Максим Дупешко

Можна нічого не знати про автора книжки, історію її написання чи зміст. Але загадкова назва на обкладинці – річ настільки магнетична, що іноді самої її достатньо, щоб привернути увагу читача.

Максим Дупешко належить до нового покоління західноукраїнських письменників, котрі не прагнуть повторювати шлях «станіславського феномена» (співголосність літераторів із Прикарпаття – Андрухович, Прохасько, Іздрик та інші), натомість формують мозаїчність мікрорегіонів, де кожен творець може привнести свою лепту і знайти свою родзинку. Його власний внесок і данина рідному місту та Буковині – роман «Історія, варта цілого яблуневого саду», видана в Чернівцях у видавництві «Книги-ХХІ», що співпрацює з поетичним фестивалем «Меридіан Черновіц» та Центром Поля Целана.

Письменник народився 31 грудня 1984 року в Чернівцях. Отримав музичну освіту, серйозно займався футболом. Навчався в Чернівецькому національному університеті – за фахом філолог.

Письменницьку діяльність почав ще в студентські роки. Був одним із активних учасників тодішнього молодіжного літературно-мистецького середовища Чернівців. Твори Максима були опубліковані в періодичних виданнях, а також в антології молодих письменників «Під простирадлом / Піт простирадла».  Максим Дупешко є автором трьох повістей, двох десятків оповідань, поезій.

Молодий письменник довго не брався видати свій перший роман – виношував ідеї, шукав близький для себе напрям. Коли ж нарешті наважився – створив роман «Історія, варта цілого яблуневого саду».

Є автором буктрейлера до свого твору.

У творчості Максима Дупешка ще зарано ставити крапку, а після коми завжди чекаємо продовження, тому це продовження розвитку таланту автора.

Дупешко, М. Історія, варта цілого яблуневого саду : роман / Максим Дупешко. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 159 с. 
…а може, навіть і кількох садів! Адже мова йде про одне з найкрасивіших міст України – серце Буковини – Чернівці. Саме вони стають історичним тлом для історії кохання пари молодих людей, розлучених війною. Однак книга – не лише про любов та війну. Суміш місцевого колориту, ностальгії, особистих драм і помилок автор заколотив, щоб переосмислити вплив історичної пам’яті на сьогоднішнє українське суспільство.

Яскравий, захопливий та пронизливий роман вражає щирістю та здатністю говорити про серйозне, не скочуючись у надмірний пафос.

Текст пронизаний любов’ю до міста, його людей та історії. Ліризм іде пліч-о-пліч з розмовою про суспільно-політичні та етичні проблеми, що впливали на Чернівці. Динамічний сюжет не відпускає до останнього рядка, а приємний, інтелектуальний та іронічний стиль припаде до смаку поціновувачам раннього Винничука. У камерній, метафоричній, цілком інтимній історії автор майстерно відтворює багатоголосся старих Чернівців.

Цей роман – історія одного (не)звичайного чоловіка, який казав про себе: «Ich bin ein Czernowitzer». Але дехто побачить у цій книжці насамперед історію міста з украденою душею, що протягом ХХ століття побувало у складі півдесятка держав. Той, хто шукає велике в малому, знайде тут недавню історію всієї Європи. Хтось інший – свою особисту історію в декораціях минулого. Для декого цей текст буде романом-екскурсією місцями далеко не тільки туристичними. Хоч на перший погляд – це одна із мільйонів історій кохання, яку автор усе ж оцінив у цілий яблуневий сад.

У романі «Історія, варта цілого яблуневого саду» є найважливіше – Душа, і вона варта не тільки цілого яблуневого саду!

Читайте якісну літературу!

Книга є в наявності у відділі абонемента бібліотеки.