Квітень

30.04.2021

Незабаром настане чудове та добре свято – Великдень, яке сягає своїм корінням прадавніх язичницьких часів, коли наші далекі предки святкували прихід весни та розквіт життя і природи. До цього світлого свята готуються заздалегідь із особливим трепетом. В цей день вся сім’я збирається разом, запрошують гостей до себе або йдуть в гості самі. Зануритись у чудовий світ підготовки до святкового дійства, яке не може обійтися без приготування різноманітних страв, вам допоможе сучасна надзвичайно цікава та пізнавальна книга відомої блогерки та гарної господині Лесі Кравецької, яку сьогодні пропонує вашій увазі відділ абонемента в рубриці «Читаємо разом».

Кравецька, Л. Україна від свята до свята. Найкращі страви вправних господинь / Леся Кравецька. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2019. – 128 с. : іл.

Особливого значення набуває стіл у свята, бо їжа часто є обрядовим атрибутом самого свята. Леся Кравецька поділилася секретами приготування обрядових страв усіх свят. Всі рецепти представляють сучасну українську кухню у поєднанні із традиційними стравами. Філігранність рецептів і авторські фото до них стануть вам в нагоді і при приготуванні великодніх страв – баношу з білими грибами та бринзою, картоплі з куркою, запеченої в молоці, налисників з м’ясом і капустою, запеченої сирної паски, великоднього баранця та багато іншого. Будь-яка господиня знайде чимало корисного для себе в цій книжці, яка стане путівником і порадником як для досвідчених кулінарів, так і для тих, хто тільки прилучається до тонкощів кулінарного мистецтва.

Вітаємо усіх з Великоднем та чекаємо після свята у бібліотеці! Фото взяті з інтернету.

29.04.2021

Майже немає в світі людей, які б не хотіли бути успішними. І сьогодні в рубриці «Читаємо разом» ми вирішили запропонувати вам цікаву та пізнавальну книгу дослідниці економічної історії Тетяни Водотики «Історії успіху. Видатні українські бізнесмени ХІХ ст.»

Водотика, Т. С, Історії успіху. Видатні українські бізнесмени ХІХ ст. / Тетяна Водотика. – Харків : Фоліо, 2020. – 235 с. : іл., портр. – (Справжня історія)

Ця книга про історії людей з багатьох міст України, які мали різні походження й освіту. Вони стали підприємцями нової генерації, що самі себе зробили. На історіях побудови бізнес-імперій можна й сьогодні навчатися у таких підприємців ХІХ століття, як родина Терещенків, братів Ельворті, Стефана Кульженка, Олексія Алчевського. Вони змінили світ довкола себе – творили не лише потужні фінансові імперії чи промислові підприємства, а й започатковували традиції меценатства та доброчинності, нехай і політично вмотивовані. Особисті історії покажуть ці масштабні процеси зсередини, допоможуть зрозуміти реальних людей, які помилялися, були слабкими, обирали негідних партнерів, не повністю оцінювали власні можливості й перспективи. Не всі історії мають щасливий кінець, але всі вони про віру, успіх, натхнення та спадок. Звершення цих підприємців стали надбанням України в історичній ретроспективі. Саме тому їх іменами названо вулиці в різних куточках нашої держави.

Відкрити для себе нові постаті та дізнатися більше про цікаві факти з життя та діяльності відомих підприємців-меценатів ви зможете, якщо прочитаєте рекомендовану сьогодні книгу Тетяни Водотики, яка є у відділі абонемента завдяки Українському інституту книги. Фото взяті з інтернету.

Ми завжди хочемо пишатися і хвалитися своїми дітьми. Проте багато людей дозволяють собі засуджувати, обговорювати і ставити оцінки чужим дітям та їх батькам. Про таку ситуацію, про сучасне материнство, навішані шаблони та безліч інших моральних проблем йдеться у психологічному романі з елементами детективу американської письменниці Еймі Моллой, який презентує сьогодні відділ абонемента в рубриці «Читаємо разом».

Моллой, Е. Ідеальна мати : [роман] / Еймі Моллой ; [пер. з англ. Т. Іванової]. –Харків : Віват, 2020. – 336 с.

Сюжет книги розповідає про кількох молодих жінок, так званий клуб «травневих матусь». Їх об’єднує те, що вони народили своїх дітей у травні. Вони зустрічаються, обговорюють радощі материнства, підтримують одна одну. Аж ось стається трагедія – сина одного з матусь викрадають. Про цю історію розповідають у ЗМІ. Поліція докладає мало зусиль, і матусі вирішують допомогти та самостійно розпочинають пошуки зниклої дитини. Чи це вийде у них та про які таємниці кожної з них вони дізнаються? Історія тримає в напрузі детективною лінією. Авторка передала жах не через викрадення дитини, а через почуття матерів – і змогла вразити. Еймі Моллой показує в романі, які різні бувають матері. Вона пише про громадський тиск на жінок, про вимоги до них в суспільстві відповідати образу «ідеальної матері». Радимо прочитати цю книгу не тільки Мамам, але й усім, хто любить трилери, над якими можна поміркувати.

Ми вдячні Український інститут книги за те, що роман Е. Моллой є на абонементі, замовляйте і читайте цю захоплюючу і вражаючу історію вже сьогодні!! Фото взяті з інтернету.

27.04.2021

Як діють віруси, звідки вони з’являються і чому без них не обійтись, чим вони нам загрожують та як ми можемо пом’якшити їхню загрозу – про все це ви можете дізнатися, якщо прочитаєте книгу британського автора науково-популярних книг, лікаря-генетика Френка Раяна «Вірусосфера», яку пропонує сьогодні відділ абонемента в рубриці «Читаємо разом».

Раян, Ф. Вірусосфера : від застуди до COVID – навіщо людству віруси / Френк Раян ; [пер. з англ. Н. Палій та Р. Свято]. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 304 с. : портр.

Автор запрошує нас у таємничий та дивний світ вірусів. Створіння, що становлять основу вірусосфери, не просто нас оточують – вони всередині нас. Вони завжди були і, цілком ймовірно, існували ще до появи людства на планеті Земля. Змінилося єдине: світ науки наближається до розуміння ролі вірусів у походженні та розмаїтті життя й навіть їхнього значення для здоров’я біосфери. Зараз людство проходить найважче випробування – пандемію. Те, що відбувається у світі і з людьми, не просто випадковість, на все має бути пояснення, чому так відбувається. Вірус, як лотерея, обирає навмання. Не захворіє той, кому пощастить. Не захворів – переміг. Вгадати, кому пощастить або не пощастить, важко, але нічого несподіваного тут немає. Багато чого люди не розуміють та списують на випадковість. Що таке віруси? Які з них безпечні для нашого організму, а які шкодять? Звідки походять нові їхні різновиди, такі, як COVID -19 та чому вони взагалі виникають у наші дні? Як зменшити ризик зараження і що робити, якщо вже захворів? Чи став би світ кращим, якби вірусів не було? Чи справді існування вірусів має значення? Про все це ви прочитаєте в рекомендованій сьогодні книжці, вона буде корисна всім – і скептикам, і оптимістам.

Завдяки Українському інституту книги це науково-популярне видання є на абонементі, замовляйте!

Фото взяті з інтернету.

26.04.2021

Сьогодні продовжуємо нашу рубрику «Читаємо разом» романом американської письменниці Марії Семпл «Де ти поділась, Бернадетт?», який підіймає вічне питання стосунків батьків та їх дітей і показує, наскільки важлива довіра та підтримка близьких людей.

Семпл, М. Де ти поділась, Бернадетт? : роман / Марія Семпл ; [пер. з англ. А Лапіна]. – Харків : Віват, 2018. – 352 с.

Цей роман написаний від імені 15-річної дівчинки з Сіетла, яка пише книгу на основі електронної переписки своєї матері, батька і людей з їхнього оточення. Вражає чесна історія, в якій розкритий цілий спектр перетинів життя та емоцій жителів міста. За свої успіхи в школі Бі загадала батькам поїздку в Антарктиду. І тут починається найцікавіше. За два дні до поїздки зникає мама. Куди ж вона поділася і як її віднайти?

В цій історії безліч кумедних моментів, в яких часто можна впізнати себе чи своїх знайомих. Тут змішано багацько жанрів: пригоди і наукова фантастика, психологія стосунків між подружжям, між батьками і дітьми. Все з’єднано в дивний мікс, який сприймається «на ура». Цю книгу можна читати починаючи з підліткового віку, а граничної межі немає. Завдяки вдалому перекладу, гарній обкладинці, цікавому сюжету роман читається легко та швидко.

Роман «Де ти поділась, Бернадетт?» був екранізований в 2019 році за участі Кейт Бланшет.

Завдяки Український інститут книги роман Марії Семпл є на абонементі. Чекаємо ваших замовлень вже зараз!

Фото взяті з інтернету.

22.04.2021

3 місяці : як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження» Бенні Льюїса, відомого поліглота, блогера та мандрівника. Книга для тих, хто хоче швидко вивчити іноземну мову.

Льюїс, Б. Вільно за 3 місяці : як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження / Бенні Льюїс ; [пер. з англ. І. Семенюк]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2019]. – 272 с.

У цій книжці Бенні Льюїс ділиться своїм досвідом та дає конкретні поради щодо швидкого освоєння іноземних мов. Автор вказує на найпоширеніші помилки новачків і розвінчує міфи, які служать виправданням для відстрочки або відмови у вивченні іноземних мов. У книжці наведено найефективніші методики і способи запам’ятовування нових слів, нові мовні техніки, а також дієві підказки і списки корисних безкоштовних інтернет-ресурсів. Велика перевага книги, що вона написана не сухою мовою, а містить приклади з життя різних людей, які пройшли цей «тернистий» шлях і можуть вільно спілкуватися різними мовами. Рекомендації Льюїса зрозумілі і логічні: не боятися говорити іноземною мовою і не боятися робити помилки, практикувати усне мовлення при першій-ліпшій можливості (краще з носіями мови), робити асоціації при вивченні нових слів та ін. Але тільки треба розуміти, що все це вимагає часу і зусиль. За допомогою цієї книжки читачі будь-якого віку і досвіду легко і швидко опанують будь-яку мову.

Ми отримали це довідкове видання Б. Льюїса від Українського Інституту книги, тож замовляйте!

Фото взяті з інтернету.

Друзі, ми продовжуємо рубрику «Читаємо разом» і пропонуємо сьогодні вашій увазі збірку оповідань Ксенії Фукс «12 сезонів жінки», присвячених соціальним та психологічним проблемам, з якими стикається сучасна жінка.

Фукс, К. 12 сезонів жінки : [ новели ] / Ксенія Фукс. – [ Чернівці ] : Книги – ХХІ, [ 2020 ]. – 240 с.

Ця книжка про суспільство, в якому стільки неоднозначного, табуйованого, замовчуваного, що кожній жінці доводиться по-своєму зіштовхуватися з проблемами, вирішувати їх самій, інколи успішно, інколи – ні. Всі героїні збірки різні, але іноді з’являються загальні деталі, і збірник стає цілісним, як ніби в одному місті всі знають один одного. Книга Ксенії Фукс для всіх жінок : чи ти успішна, сильна жінка, яка переконана, що ніколи не потрапиш у ситуацію болю та приниження, чи ти травмована втратою коханого на війні з Росією на сході України.

Кар’єра або дитина? Як протистояти насиллю? Як визначити власну сексуальну ідентичність? Чи дійсно кохання та війна крокують поряд одне з одним? Ці та інші запитання ставлять собі 12 героїнь книжки. Авторка хотіла, щоб кожна читачка впізнала себе в якійсь із героїнь, а чоловіки замислились, чи дійсно вони знають жінок, які їх оточують.

Багатогранність і всебічний підхід до жіночих історій роблять цю книгу універсальною, де кожна жінка зможе знайти щось на свій смак.

Завдяки Український інститут книги ця збірка є на абонементі, чекаємо ваших замовлень. Фото взяті з інтернету.

20.04.2021

Якщо задуматись, то ми поступово наближаємось до овочів, адже віримо медіа, обіцянкам політиків, піддаємося панічним настроям.  Оксана Мороз в своїй книзі «Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців» закладає першу цеглину у процесі боротьби за чистоту інформації, проти маніпуляцій поведінкою людей. А ми в нашій постійній рубриці Читаємо разом хочемо познайомити вас з цією мудрою книгою.

Мороз, О. Нація овочів? Як інформація змінює мислення і поведінку українців / Оксана Мороз. – Київ : Yakaboo Publishing, 2020. – 287 с. : іл., портр.

«Нація овочів» – це посібник, в якому крок за кроком викладений базис про вірусмейкерство, інформаційний імунітет, маніпуляції громадською думкою, фейки та боти в соціальних мережах; описано етапи від зародження до розквіту продукування деструктивної та оманливої інформації, завуальованої брехні, яку для нас загортають в красиву та яскраву обгортку. Інтернет, медіа та соціальні мережі зробили життя простішим. Водночас доступ до інформації в один клік в XXI ст. змусив людей мислити фрагментарно. Книга неймовірно актуальна і важлива для українців! В ній є корисні поради з певним рядом засобів, як нівелювати вплив викривленої реальності на наше інформаційне здоров’я. Хочеш дізнатись, як працюють алгоритми фейсбук? Як пишуться тексти на замовлення? Чому нами, людьми, так легко маніпулювати? Інформаційний імунітет – що це таке та з чим його їдять? Корисна, цікава та крутезна книга Оксани Мороз допоможе вам орієнтуватись у надзасміченому інформаційному просторі та підвищити свій інформаційний імунітет в цей непростий для нашої країни час. Працюйте над собою, прагніть бути інтелектуальними та начитаними, опануйте мистецтво критичного та системного мислення, звикніть аналізувати процеси навколо, сумнівайтесь в усьому та все перевіряйте. І тоді ситуація почне змінюватися на краще.

Завдяки Українському інституту книги, ви можете замовити «Націю овочів» на абонементі вже зараз!

Фото взяті з інтернету.

19.04.2021

Дорогі шанувальники нашої сторінки! Сьогодні ми раді ознайомити вас з книгою «Визначні роки». В ній її авторка, Мег Джей, практикуюча психологиня і докторка клінічної психології, ділиться з нами своїм досвідом спілкування з пацієнтами вікової категорії 20-30 років. Книга належить до числа тих, які допоможуть молоді розібратися у власній голові – просто і без зайвої теорії.

Джей, М. Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму / Мег Джей ; [пер. з англ. Л. Герасимчука]. – Харків : Клуб Сімейного Досуга, 2020. – 240 с.

Основна ідея книги в тому, що саме період від 20 до 30 років є найважливішим в житті кожної людини: ми досягаємо максимуму в своїй кар’єрі, досягаємо майже максимальної планки своєї фінансової винагороди і маємо найбільше можливостей успішно влаштувати своє особисте життя.

Її підхід явно відрізняється від занудного самокопання і психоаналізу і звучить приблизно так: «Неважливо, що зробило вас невпевненим тут і зараз. Важливо як ви плануєте діяти далі». І насправді такий підхід часто буває правильним – копатися в минулому можна і половину життя, шукаючи винного у власній некомпетентності і сумнівах. А можна почати діяти. Набратися сил і почати. І тому Мег Джей намагається переконати не відкладати життя на потім, не погоджуватись на мінімум, ставити високі цілі і наполегливо йти до них, поки ви молоді і амбітні.

В цій книжці кожна молода людина зможе знайти щось своє – понад десяток різних проблем і пояснень, як їх вирішувати. Не втрачайте часу, замовляйте книгу та дізнавайтесь, як не змарнувати можливості «вирішального десятиріччя»!

Дякуючи Український інститут книги робота Мег Джей є на абонементі.

Фото взяті з інтернету.

15.04.2021

Шановні друзі, наші любі читачі! Ми не забуваємо про вас і сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі цікавий та захоплюючий роман від тандему братів Капранових «Паперові солдати». Реальні події з елементами детективу стануть чудовим приводом відволіктися від щоденних турбот і клопотів.

Капранов, В. В. Паперові солдати : роман / Брати Капранови. – Київ : Зелений пес : Нора – Друк, 2019. – 224 с.

Правду кажуть, що в житті бувають такі історії, коли жоден вигаданий сценарій не зможе їх повторити. Ця книга розповідає про однолітків, українців, майстрів своєї справи з різними долями. Один поїхав шукати кращого життя на чужині, де став відомим художником. Інший залишився на знедоленій Батьківщині, де теж зміг реалізувати свій талант. Його твори були відомими, проте нагородою за свою працю стала куля співробітника КДБ.

Ці два героя реальні, як і багато інших персонажів із книжки, як і події, які там описані. Єдине невідомо, чи дійсно ці дві постаті зустрічалися, чи це просто письменницька здогадка. Тим не менше, твір дуже на часі і його варто прочитати усім. Це книга про нашу історію та про вибір, який кожен з нас робить у своєму житті, адже ми всі власні творці своєї долі.

Роман написано легко, захопливо, з гумором. Читаючи його, хочеться довше насолоджуватися сюжетом, пригодами та поворотами долі.

Дякуючи Український інститут книги ця книга є на абонементі, ви можете замовити її вже зараз.

Фото взяті з інтернету.

08.04.2021

Надзвичайне поєднання історії, таємниці та романтики – це про роман «Фіалки в березні», що написала Сара Джіо, і сьогодні в щотижневій рубриці «Читаємо разом» ми радимо вам долучитись до його прочитання.

Джіо, С. Фіалки в березні : роман / Сара Джіо ; [пер. з англ. Т. Скрипник]. – Харків : Vivat, 2020. – 320.

Сара Джіо – сучасна американська письменниця, автор доброго десятка цікавих бестселерів. Її твори  видані вже в 30 країнах світу, їх перекладено понад 25 мовами і  вони стабільно займають перші рядки в рейтингу «The New York Times». Вона пише про незвичайні людські долі, про загублених в минулому сімейні таємниці і, звичайно, про кохання. Її герої повні психологізму, а історії наповнюють душі теплом, а ще вона веде блог про здоровий спосіб життя і регулярно публікується в журналах «Marie Claire», «The Oprah Magazine», «Cooking Light», «Glamour». Дебютний роман Сари Джіо «Фіалки в березні» отримав статус бестселера за версією «USA Today». Головна героїня роману Емілі Вілсон – успішна молода письменниця. Та несподівано в її життя вривається ціла низка негараздів. Подолавши зраду чоловіка, проблеми на роботі, вона вирішує кинути все і відправитись з гамірливого Нью-Йорка на далекий острів Бейнбридж. Там вона знаходить щоденник Естер Джонсон з далекого 1943 року. Поринувши в читання, Емілі зрозуміла, що стала свідком багатьох таємниць, з якими так хотілось би  розібратися. Але щоденник обривається на самому цікавому місті… Книга з доволі інтригуючим сюжетом, в ній чимало сімейних секретів, що заглиблюють нас в далеке минуле. Це не просто роман про кохання – кохання в двох різних часових вимірах, а радше, роман-інтрига з деякими  детективними штрихами, так звана книга в книзі, бо перед нами постають неймовірно захоплюючі долі, як самої Емілі, так і загадкової Естер з не такої вже далекої минувшини. Все, що відбувається в цій книзі – події одного місяця – місяця березня. За цей короткий проміжок часу  Емілі вдалось розв’язати суперечливі вузли багатьох проблем, що довгий час пригнічували її та її близьких. Перегорнувши останню сторінку книги ще і ще раз переконуєшся: ніколи не треба робити імпульсивних висновків, а навпаки, знайти в собі силу і вислухати людину, як би понадміру гірко тобі не було на душі. Не дивлячись на те, що книга  написана просто, не завантажуючи вас складними філософськими сентенціями, ви захопитесь нею, щиро радіючи за її героїв, за їх кохання, таке красиве і сумне, мінливе і вічне, бо навіть тоді, коли вже здається, що все втрачено – справжнє кохання продовжує жити, а фіалки, як вважає авторка, «квітнуть тільки там, де вони потрібні і сповіщають нам про сподівання та загоєння ран»…

В чудовому українському перекладі цей роман вже є у нас на абонементі, дякуючи Українському Інституту книги.

Фото взяті з інтернету.

07.04.2021

«Найважливіше – ніколи не бути байдужим. Навіть якщо просто вправляєшся, треба грати так, ніби кожний пасаж, кожний акорд – останній у твоєму житті» К. Бйорнстад

Бйорнстад, К. До музики : [роман] / Кетіль Бйорнстад ; пер. з норв. Наталі Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 382 с.

Книга і музика наповнюють нас натхненням, надихають на вияв емоцій, додають сили здолати життєві перешкоди, зцілюють душу і тіло. Автор роману «До музики» – норвезький письменник, піаніст і композитор Кетіль Бйорнстад. Це поєднання зробило можливим появу дивовижної книги, наповненої музикою. Коли є музика, то більше нічого й не потрібно. В неї є все… і, навіть, більше. Головне – повністю поринути у її світ.

Книгу можна замовити вже зараз на абонементі в Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

01.04.2021

Сьогодні, у Всесвітній день здоров’я, у нашій щотижневій рубриці – книга Стивена Ґандрі «Парадокс довголіття»

«Суть парадоксу довголіття  насправді досить проста: ніхто не вибереться звідси живим. Однак за правильного підходу до власного життя ви можете померти молодим, доживши до безлітньої старості», –   так сказав доктор медицини Стівен Ґандрі в післямові до своєї книги «Парадокс довголіття», що набула доволі масштабного резонансу.

Ґандрі, С. Р. (Стівен Р.) Парадокс довголіття. Як залишатися молодим до старості / Стівен, Р. Ґандрі, Джоді Ліппер ; пер. з англ. Ірини Павленко. – Київ : BOOKCHEF : [Форс Україна], 2020. – 400 с.

Стівен Ґандрі – всесвітньовідомий кардіолог і кардіохірург  і  ми вже добре знайомі з ним, дякуючи його попередньому бестселеру «Рослинний парадокс». Його книга «Парадокс довголіття» стала також одним з рекордних бестселерів за версією «The New York Times». В наслідок багаторічних досліджень доктор Ґандрі сміливо стверджує, що старіння – це зовсім не вирок, а результат того, як ми ставились до свого організму, а точніше, до тих мільйонів мікроорганізмів, що живуть в нас. Працюючи з тисячами пацієнтів в більш ніж тридцяти країнах світу, пан Стівен виявив, що «хвороби старіння», яких ми найбільше боїмося, не являються віковими, а  є плодами нашого способу життя. В своїй книзі він переконливо доводить, що кишкові бактерії багато в чому визначають наше здоров’я протягом багатьох років  і контролюють якість нашого життя у міру старіння: нашу вагу, нашу шкіру, наш мозок – повністю наш внутрішній та зовнішній стан. Наші клітини починають старіти з моменту нашого народження – старіти, але не руйнуватися. Ми на 90% складаємося із чужорідних клітин і повинні годувати їх необхідними продуктами, щоб забезпечити їм сприятливі умови. «Ми – це не те, що ми їмо. А те, що перетравлюють в кишківнику бактерії, які заселяють наш організм. Вони також виробляють вітаміни, мінерали і білки. А ще – беруть участь в регулюванні імунної, гормональної та нервової систем», – аргументує лікар. Ось чому так важливо давати їм правильні продукти. Якщо ми навчимось про них піклуватись, то завжди будемо активними, бадьорими і сильними. Стівен Ґандрі рекомендує, які саме продукти треба вживати, щоб зберегти хорошу пам’ять, і скільки потрібно вживати тваринного білка задля нашого довголіття, і які саме щоденні звички допоможуть зміцнити наш імунітет і відновити втрачені клітини. Дякуючи настановам цього  великого і невтомного лікаря ми зможемо ясніше усвідомити, яким чином бактерії впливають на наше здоров’я і чому ми повинні весь час про них турбуватись. Його підказки допоможуть зрозуміти, що швидкий метаболізм лише прискорює наше старіння. І задля нашої безболісної довговічності нам краще підійде швидка ходьба, а не виснажливі марафонські забіги. Слушні поради, відверто виписані в книзі «Парадокс довголіття», стануть багатьом у нагоді змінити своє життя на якомога насичене і повноцінне.

Книга вже є у відділі абонемента, дякуючи Українському інституту книги. Тож чекаємо на вас!

Фото взяті з інтернету.