Відкриття виставки художника Анатолія Горового

З 1 червня у залі медіаресурсів діє експозиція картин історика, мистецтвознавця, письменника, лектора щотижневих мистецьких етерів Анатолія Горового. 1 травня йому виповнилося 70 років. Тож бібліотекарі й адміністрація з пошануваннями вітають нашого митця.

Картини Анатолія Васильовича мають трансцендентну символіку. Це екзистенція метафізики, спроба відтворити чи то пейзажі, чи то людські образи крізь призму незмінного божественного. Яскраві фарби підкреслюють першоджерела буття людини, витоки природи, земні й небесні контрасти.

Про свій стиль в образотворчому мистецтві художник говорить так: “Мій живопис весь на нерві. Я, як автор, входжу в певний стан, поки пишу. Щоб ти не задумав робити, проте який в тебе настрій — така складається й колористика. Колір сам тобі диктує, говорить за тебе. Звідти й напруження. Ікона має бути написана відсторонено. Там не може бути внутрішнього стану художника. Натомість майже всі роботи експресіоністичні. Намагаюся органічно відтворити той стан образу, як його відчуваю сам. Не уявляю як можна обійтися без експресії”.

На виставці представлені знакові роботи майстра. Тематично образи на картинах зосереджені довкола часів Київської Русі та козацтва. Малярський доробок Анатолія Горового називають “оголеним нервом”: барви на картинах пульсують, чіткі лінії створюють емоційну напругу. Стиль художника наскрізь пронизаний філософськими наративами. Зокрема, на виставці представлено картину “Останній жарт Гонти”. Уся колористика й образність полотна є рефлексією автора на суть козацтва й одвічні питання життя і смерті.

Запрошуємо Вас завітати на виставку “Осяяні очі осіннього птаха”. Еспозиція діє до 1 липня 2021 року. Ви можете запланувати візит невеликими групами з урахуванням чинних карантинних обмежень, а художник Анатолій Горовий зустріне Вас у бібліотеці.

Телефонуйте: 044 486 03 13.

Задати питання

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *