Читайте мобільно!

25-07-2016 У фондах відділу краєзнавчої літератури та бібліографії є раритетні видання з історії Києва та України 1847, 1868, 1886, 1888, 1900, 1903, 1905, 1907, 1913, 1914, 1916 років. Частина з них оцифровані та представлені на сайті бібліотеки у розділі «Електронна бібліотека».

Сьогодні бібліотеки активно використовують нові технології для реклами книг та популяризації читання.  Постер, що створений працівниками бібліотеки, тому підтвердження. Квадратне чорно-біле зображення на корінцях книг є QR-кодом.

Ідея  створення QR-коду прийшла в голови інженерів японської компанії «Denso-Wave»  в 1994 році через повсюдне поширення мобільних телефонів з камерою.

Власне, для зчитування QR-коду потрібен звичайний мобільний телефон з камерою (бажано, хоча не обов’язково, щоб камера була з автофокусом) і спеціальне програмне забезпечення. Для Symbian UIQ 3 можна завантажити програму i-Nigma Reader, а для всіх інших можна завантажити Java-мідлет на сайті: http://qrcode.kaywa.com/ (там же знаходиться і генератор QR-кодів).

QR-код – матричний код (двомірний штрих-код). Абревіатура QR похідна від англ. quick response, що перекладається як «швидкий відгук». Основна перевага QR-коду – це легке розпізнавання скануючим обладнанням (в тому числі і фотокамерою мобільного телефону), що дає можливість використання в багатьох сферах життя.

Навівши свій мобільний телефон на зображення QR-коду на корінці обраної книги – ви легко перейдете на розділ сайту, де представлений повний текст обраного видання  для завантаження. Плакати знаходяться у читальній залі бібліотеки та у відділ краєзнавчої літератури і бібліографії.