГЕНПЛАН: КАК ЗАЖИВЕТ КИЕВ

Владислава Сначева

По-новому. В декабре депутаты решат, нужно ли расширять границы города и строить жилье для миллиона киевлян

Вскоре столица получит новый Генплан до 2025 года. Он сулит киевлянам новые парки и скверы, две новые ветки метро, подземные тоннели, магистрали без светофоров и даже расширение Северного и Южного кладбищ. Мы разбирались, чего ждать горожанам, и каковы достоинства и недостатки этого документа.

Сегодня. – 2013. – 3 сент. – С. 8.

НОВИЙ ГЕНПЛАН СТОЛИЦІ МОЖУТЬ ЗАТВЕРДИТИ

НАВЕСНІ 2013 РОКУ

До 1 грудня має бути сформований остаточний проект Генерального плану розвитку Києва до 2025 року. Затвердити документ планують навесні наступного року. Про це під час прямого ефіру на телеканалі “Київ” розповів начальник КО “Інститут Генерального плану м. Києва” Сергій Броневицький. “Відповідно до доручення голови КМДА Олександра Попова, до 1 грудня має бути доопрацьований за результатами проведення громадських слухань проект нового Генплану Києва. Наразі ми завершуємо роботу, щоб у грудні передати матеріали замовнику  – ГУ містобудування та архітектури КМДА. Після цього почнеться процедура узгодження цього документа, а саме розгляду на засіданні архітектурно-містобудівної ради, узгодження з міськими та державними службами, і буде проведена комплексна державна експертиза проекту, яка триватиме приблизно 2 місяці”,- розповів він. Після завершення всіх вищезазначених процедур документ, за словами п. Броневицького, планується розглянути на засіданні уряду. “Київ виконує столичні функції, і посадовці повинні знати реальні потреби міста, бо вони фінансуються, зокрема, і з держбюджету. І вже після цього документ буде винесений на розгляд Київради. Ми сподіваємося, що проект Генерального плану розвитку Києва до 2025 року буде затверджений навесні наступного року або ж на початку літа”,- додав він.

Хрещатик, 2012, 27 листоп., с. 2.

КИЇВ ПЕРЕСТАНУТЬ УЩІЛЬНЮВАТИ

КМДА має намір припинити ущільнювальну забудову міста. Про це заявив керівник комунальної організації “Інститут генерального плану Києва” Сергій Броневицький. За його словами, проведений інститутом аналіз територіальних ресурсів міста виявив більше 10 тис. га земель, придатних для розміщення нових житлових будинків і об’єктів соціальної сфери, громадських і ділових центрів, транспортних розв’язок та інженерних споруд. Використання цих ресурсів дозволить Києву відмовитися від ущільнювальної забудови.

Забудові підлягають території екологічно шкідливих і непрацюючих підприємств. У перспективі для будівельних потреб планують віддати і близько 1 тис. га, де розташовані гаражні кооперативи. Ще 1,2 тис. га займають території спецпризначення, військові частини, яких не повинно бути в столиці в такому обсязі. “На землі сільгосппризначення припадає 2,7 тис. га. А яке може бути сільське господарство в межах міста?” – звітує пан Броневицький.

Наразі  в інституті  в обробці більше тисячі пропозицій до генплану розвитку Києва. Завершити коригування проекту цього документа обіцяють до 1 грудня. Далі він буде розглянутий містобудівною радою столиці і погоджений з управліннями мерії і профільними міністерствами, після чого його винесуть на затвердження сесії міськради.

Деловая столица, 2012, 26 нояб., с. 17.

Останні роки у столиці час від часу спалахували конфлікти, які інколи навіть переходили у силове протистояння між забудовниками та представниками громадськості Києва. Перші представляли документи і наполягали на тому, що «посадити» новобудову на місці скверу вони мають законні підстави, а другі доводили протилежне і відстоювали своє право на «життєвий простір». Але при цьому громадянам складно апелювати до Генерального плану Києва, оскільки до чинного на сьогодні документа внесено численні зміни, що повністю перекреслюють заплановане у ньому ж і розв’язують руки забудовникам. Поки новий Генплан не прийнято, не існує законних механізмів заборонити їм будувати. Зокрема в зеленій зоні. Щоб нарешті поставити крапку і припинити різні спекуляції на тему Генплану, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов дав доручення відповідним службам до 1 грудня цього року завершити доопрацювання його проекту, врахувавши думку громадськості та інших заінтересованих сторін.

Про завершальні роботи над проектом Генплану Києва розповідає  керівник розробників – начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва» Сергій БРОНЕВИЦЬКИЙ  на шпальтах газети «Урядовий кур’єр» у статті Володимира Никоненка «Будівництво у столиці вестимуть за рахунок нових, вивільнених територій».

Урядовий кур’єр,  2012, 31 жовтня, с. 8.

ДО КІНЦЯ РОКУ В КИЄВІ ЗАТВЕРДЯТЬ НОВИЙ ГЕНПЛАН

До 1 грудня 2012 року, згідно з дорученням голови Київської міськдержадміністрації Олександра Попова, буде закінчено доопрацювання з урахуванням зауважень і пропозицій громадськості, зокрема професійної спільноти, проекту нового Генерального плану Києва.

День, 2012, 13 верес., с. 9.

 

НЕДОЛІКИ  ПРОЕКТУ ГЕНПЛАНУ ВИПРАВИТИ ДО ЗИМИ

РОЗВИТОК

Новий Генеральний план Києва до 2025 року не буде прийнятий і в  цьому році. Голова Київської міської  державної адміністрації Олександр Попов доручив доопрацювати проект з урахуванням  пропозицій киян, зібраних в  процесі підготовки до Першого київського референдуму.

Сегодня, 2012, 2 лип., с. 17.

ПЕРСПЕКТИВИ

Генеральний план міста буде прийнятий лише після узгодження з киянами. Про це сказав голова КМДА Олександр Попов під час загальноміського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Вечірній Київ, 2011, 9 груд., с.2.

ОФІЦІЙНО

Комунальне підприємство “Інститут Генерального плану Києва” має намір погодити Генплан розвитку столиці до 2025 року з Кабінетом Міністрів у березні 2012 року. Про це в межах  саміту інфраструктури й нерухомості міст України City Expo заявив начальник інституту Сергій Броневицький. Він зазначив, що розроблення Генерального плану Києва коштувало 20 млн. гривень. Також він спрогнозував, що місто вже наступного року почне розробляти зонування центральної частини Києва, вартість якого становитиме 5 млн. гривень.

Вечірній Київ, 2011, 2 груд., с. 2.