Культура 2015

РІЗДВО З ХОДОЮ, ВЕРТЕПАМИ І КОНЦЕРТАМИ

Цікава програма на найближчі дні

Після Святвечора в сімейному колі кияни мають змогу розважитися і відпочити в місті. На центральних площах столиці гучно відзначатимуть Різдво, відчути дух свята допоможуть концерти та вистави на багатьох музичних майданчиках та у театрах Києва.

 Марія КАТАЄВА

Всіх охочих запрошують долучитися до Різдвяної ходи із зірками, яка розпочнеться 7 січня о 12.00. Стартуватимуть з Софіївської площі, далі маршрут пролягатиме через Національну оперу України, Хрещатик, Майдан Незалежності, Михайлівську площу, і через Володимирський проїзд хода повернеться на Софіївську площу. Участь у заході із власними зірками братимуть фольклорні колективи, колядницькі гурти, хори. Організаторами виступлять Національний центр народноїкультури «Музей Івана Гончара» та головний офіційний розпорядник новорічно-різдвяних святкувань у Києві Folk Ukraine. По завершенні ходи на Софіївській площі відбудеться спільне колядування та різдвяний концерт за участі фольклорних гуртів «Божичі», «Володар», «Роксоланія», «Многая літа», ансамблю старовинної музики «Хорея козацька», дитячих гуртів «Орелі» та «Райгородок», автентичних гуртів з сіл Фасова та Горошків Київської області, вертеп у виконанні театру «Міст», театралізоване дійство за виставою «Райське діло» у виконанні акторів Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Музичне вітання біля Головної ялинки країни триватиме з 13.30 до 17.30, запланована й вечірня програма до 20.30. А 8 січня з 17.00 до 20.00 меломанів запрошують на Софіївську площу послухати прогресивну альтернативну українську музику.

         7 січня з 11.00 на відвідувачів чекає родинне українське святкування на Співочому полі «Різдво над Дніпром», що організовує «Країна мрій» з різдвяним ярмарком, народними гуляннями, вертепом, виступами художніх колективів та колядниками. Зокрема самобутній гурт Joryj Kloc зі Львова обіцяє здивувати «Українським обрядовим хіп-хопом дай боже-етно-чортом», а фольк-бенд «Бурдон» представить репертуар з традиційних мелодій, ритуальних пісень, давніх балад та жвавих танців. Родзинкою фестивалю стануть виступи ILLARIA, ДІЛЯ та ТНМК.

Крім того, з концертами і ярмарками Різдво святкуватимуть на всіх центральних локаціях міста – на Хрещатику, Контрактовій та Спортивній площі, у Маріїнському парку та парку Шевченка.

Поринути в козацькі традиції можна буде в «Мамаєвій слободі». Родинне свято «Козацька Коляда» розпочнеться в 11.00 з передзвонів на дзвіниці козацького храму Пресвятої Богородиці. Також в програмі – колядки та щедрівки від фольклорних колективів та народних гуртів, різдвяна шопка, розваги для дітей та дорослих, ярмарок від народних майстрів, співи та танці біля вогнища.

 

Також в місті пройде чимало святкових концертів.

  • 6 січня о 19.00 в Палаці «Україна» відбудеться музичний фестиваль «Різдвяна зірка», де виступатимуть Катерина Бужинська, Марина Одольська, Віталій Кириченко та ін.
  • В Будинку органної та камерної музики 7 січня о 19.00 прозвучить різдвяний концерт за участі квартету ім. М. Лисенка та лауреатів міжнародних конкурсів.
  • А 8 січня о 19.00 в Свято-Преображенському соборі Молодіжний камерний хор виконає традиційні українські колядки в обробці класичних і сучасних композиторів.
  • 10 та 11 січня о 19.00 в МЦКМ «Жовтневий палац» народний хор імені Г. Г. Верьовки презентує великий святковий концерт «Різдво іде по світу». Прозвучить не тільки легендарний «Щедрик», а й найкращі різдвяні пісні інших народів світу.

 

На тематичні вистави запрошують і театри міста. Зокрема в Театрі опери і балету для дітей та юнацтва

  • 6 січня о 12.00 покажуть оперу Римського-Корсакова «Ніч перед Різдвом» за однойменною повістю Миколи Гоголя.
  • В оперному театрі 7 січня о 19.00 відбудеться гала-концерт майстрів оперної та балетної сцени. В Театрі на Липках для підлітків підготували спектакль «Скрудж» (Різдвяна пісня у прозі).
  • В Театрі ляльок, що на Миропільській, 7 січня о 15.00 презентують дитячу виставу «Різдвяна колискова».

Сегодня : киев. вып. – 2017. – 6 янв. – С. 8;

Хрещатик. – 2017. – 6 січ. – С. 1.

 

 РІЗДВЯНИЙ ЯРМАРОК НА ХРЕЩАТИКУ

На центральній вулиці столиці продовжує працювати ярмарок «Нове Різдво на Хрещатику». Новорічне містечко навпроти ЦУМу вже тиждень дарує киянам та гостям міста святкову атмосферу.

Тут у різдвяних будиночках продають їжу, напої та  смаколики.

Крім їжі та напоїв, кияни та гості столиці можуть купити вишиванки (від 350 грн), керамічні вироби тощо. Деякі будиночки обладнені власним WI-FI.

Також на ярмарку відкритий сферичний кінотеатр “Atmasfera 360”, де можна опинитися в самому центрі Сонячної системи або побігати наввипередки з динозаврами. Перегляд 15-хвилинного фільму у кінотеатрі коштує 50 грн.

Місце у прогулянковому потязі коштує 50 грн, ковзанка обійдеться у 8 грн.

Ярмарок «Нове Різдво на Хрещатику» триватиме до 8 січня 2017 року.

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4913001/art/1483025527.html

 

ПАРК С ПЕТУХАМИ

В сквере на Контрактовой площади в Киеве открылся традиционный новогодний парк сказочных скульптур.

Здесь поселился Огненный Петух – символ 2017 года по китайскому календарю. Организаторы утверждают, что если взять петушка за крыло и загадать желание, оно обязательно исполнится.

Сегодня : киевский выпуск. – 2016. – 29 дек. – С. 8.

 

У СОФІЇ КИЇВСЬКІЙ ВІДКРИВСЯ РІЗДВЯНИЙ ПАРК

Національний заповідник «Софія Київська» до новорічних свят прикрасили святковою ілюмінацією. На території відкрився різдвяний парк.

Протягом місяця у вечірній час відвідувачі зможуть насолодитися казковою атмосферою свята в парку, прикрашеному світловими гірляндами, посидіти в сяючих альтанках.

Також ілюмінацією прикрашені брама Заборовського і будівлі заповідника.

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-sofiyi-kyyivs-kiy-vidkryvsya-rizdvyanyy-park

 

В НАЦИОНАЛЬНОМ БОТАНИЧЕСКОМ САДУ ИМЕНИ ГРИШКО ОТКРЫЛАСЬ ВЫСТАВКА НОВОГОДНИХ КОМПОЗИЦИЙ

Наталина СИДОРЕНКО

К Новому году кто-то нарядит искусственную елку, у кого-то есть потребность обязательно встречать праздник с живым деревцем – чтобы запах хвои в квартире и любимые игрушки переносили в детство. Сторонники минимализма ограничатся одной несложной новогодней икебаной, а любители мишуры развесят пестрые украшения по всему дому… Те же, кто жаждет новых идей, могут подсмотреть их на выставке новогодних композиций, которая накануне зимних праздников открылась в Национальном ботаническом саду имени Гришко.

Дизайнеры помогут посетителям рассмотреть в корешке или ветке основу будущей композиции для рабочего кабинета, квартиры или праздничного стола.

Выставка проработает до 13 января 2017 года. Посещение бесплатное

(а вход на территорию ботсада: для взрослых 30 гривен, для школьников – 10 гривен, для льготников – свободный).

 

У НАЦІОНАЛЬНОМУ БОТАНІЧНОМУ САДУ ІМЕНІ ГРИШКА ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА НОВОРІЧНИХ КОМПОЗИЦІЙ

Наталина СИДОРЕНКО

До Нового року хтось нарядить штучну ялинку, у кого-то є потреба обов’язково зустрічати свято з живим деревцем – щоб запах хвої в квартирі і улюблені іграшки переносили в дитинство. Прихильники мінімалізму обмежаться однією нескладною новорічної ікебаною, а любителі мішури розвісять строкаті прикраси по всьому будинку…

Ті ж, хто жадає нових ідей, можуть підглянути їх на виставці новорічних композицій, яка напередодні зимових свят відкрилася в Національному ботанічному саду імені Гришка.

Дизайнери допоможуть відвідувачам розглянути в корінці або гілці основу майбутньої композиції для робочого кабінету, квартири або святкового столу.

Виставка працюватиме до 13 січня 2017 року. Відвідування безкоштовне

(а вхід на територію ботсаду: для дорослих 30 гривень, для школярів – 10 гривень, для пільговиків – вхід вільний).

 Факты и комментарии. – 2016. – 20 дек. – С. 14.

 

СОЗДАЛИ АНДРЕЕВСКИЙ СПУСК ИЗ ПРЯНИКОВ

Ко дню святого Николая сотрудники американского посольства в Украине создали огромный съедобный шедевр. Они соорудили макет Андреевского спуска из имбирного печенья! В нем насчитывается 40 домов на спуске, в том числе легендарная Андреевская церковь, а еще торговые точки с продавцами, отобразили даже мурал “Возрождение”, где изображена украинка в венке.

“Идея принадлежит моему мужу Джорджу (заместитель посла США в Украине). Он просчитал весь проект, ведь очень часто бывает на Андреевском спуске”, – рассказывает Велида Кент, которая выпекала сладкий спуск.

Сам же автор идеи уверяет: “Дома на спуске действительно выглядят, как имбирное печенье. И мы подумали: почему же не сделать настоящее?”. Креативное семейство даже провело подсветку в средине старинных “пряничных” домиков, вся композиция занимает целую комнату.

 

СТВОРИЛИ АНДРІЇВСЬКИЙ УЗВІЗ ІЗ ПРЯНИКІВ

До дня святого Миколая співробітники американського посольства в Україні створили величезний їстівний шедевр. Вони спорудили макет Андріївського узвозу з імбирного печива! У ньому налічується 40 будинків на узвозі, в тому числі легендарна Андріївська церква, а ще торгові точки з продавцями, відобразили навіть мурал “Відродження”, де зображена українка в вінку.

“Ідея належить моєму чоловікові Джорджу (заступник посла США в Україні). Він прорахував весь проект, адже дуже часто буває на Андріївському узвозі”, – розповідає Велід Кент, яка випікала солодкий спуск.

Сам же автор ідеї запевняє: “Вдома на спуску дійсно виглядають, як імбирне печиво. І ми подумали: чому ж не зробити справжнє?”. Креативне сімейство навіть провело підсвічування в середині старовинних “пряникових” будиночків, вся композиція займає цілу кімнату.

Сегодня : киевский выпуск. – 2016. – 20 дек. – С. 8.

 

КРИЖАНІ СКУЛЬПТУРИ 

У Києві на території виставкового комплексу ВДНГ відкрився павільйон з виставкою крижаних скульптур. На території павільйону підтримується постійна температура -5 градусів.Серед іншого тут присутні головні символи 2017 року – Півні – і скульптури персонажів мультсеріалів.

В Киеве на территории выставочного комплекса ВДНХ открылся павильон с выставкой ледяных скульптур. На территории павильона поддерживается постоянная температура -5 градусов.

Среди прочего тут присутствуют главные символы 2017 года – Петухи – и скульптуры персонажей мультсериалов.

Сегодня : киевский выпуск . – 2016. – 20 дек. – С. 9.

 

СВЯТКОВІ АРТ-ОБ’ЄКТИ. СНІГОВИК

На транспортній розв’язці біля станції метро “Лівобережна” з’явилися святкові арт-об’єкти.  

Ще один унікальний новорічний подарунок створили працівники КП УЗН Дніпровського району на транспортній розв’язці біля метро” Лівобережна “. “Новорічний кошик подарунків зі сніговиком” зустрічає киян та гостей міста і налаштовує навколо святкову атмосферу, даруючи відчуття свята.

Нагадаємо, раніше святкова кошик з’явилася біля метро «Чернігівська».

 

 ПРАЗДНИЧНЫЕ АРТ-ОБЪЕКТЫ. СНЕГОВИК

На транспортной развязке возле станции метро “Левобережная” появились праздничные арт-объекты.  

Еще один уникальный новогодний подарок создали работники КП СЗН Днепровского района на транспортной развязке возле метро “Левобережная”. «Новогодняя корзина подарков со снеговиком” встречает киевлян и гостей города и настраивает вокруг праздничную атмосферу, даря ощущение праздника.

Напомним, ранее праздничная корзина появилась возле метро «Черниговская».

 Сегодня : киев. вып. – 2016. – 19 дек. – С. 8.

 

 У КИЄВІ ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ НА ЧЕСТЬ ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

Бульвар Івана Лепсе тепер носить ім’я екс-президента Чехословаччини

10 жовтня депутати Київради перейменували бульвар, який носив ім’я Івана Лепсе (революціонер і політдіячі часів СРСР) в честь чеського політика, письменника і правозахисника Вацлава Гавела.

Меморіальну дошку з портретом Гавела виконав відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький, її встановили на фасаді будинку по бульвару Вацлава Гавела 1/28, в якому зараз розміщується ЗАГС Солом’янського району.

Відкривали меморіал міністри культури України та Чехії Євген Нищук і Даніел Герман. Пам’ятна дошка дуже лаконічна. На ній портрет задумливого політика, вказані роки його життя і цитата українською та чеською мовами: “Правда і любов повинні перемогти брехня і ненависть”.

 

В КИЕВЕ ОТКРЫЛИ МЕМОРИАЛЬНУЮ ДОСКУ В ЧЕСТЬ ВАЦЛАВА ГАВЕЛА

Бульвар Ивана Лепсе теперь носит имя экс-президента Чехословакии

10 октября депутаты Киеврады переименовали бульвар, который носил имя Ивана Лепсе (революционер и политдеятель времен СССР) в честь чешского политика, писателя и правозащитника Вацлава Гавела.

Мемориальную доску с портретом Гавела выполнил известный киевский скульптор Константин Скритуцкий, ее установили на фасаде дома по бульвару Вацлава Гавела 1/28, в котором сейчас размещается ЗАГС Соломенского района.

Открывали мемориал министры культуры Украины и Чехии Евгений Нищук и Даниел Герман. Памятная доска очень лаконична. На ней портрет задумчивого политика, указаны годы его жизни и цитата на украинском и чешском языках: “Правда и любовь должны победить ложь и ненависть”.

 Сегодня : киев.вып. – 2016. – 16 дек. – С. 8.

 

У ПАРКУ ШЕВЧЕНКА ВИСАДИЛИ ПАМ’ЯТНЕ ДЕРЕВО НА ЧЕСТЬ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА

У парку імені Тараса Шевченка з’явився  молодий дуб – пам’ятне дерево на честь відомого українця Богдана Гаврилишина. Місце для дерева обирали дуже ретельно, повідомили у фонді Богдана Гаврилишина.

Пам’ятний дуб ростиме в завжди людному і водночас затишному парку імені Тараса Шевченка, поблизу пам’ятника великому українському поетові. Тарас Шевченко був для Богдана Гаврилишина моральним авторитетом, а «Кобзар» став однією  з перших книжок ( іншою була Біблія), які пізнав малий Богдан – його мати знала ці дві книги напам’ять і навчала тої мудрості своїх дітей.

– Богдан Гаврилишин, де б в світі не опинявся, як і дерево, тримав коріння глибоко в українській землі, гіллям же дивлячись на весь світ. До того ж, саме дуб найкраще передає суть такої великої людини, яким був Богдан Дмитрович. Дуб – велична, міцна духом рослина, яка символізує могутність і довговічність, повноту життя, непохитність. Дуб має глибоке значення для багатьох народів, до нього ставляться з любов’ю і пошаною, – розповіли рідні великого українця.

Біля дуба встановлено меморіальний камінь з золотими словами Богдана Гаврилишина: «Вчитися, мріяти, діяти!», які були життєвим кредо Богдана Дмитровича і які надихатимуть ще чимало українців на нові звершення.

Пам’ятний знак встановлено за згоди Київської міської адміністрації за підтримки фонду Богдана Гаврилишина.

  

ДОВІДКА

Богда́н-Володимир Дми́трович ГА В Р И Л ИШ И Н

(19 жовтня 1926 р. – 24 жовтня 2016 р.) –  український,

канадський, швейцарський економіст, громадський діяч,

меценат, дійсний член Римського клубу, громадянин

Канади. 1990 року заснував Міжнародний інститут

менеджменту в Києві. У 1996-1997 роках – директор

Міжнародної академії довкілля в Женеві. У 2010 році

заснував Благодійний фонд «Богдана Гаврилишина»,

місією якого є підготовка молодих українців, які на

власному досвіді вивчили, як функціонують найкращі

країни Європи, та зможуть утворити критичну масу

людей, яка трансформує Україну. Один з учасників

ініціативної групи «Перше грудня».

 Вечірній Київ. – 2016. – 15 груд. – С. 20.

 

  СВЯТКОВІ КАНІКУЛИ

 КОЛИ ПЕРЕСТАЛИ ЧИТАТИ КНИЖКИ…

У київському Музеї казок малюки зможуть сам-на-сам позмагатися з Микитою Кожум’якою

Діти люблять казки. Читати, творити і навіть у них… поселитися. Бодай ненадовго. Як у столичному Музеї казок, наприклад, де щороку напередодні новорічно-різдвяних свят оживає диво.

Цього року казкове дійство відбуватиметься з 23 грудня 2016 року до 9 січня року 2017. Як і раніше – у маркет-моллі «Даринок», як завше, – з пригодами і сюрпризами.

Сюжет, у якому опиняться і мандруватимуть Музеєм казок маленькі відвідувачі, – незвичайний. Зрештою, у чому незвичайність?

Адже віддзеркалює сучасні проблеми нашого суспільства. Та все ж…

Інтернет, надсучасні технології заполонили все, і люди… перестали читати книжки. Відтак із Великою Книгою Історій починають коїтися дивні речі.

Губляться літери, зникають персонажі і цілі книжки. Тож під час програми маленькі гості Музею Казок намагатимуться врятувати Велику Книгу Історій. А допоможе їм у цьому кмітливий герой Капелюшник та інші герої казок…

Більш детально ви познайомитесь тут: 

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3092/164/106849/

Україна молода. – 2016. – 14 груд. – С. 11.

 

 У ЦЕНТРІ СТОЛИЦІ ВІДКРИЛИ ЛИТОВСЬКИЙ СКВЕР

Президент Литви Даля Грибаускайте разом із віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе та заступником голови КМДА Олексієм Резніковим відкрила Литовський сквер, розташований у самому серці столиці – на Володимирському проїзді, напроти Софії Київської.

«25 років тому були відновлені відносини між Україною і Литвою. Однак ми завжди підтримували зв’язки, особливо в тяжкі часи. Литовський сквер є символом нашої дружби», – зазначила пані президент.

Заступник голови КМДА Олексій Резніков додав, що стосунки між Україною та Литвою є дуже міцними та сягають в далеке минуле…

Він додав, що символічним є вибір місця для відкриття Литовського скверу, оскільки Софійська площа – це не тільки центр столиці, а й серце нашої держави, одне із знакових місць.

До речі, нещодавно у Литві з’явився сквер України. Саме у Вільнюсі, де кілька років поспіль провів Тарас Шевченко і де встановлено пам’ятник Кобзарю.

Хрещатик. – 2016. – 14 груд. – С. 16.

 

ПАТРІОТИЧНИЙ ФЛЕШ-МОБ

6 грудня в Україні щорічно відзначається День Збройних сил – у день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні сили України»

Наталя ПЛОХОТНЮК

З нагоди цієї дати патріотичний флеш-моб провели на Центральному залізничному вокзалі столиці.

6 грудня упродовж півгодини Академічний хор «Хрещатик» виконав низку запальних композицій, що буквально припали до серця кожному слухачеві, які в цей час перебували на Центральному вокзалі станції «Київ-Пасажирський». Так діячі мистецтв спільно з членами Спілки ветеранів АТО Солом’янського району організували пісенний флеш-моб і привітали захисників Вітчизни з професійним святом – 25-річчям Збройних сил України.

 Хрещатик. – 2016. – 7 груд. – С. 1.

 

СТАЛИ ВІДОМІ ДАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЄВРОБАЧЕННЯ

Ганна Школьна

Півфінали пісенного конкурсу Євробачення-2017, який відбудеться в Києві, заплановані на 9 і 11 травня, а фінал – 13 травня. Про це повідомлено на офіційному сайті Національної телекомпанії України. Також НТКУ інформує, що керівники телекомпанії Олександр Харебін і Вікторія Романова офіційно призначені виконавчими продюсерами Євробачення-2017. Частиною основної команди став Стюарт Барлоу, який уже п’ять років опікується  пісенним конкурсом: він буде шоу-продюсером Євробачення в 2017-му. Нагадаємо, головна сцена Євробачення буде облаштована в Міжнародному виставковому центрі (МВЦ), недалеко від метро «Лівобережна».

Вартість квитків на пісенний конкурс буде коштувати від 20-30 до 100 євро. До продажу вони надійдуть не раніше січня 2017 року.

  Сегодня : киев. вып. – 2016. – 5 декаб. – С. 18.

 

РАДІОПРОЕКТ«ВГОЛОС» НАВЧИТЬ УПЕВНЕНО ГОВОРИТИ РІДНОЮ МОВОЮ

 На радіо «Київ 98 ФМ» стартував проект «Вголос», який навчає впевнено говорити українською мовою.

 

Автори проекту – радіоведуча Світлана Василенко та відомий політик, донька Єгора Гайдара й онука письменника Аркадія Гайдара Марія Гайдар.

Вони впевнені, що говорити українською просто. Але це потребує постійної практики. Тому було створено проект, завдяки якому всі охочі можуть вивчати мову за допомогою інтерактивного спілкування, виконуючи певні вправи.

 Марія Гайдар активно вивчає українську мову і вважає, що говорити нею має кожен, хто тут живе.

Долучитися до проекту можна за студійним номером (Viber) 067-108-02-98.

Проект виходить кожного буднього дня о 10.55, 13.55, 16.55.

 Хрещатик. – 2016. – 2 груд. – С. 16.

  

Пасажирам столичного метро подарували квіти: в холі станції «Золоті ворота» відкрилася експозиція «Києву зеленим бути». На літніх знімках – виставки квітів на Співочому полі, парки, озеленені сквери та зелені зони столиці, створені Київзеленбудом».

  Вечірній Київ. – 2016. – 1 груд. – С. 8.

 

У СТОЛИЦІ ВІДКРИЛИ МУЗЕЙ КОМПОЗИТОРА ВІКТОРА КОСЕНКА

У Києві в день 120-річчя з дня народження відомого композитора Віктора Косенка відбулося відкриття його музею-квартири, де митець творив у свої останні роки. Музей наповнений не лише унікальними предметами епохи його життя та творчості, а й дає змогу сучасними аудіо-, медіазасобами зацікавити відвідувачів будь-якого віку.

«Квартира на вул. М. Коцюбинського, 9 – останнє помешкання видатного українського композитора, піаніста, педагога, громадського діяча Віктора Степановича Косенка та його родини. По його смерті помешкання протягом 70 років було осередком пам’яті видатного земляка і здобуло статус народного музею. Ми щасливі, що в день 120-річчя від дня народження митця його музей-квартира після реставрації і створення сучасної експозиції відкривається для широкого загалу», – повідомила під час відкриття заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

 

ДЛЯ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОЕКТ  Capital English

Нещодавно голова КМДА Віталій Кличко взяв участь у презентації проекту «Англійська для патрульної поліції Києва».

Він відзначив, що столична влада спільно з Британською Радою та посольством США в Україні долучає до нього 600 правоохоронців, які пройдуть безкоштовний курс навчання іноземної за найвищими міжнародними стандартами.

Посол США Марі Йованович відзначила, що англійська – це мова бізнесу, науки, дипломатії, а віднедавна – ще і мова провоохоронців. «Кожного року до вашої країни приїздять мільйони гостей з-за кордону для ведення бізнесу, відпочинку, відвідування родин. І дуже багато з них не спілкуються українською, – зауважила вона. – Ця програма також допоможе у співпраці київських поліцейським з правоохоронцями з Європи та інших країн».

Хрещатик. – 2016. – 29 листоп. – С. 16.

 

  РІЧНИЦЯ ДВОХ РЕВОЛЮЦІЙ

 У СОЛИЦІ ПРОХОДЯТЬ ПАМ’ЯТНІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ ГІДНОСТІ Й СВОБОДИ

Учора в Києві та інших населених пунктах України пройшли меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, народних депутатів, учасників революційних подій на Майдані в 2004, 2013-2014 роках, учасників антитерористичної операції на сході країни, мешканців столиці. Як відомо, Євромайдан, або Революція Гідності, почався саме 21 листопада 2013-го з мітингу на Майдані Незалежності в Києві, а Помаранчева революція в 2004-му почалася 22 листопада.

Вранці в столиці відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, полеглих учасників антитерористичної операції на сході України. Участь у заходах взяли представники місцевої влади, народні депутати, депутати Київради, учасники тих подій, пересічні громадяни.

Загалом упродовж листопада-грудня в країні будуть проводитися круглі столи, лекції та дискусії про масові акції протесту, їх значення для розвитку громадянського суспільства.

Вітчизняні дипломатичні установи у різних державах світу також організовують меморіальні заходи за участю української діаспори, щоб вшанувати пам’ять учасників і героїв Революції Гідності.

Основними локаціями для проведення заходів, присвячених річниці Майдану, стануть Український дім і Мистецький Арсенал

                                                                   Хрещатик . – 2016. –  22 листоп. – С. 1.

 

   ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК КОРОЛЕВІ ФРАНЦІЇ

У сквері на Львівській площі відкрили пам’ятник дочки київського князя Ярослава Мудрого Анною, королеві Франції. Автори пам’ятника – відомий київський скульптор Костянтин Скритуцький і куратор фестивалю Anne de Kiev Fest Федір Баландін.

Відкриття пам’ятника супроводжувалося театральним перформансом зі світловими спецефектами – три дівчинки в білому йшли вдалину, а після цього з’являлася сама Анна. У вигляді маленької дівчинки з книжечкою в руках вона підноситься на високому постаменті. 

У день відкриття скульптура була накрита покривалом в кольорах прапорів України та Франції, що символізувало об’єднання двох країн. Поруч з пам’ятником в сквері встановлено два флагштока з прапорами двох держав. Активісти планують просити міську владу привласнити цьому скверу ім’я Анни Ярославни.

На відкриття пам’ятника прийшло дуже багато людей, в тому числі міністр культури Євген Нищук.

“Головна ідея цього пам’ятника, яку ми намагаємося донести до українців, – ми не вступаємо в Європу, ми до неї повертаємося! У цьому сенсі особистість королеви Анни показова, а її батько, Ярослав Мудрий, був одним з перших євроінтеграторів в історії України. Я щасливий, що Анна дочекалася свого часу і повернулася до Києва. Її дід, князь Володимир, у вигляді пам’ятника прикрашає Київ уже майже 200 років, батько, князь Ярослав, 20 років “охороняє” Золоті ворота. Тепер вся сім’я зібралася на київських землях”, – сказав “Сегодня” Федір Баландін.

 

 Сегодня : Киев. вып . – 2016. – 11 нояб . – С. 8;

 Факты и комментарии. – 2016. – 11 нояб. – С. 11.

 

КНИЖКИ ЗАМІСТЬ СНЕКІВ

Ініціатором встановлення «букомата» на столичному Подолі виявився колишній прихильник федералізації з Донецька

Роман ГРИВІНСЬКИЙ

Поки що апарат для продажу книжок працює в тестовому режимі – ініціатори проекту перевіряють механіку, вивчають попит. Як повідомляє видання podol.city, зараз у «букоматі» можна придбати біографії Степана Бандери, Вінстона Черчилля, Майкла Джексона, а також книжки Юрія Винничука, норвезького письменника Ю. Несбьо, видання з кулінарії, записники тощо. Незабаром аналогічні автомати мають з’явитись у столичних аеропортах, залізничних та автобусних вокзалах.

Водночас, за інформацією журналіста Дениса Казанського, творець ноу-хау, викладач приватного київського університету «КРОК» Іван Баликін 2014 року мешкав у Донецьку, виступав за федералізацію й виправдовував дії Росії. Це, зокрема, випливає з його інтерв’ю російському виданню «Кавполит» від 15 квітня 2014 року, в якому Баликіна представлено як лідера організації «Свободная молодежь Донбасса». «Не думав, що побачу таке. Ось що животворяща «ДНР» з людьми робить», – коментує «світоглядну трансформацію» Баликіна на своїй сторінці у «Фейсбук» журналіст Денис Казанський.

Вечірній Київ. – 2016. – 10 листоп. – С. 21;

День. – 2016. – 11-12 листоп. – С. 31.

  У КИЄВІ НА МІСЦІ ПОВАЛЕНОГО ПАМ’ЯТНИКА ЛЕНІНУ З’ЯВИЛАСЬ

НЕОНОВА ІНСТАЛЯЦІЯ

На бульварі Тараса Шевченка з’явилась неонова інсталяція іранського митця Махмуда Бакші під назвою «Безкінечне святкування».
Її встановили в рамках проекту «Суспільна угода», який проводить фонд культурних ініціатив «Ізоляція». 

За словами автора інсталяції, він нічого не придумував, а лише спробував проаналізувати ситуацію й візуалізувати контексти, в яких живе українське суспільство. В основі роботи «Безкінечне святкування» лежить алюзія на світлофор, оскільки вона горить трьома кольорами: червоний – це образ Леніна, який має на увазі неповернення в минуле, жовтий – поп-співачка Мадонна, котра втілює цінності капіталістичного суспільства, а зелений – Діва Марія, яка є символом духовності.

http://vgolos.com.ua/news/u_kyievi_na_mistsi_povalenogo_pamyatnyka_leninu_zyavylas_neonova_instalyatsiya_foto_234571.html

 Вечірній Київ . – 2016. – 10 листоп. – С. 17;

Сегодня : Киев. вып . – 2016. – 11 нояб . – С. 9;

Хрещатик .  –  2016. – 11 листоп . – С. 16.

 

ДО ДНЯ МОВИ – КОРИСНИЙ ПОСІБНИК І МАЙСТЕР-КЛАСИ

Напередодні відомий мовознавець, автор багатьох підручників Олександр Авраменко презентував веселий та корисний посібник «100-експрес-уроків української» та провів вже 16-й традиційний радіодиктант національної єдності. Диктанти писали в столичних школах і університетах.

Цього дня центром святкування у місті став Музей книги і друкарства України. Зранку на конференцію тут зібралися мовознавці, які презентували доповіді про розвиток українського слова і книги. А знаний каліграф і художник-графік Василь Чебаник презентував відроджену українську абетку, зображення літер якої найбільше відповідає звукам і мелодиці нашої мови.

  Вечірній Київ. – 2016.  – 10 листоп. – С. 3.

 

КИЇВСЬКА АФІША

На програмні фільми кінофестивалю “Молодість” пенсіонери і учасники АТО можуть потрапити за посвідченнями.

За словами заступника голови столичної міськдержадміністрації

Анни Старостенко, цьогорічний Міжнародний кінофестиваль «Молодість» став соціально доступнішим для киян. Озброївшись своїми посвідченнями, пенсіонери і учасники АТО можуть потрапити на безкоштовні покази до деяких комунальні кінотеатри.

Включно до 29 жовтня програмні стрічки покажуть в кінотеатрах «Ленінград» (сеанси о 20.40), «Флоренція» (сеанси о 19.00), «Лейпциг» (сеанси о 19.00), «Імені Т. Г. Шевченка» (сеанси о 19.00). 

Покази кінострічок відбудуться: 

28 жовтня – «Майже чоловік»; 

29 жовтня – «Боргман».

 

  • В останню суботу місяця, 29 жовтня, в Музеї гетьманства (вул. Спаська, 16б) – безкоштовний вхід. Також безкоштовний вхід для всіх в останню неділю місяця, 30 жовтня, в Національному художньому музеї України (вул. Грушевського, 6), а в останній понеділок кожного місяця можна безкоштовно відвідати Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2).
  • В арт-салоні «Мистецтво в інтер’єрі» з 28 по 30 жовтня відомі галереї та антикварні салони України, Франції та Голландії представлять живопис XIX-XXI ст., Антикваріат і рідкісні предмети декоративно-прикладного мистецтва. Експонуватимуться твори різних стилів і напрямків.     

Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102-104.          

Вхід безкоштовний.

 

  • Під час осінніх канікул, з 31 жовтня по 4 листопада, на Подолі буде працювати «Казковий трамвай». Гостей трамвайчика чекають майстер-класи, театралізовані читання, книжкові квести, настільні ігри та міні-вистави. Казкові заходи триватимуть з 11.00 до 13.00.    
  • Трамвайчик чекатиме малюків від 3 до 10 років на зупинці у    виходу зі станції метро «Контрактова площа».

 

 КИЕВСКАЯ АФИША

На программные фильмы кинофестиваля “Молодость” пенсионеры и участники АТО могут попасть по удостоверениям

По словам заместителя главы столичной горгосадминистрации Анны Старостенко, нынешний Международный кинофестиваль «Молодость» стал социально более доступным для киевлян. Вооружившись своими удостоверениями, пенсионеры и участники АТО могут попасть на бесплатные показы в некоторые коммунальные кинотеатры.

Включительно до 29 октября программные ленты покажут в кинотеатрах «Ленинград» (сеансы в 20.40), «Флоренция» (сеансы в 19.00), «Лейпциг» (сеансы в 19.00), «Имени Т. Г. Шевченко» (сеансы в 19.00).

 Показы кинолент состоятся:

 28 октября – «Почти муж»;

 29 октября – «Боргман».

 

  • В последнюю субботу месяца, 29 октября, в Музее гетманства (ул. Спасская, 16б) – бесплатный вход. Также бесплатный вход для всех в последнее воскресенье месяца, 30 октября, в Национальном художественном музее Украины (ул. Грушевского, 6), а в последний понедельник каждого месяцаможно бесплатно посетить Национальный музей истории Украины (ул. Владимирская, 2).
  • В арт-салоне «Искусство в интерьере» с 28 по 30 октября известные галереи и антикварные салоны Украины, Франции и Голландии представят живопись XIX-XXI вв., антиквариат и редкие предметы декоративно-прикладного искусства. Будут экспонироваться произведения разных стилей и направлений.

Адрес: Центр современного искусства М17, ул. Антоновича, 102-104.

Вход бесплатный.

 

  • Во время осенних каникул, с 31 октября по 4 ноября, на Подоле будет работать «Сказочный трамвай». Гостей трамвайчика ждут мастер-классы, театрализованные чтения, книжные квесты, настольные игры и мини-представления. Сказочные мероприятия продлятся с 11.00 до 13.00.

Трамвайчик будет ждать малышей от 3 до 10 лет на остановке у выхода со станции метро «Контрактовая площадь».

Комсомольская правда в Украине. – 2016. – 28 окт. – С. 15;

Факты и комментарии. – 2016. – 28 окт. – С. 1, 12;

Хрещатик. – 2016. – 28 жовт. – С. 16.

  

КИШЕНЬКОВІ КАЛЕНДАРИКИ ПОПУЛЯРИЗУВАТИМУТЬ МОВУ

За словами начальника відділу публічних та цифрових комунікацій Департаменту суспільних комунікацій КМДА Наталії Хандоги, в рамках інформаційної кампанії «Київ україномовний» у лютому до Міжнародного дня рідної мови вийшла серія кишенькових календарів «Говори правильно». Наразі до Дня української писемності та мови (9 листопада) Департамент разом з КП «Вечірній Київ» підготували другу серію кишенькових календарів «Як перейти на українську мову?» з дієвими порадами, що допоможуть подолати мовний бар’єр і зроблять перехід на українську більш ефективним.

Календарі вже розійшлися накладом 20 тисяч примірників. Першими власниками календарів стали учні шкіл Святошинського району, Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. А одну з найбільших партій (5 тисяч) було відправлено нашим захисникам у зону АТО.

Усі бажаючи можуть безкоштовно отримати календарики у спеціалізованих пунктах розповсюдження або в редакції газети «Вечірній Київ».

 Хрещатик. – 2016. – 21 жовт. – С. 16.

 

НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ВСТАНОВИЛИ КВІТКОВИЙ РЕКОРД

До 30 жовтня на Співочому полі Печерського ландшафтного парку триватиме виставка хризантем «Мелодія осені», котру приурочили до 60-річчя «Київзеленбуду».

Тут кияни та гості столиці побачать тривимірну квіткову композицію, що має довжину понад 112 метрів та внесена до Національного реєстру рекордів України.

 За інформацією КО «Київзеленбуд», над виставкою працювали більше ста осіб, зокрема – ланд-шафтні дизайнери.

Більше 15 000 квітів різних сортів, 100 тисяч метрів кольорової нитки, 100 кілограм мармурової крихти та інших матеріалів використали вправні руки майстрів, створивши цей шедевр.

 Хрещатик. – 2016. – 11 жовт. – С.16.

 

«КИЇВСЬКИЙ ПАРНАС» НА КУЗНІ ЦИРКАЧІВ

У столиці з’явився новий мурал – «Циркова феєрія»

На фасаді відреставрованої будівлі Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтв з нагоди ювілею навчального закладу урочисто відкрили величезне панно або, як воно тепер називається по-новому, мурал, котрий розповідає про життя майстрів циркового мистецтва.

Наталя Плохотнюк

У кварталі, який через свою славетну культурну історію давно отримав від місцевих жителів назву «Київський Парнас» (саме тут знаходяться старовинні будівлі, де мешкали родини видатних українських митців – Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького і Панаса Саксаганського), з’явилася ціла муральна галерея. І недаремно в цьому богемному місці, де вже понад півстоліття артистична молодь отримує професійну освіту, де Терпсихора (муза танцю), Евтерпа (муза ліричної поезії і музики), Талія (муза комедії і легкої поезії), Мельпомена (муза трагедії) є постійними гостями – мистецтво з’являється навіть на стінах.

Автор розписів на фасадах Циркової академії – молодий київський художник Ілля Павелець. Його авторська манера є унікальним і яскравим явищем в історії сучасного українського мистецтва. Немов сяючі вітражі, зустрічають перехожих сюжети з життя циркових артистів: жонглери, еквілібристи, акробати та ілюзіоністи завмерли у вічній магічній виставі. В сюжеті обох творів представлені майже всі мистецькі жанри, котрим навчають в академії. Ці мурали – персоніфікована душа та ідея естрадно-циркової академії.

 Хрещатик. – 2016. – 5 жовт. – С.1.

 

МУЗИКА БОЛЮ І НАДІЇ

До 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру у Києві у Національній опері України відбувся театралізований концерт із духовних творів, підготовлений за підтримки українсько-канадської культурної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч». До Концерту-реквієму у Національній опері було залучено мистців із усього світу…

День. – 2016. – 30 верес. – 1 жовт. – С. 5.

 

 КІНО КАТАСТРОФИ

У Києві в рамках Меморіальних днів до 75-річчя трагедії Бабиного Яру триває кінофестиваль «Шедеври світового кіно»

Дмитро ДЕСЯТЕРИК

У програмі, що триває у кінотеатрі «Сінема Сіті», представлені фільми-лауреати премії «Оскар» про трагедію єврейського народу, найкращі зразки західного кінематографа, а також документальні стрічки про Голокост.

Фестиваль відкрила чорно-біла драма поляка Павла Павліковського «Іда» – найкращий фільм іноземною мовою 2015 року за версією Американської кіноакадемії.  Також у програмі – блискучий дебют угорського режисера Ласло Немеша «Син Саула», що отримав «Оскар-2016» за найкращий фільм іноземною мовою і Гран-прі Каннського кінофестивалю; до речі, ця картина наступного місяця виходить у загальноукраїнський прокат. «Піаніст» (режисер Роман Поланські) – кінобіографія реальної людини, видатного польського піаніста, єврея за національністю Владислава Шпільмана – у 2003 р. отримала три «Оскари». Славнозвісний «Список Шиндлера» Стівена Спілберга удостоївся семи золотих статуеток від Кіноакадемії у 1994 році. У свою чергу режисер картини «Життя прекрасне» Роберто Беніньї поставив перед собою, здавалося б, неможливу мету – розказати про концтабір у жанрі комедії. Отриманий результат виявився настільки переконливим, що «Життя прекрасне» стало володарем трьох «Оскарів» у 1999 році.

Дуже гідною є і документальна секція: демонструють «Крик чорнозему» (Україна), «Прощавайте, пане Шварц» (Ізраїль), «Для тебе розкриються небеса» (Ізраїль) і особливо  «Назви своє ім’я» (Україна – США ) – шедевр видатного українського документаліста Сергія Буковського, спродюсований Стівеном Спілбергом.

Меморіальний фестиваль є рідкісною для вітчизняної аудиторії можливістю подивитися кіно катастрофи, яке в першу чергу переконує не тільки своїм зверненням до настільки болісної теми, а й мистецькою якістю.

 День. – 2016. – 29 верес. – С. 6.

 

У ДАРНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНИЙ СКВЕР

27 вересня у Дарницькому районі столиці на перетині вулиць Бориспільської і Санаторної відкрили сквер Трудової Слави. Оновлено зелену оазу розміром 1,5 га, встановлено розвиваючі дитячі майданчики, арт-лави та 13 урн, висаджено 2000 кущів живої огорожі. Тепер місцеві мешканці будуть проводити тут дозвілля.

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Оновлений сквер у Дарницькому районі – ще одне місце для відпочинку киян. Цієї осені вже відкрито 30 скверів, а всього заплановано 72.

На урочистості завітали заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, генеральний директор КО «Київзеленбуд» Михайло Наконечний, та в. о. голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Василь Лозовий. Вони урочисто перерізали символічну червону стрічкута посадили ялинки. Духовенство Храму Святої Великомучениці Катерини, який розміщено на території скверу, освятило територію…

У новому сквері висаджено хвойні дерева, 2 тисячі кущів, квіти, відновлено асфальтове покриття та влаштовано арт-об’єкт на центральній клумбі – ковані з металу квіти конвалії…

По завершенні урочистостей усім охочим долучитись до озеленення території роздавали насіння чорнобривців. А малеча вже традиційно запустила жовті повітряні кульки у блакитне небо.

 Хрещатик. – 2016. – 28 верес. – С. 1.

 

ЮНЬ КИЄВА ЗАПРОШУЄ

У Маріїнському парку провели вже традиційну щорічну соціокультурну акцію

Ольга ПЛОХОТНЮК

24 вересня на Печерську, в Маріїнському парку відбувся парад молодіжних організацій «Юнь Києва запрошує!». Подія стала справжнім святом для багатьох дітей та їхніх батьків, які могли проявити свої таланти у малюванні, лялькарстві, співах, інтелектуальних іграх, перевірити власну майстерність у водінні веломобіля та поїданні кулешу. Окрім цього кожен учасник та гість акції мав змогу отримати консультацію фахівців із питань соціальної допомоги. Особливістю нинішнього заходу стала участь сімей переселенців, демобілізованих учасників АТО, родин, які опинились у складних життєвих обставинах…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4873/art/1474912608.html

Хрещатик. – 2016. – 27 верес. – С. 1.

 

ВСІ-СВОЇ!

У КИЄВІ ВІДКРИВСЯ НАЙБІЛЬШИЙ У СВІТІ МАГАЗИН УКРАЇНСЬКИХ БРЕНДІВ

22 вересня на Хрещатику, 27 відкрив свої двері «Всі. Свої» – найбільший у світі магазин українських брендів. Вже сьогодні тут представлено близько 150 вітчизняних виробників одягу, взуття та аксесуарів, а вже за кілька тижнів їхня кількість збільшиться у півтора рази.

День. – 2016. – 23-24 верес. – С. 11.

 

ПОЕТ, УЧИТЕЛЬ, РИБОЛОВ…

Олег ПЕТРЕНКО

У Требухові під Києвом  відкрили  пам’ятниквідомому поету-шістдесятнику, письменнику-гумористу, публіцисту, багатолітньому журналістові «Вечірнього Києва» Миколі Сому.

Пам’ятник виготовлено та встановлено за підтримки Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». Авторами   пам’ятника стали відомі українські скульптори, дійсні члени Національної спілки художників України та Royal British Society of Sculptors Олесь Сидорук та Борис Крилов.

Микола Данилович Сом народився у Требухові (5 січня 1935-го) в багатодітній родині коваля (мав 8 сестер і 2 братів) і багато років вчителював у сільській школі. А також працював у газеті «Вечірній Київ»….

Більш детально ви зможете ознайомитеся тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/vidomomu-poetu-shistdesyatnyku-i-zhurnalistu-vechirn-oho-kyyeva-vidkryyut-pam-yatnyk

  Вечірній Київ. – 2016. – 15 верес. – С. 23.

 

КІНОТЕАТР «ЖОВТЕНЬ» СВЯТКУЄ ЮВІЛЕЙ

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко в день ювілею найстарішого кінотеатру Києва, розташованого в Подільському районі, привітала колектив закладу і вручила Подяки від Київського міського голови.

«Кінотеатр «Жовтень» – це частина унікальної історії столиці. Тож, попри нелегкі часи для нас у 2014 році, після жахливої пожежі місто, не вагаючись, виділило 53 мільйони гривень на підняття з руїн найвідомішого кінотеатру Києва», – зазначила у привітальному слові Ганна Старостенко.

Із 1931 року, вже 85 років поспіль кияни та гості столиці приходять сюди подивитися кращі фільми світового та українського кіно в особливій атмосфері, яка відчувається і донині.

Хрещатик. – 2016. – 13 верес. – С. 16.

http://vechirniykiev.com.ua/news/naystarishyy-kyyivs-kyy-kinoteatr-zhovten-vidznachyv-svoye-85-richchya

 

ПАМЯТНИК БОГДАНУ СТУПЦІ ВСТАНОВИЛИ НА БАЙКОВОМУ КЛАДОВИЩІ

Напередодні 75-річчя від дня народження видатного українського актора Богдана Ступки на його могилі на Байковому кладовищі встановили пам’ятник.
На церемонії відкриття скульптури були присутні родичі, колеги, численні шанувальники таланту актора. Монумент заввишки приблизно 130 см являє собою дерево з бронзи. Платформа виготовлена з чорного граніту, де зображено колаж з образами актора в графіці Сергія Якутовича. Також на ній вилиті старовинний гуцульський свічник-трійця і хрестик – точна копія натільного хрестика, що носив на грудях Богдан Ступка.

Автор пам’ятника – одеський скульптор Михайло Рева, який товаришував з актором більш як 15 років.

Нагадаємо, Герой України, народний артист України Богдан Ступка, який протягом 11 років був художнім керівником Національного драматичного театру ім. Франка в Києві, помер 22 липня 2012 року на 71-му році життя.

 Хрещатик. – 2016. – 31 серп. – С. 16.

 

МЛИН ДРУЖБИ НА ПЕРЕХРЕСТІ ДОРІГ

У Києві з’явилася чергова арт-інсталяція від «Київзеленбуду»

У Києві презентували чергове диво унікального проекту Київзеленбуду

«7 чудес світу». Кількаметровий вітряк розмістили на перехресті доріг поряд зі станцією метро «Чернігівська».  

Наталка Миколаєнко   

Символічну зелену стрічку перед новим арт-об’єктом перерізали новий керівник «Київзеленбуду» Михайло Наконечний, директор КП УЗН Дніпровського району Євген Ковшун та заступник голови Дніпровської РДА Алла Загородня. А потім засіяли клумбу перед вітряком пшеницею. Жест це був швидше символічний, адже територію довколо млина уже було засаджено різними квітами.

Вітряк є безумовним символом Голландії, і водночас таким близьким для наших українських краєвидів. Отак і вийшов вітряний млин україно-голландської дружби.

Сегодня: киев. вып. – 2016. – 5 авг. – С. 9;

Хрещатик. – 2016. – 5 серп. – С. 1.

 

РАРИТЕТ В ЕЛЕКТРОННОМУ ФОРМАТІ

Публічна бібліотека імені Лесі Українки має європейські сервіси та унікальні видання

Алевтина Пилипенко

Тільки у цій бібліотеці є електронний каталог, що вміщує понад 430 тисяч записів документів

Зацікавленість саме рідкісними, раритетними виданнями про Київ і привела мене до Публічної бібліотеки імені Лесі Українки. І, до речі, невипадково, бо ж не раз доводилося чути не лише про багатство її фондів, а й про новаторські підходи працівників… Сьогодні такі книги доступні нашим читачам. Їх вони можуть не тільки почитати на офіційній сторінці бібліотеки в Інтернеті, а й за бажання закачати собі на мобільний телефон чи до електронної книжки. Окрім рідкісних книг про Київ, в електронний формат також перевели і приватну  колекцію киянина, видатного майстра балету Сержа Лифаря, – каже директор біблотеки, віце-президент Української бібліотечної асоціації Людмила Ковальчук…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://vechirniykiev.com.ua/data/pdf/57a23e8a8b7dc.pdf

Вечірній Київ. – 2016. – 4 серп. – С. 24.

 

НА БАЖАНА БАЛЕРИНА ТАНЦУЕТ НА БОМБЕ

В Киеве на проспекте Бажана появился новый мурал. Работа под названием “Instability” (“Нестабильность”) создана художником Ino из Греции на стене дома № 7. На мурале изображена балерина, балансирующая на круглом пушечном ядре.

Картина была создана в рамках проекта “Art United Us”.

 

 

НА БАЖАНА БАЛЕРИНА ТАНЦЮЄ НА БОМБІ

У Києві на проспекті Бажана з’явився новий мурал. Робота під назвою “Instability” (“Нестабільність”) створена художником Ino з Греції на стіні будинку № 7. На Муралі зображена балерина, що балансує на круглому гарматному ядрі.

Картина була створена в рамках проекту “Art United Us”.

 Сегодня: киев. вып. – 2016. – 2 авг. – С. 9.

 

КЛАСИКА ПІД АКОМПАНЕМЕНТ ПТАШОК І… ЛІТАКІВ

У Національному ботанічному саду ім. Гришка з успіхом виступили «Віртуози Києва»

Ольга Голинська

Традиція проведення літніх концертів на відкритих майданчиках для Києва не нова. Як правило, ці імпрези відбуваються у так званий «мертвий сезон», коли переважну більшість театрів і концертних залів міста закрито. Тому кияни й численні гості нашої столиці із задоволенням відвідують красиві парки, де можна сховатися від спеки та ще й послухати чудову музику, часто у виконанні найкращих українських колективів.

Минулими вихідними у Національному ботанічному саду ім. Миколи Гришка з успіхом виступав камерний оркестр «Віртуози Києва».

 День. – 2016. – 26 лип. – С. 7.

 

БЕРЕГИНЯ И БОЛЬШОЕ СЕРДЦЕ

Появились яркие рисунки на фасадах жилых домов столицы

Александр Марущак

В выходные в Киеве появились два новых мурала. На фасаде дома по переулку Тараса Шевченко, 1/2, рядом с Майданом Незалежности, художник из КостаРики завершил рисовать “Берегиню” в платке и с подсолнухами.

А в Дарницком районе на доме по ул. Вербицкого, 8, итальянский художник Millo изобразил человека, который своей любовью к земле и городу заставляет сердцем вращаться весь земной шар. Эта работа появилась в рамках международного проекта Mural Social Club.

 

БЕРЕГИНЯ І ВЕЛИКЕ СЕРЦЕ

З’явилися яскраві малюнки на фасадах жіліх будинків столиці

Олександр Марущак

У вихідні в Києві з’явилися два нових мурала. На фасаді будинку по провулку Тараса Шевченка, 1/2, поруч із Майданом Незалежності, художник з Коста-Ріки завершив малювати “Берегиню” в хустці і з соняшниками.

А в Дарницькому районі на будинку по вул. Вербицького, 8, італійський художник Millo зобразив людину, яка своєю любов’ю до землі і місту змушує серцем обертатися всю земну кулю. Ця робота з’явилася в рамках міжнародного проекту Mural Social Club.

Сегодня. – 2016. – 25 июля. – С. 8.

 

КИЕВ БОРЕТСЯ ЗА  “ЕВРОВИДЕНИЕ”

В Украине вчера состоялась телевизионная “Битва городов” за право проведения песенного конкурса Евровидение – 2017.

Представители Киева, Днепра, Львова, Одессы, Харькова и Херсона на Первом национальном презентовали свои идеи, “изюминки” и варианты места проведения.

В Киеве презентацию устроили на Софийской площади. До пятницы оргкомитет оставит два города-финалиста, а победителя объявят 1 августа.

 

КИЇВ ВИБОРЮЄ ПРАВО НА ПРОВЕДЕННЯ “ЄВРОБАЧЕННЯ”

В Україні вчора відбулася телевізійна “Битва міст” за право проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017. Представники Києва, Дніпра, Львова, Одеси, Харкова та Херсона на Першому національному презентували свої ідеї, “родзинки” і варіанти місця проведення. У Києві таку влаштували на Софійській площі. До п’ятниці оргкомітет залишить два міста-фіналісти, а переможця оголосять 1 серпня.

 Сегодня. – 2016. – 22 июля. – С. 9.

 

КОЗАКИ ХОВАЛИ ТРОФЕЇ ПІД ВОДУ ДНІПРА

Марія Катаєва

В Музеї історії Києва триває виставка «Дніпро та Київська гавань», що демонструє киянам та гостям столиці унікальні, рідкісні, цікаві експонати про Київ як портове місто.

Дніпро, Славутич, Борисфен – такі імена носила річка, оспівана в думах, билинах, оповідках і народних піснях. На берегах Дніпра виникла цивілізація, що дала культурний потенціал багатьом народам Європи, там утворилася Русь і її столиця Київ. Відтоді Дніпро був з’єднувальною артерією між Балтикою і Причорномор’ям.

Таємниці та “глибини” історії Дніпра, загадки минулого України надихнули колекціонера Геннадія Кіркевича на пошук унікальних та цікавих експонатів, представлених на виставці “Дніпро та Київська гавань”. Відвідувачі мають змогу дізнатися багато нового про Київ як порт та місто суднобудування.

Виставка приурочена до 200-річчя судноплавства по Дніпру, 120-річчя Київської   гавані та присвячена Дню працівників водного транспорту, тобто «людям флоту» – вічним романтикам, які несуть свою вахту, а також тим, хто працював, зберігаючи річку для майбутніх поколінь.

На виставці представлені рідкісні експонати – старовинні карти, гравюри, фотографії пароплавів, картини, книги і путівники, знахідки, виявлені поблизу русла ріки, а також безліч захопливих відомостей по географії, природі та етнографії Подніпров’я.  Багато із представлених  зразків існують в єдиному екземплярі.

Організатор виставки, києвознавець,  колекціонер та екскурсовод  Геннадій Кіркевич.

Вартість вхідних квитків на виставку: 20 грн. – для дорослих; 10 грн. – для студентів, школярів та пенсіонерів. Екскурсія безкоштовна.

Вечірній Київ. – 2016. – 21 лип. – С. 24.

 

ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«ЕДЕМСЬКИЙ САД»

 ЦЕНТРАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ім. ГРИШКА

Відвідати справжні джунглі або дивовижні тропічні ліси вдається далеко не кожному! А у киян і гостей нашої столиці є така можливість.  Із 2010 р. працює унікальна, постійно діюча виставка «Едемський сад» (у павільоні «Мініатюрна оранжерея»).

На початку виставки ви потрапляєте на експозицію екзотичних тварин. На ній представлені цікаві види рідкісних амфібій і рептилій Старого і Нового Світу. Ви не тільки можете ближче познайомитися з тропічними древолазами і ендеміком Мадагаскару променистю черепахою, поспостерігати за дивовижними пересуваннями хамелеонів, але і отримати про всі ці екзоти цікаву і вичерпну інформацію. Співробітники експозиції безкоштовно дадуть відповідь на будь-які ваші питання про екзотичних тварин і про можливості їх утримання в домашніх умовах.

День. – 2016. – 21 лип. – С. 7.

 

В ЦЕНТРІ КИЄВА НОВИЙ МУРАЛ

На фасаді будинку вулиця Гончара, 32-а, з’явився незвичайний чорно-білий мурал з дивовижними тваринами. На стіні зображена шиншила, верхи на якій сидить мишка і нібито спілкується з мангустом. Художник з Бельгії намалював цей мурал за шість днів.

 Сегодня. – 2016. – 21 июля. – С. 7.

 

 

 

КІНО ПОКАЗУВАТИМУТЬ НА СОФІЙСЬКІЙ ПЛОЩІ

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» та Київська міська державна адміністрація підписали Меморандум про співпрацю

Цей документ став дорожньою картою для проведення оновленого формату «Молодості» і, зокрема, культурно-мистецького проекту «Фестивальна площа «Молодість-46», повідомила прес-служба КМКФ «Молодість».

Мер Києва Віталій Кличко, зокрема, наголосив, що цьогоріч буде презентовано нову локацію, де відбудуться заходи, пов’язані з проведенням фестивалю у Києві – фестивальне містечко на Софійській площі.

Київській міський голова також висловив сподівання, що завдяки такій співпраці протягом року за кордоном – у містах-побратимах Києва будуть організовані «Дні українського кіно».

  День. – 2016. – 20 лип. – С. 7.

 

СВЯТО ДРУЖНОЇ РОДИНИ

У столичній адміністрації вшанували творчі та багатодітні сім’ї міста

У Колонній залі мерії на свято з нагоди Всеукраїнського дня родини зібралося понад 400 запрошених: діти разом із мамами й бабусями (зрідка можна було побачити й батьків). Тут були й багатодітні сім’ї, в яких виховуюється хлопчик чи дівчинка з особливими потребами, й родини, чиї батьки загинули в зоні проведення АТО.

Наталя Плохотнюк

Перед початком свята гості мали можливість взяти участь у різноманітних творчих майстер-класах, виготовити власноруч ляльку-мотанку, аплікацію, орігамі, подивитися виставку рушників та унікальну, найбільшу в світі колекцію хусток як народних оберегів родини…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4845/art/1468867122.html

 Хрещатик. – 2016. – 19 лип. – С. 1.

 

ДОВІДКА «ХРЕЩАТИКА»

Всеукраїнський день родини офіційно відзначається 15 липня з 2012 року. Нині в столиці понад 12 тисяч багатодітних родин, де виховується близько 40 тисяч дітей. З них більше півтисячі сімей мають п’ять і більше діток. Починаючи з 2004-го до травня 2016 року статус «Матері-героїні» присвоєно 614 жінкам-киянкам.

 

ГИГАНТСКИЙ ВАЗОН НА ПРАВДЫ

Александр Марущак

На Виноградаре появился новый необычный мурал. Нарисовал его за неделю всемирно известный итальянский художник Агостино Якури в рамках фестиваля Mural Social Club.

Работа называется “Полейте, пожалуйста!” – это очень актуально в такую жару в Киеве. Увидеть новое произведение уличного искусства можно на девятиэтажном доме по проспекту Правды, 64.

Киевский мурал художника является частью серии “Натюрморты”. Работа представляет собой классический комнатный натюрморт, который трансформирован в гипертрофированную урбанистическую реальность.

 

ГІГАНТСЬКИЙ ВАЗОН НА ПРАВДИ

Олександр Марущак

На Виноградарі з’явився новий незвичайний мурал. Намалював його за тиждень всесвітньо відомий італійський художник Агостіно Якурі в рамках фестивалю Mural Social Club.

Робота називається “Полийте, будь ласка!” – це дуже актуально в таку спеку в Києві. Побачити новий твір вуличного мистецтва можна на дев’ятиповерховому будинку по проспекту Правди, 64. Київський мурал художника є частиною серії “Натюрморти”.Робота являє собою класичний кімнатний натюрморт, який трансформований в гіпертрофовану урбаністичну реальність.

Сегодня. – 2016. – 18 июля. – С. 8.

 

МІЖВІДОМЧА ГРУПА ПРИ КМДА СПРИЯТИМЕ ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ РІДНОЇ МОВИ В МІСТІ

Згідно з розпорядженням КМДА від 1 липня 2016 року «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань реалізації «Концепції розвитку української мови, культури та виховання історичної пам’яті у жителів міста Києва на 2015-2020 роки» при КМДА було створено відповідну міжвідомчу групу, а також затверджено її склад та положення.

Головою міжвідомчої групи призначено заступника голови КМДА Ганну Старостенко, секретарем – голову ГО «Об’єднання працівників культури України» Іллю Кравченка.

До складу групи також увійшли представники профільних департаментів КМДА, Київського університету імені Бориса Грінченка, Українського інституту національної пам’яті, Координаційного бюро ЮНЕСКО в Україні «Освіта дорослих України», молодіжних та громадських організацій.

«Це команда людей, які на сьогодні вирішили спільними зусиллями популяризувати рідну мову. Ми вже півроку працюємо разом у неформальній обстановці, щоб досягти синергетичного ефекту, об’єднати цікаві ідеї та пропозиції з роботою наших профільних структур з єдиною метою – щоб більше киян говорили українською , читали книжки україномовних авторів і знали нашу історію та культуру»,- сказала Ганна Старостенко.

          Хрещатик. – 2016. – 15 лип. – С. 16.

 

СІМЕЙНИЙ ДЕНЬ У ПАРКУ «ПЕРЕМОГА»

Під час родинного фестивалю відвідувачі брали участь у різноманітних змаганнях, майстер-класах, фотосесіях

Минулої суботи тисячі киян мали чудову нагоду скрасити свій сімейний відпочинок не лише весело, а й смачно. У парку «Перемога» вже вчетверте пройшов фестиваль Family Day.

Олександр ПИРЛИК, Дарина ТУРУКАЛО

Що може бути краще, аніж провести вихідний день у сімейному колі? Правильно: провести його активно та ще й на свіжому повітрі. Таку можливість мали усі родини, хто не полінувався і прийшов у суботу в парк «Перемога», розташований у Дніпровському районі столиці. Тут були розваги на будь-який смак: футбол, баскетбол, стрибки на батуті, цікаві естафети. Головне, щоб сил вистачило. Втім, коли втома брала своє, відвідувачі не йшли на сусідні лавочки, а поспішали на один із численних майстер-класів…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4842/art/1468259548.html

Хрещатик. – 2016. – 12 лип. – С. 1.

 

У КИЄВІ З’ЯВИЛАСЯ НОВА БАТЬКІВЩИНА-МАТИ

У столиці з’явився новий мурал під назвою “Батьківщина-Мати”. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook український художник Geo Leros.

Автором зображення став австралійський митець Reka One. Нещодавно його роботи були включені в постійну колекцію Національної галереї Австралії.

“Батьківщина-Мати” – перший мурал художника у Києві. Прикрашена ним будівля знаходиться за адресою проспект Бажана, 9.

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-kyyevi-zyavylasya-nova-batkivshchyna-maty

Сегодня: киев. вып. – 2016. – 12 июля. – С. 9.

 

В КИЕВЕ ПОЯВИЛАСЬ СТАТУЯ В ЧЕСТЬ

ДОБРОВОЛЬЦЕВ

Это – первый в Украине подобный памятник

На проспекте Маяковского, 2, открыли первый в Украине памятник воинам-добровольцам, защищающим Украину на Востоке. Киевляне несли цветы к монументу в виде солдата при полной амуниции и с автоматом на плече.

 

У КИЄВІ  З’ЯВИЛАСЯ СТАТУЯ НА ЧЕСТЬ

ДОБРОВОЛЬЦІВ

Це – перший в Україні подібний пам’ятник

На проспекті Маяковського, 2, відкрили перший в Україні пам’ятник воїнам-добровольцям, що захищають Україну на Сході. Кияни несли квіти до монументу в вигляді солдата при повній амуніції і з автоматом на плечі.

 Сегодня. – 2016. – 11 июля. – С. 8.

 

КУПАЛЬСЬКІ ВОГНІ НА ОЗЕРІ РАЙДУЖНЕ

6 липня на масиві Райдужний біля озера Радунка за підтримки депутатів Київради Олени Овраменко і Сергія Артеменка відбулися традиційні народні гуляння з нагоди святкування Івана Купала.

Наталя ПЛОХОТНЮК

В Україні відзначали старовинне свято Івана Купала, яке символізує народження літнього сонця – Купала. За старовинним календарем у ніч із 6 на 7 липня літо переходить свою середину й повертає на осінь. Ще кілька днів тому, з огляду на безжальну спеку, подумалося: щось не те з народним календарем. А ось саме на Івана Купала чи не вперше за багато років народні повір’я починають підтверджуватися: ураган зі зливою та осіннім шквальним вітром змінювалися ясним сонечком і веселкою над Дніпром.

Утім, непогода не відсахнула людей святкувати вогнещедрий обряд Івана Купала. Під вечір біля озера Райдужне зібралося чимало народу. Серед них і обрані місцевою громадою депутати Київради Олена Овраменко та Сергій Артеменко.

Майстер-класи з плетіння вінків, дитячі конкурси та ігри з аніматорами, виступи народних колективів, чарівного дитячого дуету Адріани та Мідеї Наруцьких, молодого талановитого педагога, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Юлії Прокопчик, українського композитора, поета й співака В’ячеслава Кукоби. Традиційно дипломами, грамотами та подяками відзначали найактивніших мешканців Дніпровського району та видатних людей, які чимало зробили і роблять для рідного міста.

Між нападами дощу учасники свята водили хороводи навколо Марени, співали купальських пісень і просто спілкувалися із сусідами на березі мальовничого озера Радунка. Всі діти на святі мали змогу поласувати безкоштовним морозивом.

Сегодня: киев. вып. – 2016. – 8 июля. – С. 9;

Хрещатик. – 2016. – 8 лип. – С. 16.

 

«ДНІПРО ТА КИЇВСЬКА ГАВАНЬ»

Під такою назвою відкрилась виставка в Музеї історії Києва

Аліса АНТОНЕНКО

Експозицію приурочено до 200-річчя судноплавства Дніпром, 120-річчя Київської гавані.

Нагадаємо, назва річки «Дніпро» вперше зустрічається в літературних пам’ятках першої половини IV століття н. е. А походить від давньосхідноіранського «велика ріка».

Стародавні греки називали Дніпро Борисфеном, що означає «той, що тече з півночі»; предки українців – східні слов’яни – Славутичем («син слави») – це назва досі іноді використовується як синонім до назви ріки.

Дніпро – третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги та Дунаю). Довжина річки – 2201 км (в межах України – 981 км), площа басейну – 504 тис. кв. км. У басейні Дніпра близько 32 тисяч водотоків, серед яких 89 – річки завдовжки 100 км і більше.

Водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80% усіх українських. Ця річка забезпечує водою дві третини території країни. Це 30 млн людей, 50 великих міст і промислових центрів. На Дніпрі розташовано славетні українські міста: Київ, Канів, Черкаси, Кременчук, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ (нині Дніпро), Запоріжжя, Нікополь, Херсон. У річці водиться 65 видів риб, зокрема промислові — лящ, судак, короп, щука, окунь, товстолобик, білий амур.

На виставці «Дніпро та Київська гавань» представлено колекцію старовинних світлин, карт, гравюр (із колекції В. Киркевича) й багато інших експонатів.

Виставка у Музеї історії Києва діятиме до 31 липня.

День. – 2016. – 7 лип. – С. 7;

Демократична Україна. – 2016. – 8 лип. – С. 10.

 

«КРАПЛІ ДОБРА» НА ПІДТРИМКУ СИРІТ

 Піснями барди привертали увагу до важливої справи

Марія КАТАЄВА

1 липня у приміщенні Колонної зали КМДА відбувся концерт у рамках Міжнародного благодійного бардівського арт-марафону «Краплі добра». Всі охочі мали змогу послухати виконавців з 8-ми країн світу і долучитися до проекту підтримки родин загиблих у АТО «Люди допомагають людям».

Арт-марафон організував американський мистецький клуб «Странники», який привіз в Україну артистів з Америки, Чехії, Латвії, Естонії, Польщі, Росії та Білорусі. Крім того, на сцені свою творчість презентували й київські барди. Просто під час виступів американський художник Михайло Тютюнник писав картину. Її потім продадуть з аукціону і виручені кошти також спрямують на допомогу тим, хто потребує.

В Україні організатором заходу виступала громадська благодійна платформа «Люди допомагають людям» (www.lpl.com.ua). На вході кожному давали серце з іменем загиблого воїна та інформацією про його родину, яку можна взяти під свою опіку. А в залі стояла благодійна скринька для збору коштів.

«Арт-марафон покликаний привернути увагу до необхідності допомогти сім’ям, які втратили своїх близьких під час війни на сході нашої країни. Міська влада спільно з організаторами закликає всіх небайдужих долучатися до благодійного проекту»,— наголосила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, яка відвідала подію.

Серед гостей були й представники українських військових частин, і дружини загиблих героїв.

Сьогодні платформа опікується вже 187-ма родинами по всій Україні.

Хрещатик. – 2016. – 5 лип. – С. 16.

 

«ДЛЯ ДРУЖБИ НЕ ВАЖЛИВА ПОРОДА»

У Києві обрали головного Барбоса країни

Алла Дубровик-Рохова

До Міжнародного дня собаки, який  прийнято відзначати 1 липня, майже дві сотні киян та гостей міста разом зі своїми домашніми улюбленцями змагалися за Кубок головного Барбоса країни.

У змаганні брали участь виключно безпородні собаки, які доводили своїм господарям, що нічим не гірше породистих. Вони вміють давати лапу, співати, танцювати, повзати як «бійці спецназу», рятувати людей, перестрибувати через бар’єри і слухняно виконувати команди.

 День. – 2016. – 5 лип. – С. 12.

 

У СТОЛИЦІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КОНЦЕПЦІЮ ОНОВЛЕННЯ ЗООПАРКУ

4 липня, розповідаючи про концепцію оновлення зоопарку, мер Києва Віталій Кличко зазначив, що основна мета – зробити столичний звіринець справжнім місцем для сімейного дозвілля.

«Середовище оновленого зоопарку буде максимально наближеним до природних умов – не буде галасливих атракціонів, не буде ґрат для тварин. У зоопарку з’являться оглядові майданчики, місця з єдиним середовищем для тварин та людей, великий і цікавий екскурсійний маршрут», – зауважив Віталій Кличко.

Він зазначив, що під час оновлення звіринця збережуть всю унікальну колекцію рослин, а основними матеріалами для реконструкції будуть дерево, камінь та скло. До речі, весь час зоопарк продовжуватиме працювати…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4839/art/1467659355.html

 Сегодня. – 2016. – 5 июля. – С. 9;

 Хрещатик. – 2016. – 5 лип. – С. 1.

 

ФІЛЬМ ПРО МАЙДАН ОТРИМАВ ПРИЗ АМЕРИКАНСЬКОЇ ТЕЛЕАКАДЕМІЇ

Документальний фільм «Зима у вогні» про події в Україні в 2013-2014 роках отримав приз Американської телеакадемії The Television Academy Honors.

Це нагорода традиційна для кінострічок, які, на думку телеакадеміків, «надихають, підвищують обізнаність і мотивують до змін», повідомляє НБН.

«Ця нагорода дуже важлива для України, яка продовжує свою боротьбу. Я хотів би присвятити цю нагороду всім тим, хто віддав своє життя за свободу», – сказав режисер Євген Афінеєвський на церемонії нагородження.

Україно-британо-американський фільм «Зима у вогні» про події на Майдані побачили 69 млн. Людей у 50 країнах світу.

http://day.kyiv.ua/uk/news/200616-film-pro-maydan-otrymav-pryz-amerykanskoyi-teleakademiyi

 Демократична Україна. – 2016. – 1 лип. – С. 16.

 

НАЙБІЛЬШУ У СВІТІ ВІЗАНТІЙСЬКУ ФРЕСКУ СТВОРИЛИ У КИЄВІ

На одному з будинків Києва стріт-артист Fikos створив найбільшу візантійську фреску у світі. Fikos Antonios днями прикрасив 16-поверховий будинок по вулиці Анни Ахматової, 4. Про це повідомили у спільноті Mural Social Club.

Робота має назву “Earth and Sky” (“Земля і небо”).Люди, зображені на муралі, символізують небо та землю. Створена мною фреска стала найбільшим арт-об’єктом в історії грецького мистецтва з давніх часів”, – підкреслює художник.  

Створення муралу реалізовано за сприяння Дарницкої РДА.

Вечірній Київ. – 2016. – 30 черв. – С. 8;

 Сегодня : киев.вып. – 2016. – 30 июня. – С. 8.

 

У СТОЛИЦІ НАГОРОДИЛИ КРАЩИХ УЧИТЕЛІВ

У Києві нагородили переможців та лауреатів II (міського) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» та переможців міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». Від імені міського голови Віталія Кличка кращих педагогів столиці вітала заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

– Почесно, що Київ сьогодні відзначає переможців у номінаціях «Історія», «Захист Вітчизни», «Математика» та «Англійська мова» – таких важливих предметів, а також переможців конкурсу «Класний керівник року». Вчити – це не просто професія, це місія. Розуміючи це, міська влада надає вагоме значення освітній галузі, підвищенню статусу педагогічних працівників, поліпшує матеріальне та соціальне забезпечення. Бюджет освіти складає майже третину усього міського бюджету на 2016 рік, що більш ніж красномовно демонструє вагоме місце галузі у житті сучасного Києва, – сказала Ганна Старостенко.

Вона привітала переможців та лауреатів конкурсів і побажала невичерпної енергії, оптимізму, сили у виконанні почесної місії – творіння добра, виховання обдарованої особистості, поширення знань і професіоналізму.

Переможці, які посіли І місце в конкурсі «Учитель року – 2016», нагороджуються Подякою Київського міського голови та грошовою премією у розмірі 5 000 грн. Переможці, які посіли ІІ та III місця в конкурсі, нагороджуються Грамотами Департаменту освіти і науки, молоді та спорту і отримують грошову премію в розмірі 3 та 2 тисячі гривень відповідно, а учасники конкурсу «Учитель року – 2016» та переможці конкурсу «Класний керівник року» отримують Грамоти Департаменту та премію у розмірі 1 тис. грн.

Вечірній Київ. – 2016. – 30 черв. – С. 2.

 

ЧИМ У КИЄВІ ЗАЙНЯТИСЯ НА СВЯТА

Відпочивати будемо цілих чотири дні: 25-28 ЧЕРВНЯ. Якщо ви не потрапили в число щасливчиків з квитками на море або в ліс, не поспішайте ховати свої вихідні. Приємно провести час ви зможете в Києві.

З розкладом на кожен день та із найцікавішими заходами ви зможете познайомитися тут:

http://kp.ua/kiev/543180-vecherynka-v-dome-hrushevskoho-y-horod-professyi-v-parke-shevchenko

http://fakty.ua/218651-kievskaya-afisha-24—28-iyunya

 Комсомольская правда в Украине: киев.вып. – 2016. – 24 июня. – С. 8;

Факты и комментарии. – 2016. – 24 июня. – С. 14.

 

СТАРТУВАВ СЕЗОН СУСІДСЬКИХ ПІКНІКІВ

Вихідними у Києві стартував сезон сусідських пікніків. Перший з них відбувся у парку сімейного відпочинку, що на проспекті Гагаріна, 7. За підтримки депутата Київради Олександра Харченко, такі зустрічі проходять щосуботи о 15.00. «У людей сьогодні дуже активне суспільне життя: то працюємо, то чимось займаємося, то у нас сімейні проблеми. І дуже часто навіть не знаємо, хто живе поруч, не знаємо своїх сусідів. Я був ініціатором так званих сусідських пікніків, щоб всі збиралися в одному місці, спілкувалися, відпочивали, знайомилися. В нашому випадку – це парк за кінотеатром «Ленінград». Там ми поставили мангали, смажимо шашлик, для діток є безкоштовний батут», – розповідає Олександр Харченко.

До слова, традицію сусідських пікніків започаткували ще торік. Посиденьки набирають серед містян все більшої популярності.

Хрещатик. – 2016. – 24 черв. – С. 16.

 

У ПАРКУ АНДРІЯ МАЛИШКА ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНИК ПОЕТУ

У Дніпровському районі вшанували пам’ять автора «Пісні про рушник» і багатьох інших творів

Анастасія ХАЛЕЦЬКА

На відкритті пам’ятника були присутні нащадки Андрія Малишка, почесні гості, мешканці столиці. Під час урочистостей учасники заходу читали твори поета, а у виконанні хору ім. Верьовки пролунав популярний у народі «Київський вальс», автором якого був Андрій Самійлович.

До реалізації проекту долучився Київський університет ім. М. Драгоманова на чолі з ректором Віктором Андрущенком.

Ініціаторами заходу та почесними гостями були: патріарх Філарет, міністр культури України Євген Нищук, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Після того, як пролунав гімн України, патріарх Філарет освятив пам’ятник. Дмитро Павличко подякував скульптору Роману Захарчуку, архітектору Леоніду Малому та всім іншим за підтримку.  

Андрій Малишко в українську літературу увійшов як поет-пісняр і залишив у спадок співвітчизникам близько 40 збірок, тому його вірші й пісні давно сприймаються як народні…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4836/art/1466539218.html

Сегодня : киев. вып. – 2016. – 21 июня. – С. 8;

 Хрещатик. – 2016. – 22 черв. – С. 16.

 

ЛОНДОН, СТВОРЕНИЙ У КИЄВІ

Виставку оригінального, але майже невідомого українського художника Олександра Шульдиженка представляють в ART 14 gallery

Марія ПРОКОПЕНКО

Цей митець – загадка. За життя Шульдиженка знали, в основному, як монументаліста. Його роботи і досі можна побачити по Україні – наприклад, знак при в’їзді у місто Дубно. Але також Олександр Шульдиженко створив тисячі аркушів графіки, які зберігав під ліжком у приміщенні, де працював. Майже всі ці роботи – рвучкі постаті вуличних музикантів і художників, безпритульні, пляжники, друзі – намальовані за спогадами, за сюжетами, побаченими у Лондоні. В Англію Шульдиженко (його там знали як Стахова) потрапив після Другої світової війни, прожив там з 1947-го по 1954 рік, а потім повернувся до Києва…

Проект в ART 14 gallery, зроблений спільно з Музеєм історії Києва та Інститутом проблем сучасного мистецтва, так і називається – «Лондон-Київ». Деякі роботи показують вперше – наприклад, малюнки з серії з умовною назвою «Античний пляж». Фігури людей, а особливо – профілі жінок з високими зачісками, нагадують розписи на давньогрецьких вазах… 

Більш детально читайте тут:

http://day.kyiv.ua/uk/article/naprykinci-dnya/london-stvorenyy-u-kyyevi

Виставка «Лондон-Київ» триватиме у столичній галереї ART 14 до 28 серпня.

День. – 2016. – 17-18 черв. – С. 32.

 

ДРУГЕ ЖИТТЯ ЗЕЛЕНОЇ ОАЗИ

Парк «Оболонь» в урочищі Наталка після капітального ремонту відкрили для відвідувачів

Анастасія ШАПОРЕНКО

Незвичайне місце з історичними пам’ятками, які створюють атмосферу таємничості, урочище з безліччю затишних місць для відпочинку радо чекає на відвідувачів. Ще рік потому частина парку «Оболонь» нагадувала забуте місце з руїнами та тунелем-примарою. Але завдяки спільній роботі небайдужих мешканців, меценатів, активістів, районної влади та місцевих зеленбудівців, за підтримки мера Києва Віталія Кличка, урочище «Наталка» отримало друге життя.

Попри прохолодну погоду на відкриття відреставрованого парку завітали сотні оболонців та ті, завдяки кому вдалося відродити та облаштувати цей куточок: громадські активісти, зеленбудівці, меценати. Відкрив «зелений об’єкт» заступник голови КМДА з питань місцевого самоврядування

Олексій Резніков…

Більш детально читайте тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4833/art/1465847669.html

 Сегодня. – 2016. – 14 июня. – С. 8;

 Хрещатик. – 2016. – 14 черв. – С. 1.

 

НАМАЛЮЙ МЕНІ КИЇВ

15 років бібліотекарі організовують конкурс малюнків

Олена Шапіро

Нещодавно в Українському домі відкрилася виставка дитячого малюнка, зорганізована Центральною бібліотекою ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва під гаслом «Я і мій Київ!». Учасниками конкурсу стали юні читачі Централізованих бібліотечних систем (ЦБС) столиці, а також учні художніх студій віком від 5 до 16 років.

Отримавши творче завдання – зобразити улюблене місто, діти створили близько сотні різноманітних, веселих і яскравих, фантастично красивих малюнків, виконаних різними художніми техніками. У своїх роботах юні художники зобразили себе під час прогулянки найулюбленішими куточками міста, якими дійсно щиро пишаються. Можемо побачити ботанічний сад, краєвид iз гори, Пейзажну алею і, звісно, популярний у всіх киян Андріївський узвіз.   

Працівники Центральної дитячої бібліотеки вже упродовж 15 років ведуть цей цікавий конкурс. Виставка має шляхетну мету – виховання у дітей любові та поваги до рідного міста, а також до української історії та культури. На виставці «Київ та кияни очима дітей» нині представлені дитячі малюнки малих відвідувачів бібліотек iз різних районів: Святошинського, Солом’янського, Деснянського, Голосіївського, Печерського і Подільського, а також роботи iз будинків творчості, гуртків і студій.

Визначали переможціву трьох вікових категоріях. Серед тих, кому 5-8 років, I місце отримав Олександра Штельмах, II місцеНадія Сніщар, III місце Діана Святецька, а призи глядацьких симпатій дісталися Вікторії Пограбняк та Ванді Міхновській (саме її робота використана для однієї з афіш виставки). У віковій категорії 9-12 років журі нагородило: I місцеОлександру Шовкову, II місце – Даніяра Кайзерова, III – Давида Проценка, приз глядацьких симпатій Яна Мірошніченко. У віковій категорії 13-16 років: I місце – Марія Савенок, II місце – Олександра Зощуля, III місце – Вікторія Клочко, приз глядацьких симпатій – Софія Кандурова. Гран-прі конкурсу отримала робота Вероніки Яцюк.

 Україна молода. – 2016. – 10-11 черв. – С. 14.

 

 «БІБЛІОТЕКА ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ»

У середу в парку «Позняки» стартував грандіозний проект «Бібліотека під відкритим небом», який не має аналогів у інших районах Києва.

Основна мета заходу – поширення серед громадськості позитивної думки про читання. Популяризація книги реалізується із залученням до бібліотеки всіх категорій населення, але особливу увагу приділяєтьсприянню до читання дітей.

Із відкриттям такого незвичного проекту присутніх привітали представники Національної спілки письменників України Василь Довжик, Віктор Женченко, Петро Засенко.

Крім традиційної функції обміну книжками, книгозбірня під відкритим небом передбачає таке: бібліотечні галявини для малюків, бібліоальтанки, пікніки з авторами, тематичні вікенди та багато інших цікавинок для дітей та дорослих.

«Бібліотека під відкритим небом» триватиме до 23 серпня з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 17.00.

 Хрещатик. – 2016. – 10 черв. – С. 16.

 

ВУЛИЧНА ГАЛЕРЕЯ КИЄВА ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМ МУРАЛОМ

2 червня, американський художник Ернесто Мараньє   закінчив роботу над муралом на бульварі Лесі Українки, 5. Мурал зображує синього птаха у квітах. Художник закінчив свій мурал в рамках проекту ArtUnitedUs.

 Вечірній Київ. – 2016. – 9 черв. – С. 8.

 

 

 

 

РОЗПОЧАТО ПРИЙОМ РУКОПИСІВ ДЛЯ ВИДАННЯ ЗА РАХУНОК МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ

Про це «Хрещатику» повідомили в Департаменті суспільних комунікацій КМДА

Рукописи прийматимуться до 21 червня 2016 року. Члени Видавничої ради при Департаменті суспільних комунікацій визначили рекомендаційні вимоги для відбору творів: http://dsk.kievcity.gov.ua/content/rekomendaciyni-vymogy.html. Зокрема до розгляду приймаються рукописи українською мовою й ті, які не видавалися раніше. Автор має особисто подати рукопис у друкованому та електронному вигляді (формат «.doc»), додавши авторську довідку та власноруч написану заяву про участь у проекті http://dsk.kievcity.gov.ua/files/2015/6/25/Blank-zayavy-rukopys.doc.

До рукописів краєзнавчого характеру та на історичну тему необхідно додати фахову рецензію від істориків. Крім того, окремо розглядатимуться збірки поезії та прози від творчих спілок і громадських організації м. Києва.

Довідки за тел. : 278-15-99 (Олексій Шепетович)

 Хрещатик. – 2016. – 8 черв. – С. 16.

 

ЗІРКИ БАВЛЯТЬСЯ

Фотовиставкою спонукають читати і любити Київ

Олена Капнік

У столичній арт-галереї KZ-art- room відкрилася фотовиставка «Казковий Київ».

Команда молодих художників створила 30 художніх фотографій за мотивами відомих казок, обравши для цього відомі місця столиці: Андріївський узвіз, Володимирську гірку тощо. У казковому фотопроекті відвідувачі виставки зможуть побачити українських зірок в образах героїв з улюблених казок дитинства.

Так, зокрема, Володимир Горянський перевтілився y чарівника Мерліна, гурт TheHardkiss  – y Красуню i Чудовисько; Ольга Сумська стала Сніговою Королевою, a Анна Завальська – Мулан,  Лілія Ребрик приміряла сукню Попелюшки, a Арсен Мірзоян – костюм Олов’яного Солдатика.

«Казковий Київ» – це водночас і мистецький, і соціальний проект. За словами організаторів проекту, його основний меседж – заохотити дітей читати, a дорослим нагадати про світ дитинства i показати красу київських вулиць…

Більш детально читайте тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/3003/164/100138/

 Україна молода. – 2016. – 7 черв. – С. 13.  

 

УСІ ВІДТІНКИ БІЛОГО

У Київському музеї виставлено картини Михайла Врубеля

Анастасія Семенчук

У  Музеї російського мистецтва, до липня триватиме виставка «Сади Срiбного столiття», що приурочена до 160-річчя від дня народження Михайла Врубеля. Експозиція, яка також присвячена образу саду, дозволяє розглядати деякі аспекти творчостi художника, який кілька років плідно працював у Києві, в контекстi духовних та художнiх пошукiв епохи символiзму.

Однією з важливих світоглядних настанов цієї епохи було прагнення краси, відтворення за її законами ідеального простору як середовища існування. Пошуки «невідцвітного саду», нев’янучої, нетутешньої краси, були органічними й для творчості Врубеля. Краса символiчного саду широко вiдобразилось як у земних сюжетах Врубеля (наприклад, квiти на парчевому одязi «Чоловiка в старовинному костюмi», троянда в руках «Дiвчини на тлi персидського килима»), так i в роботах на релiгiйну тематику (наприклад, квiтковий орнамент у композицiї «Воскресiння» або в монументальнiй композицiї «Оранта»).

До слова, y Врубеля було особливе пантеїстичне ставлення до природи, тому квiти зустрiчаються y багатьох його творах. Митець пристрасно любив та вивчав форми i характер квiтiв. Не було жодної квiтки, яка не була гiдна його уваги – чи це звичайний барвiнок, петунiї в склянцi, iриси або екзотичнi азалiї, якi привозили до Києва з Францiї та Голландiї. Серед його етюдiв – «портрети» садових лiлей, азалiй, камелiй, троянд, iрисiв, квiтiв бегонiї, орхiдей. Рослинний, як i будь-який iнший свiт, починався для нього з мiкроаналiзу, зі встановлення законiв форми найменшої комiрки майбутнього зображення.

Крім картин Михайла Врубеля, на виставці представлені живописні та графічні твори Віктора Борисова-Мусатова, Костянтина Коровіна, Зинаїди Серебрякової та інших відомих художників.

Також у музеї експонується виставка «Д. Л. Сигалов – киянин, колекціонер, даритель».

Одночасно з «Садами Срібного століття» вона «організовує» навіть черги біля входу.

Україна молода. – 2016. – 2 черв. – С. 10.  

 

«ЯК НЕ ПОСВАРИЛИСЯ В КИЄВІ…»

Під такою назвою відкрився спільний арт-проект шістьох столичних музеїв

Аліса Антоненко

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва»  та Історико-меморіальний музей М. Грушевського, Літературно-меморіальний музей

М. Булгакова, Музей української діаспори, Музей Шолом-Алейхема, Музей О. Пушкіна, Музей шістдесятництва представляють виставковий проект «Як не посварилися в Києві…», з яким можна познайомитись до  4 вересня.

Український історик Михайло Грушевський, класик російської літератури Олександр Пушкін, зірка балету паризької Гранд-опера Серж Лифар, письменник-містик Михайло Булгаков, співець єврейського народу

Шолом-Алейхем та дисиденти-шістдесятники! Що об’єднує цих знаменитих особистостей? Вони жили  в різний час, мали різні світогляди і сфери діяльності… За задумом нового виставкового проекту єднає цих людей величний Київ! Місто, де вони жили, творили, шукали натхнення, вчилися та здобували славу. І, звичайно ж, їхня приналежність до родини музеїв історії міста Києва, яка вже поза земним життям  переплила їхні долі і запросила на спільну прогулянку улюбленим містом, але сучасним та іншим. Свята Софія, Театр Опери, Перша київська гімназія, Університет Святого Володимира, Труханів острів, Андріївський узвіз, Володимирська гірка – це улюблені місця Києва наших героїв, а сама виставка – творчий результат пізнавальної прогулянки ними головних героїв шести київських музеїв…

 День. – 2016. – 2 черв. – С. 6.

 

ПОВЕРНЕННЯ НІКОПЕЇ

19 травня 2016 року у павільйоні, побудованому 1982 року над залишками стін Золотих Воріт в Києві, нарешті появилася мозаїчна ікона Богородиці Нікопеї (Переможниці), яка захищала Київ від ворогів і приносила перемогу ще у  Х столітті.

Ікону виконано в техніці класичної мозаїки.

На запрошення керівництва Національного заповідника «Софія Київська» до Золотих Воріт столиці завітав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. У співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія та духовенства Києва Святійший Владика звершив молебень та освятив образ Богородиці. Під час освячення лунав спів хору Київської православної богословської академії та Хорової Студії при Національному заслуженому академічному народному хорі України ім Г. Г. Верьовки.

 

ТАЛАНОВИТИХ ДІТЕЙ МІСТО НАГОРОДИЛО СТИПЕНДІЯМИ

1 червня у Міжнародний день захисту дітей в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулася урочиста церемонія вручення творчих стипендій талановитим учням київських спеціалізованих мистецьких шкіл. Нагороджувала дітей заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

– Сьогодні місто докладає усіх зусиль, щоб підтримувати талановитих дітей, адже це дає їм не лише визнання та впевненість у завтрашньому дні, а й поштовх до майбутніх перемог як в українських, так і у міжнародних мистецьких конкурсах, – зазначила вона.

За словами Ганни Старостенко, цього року стипендії у розмірі 1 000 гривень отримали 75 дітлахів – вихованців мистецьких шкіл. Серед них – багаторазові лауреати престижних мистецьких конкурсів, що відбулися у різних країнах світу (Австрії, Болгарії, Польщі, Україні тощо).

Крім того, у рамках урочистої церемонії вручення стипендій голови КМДА талановитим дітям місто відзначило подяками й їхніх викладачів.

 Вечірній Київ. – 2016. – 2 черв. – С. 2.

 

 УКРАЇНСЬКИЙ АКЦЕНТ ЄВРОПИ

Уже вдруге у Києві відбувається міжнародний фестиваль на честь легендарної королеви Франції Анни Ярославни

Марія Прокопенко

«Прабабуся майже 30 французьких королів» – так Анну Ярославну називають історики. Достеменної інформації про життя монархині, доньки князя Ярослава Мудрого, мало. Зробити цей історичний силует чіткішим прагнуть ініціатори II Міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kiev Fest (або «Анна-фест»). Автором ідеї та куратором фестивалю є Федір Баландін з громадської організації «Чотири королеви», чимало офіційних та приватних структур підтримали проект, зокрема Міністерство культури, Посольство Франції в Україні, Київська міська державна адміністрація.

Україна не вступає в Європу, а повертається до неї – на цій тезі наголошують ініціатори фестивалю. Головна мета події – встановлення історичної справедливості, недопущення того, щоб чужинці привласнювали українську історію…

Сенсаціями цьогорічного фестивалю самі організатори називають дві події…

Більш детально ви дізнаєтесь тут:

http://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/ukrayinskyy-akcent-yevropy

 День. – 2016. – 31 трав. – С. 12.

За заходами в рамках другого «Анна-фесту» слідкуйте на сайті annafest.org

 

ЯСКРАВИЙ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

СВЯТО. Посейдон на Русанівці, Аліса на Пейзажці і світлошоу на мерії

КОТИ В ВИШИВАНКАХ

Кілька тисяч людей взяли участь в марші вишиванок. Пройшовшись від Золотих воріт до Михайлівської площі, вони утворили напис «Київ», а потім через Андріївський узвіз рушили до Контрактової площі, де марш закінчився. У вишиванках були навіть домашні улюбленці – собаки, які марширували поруч з господарями, і коти, яких несли на руках.

БІГЛИ ПІД КАШТАНАМИ ШІСТЬ ТИСЯЧ ЧОЛОВІК

У марафоні «Пробіг під каштанами» – найвідомішої і наймасовішої благодійної ініціативи в Україні, в цьому році взяли участь шість тисяч киян.

Приходили на пробіг і брали участь в ньому цілими сім’ями, з дітьми і навіть домашніми улюбленцями. Заплативши внесок в 100 гривень, небайдужі люди допомагають Центру дитячої кардіології та кардіохірургії придбати необхідне обладнання та витратні матеріали. Нагадаємо, рекордної була акція 2010 року, в ній взяли участь більше 15 тисяч чоловік. Цей рекорд зареєстрований Книгою рекордів України…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://kiev.segodnya.ua/kpeople/den-kieva-poseydon-na-rusanovke-alisa-na-peyzazhke-i-svetovoe-shou-na-merii-719767.html

 Сегодня. – 2016. – 30 мая. – С. 8.

 

ДЕНЬ КИЄВА ВИЙДЕ ЗА МЕЖІ СЕРЕДМІСТЯ

Цього року програма заходів до відзначення Дня Києва нараховує 35 різноманітних мистецьких, культурно-освітніх і спортивних подій. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

Зокрема, за словами Ганни Старостенко, ключовою подією свята стане фестиваль «День Києва. Свято на пагорбах», організатором якого виступив фестиваль «Країна мрій».

Захід триватиме протягом 28-29 травня та об’єднає одразу 5 локацій, 5 сцен та понад 40 артистів, які продемонструють різні історичні напрями становлення музичної культури нашого міста.

Так, головна сцена фестивалю буде розташована на Софійській площі, ще три – на Михайлівській площі, Пейзажній алеї та Андріївському узвозі. На Контрактовій площі буде встановлено «Молоду сцену», де виступатимуть молоді київські виконавці.

У рамках Днів Києва книголюбів запросять святкувати разом з Велокнигарнею. У розважальній програмі влаштують пікнік-читання Гаррі Поттера та сортування у магічні гуртожитки (у обидва дні фестивалю).

Ще один фестиваль – «День Києва на Поштовій» відбудеться наступними вихідними на Поштовій площі, розважаючи відвідувачів цікавою культурною програмою та різноманітними соціальними активностями.

Вперше за роки відзначення Дня Києва, місто вийшло за межі звичного містянам середмістя та організували в парку Кіото на лівому березі «Український інтерактивний Арт-простір», де кожен бажаючий матиме змогу поринути у прадавні українські традиції та опанувати народні ремесла, ознайомитися з традиційною українською кухнею, вивчити народні пісні, танці та зіграти на музичних інструментах, – додала Ганна Старостенко.

Крім того, за її словами, на фасаді київської мерії ввечері 28 та 29 травня буде представлено 3D-меппінг-шоу «Інновації, народжені в Україні», що презентуватиме гостям свята легендарні винаходи українців ХХ сторіччя.

Доторкнутися до історичного минулого рідного міста та йогонадзвичайних постатей кияни та гості столиці зможуть на території «Софії Київської» під час фестивалю мистецтв «Anne de Kiev fest», присвяченого Анні Ярославні – королеві Франції.

У рамках Дня Києва на території міста відбудеться також низка спортивних акцій: міжнародна велогонка RACE HORIZON PARK, спортивно-благодійна акція «Пробіг під каштанами», що проходить у Києві вже 24 роки поспіль, легкоатлетичний пробіг, регата, турнір з тенісу, Чемпіонат міста з сімейних видів спорту та багато інших змагань.

Нагадаємо, 21 та 22 травня у Києві святкували Дні Європи.

http://vechirniykiev.com.ua/news/den-kyyeva-vyyde-za-mezhi-seredmistya

Факты и комментарии. -2016. – 24 мая. – С. 6.

 

СТОЛИЦЯ ВІДЗНАЧИЛА ДНІ ЄВРОПИ

21 та 22 травня чимало киян та гостей міста завітали на справжній «Пікнік у Європі». Протягом двох днів Михайлівська площа була епіцентром подій надзвичайного свята. Так, цьогоріч до проведення Днів Європи долучилися одинадцять диппредставництв, які в індивідуальних зонах знайомили гостей свята з унікальними досягненнями своїх країн.

Серед найпопулярніших пропозицій – гра у шахи на спеціально створеній «великій шахівниці» за участю чемпіонки Європи з шахів Вероніки Верем’юк, «Колесо фортуни» від GIZ – вікторина про Німеччину, конкурс фото з бренд-елементом серед відвідувачів, переможці якого отримали сертифікати та сувеніри із символікою Представництва ЄС в Україні.

У рамках Food Truck Days були представлені страви різних країн світу – від азіатської локшини до американських сандвічів. Серед найпопулярніших смаколиків – італійське морозиво та різноманітні напої від фургон-бару Good Food Track.

Локація «Київ туристичний» стала однією з найвідвідуваніших. Окрім безкоштовних пішохідних екскурсій «Київ – європейське місто» за маршрутом від Михайлівського собору до панорамного майданчика біля Арки Дружби народів, кияни та гості столиці могли послухати музичні виступи, долучитися до майстер-класу та залишити власне «Побажання місту Києву до Днів Європи».

Фестиваль вуличної музики Street Music Day розмістився на 10 платформах та зібрав понад 200 музикантів з Європи і України. Також одним із наймасовіших став сальса-марафон.

Стартував і байкерський сезон. Близько 400 мотоциклів проїхалися столицею.

Українські спортсмени, які виступають у видовищних вуличних видах спорту (workout, parkour, ролери, TRX), представили власну програму. Усі охочі мали можливість приєднатися до веселої зарядки FunUp, спостерігати за майстрами екстриму, крос-фіту, зумби, йоги, автомодельного спорту. Для наймолодших гостей свята проводилися дитячі спортивні перегони, майстер-класи, атракціони (батути, слеклайн).

Подарунком для Києва від посольства Німеччини став виступ німецького гурту Dicht und Ergreifend. Крім того, чимало киян та гостей міста завітали на виступ відомого українського електронного проекту ONUKA.

У неділю кияни та гості столиці продовжували відзначати День Європи. Надзвичайною подією стали урочисті проводи Національної збірної команди з футболу для участі у Євро-2016, який відбудеться у Франції. Участь у заході взяли Президент України, керівництво держави і міста.

Хрещатик. – 2016. – 24 трав. – С. 1.

 

 21 та 22 ТРАВНЯ У СТОЛИЦІ ВІДЗНАЧАТИМУТЬ ДЕНЬ ЄВРОПИ

Усіх киян та гостей столиці запрошують на святкування днів Європи в Україні! Гостей чекають  21-22 травня на Михайлівській площі.  «Вечірка» пропонує Вашій увазі короткий огляд найцікавіших подій, що відбудуться цього вікенду у серці столиці.

Офіційна церемонія відкриття Дня Європи розпочнеться о 12:00 за участю керівництва держави та міста, голови Представництва ЄС в Україні, представників посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні, ЗМІ та громадськості. Після урочистостей кияни матимуть нагоду сфотографуватися з мером столиці Віталієм Кличком та послами закордонних країн…

Представництво ЄС підготувало фотовиставку та відеороботи переможців всеукраїнського конкурсу.  Тут будуть представлені 20 кращих робіт з 288.

О 15:00 розпочнеться дискусійний клуб на тему «Як бути успішним у Європі» за участю Посла ЄС в Україні пана Яна Томбінського (приміщення Дипакадемії за адресою: Велика Житомирська, 2)…

Українська бібліотечна асоціація подарує киянам та гостям столиці пішохідну екскурсію «Мистецький калейдоскоп». Тривалість екскурсії – 2,5 години. Збір учасників о 12.00 біля пам’ятника княгині Ользі на Михайлівській площі…

Спробувати, як смакує Європа можна буде на Фестивалі вуличної їжі – «Food Truck Days». З 11.00 до 20.00 на Михайлівський площі – парк їжі просто неба, найвідоміші європейські, американські, азіатські та українські страви, пікнік по-європейськи для всієї родини…

О 17.00 на Поетичній сцені проекту «День Європи в Україні» відбудеться яскравий, емоційний поетичний поєдинок. Літературний Батл від NS Event Group – це оригінальний шанс для всіх учасників проекту здійснити свою заповітну мрію, отримати визнання та завоювати серця глядачів…

О 18:00 хореограф Амадор Лопес проведе сальса флеш-моб, щоб підтримати хворих на легеневу гіпертензію дітей. До флешмобу долучаться Інгрід та Олег Скрипка.  І вже цієї суботи Київ може побити рекорд України по масовим танцям…

Завершаться суботні святкування 21 травня о 23.00 – нічним кінопоказом шедеврів європейського кіно на Михайлівській площі.

 Вечірній Київ. – 2016. – 19 трав. – С. 3;

 Факты и комментарии. – 2016. – 19 мая. – С. 5.

 

ПОТЯГ МЕТРО РОЗМАЛЮВАЛИ

17 травня презентували «подарунок» мешканцям столиці до Дня Києва від відомого іспанського художника Kenorа. У рамках проекту Art United Us митець розмалював цілий поїзд метро.

Kenor Martinez Vanbergen – митець з Барселони, який спеціалізується на яскравому геометричному живописі, що дарує вулицям винятковий настрій. Його мурали можна побачити в Польщі, Німеччині, Данії, Франції та в багатьох містах Іспанії.

«Замість сірого потягу на червоній лінії підземки з’явився веселий, в стилі Kenora, поїзд з яскравою абстракцією. Схожий подарунок митець зробив для Голландії. Взагалі наш проект Art United Us націлений на те, щоб перевтілити сірі спальні райони на життєрадісні та яскраві»,- говорить заступник голови КМДА Ілля Сагайдак.

Також куратор проекту Art United Us Гео Лерос наголосив на тому, що до кінця року планується розмалювати ще 3-4 потяги.

Сегодня. – 2016. – 18  мая. – С. 8;

Хрещатик. – 2016. – 18 трав. – С. 16.

 

НА ПЕЧЕРСКЕ. НОВОЕ ПИАНИНО

У Печерском ландшафтном парке установили музыкальный инструмент для творческих и креативных посетителей.

“Розовое пианино стало дополнением арт-площадки, которую еще в прошлом году обустроили большими очками. Теперь поляна выглядит более привлекательной, ведь можно не только сделать селфи на фоне креативного арт-объекта, но и показать свое музыкальное мастерство”, – говорится в сообщении ландшафтного парка.

На инструменте может поиграть любой желающий без каких-либо ограничений.

 

НА ПЕЧЕРСЬКУ. НОВЕ ПІАНІНО

У Печерському ландшафтному парку встановили музичний інструмент для творчих і креативних відвідувачів.

“Рожеве піаніно стало доповненням арт-майданчика, яку ще в минулому році облаштували великими окулярами. Тепер поляна виглядає більш привабливою, адже можна не тільки зробити селфі на тлі креативного арт-об’єкта, а й показати свою музичну майстерність”, – йдеться в повідомленні ландшафтного парку. На інструменті може пограти будь-який бажаючий без будь-яких обмежень.

 Сегодня. – 2016. – 17 мая. – С. 8.

 

ЗАКАРБОВАНІ У БРОНЗІ

Нещодавно, в Києві в парку Перемоги відкрили пам’ятник «Люди перемоги». Це перший в Україні пам’ятник, присвячений ветеранам Великої Вітчизняної війни.

Прототипами образу «Людей перемоги» стали стрілок-радист Анна Коломійцева і льотчик-винищувач, Герой Радянського Союзу Іван Селіфонов.

Автор скульптурної композиції Олександр Моргацький. Ідея пам’ятника з’явилася у нього після минулорічного виходу книги-фотоальбому “Люди Перемоги”, присвяченій річниці визволення Києва від німецько-фашистських загарбників.

На відкритті пам’ятника були присутні прототипи збірного образу – Людей Перемоги – льотчик, Герой Радянського Союзу Іван Іванович Селіфонов і стрілець-радист Ганна Федорівна Коломейцева.

 Вечірній Київ. – 2016. – 12 трав. – С. 2.

 

БІБЛІОТЕКА… НА КОЛЕСАХ

У СТОЛИЦІ ЗАПУСТИЛИ ПЕРШИЙ  «КНИЖКОБУС»

Рейс у тестовому режимі автобус-бібліотека здійснив ще місяць тому, а нещодавно, на «Книжковому Арсеналі» відбувся його перший публічний виїзд. «Книжкобус» – це інноваційний освітній хаб, що водночас є мобільною дитячою бібліотекою та презентаційним майданчиком для літературних та освітніх заходів. Зустрічі з маленькими читачами відбуватимуться у школах, парках та на фестивалях. Крім того, заплановані методичні семінари для батьків та педагогів, на яких, зокрема, обговорюватимуться способи залучення молоді до читання. Ініціатори проекту – Фундація Дарини Жолдак та Благодійний Фонд «Коло» у співпраці із Київпастрансом.

День. – 2016. – 29-30 квіт. – С. 31.

 

ТИМЧАСОВИЙ… САД

У центрі Києва влаштували «зелене вторгнення»

Громадська ініціатива «Зробимо Київ знову зеленим закликає повернути місту статус зеленої столиці Європи. Перший проект у межах ініціативи «Pop-up Парк» розташували в Пасажі. Це зелена інсталяція, створена художником-архітектором Олександром Бурлакою спільно з київськими ботанічними садами. Тут розмістили інсталяцію на 90 діжок з понад150 одиницями рослин і майданчик для дитячої освітньої програми.

День. – 2016. – 29-30 квіт. – С. 13.

 

ХУДОЖНИКИ РОЗМАЛЮВАЛИ 8 СТОЛИЧНИХ ЕНЕРГООБ’ЄКТІВ

Одинадцять художників долучились до ініціативи КИЇВЕНЕРГО оздобити енергетичні об’єкти столиці муралами.Стіни семи теплопунктів та однієї трансформаторної підстанції вже зараз прикрашають справжні шедеври вуличного мистецтва. Наприклад, за адресою: вул. Шалетт, 10 художники команди «Дивовижні» своєю роботою закликають до економії електроенергії. Максим Денисенко назвав свій витвір на вул. Милославській, 25 – «Енергія». Його робота про безмежне джерело енергії для кожної людини, про яскравість та насиченість самого життя.

Четверо художників об’єдналась разом із працівниками центру обслуговування клієнтів КИЇВЕНЕРГО у Деснянському районі для створення сюжету «Енергоквіти» на Троєщині по вул. Бальзака, 4. В центрі композиції зображене нічне освітлене місто.

Маріанна Маслова на вулиці Січових Стрільців, 44 намалювала картину «Килим». Теплий килим на теплопункті символізує комфорт і затишок.

Хрещатик. – 2016. – 29 квіт. – С. 16.

 

ПТАХИ ПАНТОНІО

25 квітня  у Києві був представлений новий мурал франко-португальського митця Пантоніо (Pantуnio)

Дмитро Десятерик

Презентація пройшла в присутності автора, а також посла Португалії в Україні Марії Крістіни Алмейди, радника з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Паскаля Сліванські та виконавчого директора Французького інституту в Україні Матьє Ардена.

Пантоніо – мураліст з Португалії.  Його справжнє ім’я Антоніо Коррейя. Закінчив художню школу. Малювати на вулицях почав з 90-х. Його розписи, повні шаленого динамізму й руху, нагадують водночас і переплетіння м’язових тканин, і дивні візерунки, і зграї химерних створінь з чорних і синіх хвилястих ліній.

Пантоніо надихається образами тварин Португалії та Франції — сардин, ластівок, зайців, коней, ящірок, а також краєвидами свого дитинства — морськими хвилями, чорними скелями, горами.

Адреса нової роботи –  Чоколівський бульвар, 1. Чорно-сині велетенські ластівки, що мчать по стіні у вироподібному русі, виглядають цілком доречно в районі, перевантаженому вуличним рухом, стиснутому сірим бетоном, захаращеному незліченними кіосками й ринками. Така картина, хай і незвична, трохи навіть провокаційна, в цьому буденному пеклі – яскраве нагадування, що тут-таки може існувати й інакше, набагато більш дружнє до людини середовище.

Стріт-арт не є панацеєю. Але доволі дієвим засобом проти соціальної потворності.

День. – 2016. – 27 квіт. – С. 7.

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-solomyanskomu-rayoni-zyavyvsya-novyy-mural

  

ФОРУМ ЮНИХ ЖУРНАЛІСТІВ

Участь у медійному заході взяли близько 700 юнкорів з усіх районів Києва

У роботі Форуму взяли участь близько семисот юних журналістів з усіх столичних районів. Під час урочистого відкриття заходу майбутніх медійників і громадських активістів привітали провідний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА…

За підсумками марафону, третє місце посіла команда «Дніпро» Дніпровського району столиці, друге – команда «Перл» Печерського району, а переможцями марафону стали лідери Голосіївського району. Для юних талановитих фотокореспондентів був проведений конкурс фотографій. За детальне та творче відображення яскравих моментів форуму найкращі отримали відзнаки…

 

ДО  «НОВИХ ВЕРШИН»

Вихованці ІТА «ЮН-ПРЕС» та колектив сучасної хореографії «Фламінго» КПДЮ завоювали на Мінському фестивалі призові місця

Ярослав Яцевський

У столиці Білорусі свої таланти представляли юні музиканти, співаки, танцюристи, дизайнери одягу і журналісти – понад 4500 талановитих дітей і молоді з 10 країн світу – Білорусі, Росії, Польщі, України, Казахстану, Марокко, Туркменістану, Литви, Китаю, Азербайджану. Кожного фестивального дня у Палаці дітей і молоді «Золак» Заводського району Мінська – організатора Міжнародного фестивалю талановитої молоді «Нові вершини» відбувалися…

До слова, колектив сучасної хореографії «Фламінго» КПДЮ виборов призове ІІ місце у своїй номінації серед майже тисячі учасників.

 Хрещатик. – 2016. – 27 квіт. – С. 16.

 

 ФЕСТИВАЛЬ ПИСАНОК

На Софійській площі стартував VI Всеукраїнський фестиваль писанок, який триватиме до 9 Травня. Цього року площу прикрасили 374 гігантськими писанками, які розмальовували художники з усієї України. Можна тут побачити і орнаменти, і незвичайні картини – з котами, немовлям, величезним “всевидячим” оком і навіть писанку з руками, яка пропонує всім обійнятися.

Крім писанок-велетнів, на площі можна побачити 25 тис. традиційних писанок з усієї України і 5 тисяч – з районів Києва.

  Факты и комментарии. – 2016. – 23 апр. – С. 10;

 Сегодня. – 2016. – 25  апр. – С. – 8.

 

ПИСАНКОВИЙ РАЙ З ШАТРАМИ ТА КАРУСЕЛЯМИ

Гості фестивалю зможуть помилуватися 374 авторськими символами Великодня

23 квітня  в рамках VI Всеукраїнського фестивалю писанок у центрі столиці розгорнеться барвисте святкове містечко з дитячими розважальними та фотозонами, ярмарками. Заходи відбуватимуться одразу у чотирьох локаціях: на Софійській та Михайлівській площах, Володимирському проїзді та в парку «Володимирська гірка».

Ганна РЕДЬКА

Найголовнішим сюрпризом для киян та гостей міста стануть 374 авторські писанки, над якими працювали художники з різних куточків України. Потрапити на столичний «п’єдестал» вдалося митцям найвищого рівня – найкращим з близько двох тисяч конкурсантів з Київської, Одеської, Херсонської…

Більш детально ви ознайомитеся тут:

http://kreschatic.kiev.ua/ua/4814/art/1461261644.html

Сегодня. – 2016. – 22-24 апр. – С. – 16;

Хрещатик. – 2016. – 22 квіт. – С. 16.

 

ФАСАДИ ТЕПЛОПУНКТІВ ПРИКРАСЯТЬ МУРАЛИ

Ексклюзивні роботи стріт-арту стануть яскравим доповненням щойно оновлених будівель

Із настанням весняного сезону «Київенерго» відновило започатковану торік ініціативу з художнього оформлення міських теплопунктів як у центральних, так і у спальних районах столиці. Ексклюзивні роботи стріт-арту стануть яскравим доповненням щойно оновлених будівель, які в рамках квітневої толоки були відремонтовані безпосередньо працівниками компанії.

Ганна РЕДЬКА 

Творчий флешмоб відбувся вже цієї середи – перший малюнок з’явився у Шевченківському районі на вул. Артема, 44. Автором барвистого панно площею 15 кв. м стала талановита художниця Маріанна Маслова, малюнки якої прикрашають кілька дитячих поліклінік та лікарень Києва…

Більш детально ви ознайомитеся тут:

http://kreschatic.kiev.ua/ua/4814/art/1461261102.html

Хрещатик. – 2016. – 22 квіт. – С. 16.

КВІТКОВЕ СЯЙВО

Київський міський голова Віталій Кличко відвідав відкриття виставки тюльпанів «Квітучі ріки» на Співочому полі, яка триватиме з 20 квітня до 29 травня. Мер оглянув експозицію, яку підготували УЗН столичних районів. За словами голови КП «Київзеленбуд» Сергія Симонова, для створення 10 композицій використали більше 250 тисяч квітів. При цьому композиції будуть з часом змінюватися – одні тюльпани відцвітатимуть, а інші розпускатимуться. Віталій Кличко зазначив, що столична влада робить усе можл…

Більш детальніше ви ознайомитесь тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/250-tysyach-tyulpaniv-na-spivochomu-poli

 Вечірній Київ. – 2016. – 21 квіт. – С. 23.

 

“КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ” ПРЕЗЕНТУЄ 350 НОВИНОК

Марія КАТАЄВА

20 квітня відкрилася літературна подія року столиці – VI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Окрім ярмарку, в якому беруть участь понад 170 вітчизняних і зарубіжних видавництв, гостей запрошують на кінопокази, концерти, зустрічі з письменниками.

Цього року програма «Книжкового Арсеналу» складається з понад 20 тематичних блоків і спеціальних програм, серед них: міжнародна програма, кримськотатарська програма «Къырым», історичний майданчик, поетична сцена. В залах «Мистецького Арсеналу» покажуть французько-українську виставку ілюстрації Pictoric, картини Олександра Ройтбурда останніх двох років і серію малюнків Нікіти Кравцова, що стали ілюстраціями до «Кримінального кодексу України» видавництва «Основи», раритетні колекційні видання, мапи та графіку, які продаватимуть на аукціоні «Українська книга», експозицію виставки «Мустафа Джемілєв. Незламний борець за свободу».

На фестиваль приїхали знані письменники, філософи та митці з понад 10 країн світу. Зокрема, кияни мають змогу поспілкуватися з Етгаром Керетом (Ізраїль), Зиґмунтом Мілошевським (Польща), інтелектуалами Мішелем Онфре (Франція) та Ларсом Свендсеном (Норвегія). А зірковим гостем дитячої програми стане всесвітньо відомий дитячий письменник Ульф Старк, який презентує свою книжку «Чи вмієш ти свистіти, Юганно?».

У програмі «Обмін речовин» літератори та видавці обговорюватимуть різні цікаві теми – про місце на Землі, фобію інакшості тощо, а Лесь Подерв’янський запрошує всіх охочих на публічну дискусію «За келихом червоного сухого».

З суботи на неділю всіх шанувальників книги запрошують на «Ніч у бібліотеці», влаштовану в рамках фестивалю. У п’яти книгозбірнях Києва («Молода гвардія», наукова бібліотека КНУ ім. Тараса Шевченка, бібліотеки ім. Є.Кравченка, ім. М.Некрасова, відділ мистецтв бібліотеки ім. Лесі Українки) з вечора, а подекуди і до ранку, триватимуть майстер-класи, квести, концерти та кінопокази.

Повна програма і розклад подій – на сайті «Мистецького Арсеналу», також можна завантажити мобільний гід фестивалю.

 

МУРАЛИ ВІД ШАХТАРЯ З ДОНБАСУ

 Ганна РЕДЬКА

Дедалі частіше на фасадах житлових будинків столиці почали з’являтися дивовижні малюнки – мурали. Слон з повітряними кульками та весела дівчинка у яскраво-жовтій сукні – у Святошинському районі, хлопчик з паперовим літачком – у Шевченківському стали одними з найяскравіших, намальованих минулого року.

Автор цих робіт – 29-річний Олександр Корбан з містечка Кіровське Донецької області, який з початком бойових дій вимушений був покинути рідний край і влітку 2014-го переїхав до Києва.

 Вечірній Київ. – 2016. – 21 квіт. – С. 24.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ

  ДО ЮНИХ ШЕВЧЕНКІВЦІВ ЗАВІТАВ «КНИЖКОБУС»

 Нещодавно у Києві презентували унікальну бібліотеку на колесах для дітей. Автобус-бібліотека «Книжкобус» здійснив свій шкільний виїзд до СШ № 91 та СШ № 155. У пересувній бібліотеці помістили понад 100 книжок (деякі з них справжні знахідки) та різні гаджети із навчальними програмами й іграми. Також тут є акустична система, плазма і дискобол. На стінах розміщені плакати з портретами видатних українців. У минулому «Книжкобус» був звичайним автобусом для перевезення пасажирів.

Бібліотека на колесах працюватиме у двох форматах: «шкільному» і «вихідного дня».

У рамках першого «Книжкобус» може приїхати до будь-якої київської школи. Дирекції або батьківському комітету достатньо залишити заявку на сайті bookbus.kiev.ua. На сайті є розклад роботи «Книжкобуса». Також він може приїхати в парк чи сквер або ж на свято чи фестиваль. До кожної події будуть формувати окремий розклад: ігри, перегляди мультфільмів, уроки програмування та інше. Крім того, заплановані лекції, поетичні вечори, презентації книг, зустрічі з авторами, прослуховування аудіокниг, вечірні кінопокази в парках, майстер-класи.

 

НА «ЛІВОБЕРЕЖЦІ» З’ЯВИВСЯ  «БІГ-БЕН»

 18 квітня відбулось урочисте відкриття арт-об’єкта «Біг-Бен» на транспортній розв’язці біля метро «Лівобережна» (Броварський проспект, 17). На побудову цієї прикраси Дніпровського району не було витрачено бюджетних коштів. Усі витратні матеріали були надані меценатами.

Захід відбувся за участю керівництва району, депутата Київради Олега Петровця, гендиректора КО «Київзеленбуд» Сергія Симонова, директора КП по УЗН Дніпровського району Євгена Ковшуна, а також мецената ГО «СОТИ» Віктора Лещинського.

 Хрещатик. – 2016. – 20 квіт. – С. 16.

 

УВАГА! КОНКУРС!

МОЛОДІЖНІ ТА ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ КИЄВА ЗАПРОШУЮТЬ ДО УЧАСТІ В КОНКУРСІ

Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА оголошує міський конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими ГО, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2016 році.

Серед пріоритетних завдань, на розв’язання яких мають бути спрямовані проекти, є створення умов для інтелектуального, морального, здорового розвитку юнаків та дівчат, реалізації їх освітнього та творчого потенціалу, а саме: заходи з підтримки творчої, ініціативної та обдарованої молоді; набуття нею знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти, розвиток неформальної освіти тощо.

Серед видів діяльності передбачається проведення міських конференцій та семінарів, форумів, фестивалів, тренінгів, круглих столів, акцій, концертів, конкурсів, дебатів, ігор, змагань, зборів, наметових таборів, зльотів, марафонів, походів.

З більш детальнішою інформацією про умови конкурсу можна ознайомитися на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА: http://don.kievcity.gov.ua, www.sms.gov.ua.

Зазначимо лише, що конкурсна пропозиція приймається з дня опублікування оголошення до 25 квітня 2016 року щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів з 10.00 до 17.00, за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 31, к. 919. Контактний телефон (044) 483-35-85.

Конкурс проводиться до 15 червня 2016 року.

 

Хрещатик. – 2016. – 12 квіт. – С. 16.

 

 ОБЛИЧЧЯ МАЙДАНУ ОЖИВАЮТЬ У ПОРТРЕТАХ

Державна художня середня школа ім. Т. Шевченка започаткувала проект «Галерея пам’яті Героїв Небесної Сотні» 

Вікторія КОВАЛЬОВА

Цьогорічна презентація спільної виставки Національного музею ім. Тараса Шевченка та мистецького навчального закладу «Небесна Сотня – то в серцях вогонь» – лише початок цього проекту. «Думаю, що за кілька років ми зробимо повну галерею портретів героїв», – розповідає директор Державної художньої середньої школи імені Т. Г. Шевченка Олена Авраменко.

Долучитися до проекту погодилися колишні випускники школи – нині студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Згодом експозицію буде передано до музею Майдану, який створюють.

У рамках експозиції презентовано 29 нових робіт учнів 8-11 класів школи. На полотнах застигли сюжети з Майдану часів Революції гідності, портрети Героїв Небесної Сотні. Також представлено тематичні роботи, де юні художники пропускають крізь себе та створюють на полотнах доленосні для країни події. Натхненний спів камерного дівочого хору Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М. Лисенка під керівництвом Юлії Пучко-Колесник заворожував душу, в музейній тиші плакала пісня…

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/oblichchya-majdanu-ozhivayut-u-portretah/

Урядовий курєр. – 2016. – 5 квіт. – С. 6.

 

У СТОЛИЦІ СТАРТУВАВ   13-й ФЕСТИВАЛЬ  “ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА”

2 квітня на Європейські площі у Києві відбулася вистава-відкриття щорічного фестивалю “Французька весна”, яку організовує Французький інститут в Україні. Світлову проекцію під назвою “Анукі в пошуках весни” влаштували на стінах Українського дому, куди прийшли тисячі киян і гостей міста, передає “Радіо Свобода”.

За допомогою технологій 3D-меппінгу будівля перетворилась на величезний відеоекран. За сюжетом, двоє найменших у світі ескімосів Анукі вирушили “на пошуки весни”. У своїх пригодах персонажі проживають усі пори року, а завершують мандри навесні – у найгарнішу пору року. Під час мандрівок Анукі зустрічають мандрівниць, які зачаровують їх своєю музикою. До участі в одній із сцен запросили український жіночий гурт Dakh Daughters.

 Сегодня. – 2016. – 4 апр. – С. 18.

Більш детальніше ви познайомитесь тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/do-stolytsi-pryyshla-frantsuzka-vesna

 

НА НСК «ОЛІМПІЙСЬКИЙ» – СВЯТО КНИГИ

З 1 по 3 квітня у виставковому залі НСК «Олімпійський» на території стадіону, за адресою: Київ, вул. В. Васильківська, 55, відбудеться 10-й весняний книжковий ярмарок «КНИЖКОВИЙ МЕДВІН».

Відвідувачів гостинно вітатимуть книжки на будь-який смак, “Літературна кухня”, де 1 квітня Костянтин Грубич буде готувати для гостей виставки страву за своєю новою книжкою «Смачна країна» від Видавництва Старого Лева, щоденно проходитимуть  презентації щойно виданих книжок, літературні зустрічі, автограф-сесії улюблених письменників. Окрім цього, на відвідувачів заходу чекають приємні зустрічі з Юрієм Мушкетиком і Павлом Мовчаном, Ірен Роздобудько і Анатолієм Дністровим, Констянтином Грубичем та Маркіяном Камишем, Андрієм Кокотюхою і Братами Капрановими, Сергієм Грабаром і Любов Голотою, та багатьма-багатьма іншими авторами. Прикрасою ярмарку стануть фотовиставки Юрія Малиновського та виставки соціальної фотографії «Погляд у душу», поетичні вечори та майстер-класи для дітей та дорослих.

Хрещатик. – 2016. – 1 квіт. – С. 16.

УВАГА!

“ФРАНЦУЗЬКА ВЕСНА”

відкриється грандіозною світловою проекцією на Європейській площі

2 квітня, 20.30 та 21.30    

Вуличне мистецтво. Вистава відкриття «Анукі у пошуках весни» від компанії Aglagla.    

Європейська площа. Вхід вільний

Більш детально ви познайомитесь тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/frantsuzka-vesna-vidkryyetsya-hrandioznoyu-svitlovoyu-proektsiyeyu-na-yevropeyskiy-ploshchi

Комсомольская правда в Украине. – 2016. – 31 марта- 7 апреля. – С. 20.

 

У СТОЛИЦІ ВРУЧИЛИ “КИЇВСЬКУ ПЕКТОРАЛЬ”

28 березня з нагоди Міжнародного дня театру відбулася щорічна традиційна церемонія вручення театральної премії «Київська пектораль». Привітала номінантів та лауреатів професійної театральної нагороди заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

– Уже у 24-й раз місто нагороджує найкращих театральних діячів столиці за підсумками минулого року. Усвідомлюючи, наскільки важливо підтримувати престиж «Київської пекторалі», ми збільшили розмір премії майже у два рази – з 8 до 15 тисяч гривень, – розповіла вона.

Номінанти та лауреати в основних 14-ти номінаціях премії визначаються за висновками експертів, яких запрошує Оргкомітет за рейтинговими пропозиціями театрів. Серед них – фахівці театральної справи, обов’язком яких є перегляд і професійна оцінка прем’єр, що відбулися у театрах міста протягом календарного року, який минув. У 2015 році професійні театри міста (національні, міські, районні, театри-студії тощо) показали глядачам 87 прем’єрних вистав.

Окрім цього, існують три номінації, лауреатів яких визначає Оргкомітет, а саме: «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва», «Подія року» та «Спеціальна премія», яка була запроваджена у 2016 році та вручається за особливий творчий здобуток.

Отже, за підсумками 2015 року переможцями премії «Київська пектораль» стали:
– у номінації «За кращу драматичну виставу» – «Оскар» Е.-Е.Шмітта, реж. М.Урицький (Київський муніципальний академічний театр ляльок);
– у номінації «За кращу музичну виставу» – «Пой, Лола, пой!», О.Чепалова (за мотивами роману Г. Манна), реж. Д.Богомазов (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра);
– у номінації «За кращу виставу для дітей» – «Чому довгий ніс у слона» Р.Кіплінга, реж. М.Урицький (Київський муніципальний академічний театр ляльок);
– у номінації «За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)» – «Сталкери» П.Ар’є, реж. С.Жирков (спільний проект Театру «Золоті ворота» та Київського академічного Молодого театру);
– у номінації «За кращу режисерську роботу» – М.Урицький, «Оскар», (Київський муніципальний академічний театр ляльок);
– у номінації «За кращу чоловічу роль» – О.Ганноченко (Гнус), «Пой, Лола, пой!» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра);
– у номінації «За кращу жіночу роль» – І.Вітовська (Баба Пріся), «Сталкери» (Спільний проект Театру «Золоті ворота» та Київського академічного Молодого театру);
– у номінації «За кращу чоловічу роль другого плану» – Д.Суржиков (Мервін), «Однорукий» (Київський академічний Молодий театр);
– у номінації «За кращу жіночу роль другого плану» – О. Хохлаткіна (Уліта), «Ліс» (Національний академічний драматичний ім. І.Франка);
– у  номінації «За кращу сценографію» – М.Данько, «Чому довгий ніс у слона» (Київський муніципальний академічний театр ляльок);
– у номінації «За краще музичне оформлення» – Т.Полянський, «Він та вона» (Київський академічний драматичний театр на Подолі);
– у номінації «За краще пластичне вирішення вистави» – О.Скляренко, «Пой, Лола, пой!» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра);
– у номінації «За кращий акторський дебют» – Д.Олійник (Мітя), «Мітіне кохання: щоденник» (Театр «Золоті ворота»);
– у номінації «За кращий режисерський дебют» – С.Кон, «Лялька. Нова історія Коппелії» (Київський муніципальний театр опери та балету для дітей та юнацтва);
-у номінації «За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва» – режисер, педагог, заслужений артист України, професор Д.Чайковський;
– у номінації «Подія року» – театральний проект «Оскар і Рожева Пані»;
– у номінації «Спеціальна премія» – Т.Мельничук (Театрально-видовищного закладу культури «Київський академічний театр юного глядача на Липках»).

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-stolytsi-vruchyly-kyivsku-pektoral

 День. – 2016. – 29 берез. – С. 7;

Сегодня. – 2016. – 30 марта. – С. 19;

Україна молода. – 2016. – 30 берез. – С. 12;

Факты и комментарии. – 2016. – 30 марта. – С. 9.

 

Для київських школярів почалися канікули

 У “СОФІЇ КИЇВСЬКІЙ ” НА ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПІДГОТУВАЛИ ПІЗНАВАЛЬНУ ПРОГРАМУ

Марія КАТАЄВА

Кожен зможе обрати, що йому більше до смаку: чи то шукати давньоруські скарби, чи малювати янголів, або розкривати таємниці давніх стін…

Програма розрахована на хлопчиків та дівчаток віком від 5 років.

  

РОЗКЛАД

 

Освітньо- ігровий  квест “Таємниці давніх стін”

 21 березня (понеділок), 22 березня (вівторок). Початок о 12.00 та 14.00

 23 березня (середа), 24 березня (четвер). Початок о 14.00

 26 березня (субота), 27 березня (неділя). Початок о 12.00 та 14.00

На учасників чекають  пізнавальна екскурсія Софійським собором та цікаві творчі завдання: діти будуть відгадувати ребуси, шифри, логічні загадки, орієнтуватися на місцевості за допомогою мапи-схеми.

Вік учасників – від 9 років. 

Де: “Софія Київська”, Софійський собор, територія заповідника, вул. Володимирська, 24.

 

Освітньо-пізнавальна програма “Шукаємо давньоруські скарби”

 25 березня (п’ятниця), 26 березня (субота). Початок о 12.00

Діти познайомляться з археологічними знахідками, представленими на виставці “Храм. Град. Держава”, яка розміщена у Софійській Трапезній, відчують себе справжніми археологами, матимуть змогу віднайти скарб за допомогою мапи!

Вік учасників – від 5 до 7 років.

Де: “Софія Київська”, Трапезна, Брама Заборовського, вул. Володимирська, 24.

 

Освітньо-пізнавальна програма “Малюємо янгола”

 27 березня (неділя). Початок о 12.00

На дітей чекає коротка розповідь про янголів в Софійському соборі. Після неї, під керівництвом майстра, учасники матимуть змогу намалювати власних янголів на склі, і отримати цей малюнок у подарунок.

Вік учасників – від 8 років.

Де: “Софія Київська”, Софійський собор, Брама Заборовського, вул. Володимирська, 24.

 

Освітньо-пізнавальна програма “Таємниці Софії”

 27 березня (неділя). Початок о 14.00

На учасників чекає цікава подорож таємничими стежинами Заповідника, захоплююча розповідь про значення символів, прихованих у стародавній архітектурі та розписах, а також творче заняття — власноруч вироблені символічні вироби в техніці оригамі.

Вік учасників – від 9 років.

Де: “Софія Київська”, Софійський собор, Брама Заборовського, вул. Володимирська, 24.

Тел. для довідок і попередньої реєстрації (044) 278-76-62, (044) 279-22-56, (044) 278-44-83, (050) 353-76-10

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-sofii-kyivskiy-na-vesnyani-kanikuly-dlya-ditey-pidhotuvaly-piznavalnu-prohramu

 

«ДІТИ ЧОРНОБИЛЯ ВИРОСЛИ»

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрито фотовиставку швейцарського фотографа Нільса Акерманна «Діти Чорнобиля виросли».

Виставку приурочено до 30-річчя Чорнобильської катастрофи й вона проходить під патронатом Посольства Швейцарії в Україні в рамках міжнародного фестивалю «Дні франкофонії в Україні».

У презентації взяли участь посол Швейцарської Конфедерації в Україні Гійом Шойрер, генеральний директор музею Дмитро Стус та тимчасово виконуюча обов’язки міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська…

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://osvita.mediasapiens.ua/print/1411980811/u_kievi_predstavili_vistavku_shveytsarskogo_fotografa_pro_molod_chornobilskoi_zoni/

 Демократична Україна. – 2016. – 18 берез. – С. 16.

 

ПРИСУДЖЕНО МИСТЕЦЬКУ ПРЕМІЮ «КИЇВ»  імені ЄВГЕНА ПЛУЖНИКА

 Цього року Мистецьку премію «Київ» імені Євгена Плужника журі присудило Володимиру Даниленку за книжку «Грози над Туровцем» (Володимир Даниленко. Грози над Туровцем. – Л. : Піраміда, 2014. – Друге видання – 2015. – 370 с.).

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://litgazeta.com.ua/news/mystetsku-premiyu-imeni-pluzhnyka-otrymav-volodymyr-danylenko/

 Літературна Україна. – 2016. – 17 берез. – С. 3.

 
 “ПАРАД НАДІЙ -2016”: РИТМИ ТАНЦЮ

Леся Іллєнко

У столиці відбувся XXVII Міжнародний турнір зі спортивних танців “Парад Надій-2016”, у якому взяли участь близько тисячі танцювальних пар з України та інших країн світу.

Загалом, ця унікальна подія, якою жила столиця, справді здатна об’єднувати. Це ж не жарт: дві тисячі спортсменів, які презентують різні вікові категорії. Серед них і любителі, і професіонали.

Добрі традиції “Параду Надій” збирають у Виставковому центрі “Київекспоплаза” і давніх друзів, і дебютантів цього важливого заходу. Організатор змагань Валентина Федорчук каже, що “Паради Надій” — одна з найяскравіших подій…

Більш детально ви знайдете тут:

http://gazeta.dt.ua/CULTURE/parad-nadiy-2016-ritmi-tancyu-_.html

Вечірній Київ. – 2016. – 3 берез. – С. 24;

Дзеркало тижня. – 4-11 берез. – С. 12.

 

 ПАТРІОТИЗМ ВИХОВУЄ КОБЗАР

На базі Національного музею Т. Г. Шевченка за ініціативи СШ № 316 відбулася науково-практична конференція

Оксана СЕМЕНІК, Наталя ПЛОХОТНЮК

Захід під назвою «Т. Г. Шевченко – геній національного відродження» було сплановано спільно з науковими співробітниками музею. Конференцію відкрив вітальним словом директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус.

У столичній школі № 316 з поглибленим вивченням української мови традиційно з кінця лютого до середини березня проходять різноманітні Шевченківські заходи: конкурси на кращих знавців творчості Кобзаря, читців його поезії, урочисті заходи з нагоди вшанування Великого українського поета…

А де ж іще обговорювати подібну проблему, як не в самому Національному музеї Тараса Шевченка? Мета науково-практичної конференції, що днями відбулася в столиці,- обговорення з подальшою трансформацією сучасних підходів до вивчення творчості Кобзаря у педагогічну діяльність учителя нової генерації…

Більш детальніше ви познайомитесь тут:

http://kreschatic.kiev.ua/ua/4793/art/1456780914.html

 Хрещатик. – 2016. – 1 берез. – С. 8

 

ЗНІМКИ З РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ ДОСТОЙНО ОЦІНИЛИ ПРОФЕСІОНАЛИ

Ганна РОМАШКО

Днями онлайн-видання LensCulture оголосило фіналістів і переможців щорічного міжнародного конкурсу сучасної фотографії. Серед  відзначених  і українець Максим Дондюк. Наш фотограф-документаліст посів третє місце в номінації «Серія» з фотопроектом «Культура протистояння», який висвітлює події Революції гідності.

Свої роботи на конкурс надали  аматори  і професіонали зі 120 країн з п’яти континентів, пише BBC. Цього року добірка охоплює широкий спектр знімків: від фіксації химерних рухів до постановочних сцен і метафоричних образів. Виходячи з різноманітності якісних робіт, міжнародному журі довелося багато попрацювати, щоб назвати кращих.

До складу журі традиційно увійшли такі професіонали як керівник фотослужби The Guardian Роджер Тус, головний редактор Aperture Деніз Вольфф, директор відділу фотографії галереї «Флауер» Кріс Літтвуд та інші знавці фотомистецтва.

Переміг у номінації «Серія» американець Девід Шеннон-Лайар. На другому місці – Себастьян Палмер з Великобританії.

Урядовий кур’єр. – 2016. – 19 лют. – С. 12.

 

КИЇВСЬКИЙ МУЗЕЙ АВІАЦІЇ У ДЕСЯТЦІ КРАЩИХ АВІАМУЗЕЇВ СВІТУ

Державний музей авіації України опинився в рейтингу 14-ти найкращих авіаційних музеїв світу за версією телеканалу CNN. Про це пише газета День.

Згідно з рейтингом, який опублікований на офіційному сайті CNN, український музей авіації (знаходиться біля аеропорту “Жуляни” в Києві) зайняв 6-е місце.

Перше місце в рейтингу зайняв Національний музей авіації та космонавтики у Вашингтоні.

Цікаво, що Державний музей авіації України (Жуляни) є наймолодшим і, в той же час, найбільшим історіко-технічним музеєм нашої країни. Він був створений в 2003 році, увінчавши своїм відкриттям найбільшу дату – 100-ліття світової авіації. Музей розмістився на території колишньої учбово-авіаційної бази (УАТБ) КІІЦА (нині НАУ), а приписані до неї літаки стали ядром його колекції. Втім, почавшись всього з 30 бортів, сьогодні Жуляни володіють експозицією вже в майже 70 літаків і вертольотів.

http://vechirniykiev.com.ua/news/kyivskyy-muzey-aviatsii-u-desyattsi-krashchykh-aviamuzeiv-svitu


 
КИЯН ПРИВІТАЮТЬ ІЗ ДНЕМ ЗАКОХАНИХ НА СТАНЦІЯХ МЕТРО

 У неділю 14 лютого з 14:00 до 15:00 на імпровізованих майданчиках станцій метро «Театральна» та «Золоті ворота» пройде концерт-флешмоб до Дня Святого Валентина. Захід організований за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

У рамках заходу відбудеться концерт у вигляді флешмобу за участю студентів творчих колективів Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра та Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. Колективи виконають популярні музичні твори української та іноземної естрадної музики, танцювальні номери, пантоміми тощо.

День святого Валентина або ж, як його ще називають, День всіх закоханих – це свято молоді, і саме студентська молодь своїми палкими серцями запалюватиме вогонь у серцях оточуючих та пересічних громадян, даруючи їм святковий настрій.

http://vechirniykiev.com.ua/news/kyyan-pryvitayut-iz-dnem-zakokhanykh-na-stantsiyakh-metro

 

У «КИЇВСЬКІЙ ФОРТЕЦІ» ЕКСПОНУЮТЬСЯ РОБОТИ ПЕЧЕРСЬКИХ МИТЦІВ  

9 лютого  в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» розпочала роботу виставка творів митців Печерського району Олексія Антонова «Пейзажі Києва» та Андрія Ільїна «Скульптура у фортеці». Експозиція триватиме до 29 лютого 2016 року. Організатором заходу є Печерська РДА, Творча рада Печерська та Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця».

Андрій Ільїнський — відомий київський художник-кераміст, член Національної спілки художників України. Його роботи вирізняються відвертістю почуттів. Вони сповнені думок та ідей, що турбують, непокоять автора.

Олексій Антонов — художник-живописець, педагог, магістр мистецтв, яскравий представник сучасної Київської школи живопису. Його вчителями в Національній академії живописного мистецтва були Віктор Пузирков, Тетяна Голембієвська, Володимир Болдирєв та інші неповторні живописці. Для Олексія як для художника джерелом творчості став Київ. Живописець любить і оспівує красу древнього міста і поетично передає сьогоднішні будні української столиці.

 Хрещатик. – 2016. – 10 лют. – С. 8.

 

Увага! Конкурс!

ЯК СВЯТКУВАТИМУТЬ ВЕЛИКДЕНЬ У СТОЛИЦІ, ВИРІШИТЬ КОНКУРС

У Києві оголошено мистецький конкурс із визначення найкращого проекту щодо відзначення Світлого Христового Воскресіння (Великодня). Пропозиції приймаються до 12 лютого, а сам конкурс відбудеться 15 лютого.

Обов’язковою вимогою до учасників є створення загальноміської концепції святкування Великодня, оформлення столиці в єдиному святковому стилі, а також проведення концертної програми тривалістю щонайменше дві години. Заявки на участь у конкурсі потрібно подавати у друкованому вигляді (у двох примірниках) за адресою: 03001, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 3, Департамент культури КМДА, каб. № 308. Детальніша інформація за тел. 279-62-92.

 Хрещатик. – 2016. – 9 лют. – С. 1.

 

СТРІТ-АРТЕРАМ У СТОЛИЦІ ДАЮТЬ ЗЕЛЕНЕ СВІТЛО  

Cірі  панелі багатоповерхівок розфарбують яскравими кольорами. Стіни будинків стануть мольбертом для художників зі світовим ім’ям. Уже весною у столиці відбудеться фестиваль стріт-арту Mural Social Club. Близько тридцяти закордонних зірок вуличного мистецтва протягом місяця розмальовуватимуть висотки. Так само прискіпливо ставитимуться до малюнку. Першими у списку — багатоповерхівки сірих спальних районів, а от щодо центру, то тут думки неоднозначні, адже головні вулиці столиці уже самі по собі є шедеврами та пам’ятками архітектури. Родзинкою фестивалю Mural Social Club є ще й те, що обрані будинки попередньо будуть утеплювати. Киянам відразу гарантують красу і комфорт їхнього помешкання. Причому додаткових коштів на реалізацію проекту не потрібно. Організатори активно залучають спонсорів, а зірки стріт-арту долучаються до програми на благодійній основі.

Організація Dynamic Urban Culture Kyiv запрошує до участі у фестивалі й українських стріт-артерів. Заявку на участь можна оформити на сторінці Dynamic Urban Culture Kyiv та Sky Art Foundation у соціальній мережі Facebook.

 Хрещатик. – 2016. – 9 лют. – С. 8.

 

ДЛЯ ТАЛАНОВИТОЇ МОЛОДІ ЗАСНУВАЛИ ПРЕМІЮ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

Марія КАТАЄВА

Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів приймає документи на здобуття Премії “За творчі досягнення”.

До уваги керівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та закладів культури

Розпорядженням Київського міського голови від 14 січня 2016 року №18 засновано премію Київського міського голови до Дня молоді  (22 червня) за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва.

Премія у номінації «За творчі досягнення» присуджується молоді віком від 14 до 35 років, місце проживання яких зареєстровано у м. Києві (буде відзначено 100 молодих талановитих киян).

Вимоги до номінації «За творчі досягнення»:

  • здобуття звання переможця (лауреата, дипломанта) на міських, всеукраїнських, міжнародних конкурсах, олімпіадах, інших культурно-мистецьких змаганнях; 
  • значний авторський доробок у сфері мистецтва, літератури, музики, народної творчості, архітектури, популяризації традиційної культури українського народу.

На здобуття Премії Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів до 22 лютого приймає наступні документи у двох примірниках:

  • клопотання про присудження Премії;
  • відомості про досягнення претендента, здійснені у календарному році, що передує присудженню Премії (обсяг до двох сторінок); можуть також враховуватися досягнення претендента за попередні роки;
  • копія паспорта громадянина України (свідоцтва про народження, у разі, якщо претендент не досяг 16-річного віку) та ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків;
  • письмова згода на обробку, використання та поширення персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
  • копії документів, що підтверджують видатні досягнення претендента (копії грамот, дипломів, подяк, сертифікатів, інших відзнак та нагород).

Клопотання про присудження Премії, відомості про досягнення претендента та письмова згода на обробку, використання та поширення персональних даних оформляються державною мовою.

Телефон для довідок: (044) 279-64-34.

http://vechirniykiev.com.ua/rubric/kultura

 

ВСЯ ПЕРІОДИКА – В ОДНІЙ БІБЛІОТЕЦІ

З 1 по 29 лютого у бібліотеці ул. П. Тичини відкрито безкоштовний доступ до повнотекстової бази періодичних видань в електронному вигляді.

Доступ надається до таких ресурсів: повнотекстові версії українських, російських та китайських газет, журналів, статистичних збірників, баз даних дисертацій та збірників конференцій; повні електронні архіви газет «Правда» (1917-2015), «Известия» (1917-2015), «Литературная газета» (1929-2015), «Аргументы и факты» (1983-2015) та безліч інших; база даних EOL-Asia One (оперативні дані, бухгалтерська звітність, головні економічні показники компаній, які зареєстровані на фондових біржах різних країн світу); база даних «Прес-Рідер» (повнотекстові версії газет із різних країн); база даних «Голос Америки» (офіційні документи органів влади США).

За інформацією та для попереднього запису усі охочі можуть звернутися до бібліотеки за адресою: вул. Луначарського, 24.

Хрещатик. – 2016. – 3 лют. – С. 8.

КОЛЕКЦІЯ РОЗУМА

У Києві розповідають про історію зібрань картин iз гетьманських часів до Тарновських, Терещенків, Ханенків і Харитоненка

Валентина САМЧЕНКО 

 

У Національному художньому музеї України стартував лекторій «З історії художніх колекцій України». Упродовж десяти 2-годинних лекцій щосуботи наукові співробітники закладу, фахівці з цього періоду українського мистецтва, планують розповідати про тих, хто збирав, зокрема, й картини в різні періоди. До тем включені «Качанівка. Колекція Тарновських», окремі розповіді про колекціонерів Терещенків,  Ханенків і Харитоненка, твори родини Кричевських у музеях України.

 Україна молода. – 2016. – 27 січ. – С. 12.

 

IСТОРІЯ НА КІНЧИКУ ПЕНЗЛЯ

У Києві триває VІІ Всеукраїнська бієнале історичного жанру «Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників»

 Марія Прокопенко

Традиційне місце зустрічі –  Центральний будинок художника, традиційно курує проект митець Олександр Мельник. Цього разу бієнале присвятили, як сформулювали організатори, «Революції Гідності і Вітчизняній війні 2014—2016… років». Проте, в експозиції є картини та скульптури на сюжети з різних епох української історії: життя скіфів, герої Київської Русі, козаччина, «лихоманковий» початок ХХ століття, Голодомор, Друга світова війна…

У центрі експозиції – роботи про Майдан і події на сході України митців, що стали свідками і учасниками тих подій. Художниця Марина Соченко свого часу творила живописний щоденник Майдану. На виставці є її портрети героїв Небесної Сотні Михайла Жизневського і Сергія Нігояна

Виставка триватиме у Центральному будинку художника до 7 лютого

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/istoriya-na-kinchyku-penzlya

День. – 2016. – 26 січ. – С. 7.

У КИЄВІ ОФІЦІЙНО З’ЯВИВСЯ МУЗЕЙ МАЙДАНУ

У Києві оголосили про створення “Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей революції гідності”. Наразі музей без власного приміщення, проте з директором. Ним став  голова ГО “Музей Майдану” Ігор Пошивайло.  Його місія – організаційний супровід створення Музею Майдану, першої експозиції, вирішення бюджетних питань та організації відкритого конкурсу на посаду керівника установи.

Однак… 

Більш детально ви ознайомитесь тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-kyyevi-ofitsiyno-zyavyvsya-muzey-maydanu

 

ЧОРНИЙ–ЧОРНИЙ КВАДРАТ  

У столиці триває художня виставка, присвячена Казимиру Малевичу

Марія КАТАЄВА

У київській галереї «Енігма» до 100-річчя створення і першого показу «Чорного квадрату» представляють експозицію, в якій сучасні митці переосмислюють творчість Малевича.

Ініціатором виставки стала арт-група «Стронцій-90», до складу якої входять художники Валерій Голейко, Тетяна Чеброва, Олексій Бреус.

У виставці беруть участь 12 художників. Крім учасників групи «Стронцій-90», роботи представили абстракціоністи Володимир Філіппов з Києва та Володимир Бойченко з Криму, палестинський митець Джамаль Бадван (з роботою «Сім’я художників у квадраті»), Олексій Глазунов (обіграв квадрат в фігуративі), Єва Бахар, Олена Вишневська, Анна Масенко, Устінья Дідик з Молдови, Володимир Штиволоко.

«Чорний-чорний квадрат» відкритий до кінця місяця в галереї «Енігма» за адресою: вул. Драйзера, 34/51, тел. (044) 534-33-52. Вхід вільний.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4776/art/1453231729.html

 

СТРІЧКА “ЗИМА У ВОГНІ” ПРО РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ СТАЛА НОМІНАНТОМ НА “ОСКАР”

Сьогодні у Каліфорнії американська кіноакадемія обрала п’ятьох номінантів на звання найкращого документального фільму цьогорічної премії “Оскар”. Про це йдеться на офіційному сайті кіно премії.

Стрічка “Зима у вогні” режисера Євгена Афінеєвського про протести на Майдані у Києві потрапила до списку головних номінатів.

Церемонія вручення “Оскара” відбудеться 28 лютого у Лос-Анджелесі.

“Зима у вогні” – це хроніка подій позаминулої зими із коментарями учасників процесу. Матеріал режисерові надали 28 українських операторів. Виробництво фільму підтримала американська компанія Netflix. Напередодні прем’єри фільму в Києві режисер фільму Євген Афінеєвський дав інтерв’ю Радіо Свобода і розповів про те, чому не став фільмувати політиків, як розповідати західному світу про Майдан і чому “Зиму у вогні” обов’язково побачать у Росії.

http://www.day.kiev.ua/uk/news/140116-strichka-zyma-u-vogni-pro-revolyuciyu-gidnosti-stala-nominantom-na-oskar

 

НА СТАРИЙ НОВИЙ РІК У КИЄВІ ВЛАШТУЮТЬ СИМФОНІЧНИЙ  “КАРНАВАЛ”

 Кияни продовжують святкувати. Департамент культури запрошує киян та гостей столиці 14 січня о 18:00 на Софійську площу, де в рамках новорічно-різдвяних заходів розпочнеться безкоштовна концертна програма «Новорічний карнавал». Найвідоміші світові хіти виконають Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України та академічний камерний хор «Хрещатик».

Під час концерту, о 20:20, глядачі зможуть взяти участь у флешмобі «Ланцюг щастя між двома дзвіницями».

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/na-staryy-novyy-rik-u-kyyevi-vlashtuyut-symfonichnyy-karnaval

  Сегодня. – 2016. – 12 янв. – С. 10.

 

ХУДОЖНЯ ЛАЗНЯ

У Києві відкрив унікальний та єдиний у світі культурно-оздоровчий арт-простір “Thermo Gallery Мистецька Лазня”. 

Культурно-оздоровчий простір поєднує у собі традиційні заходи підтримки здоров’я та естетичне задоволення від сучасного мистецтва. В ньому відбуватимуться ретроспективні виставки, поетичні вечори та інші культурні ініціативи.

“Мистецька лазня” передбачає можливість завітати компанією, адже вміщає від 5 до 20 осіб. Тут можна відпочити на свіжому повітрі та приготувати барбекю у фруктовому саду. У гостей є можливість підтримати благодійну акцію “Нагодуй бездомних тварин” та принести їжу для місцевих безхатченків.

Термо-галерея працює також у режимі звичайної лазні, для бажаючих просто попаритись та здійснити оздоровчі заходи.

Вечірній Київ. – 2016. – 6 січ. – С. 2.

 

ЗУСТРІЧ З КАЗКОЮ ДЛЯ 30 ТИСЯЧ ДІТЕЙ

Упродовж новорічних свят вистави та святкові заходи у столиці відвідали понад 30 тисяч дітлахів

Київська міська влада намагалася охопити новорічними привітаннями, виставами та подарунками якомога більше дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, мають обмежені можливості та потребують особливої турботи. Зокрема, протягом новорічних свят вистави та святкові заходи у столиці було проведено для понад 30 тисяч дітлахів. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко після вистави «Три горішки для Попелюшки», яку переглянули близько 500 дітей-переселенців.

 Вечірній Київ. – 2016. – 6 січ. – С. 2.

 

РІЗДВЯНИЙ ЛІД

Днями у столичному Палаці спорту  відбулася прем’єра національного льодового шоу «Лускунчик». За сприяння Міністерства молоді та спорту, а також концертної агенції «Аншлаг» його безкоштовно переглянули кілька сотень дітей воїнів-учасників АТО, дітей-сиріт та дітей з інвалідністю.

Усі актори «Лускунчика» – професійні фігуристи з багатьох країн. Вони також беруть участь у багатьох популярних світових шоу. Взяв участь у підготовці шоу й чемпіон Європи з фігурного катання українець Дмитро Дмитренко.  Сценарист і режисер вистави – відомий український музикант, соліст групи «Авіатор» Дмитро Тодорюк.

Урядовий кур’єр. – 2016. – 6 січ. – С. 16.

 

“КАЗКОВИЙ ТРАМВАЙ”

З 28 грудня по 5 січня на Контрактовій площі (зупинка трамвая біля метро) для діток буде працювати «Казковий трамвай»

У «Казковому трамваї» для розваги дітей та батьків будуть організовані майстер-класи з виготовлення новорічних сувенірів, вікторини, казкове і інтерактивне АнглоЧитання, художня майстерня для дошкільнят, психологічні тренінги для батьків.

Крім того, до уваги гостей будуть представлені книжкові прем’єри, презентації настільних ігор, Різдвяний Вертеп і спів українських та американських колядок.

Сегодня. – 2015. – 28 дек. – С. 8.

 

А ТАМ ПАНІ НОВОРІЧНО ВБРАНІ

ВИСТАВКА: Такий вигляд мали Київ і киянки о цій порі півтора століття тому

Оксана ГОЛОВКО

Бажаєте дізнатися, як готувалися до святкування Різдва заможні киянки у ХІХ столітті, у що вбирали своїх дітлахів та які іграшки клали  під подушку чи ялинку? Саме час завітати до Музею історії Києва та зануритися у неповторну атмосферу передноворічних та Різдвяних свят наших пращурів.

На виставці «Різдвяна казка кінця ХІХ століття» ви не лише побачите елегантне жіноче вбрання й аксесуари, дитячий одяг та іграшки епохи модерну, а й зануритеся в чарівні інсталяції, присвячені зимовому Києву минулих століть, який як і сьогодні напередодні Новоріччя живе в очікуванні дива…

Більш детально ви зможете ознайомитися тут:

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/tam-pani-novorichno-vbrani/

Виставка «Різдвяна казка кінця ХІХ століття» триватиме у Музеї історії Києва до 20 січня 2016 року.

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 26 груд. – С.  16.

 

УВАГА! АРТ-ПРОЕКТ

Із 25 грудня до 3 січня у Будинку кінотриватиме серія різдвяно-джазових концертів «Тисяча вогнів». Новорічну програму становитимуть найкращі світові різдвяні композиції в джазово-класичній обробці.

Концерти проводитиме знаний український джазмен, автор і ведучий радіопрограм Олексій Коган.

Зіркою вечорів стане вокаліст Руслан Єгоров, якого в музичних колах називають «золотим голосом українського джазу».

Компанію джазовим зіркам складе камерний оркестр «Київські солісти».

 Культура і життя. – 2015. – 25-30 груд. – С. 4.

 

АДА РОГОВЦЕВА ТА ІВАН ДРАЧ ПОРАДИЛИ КИЯНАМ ЧИТАТИ… ПРАВДУ

У столиці презентували видання «Щоб жити. Розуміючи Київ»

Марія Катаєва

Про Київ написано чимало книжок, але ця – особлива. Її створили  літні подоляни, більшість з яких залишилися на схилі життя самотніми. У виданні зібрано їхні відверті історії про київське життя та місцеві звичаї у різні періоди ХХ століття.
Ініціатором створення книги стало фармацевтичне підприємство «Фармак». Таким чином «Фармак» прагне підтримати і залучити до громадського життя літніх самотніх людей, позбавлених уваги і турботи. Більше того, видання книги стало для строків можливістю передати свій досвід молодому поколінню і відчути себе потрібними…
Видання книги – частина довготривалого соціального проекту «Прийомні онуки», започаткованого ПАТ «Фармак» на честь свого 90-річчя спільно з Товариством Червоного Хреста Подільського району м. Київ і спрямованого на покращення умов життя літніх людей і їхнього повернення до соціального життя…

 Вечірній Київ. – 2015. – 24 груд. – С. 4.

 

«ВЕЧІРНІЙ КИЇВ»: 110 РОКІВ З КИЯНАМИ І ДЛЯ КИЯН

Леонід Фросевич

Таку назву має фотовиставка, яка відкрилася 23 грудня в приміщенні   Київради (вул. Хрещатик, 36).  Їі  організували  Департамент суспільних комунікацій КМДА, Комунальне підприємство  «Вечірній Київ».

Присвятили експозицію газеті, якій  у січні 2016-го виповнюється 110 років.

До цієї дати колектив видання за сприяння Укрінформу підготував майже 70 світлин, переважна більшість яких були опубліковані у «ВК» в різні роки. Свої найкращі роботи представили також  нинішні  фотокореспонденти газети.

В об’єктиві – миттєвості відбудови міста після закінчення Другої світової війни, спорудження станцій метро, транспортних розв’язок, культурно-розважальних, торговельних центрів. Відвідувачі мають змогу порівняти, якою були в 1960-х роках площі Богдана Хмельницького(нині Софійська), Калініна (нині Майдан Незалежності), побачити, який  вид на Дніпро відкривався в 1957 році з тодішньої Петрівської алеї. Притягує погляд і серія давнішніх панорамних знімків з висоти пташиного польоту: мов на долоні – Хрещатик, Поділ, Печерські пагорби, Львівська площа, Дарниця…

Більш детально ви зможете ознайомитися тут:

http://kreschatic.kiev.ua/ua/4767/news/1450902463.html

Вечірній Київ. – 2015. – 24 груд. – С. 8, 17.

 

КИЇВСЬКЕ СУЗІР’Я

Виставку-триптих про художній світ столиці показують у Музеї сучасного мистецтва України

Марія Прокопенко

Проект «Київ. Сторінки з колекції» складатиметься із трьох виставок, що представлять частину музейного зібрання, пов’язаного з містом.  Хронологічно проект охоплює 80 років, загалом покажуть 350 робіт 216 представників Київської школи живопису. Перша виставка триває зараз, друга почнеться 4 лютого, остання – 10 березня. Київський «триптих» завершує проект «Мистецька мапа України», що…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/kyyivske-suzirya

 День. – 2015. – 23 груд. – С. 12.

 

ЗІРКОВИЙ МАЙДАНЧИК

У День Святого Миколая у столичній мерії проходив міжнародний фестиваль «Сяйво Різдвяних Зірок»

Леся КЕСАРЧУК

У Колонній залі столичної держадміністрації засвітили ялинку та облаштували сцену. Традиційний конкурс зібрав тут молодь з усієї України. Більш як півсотні талановитих танцювальних колективів та вокалістів виборювали цього дня лаври переможців. Разом із дітьми та студентами виступали й відомі вітчизняні виконавці.

В День Святого Миколая Колонна зала мерії наповнилася гучним дитячим галасом, сяйвом яскравих маленьких талановитих зірок…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4767/art/1450815587.html

 Хрещатик. – 2015. – 23 груд. – С. 8.

 

ГОЛОВНА ЯЛИНКА ЗАСЯЯЛА ВОГНЯМИ

Прикрасили новорічне дерево пряничними чоловічками та голубами, зеленими карамельками, яблучками – так, що навіть удень, без ілюмінації, воно виглядає надзвичайно ошатним і святковим.

Наталка МИКОЛАЄНКО

У Києві офіційно стартували новорічно-різдвяні свята. На День Святого Миколая, 19 грудня, запалили вогні на головній ялинці країни на Софійській площі. І хоча погода у столиці радше нагадувала весняну, тисячі киян і туристів прийшли подивитися на новорічно-різдвяне містечко, розташоване між двома легендарними дзвіницями.

Спеціальну «напівсферу», яка запалювала вогні на головній ялинці країни, натиснули дружина Президента Марина Порошенко, Київський міський голова Віталій Кличко та організатор святкувань Ігор Добруцький…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4766/art/1450731551.html

  Сегодня. – 2015. – 21 дек. – С. 17;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 22 груд. – С. 24;

Хрещатик. – 2015. – 22 груд. – С. 1.

 

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ЧЕКАЄ

У столиці вже працює кілька резиденцій Миколая Чудотворця, де діти можуть поспілкуватися зі Святим та отримати подарунки

День Святого Миколая діти чекають з нетерпінням. І вірять, що принесе він їм не різочки, а цікаві подарунки. Свої листи та побажання малеча вже може віднести безпосередньо улюбленому Святому, адже в столиці працює декілька приймалень Миколи Чудотворця. Зокрема на хлопчиків та дівчаток чекають в Києво-Печерській лаврі, парку Феофанія та на Михайлівській площі…

Більш детально читайте тут:

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4765/art/1450385282.html

 Хрещатик. – 2015. – 18 груд. – С. 8.

 

НОВОРІЧНИЙ КИЇВ: ЩО, ДЕ, КОЛИ

З 19 грудня по 16 січня у центрі Києва відбудуться новорічні святкування

1. «Між двома дзвіницями»

Софійська площа – Володимирський проїзд –  Михайлівська площа.

19 грудня 2015 року – 16 січня 2016 року

2. «Зимова країна» на ВДНГ

«Експоцентр України», просп. Глушкова, 1.

Працюватиме до весни

3. «Казкова зима на Подолі»

Контрактова площа.

19 грудня 2015 – 19 січня 2016 року

4. «Європейська зима»

На Поштовій площі

До 10 січня 2016 року

5. «Олімпійське містечко»

На Троїцькій площі

19 грудня 2015 року – 16 січня 2016 року

6. Зимова «Країна мрій»

На Співочому полі

19 та 26 грудня 2015 року

7. «Платформа Village»

Арт-завод «Платформа»,

Вул. Біломорська, 1.

19 грудня 2015 року – 10 січня 2016 року

Вечірній Київ. – 2015. – 17 груд. – С. 8, 17.

 

СВЯТО НОВОРІЧНОЇ ІГРАШКИ

У столиці відкрилась виставка унікальних родинних колекцій ялинкових прикрас

Олена КУЗЬМЕНКО

Вже в п’яте в Центрі української культури та мистецтва проходить Свято новорічної іграшки. Крім великої експозиції ялинкових прикрас, тут є можливість навчитися робити самому іграшку з кукурудзяного листя чи тканини, або розписати медяники, чи художньо підписати листівку…

Слід також зазначити, що на святі не лише експонували та робили іграшки, але й демонстрували новорічні костюми, показували мультики, проводили концерти, презентували книжки та читали лекції.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4764/art/1450212543.html

 Хрещатик. – 2015. – 16 груд. – С. 8.

 

ЮНІ ЗІРКИ

У Національній опері відбувся концерт учнів і студентів Київського державного хореографічного училища

Обдаровані діти показали свою майстерність. Цей концерт відбувся за ініціативи директора Хореографічного училища Івана Дорошенка та художнього керівника закладу Нобухіро Терада, а підтримку надав Благодійний фонд «Об’єднання світових культур». Спільні зусилля перед новорічними святами дали можливість дітям вимушених переселенців, із сімей учасників АТО, дитячому будинку сімейного типу родини Фісоченко та пацієнтам Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України з батьками побачити юних зірок, які скоро стануть обличчям українського балету.

 День. – 2015. – 16 груд. – С. 6.

 

НОВИЙ МУРАЛ У КИЄВІ:

ФАСАД БУДИНКУ БІЛЯ ВОКЗАЛУ ПРИКРАСИВ ПОРТРЕТ УКРАЇНСЬКОГО ГЕТЬМАНА

У Києві неподалік від станції метро Вокзальна та столичного цирку з’явився новий мурал, на якому зображений український гетьман Павло Скоропадський.

Про це  повідомив координатор проекту CityArt Гео Лерос.

“Done. Павло Скоропадський. Старовокзальна 12. Художники – команда Kailas-V”, – написав він на своїй сторінці в Facebook.

 Сегодня. – 2015. – 15 дек. – С. 7.

 

ДАНТЕ «ПРОПИСАВСЯ» В… КИЄВІ

З нагоди 750-річчя від дня народження знаменитого італійського поета і мислителя учора відкрили пам’ятник

Тетяна Поліщук

У столиці на Володимирській гірці відбулося урочисте відкриття пам’ятника італійському поетові Данте Аліг’єрі.

На офіційній церемонії відкриття скульптури були присутні Київський міський голова Віталій Кличко та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Фабріціо Романо.

“Проект з обміну пам’ятниками – це була домовленість на найвищому міжурядовому рівні. Італію представляє Данте, найвеличніша постать італійської культури, цивілізації, яка найкращим чином презентуватиме наш народ в українській столиці”, – зазначив Ф.Романо.

Як повідомили у департаменті культури КМДА, італійська сторона висловила побажання, щоб пам’ятник був встановлений біля католицького собору. Тому було обрано Володимирську гірку, на ділянці якої напередодні пройшли роботи з благоустрою.

 День. – 2015. – 11-12 груд. – С. 32.

ВИСТАВКА ТИЖНЯ

 «ART IN HEART» ЮЛІЇ СКРИПКИ ТА ЇЇ УЧНІВ

В експозиції представлено роботи майстрині левкасу і її учнів із Київської дитячої школи мистецтв № 5. Усі кошти від продажу творів благодійної виставки буде передано кардіологічному відділенню лікарні ОХМАТДІТ. До «Art in Heart» учасники вернісажу спеціально написали цикл робіт, центральними фігурами яких стали тварини. – У «Листі до Бога» знаменитого аргентинського письменника Борхеса згадується притча про ламедвовніках, число яких постійно – 36 і життя яких виправдовує існування нашого світу перед Богом, – нагадує Ю. СКРИПКА. – Баланс добра і зла на Землі підтримується лише за рахунок того, що коли на одному кінці світу вмирає один, то на іншому неодмінно народжується другий… Наш візуальний ряд представлений чудовими звірами, кожен з яких є закодованим посланням, відправленим у Вічність. Таємничі фрази, виражені в чотирилапих, крилатих, пухнастих та інших образах, створені дітьми. Отже, ми з учнями збираємо наш «Ковчег» неіснуючих та існуючих чарівних істот з надією, що наші послання будуть прочитані. Експозицію в галереї «Триптих АРТ» можна побачити 22 грудня.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК

 День. – 2015. – 10 груд. – С. 7.

 

 КНИЖКИ ДО ЗИМОВИХ СВЯТ

 Протягом трьох днів (10-13 грудня 2015) в Українському Домі на Європейській площі, за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 2, триватиме VI Київська Міжнародна книжкова виставка «Книжкові контракти».

Традиційно, в рамках книжкової виставки-ярмарку проводиться Благодійна акція «Придбай книжку – подаруй свято дітям, позбавленим батьківської турботи». Всі бажаючі зможуть зробити свій вагомий внесок по забезпеченню дитячих будинків та шкіл-інтернатів новими книгами.

 Культура і життя. – 2015. – 4-10 груд. – С. 12.

 

НЕЙМОВІРНЕ СВЯТО ДОБРОЧИННОСТІ

40 посольств, тисячі відвідувачів і мільйони гривень на благодійність – таким був 23-й щорічний ярмарок від Міжнародного жіночого клубу Києва

 Марія Прокопенко

Зимові свята наближаються! Перед спорткомплексом «Олімпійський», де відбулася подія, весь день 5 грудня стояла величезна черга з відвідувачів. На ярмарку дорослі обирали оригінальні подарунки до НОВОГО РОКУ І РІЗДВА, діти фотографувалися з   ДІДОМ МОРОЗОМ – і все це під акомпанемент радісної музики і сміху…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/neymovirne-svyato-dobrochynnosti

Усі гроші, виручені на 23-му щорічному благодійному ярмарку, – суму ще підраховують – підуть на потреби сиріт, людей похилого віку і дітей із особливими потребами.

 День. – 2015. – 8 груд. – С. 12.

 

У КИЄВІ ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНИЙ ФУНДАМЕНТ ДЕСЯТИННОЇ ЦЕРКВИ

5 грудня Віце-прем`єр-міністр та Міністр культури В`ячеслав Кириленко взяв участь у офіційному відкритті відновленого контуру фундаменту Десятинної церкви, реалізованого в рамках проекту «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)», який передбачав відновлення трасування фундаментів Десятинної церкви та благоустрій прилеглої території.

В`ячеслав Кириленко привітав присутніх з реалізацією проекту та наголосив, що здійснення робіт із трасування фундаменту Десятинної церкви стало можливим завдяки спільним зусиллям влади і громадськості.

Проект «Консервація розкопок фундаментів церкви Богородиці (Десятинної)» було реалізовано в рамках соціального проекту спільної дії «Зробимо разом». Враховуючи особливу значимість пам’ятки архітектури для міста Києва Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація та Національний музей історії України у найкоротші терміни надали всі погодження для проведення відновлювальних робіт…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-kyyevi-vidkryly-onovlenyy-fundament-desyatynnoi-tserkvy

 Сегодня. – 2015. – 7 дек. – С. 17.

 

«ХЛІБ ІЗ ДУШЕЮ»

У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» відкрилася виставка обрядової поминальної випічки

Марина МАРЧЕНКО

Виставку «Неспечений хліб» ми приурочили до Дня пам’яті жертв Голодомору, – розповідає заступник директора меморіалу і авторка ідеї виставки Леся Гасиджак. – Хліб є основою української культури, тому жодне свято не обходиться без печива. На виставці «Неспечений хліб» презентована збірка поминальних хлібів, які використовували українці до тих чи інших свят, в яких завжди була присутня поминальна складова. Ці хліби також присвячені тим людям, які були убієнні голодом під час Голодомору…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/vystavku-pomynalnykh-khlibiv-vidkryly-v-memoriali-zhertv-holodomoru

У виставковій експозиції можна також побачити різноманітні поминальні калачі, «розщибанець», різні види «шишок», бабки, «драбинки» та багато всього іншого. Виставка працюватиме до кінця січня і буде доповнена різдвяними обрядовими хлібами.

Вечірній Київ. – 2015. – 3 груд. – С. 20.

 

QR-КОД ДЛЯ СТАДІОНУ «ДИНАМО»

До кінця року ще на 100 об’єктах з’являться інформаційні таблички

 Марія Семенченко

 У межах міської ініціативи «Зробимо разом» ще на кількох знакових архітектурних пам’ятках Києва з’явилися нові таблички – з короткою інформацією про них українською та англійською мовою і QR-кодами, які перекидають читача на мобільний сайт проекту, де можна вже ознайомитися з розлогим і детальним описом об’єктів. Днями такі таблички з’явилися на костелі святого Миколая, стадіоні «Динамо» імені В. Лобановського та Андріївській церкві. Все для того, щоб було зручніше туристам і тим киянам, які хочуть краще знати своє місто. Ці таблички встановлюють за програмою спецпроекту «Позначення пам’ятників Києва», який стартував у травні 2015 року. Тоді до Дня Києва було позначено 39 знакових місць столиці. До кінця року в місті має з’явитися сто таких табличок.

 День. – 2015. – 3 груд. – С. 10.

 

НА ГІЛЬЗАХ ЗВИЛИ ГНІЗДО ЛЕЛЕКИ

У Києві представили картини, створені на снарядах

 Дарина Фіалко

 У час війни на сході України деяким художникам полотном служать гільзи. Картини зі снарядів – та ситуація, коли форма і зміст доповнюють одне одного, коли матеріал стає напрочуд символічним.

У київському музеї-квартирі Павла Тичини демонструють картини, створені не  з гільз, а на них. Узятися за таку копітку роботу маріупольську художницю Ганну Бойко спонукала світла мета – показати красу України та відродження країни попри все. Працювала над проектом приблизно місяць, адже малювання по металу та завершальний етап – покриття зображення лаком – забирає чимало часу. Зізнається: завдання було не з простих і тому, що доводилося працювати мініатюрними пензлями…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/u-kiyevi-predstavili-kartini-stvoreni-na-snaryadah/

У Києві виставка триватиме два тижні. Згодом поїде містами України і знову повернеться до Києва – з більшою кількістю експонатів. 

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 27 листоп. – С. 16.

 

У КИЄВІ  З’ЯВИЛИСЯ ДВА МУРАЛИ –

З  М. ГРУШЕВСЬКИМ І ВОРОНАМИ

У Шевченківському районі Києва на стіні будівлі по вулиці Артема, 75 з’явився новий мурал, на якому зображений український політичний діяч Михайло Грушевський. Інший мурал з воронами був завершений на стіні будинку по вулиці Рейтарській, 7-б. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook художник і засновник соціального проекту City Art Гео Лерос.

“Закінчили сьогодні ще одну роботу. На муралі зображений Михайло Грушевський. Артема, 75. Художники: команда Kailas-V. Дякую за підтримку даної роботи В. Кличка.

P.S. Раніше на цій стіні була “невдало” намальована реклама будівельної компанії”, – написав Гео Лерос.

Мурал із воронами виконав художник Олександр Брітц. Гео Лерос зазначив, що робота є тематичною, адже у дворі є вольєр з воронами.

http://vechirniykiev.com.ua/news/u-kyyevi-zyavylysya-dva-muraly-z-hrushevskym-i-voronamy

 Сегодня. – 2015. – 23 нояб. – С. 8.

 

ЦИРК  «КОБЗОВ» ПОКАЗАВ КІЛЬКА БЛАГОДІЙНИХ ВИСТАВ

Більше 2 300 бійців АТО та їх сімей з усієї України відвідали шоу «Ангели Цирку».  З благодійною ініціативою виступив засновник цирку «Кобзов» Микола Кобзов. Запрошення воїнам передали волонтери АМВГО «Соціальний захист».

Подивитися благодійну виставу приїхали бійці Правого сектору, батальйонів «Айдар», «Гарпун», «Батьківщина», «Азов», «Донбас», «Січ», підрозділу МВС України «Золоті ворота», морські піхотинці, солдати Національної гвардії.

«Дуже важливо сьогодні піклуватися про тих людей, які захищають нас з вами, показувати їм, що вони потрібні, що про них не забули і пам’ятають усі їхні героїчні вчинки. Нам вдалося занурити наших гостей в казку, в той світ, який я б хотів, щоб завжди панував в Україні і в житті кожного з них»,-побажав Микола Кобзов.

Окрім цього, цирк показав ще одну благодійну виставу для дітей-сиріт, дітей з обмеженими можливостями, з багатодітних сімей а також дітей-переселенців із зони АТО. Більше двох тисяч запрошень допомогли передати Київська міська державна адміністрація, благодійні фонди та організації.

 Хрещатик. – 2015. – 20 листоп. – С. 8.

 

«МИСТЕЦТВО – ЦЕ КАРДІОГРАМА СУСПІЛЬСТВА»

Представниці творчих династій, які народилися  у Києві, а нині пролживають у США, подарували Музею української діаспори 60 найкращих творів

Марина МАРЧЕНКО

Представниці творчих династій – Катерина Кричевська-Росандич та Олена Овчиннікова, які народились у Києві, а нині проживають у США, подарували Музею української діаспори 60 своїх кращих художніх творів. Виставка їх картин, які нині експонуються в музеї на Печерську, отримала назву «Двічі через океан». Вона розповідає про долю двох мисткинь і їх чудові картини, які через багато років повернулись на Батьківщину.

Як розповіла на відкритті виставки директор Музею української діаспори (Музей культурної спадщини) Оксана Підсуха, художні твори, які нині стали окрасою музею, видатні художниці, берегли, як найдорожчий скарб, а віддали на користь всім киянам без жодного сумніву і жалю…

Виставка триватиме до 18 січня 2016 року у Музеї української діаспори у Києві.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://vechirniykiev.com.ua/news/muzeyu-ukrainskoi-diaspory-podaruvaly-60-kartyn

 Вечірній Київ. – 2015. – 19 листоп. – С. 20.

 

 «МІСТО ПРОФЕСІЙ»

Ганна РЕДЬКА

Нещодавно в парку ім. Т. Шевченка розгорнулося імпровізоване «Місто професій», де діти мали змогу спробувати себе у якості різнобарвного спектру професій та обрати найбільш близьку для себе сферу діяльності – автослюсар, касир, кінолог чи ветеринар…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4748/art/1447095197.html

Хрещатик. – 2015. – 10 листоп.

Увага!

У столиці стартує конкурс на кращі художні фотографії у парках та скверахКО «Київзеленбуд» започатковує конкурс «Київська осінь» з цього року, повідомляє сайт КМДА.

Так, з 4 листопада до 1 грудня від киян та гостей міста прийматимуться художні фотографії, зроблені у столичних парках і скверах, на яких буде зображено цікаві історії прогулянки. Кращі знімки будуть опубліковані в газеті «Сегодня», а також на сайті «Київзеленбуду» та на сторінці комунального об’єднання у мережі Facebook.

16 грудня 18 переможців отримають річний абонемент на відвідування у 2016 році виставок квітів на Співочому полі.

Фотографії потрібно надсилати на електронну адресу: a.maruschak@segodnya.ua.

 Вечірній Київ. – 2015. – 4 листоп.

 

У КИЄВІ З’ЯВИВСЯ МУРАЛ-РЕКОРДСМЕН

Висота настінного полотна – 53 метри, загальна площа – 742 квадратних метри, такі параметри нової роботи митця з Австралії Гвідо Ван Хелтена. Мурал прикрасив 18-поверховий житловий будинок у центрі Києва, на бульварі Лесі Українки. Це – найбільший мурал у країні. Роботу присвятили українським жінкам. Митець намалював на стіні схвильовану дівчину, яка притискає до грудей сорочку з пишною вишивкою. Проект презентували сам Гвідо Ван Хелтен і голова Печерської районної у місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук.

 Вечірній Київ. – 2015. – 29 жовт. – С. 2;

 День. – 2015. – 29 жовт. – С. 12.

 

КАНІКУЛИ З КОРИСТЮ

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

Під час осінніх канікул, що розпочалися 26 жовтня і триватимуть рівно тиждень – до 31 жовтня включно, школярі київських навчальних закладів мають можливість взяти участь у різноманітних культурних, туристичних, спортивних та інших цікавих заходах. Програму відповідної активності для столичних дітлахів спільно розробили Департаменти освіти і науки, молоді та спорту, культури та туризму. Зокрема цього тижня учні київських шкіл мають можливість взяти участь у Чемпіонаті міста зі спортивних туристських походів, що присвячений річниці визволення Києва від фашистських загарбників. Наприкінці жовтня учні 7-11 класів пройдуть оборонними шляхами Києва, ознайомляться з невідомими історичними фактами та згадають історію власного міста.

На столичних учнів також чекають інтерактивна екскурсія «Прадавні таємниці Скарбниці» у Києво-Печерській лаврі, пішохідні екскурсії історичним Києвом, подорожі до Державного дендрологічного парку «Олександрія», Вишгорода, Чернігова та Кам’янець-Подільського.

Окремо у кожному районі заплановано проведення виставок, змагань, майстер-класів, турнірів, фестивалів, а також цікавих екскурсій до музею іграшок, фабрики карамелі та шоколаду. У рамках проведення Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура» учні також мають змогу взяти участь у шкільних змаганнях.

 Хрещатик. – 2015. – 27 жовт. – С. 8.

 

 ЗАРАДИ КІЛЬКОХ РЯДКІВ… У Шевченківському районі Києва на стіні будинку(вулиця Гончара, 24 а)з’явився новий мурал. Художник Саша Гребенюк. За словами координатора проекту CitiArt Гео Лероса, новий мурал присвячений людям, які створюють себе самі, а також журналістській роботі.

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 24 жовт. – С. 16.

 

У КМДА ПОКАЗУЮТЬ КАРТИНУ З ГРУДКОЮ ХОРВАТСЬКОЇ ЗЕМЛІ

Марія Катаєва

Міжнародна виставка «Арт-діалог: Україна – Європа» презентує живописні роботи яскравих відомих митців з Італії, Німеччини, Швеції, Угорщини, Ірландії, Греції, Румунії, Молдови, Польщі та України в Колонній залі Київської міської ради. Культурний центр «АртЛайн» представляє частину своєї міжнародної колекції, чим започаткує низку постійно діючих художніх виставок у приміщенні Київради. Це ініціатива в рамках проекту «Зробимо разом», яка покликана стати початком нової практики більш активної взаємодії між представниками державних структур з мистецькими колами міста. Таким чином, Київрада стає не лише місцем, де приймаються важливі для життєдіяльності міста рішення, а й місцем культурного тяжіння та уваги арт-спільноти України і Європи…

 Вечірній Київ. – 2015. – 21 жовт. – С. 20.

 

У ПАРКУ «ЮНІСТЬ» ВИСАДИЛИ ЗЕЛЕНІ ЛАБІРИНТИ

Після капітального ремонту урочисто відкрито парк «Юність» у Святошинському районі. За інформацією КО «Київзеленбуд», на відкриття оази завітали понад 800 борщагівців.

На зеленій території у 5 га фахівці в короткі терміни влаштували 1 800 кв. м асфальтованої доріжки, встановили 14 нових лав і урн. Головною ж окрасою парку стали два зелені лабіринти із 3 000 кущів, вихід з яких із задоволенням шукали маленькі святошинці. Як повідомив директор КП «Київські парки» Денис Півнев, за два-три роки кущі цих лабіринтів мають вирости до своєї запланованої висоти: 1,6 м (дитячий) та 2 м (дорослий).

Нагадаємо, що цього року фахівці «Київзеленбуду» облаштували 48 зелених зон, 18 з яких – новостворені сквери, на місці яких ще торік були несанкціоновані сміттєзвалища, парковки чи незаконне будівництво.

 Хрещатик. – 2015. – 20 жовт. – С. 8.

 

ВІДНОВЛЕНИЙ «ЖОВТЕНЬ» ВІДПОВІДАЄ УСІМ КРИТЕРІЯМ СУЧАСНОГО КІНОТЕАТРУ

У неділю мер Києва Віталій Кличко відкрив після реконструкції відновлений кінотеатр «Жовтень». «Сьогодні справжнє свято не тільки для подолян, а й для всіх киян – ми відкриваємо після реконструкції легендарний кінотеатр «Жовтень», який відповідає всім сучасним критеріям і нормам: за комфортом, обладнанням, технологіями енергозбереження»,- зазначив пан Кличко. Крім того, оновлений кіноцентр обладнаний з урахуванням потреб людей з обмеженими можливостями. Мер відзначив, що «Жовтень» справді є одним з найкращих комунальних кінотеатрів Києва, якому можуть позаздрити навіть столичні комерційні кінотеатри…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/hepi-end

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4739/art/1445282909.html

 День. – 2015. – 20 жовт. – С. 11;

 Україна молода. – 2015. – 20 жовт. – С. 3;

 Факты и комментарии. – 2015. – 20 окт. – С. 2;

 Хрещатик. – 2015. – 20 жовт. – С. 1.

 

Я КОЗАЦЬКОГО РОДУ!

У перший день конкурсу на передову було відправлено 500 козацьких листівок для українських воїнів

Віталій Знаменський

10 жовтня  десятки юних киян мали нагоду відчути себе справжніми козаками. Напередодні Дня захисника України вони взяли участь у відкритті   ДИТЯЧОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОНКУРСУ

«Я КОЗАЦЬКОГО РОДУ», тема якого: «КОЗАЦЬКА ЛИСТІВКА ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО ВОЇНА».

Мета конкурсу –  сприяти вихованню у дітей патріотизму, зацікавлення козацькою добою, пізнання та захоплення національними героями через малюнок чи аплікацію – як спосіб самовираження. А також підтримати юних художників-дизайнерів, допомогти їм повірити у себе…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.hopak.kiev.ua/ua/details/896/

 Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 24.

 

 

НА ОБОЛОНІ ВІДБУВСЯ ПАРАД ТРАМВАЇВ

10 жовтня в Оболонському районі біля станції метро «Оболонь» відбулось справжнє свято – Парад трамваїв.

В колоні, яка простяглася понад 250 метрів, були представлені 14 моделей трамваїв: від прабатька сучасного трамваю – «конки» (трамвай на кінній тязі) до нового комфортного трамваю польського виробництва, який став родзинкою експозиції.

Гостей свята зустрів чудовою музикою духовий оркестр, а зі сцени продовжили концерт талановиті артисти – вихованці Дитячої школи мистецтв № 5 та Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м.Києва. Дитячі танцювальні колективи та юні співаки порадували дорослих і маленьких глядачів талановитими виступами та отримали за це безліч оплесків.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://obolon.kievcity.gov.ua/news/4586.html

 

Вечірній Київ. – 2015. – 13 жовт. – С. 2;
Сегодня. – 2015. – 12 окт. – С. 17.

 

 У СВЯТОШИН З’ЯВИВСЯ ГІГАНТСЬКИЙ СТРИЖ

 Олександр Марущак

У Святошинському районі Києва на стіні житлового будинку намалювали гігантського стрижа.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Святошинської райдержадміністрації Ілля Сагайдак, опублікувавши відповідне фото. За словами голови РДА, гігантський мурал намалювали на стіні висотки на вул. Булаховського, 40.

 

В СВЯТОШИНО ПОЯВИЛСЯ ГИГАНТСКИЙ СТРИЖ

Александр Марущак

У Святошинском районе Киева на стене жилого дома нарисовали гигантского стрижа.

Об этом на своей странице в Facebook написал глава Святошинской райгосадминистрации Илья Сагайдак, опубликовав соответствующее фото.

По словам главы РГА, гигантский мурал нарисовали на стене высотки на ул. Булаховского, 40.

 Сегодня. – 2015. – 13 окт. – С. 8.

 

НА МАЙДАНІ 25 РОКІВ ВИБОРЮВАЛИ СВОБОДУ

Головна площа країни з часів Революції на граніті була епіцентром акцій протесту

Марія Катаєва

Мультимедійна експозиція в Музеї історії міста Києва пропонує розглянути політичні події від кінця 1980-х років до сьогодення на тлі історії Майдану Незалежності як громадянського та архітектурного простору. Приурочена вона до 25-ї річниці Революції на граніті, з якої і бере відлік доба новітньої незалежності України…

Проект «Майдан: від незалежності до свободи» Музей історії Києва підготував спільно з Українським інститутом національної пам’яті…

До експозиції увійшли фотографії інформаційних агентств, що фіксували життя Майдану в різні періоди, відеохроніка, прапори…

Виставку відкрито на третьому поверсі Музею історії міста Києва до 10 січня.

 Вечірній Київ. – 2015. – 8 жовт. – С. 20.

 

“СЕРЕДНЬОВІЧНІ  СТРАТИ І ПОКАРАННЯ” У «КИЇВСЬКІЙ ФОРТЕЦІ»

У Національному історико-архітектурному музеї “Київська фортеця” (вул.Госпітальна, 24-А) відкрито  найрезонанснішу виставку  цього року «Середньовічні страти і покарання». Глядачі здійснять  історичний екскурс  «сутінками Середньовіччя», побачать знаряддя тортур. Це науково-популярна виставка, на якій представлено натуральні зразки з використанням звуку, світла та спецефектів…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.unian.ua/common/1144447-v-kievi-vidkrietsya-nayrezonansnisha-vistavka-tsogo-roku-serednovichni-strati-i-pokarannya.html

 Вечірній Київ. – 2015. – 8 жовт. – С. 2.

 

«INMEMORIAN» ПРИСВЯТИЛИ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

У столиці триває XXVI Міжнародний фестиваль «Київ Мьюзік Фест»

Москалець Олександр

Однією з найяскравіших його сторінок став концерт «Симфонічні спектри», який відбувся у Великому залі Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Того вечора на сцені царював заслужений академічний оркестр Національної радіокомпанії України під орудою його художнього керівника і головного диригента Володимира Шейка. Не забуваймо, що рік у рік у програмах цього фестивалю переважають світові або українські прем’єри творів сучасних композиторів. Так було й цього року…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://ukurier.gov.ua/uk/articles/memoriam-prisvyatili-zahisnikam-ukrayini/

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 6 жовт. – С. 7.

 

У КИЄВІ ВІДБУВСЯ ШОСТИЙ «РЕТРО КРУЇЗ»

Команда «Дня» приєдналася до фестивалю «гарного смаку і добрих традицій»

Минулої неділі  в Києві відбувся шостий фестиваль «гарного смаку і добрих традицій» – «Ретро Круїз». Вже традиційно він об’єднав цінителів європейської моди та стилю життя першої половини ХХ ст. Команда «Дня» також приєдналася до фестивалю, де було представлено газету «День» у трьох мовах, книжкові новинки нашої бібліотеки, а також глянцевий додаток «Маршрут №1».

На цей раз подія відбулася в унікальному за своєю красою та розташуванням місці – розарії Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка. Фестиваль увібрав у себе декілька масових культурно-розважальних подій, центральною з яких став велопробіг за участю любителів класичних та оригінальних велосипедів, що стартував о 12.00 з Палацової площі Маріїнського парку…

І так як «Ретро Круїз» був в першу чергу святом стилю, не обійшлося і без стильних конкурсів. Переможців тут обирали за трьома категоріями: найкращий велосипед, найкраща танцювальна пара, кращий чоловічий та жіночий костюми, а також найкращі борода та вуса. До змагання учасників заохочували цінними призами від партнерів фестивалю…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/v-kyyevi-proyshov-shostyy-retro-kruyiz

 День. – 2015. – 6 жовт. – С. 12.

 

 «ПОРИ РОКУ У ХРИЗАНТЕМАХ»

4 жовтня на Співочому полі за участі заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, гендиректора КО «Київзеленбуд» Сергія Симонова та особливого гостя Вахтанга Кікабідзе відбулося урочисте відкриття V фестивалю «Пори року у хризантемах»…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4734/art/1444070683.html

 Хрещатик. – 2015. – 6 жовт. – С. 1.

 

УЧЕНИЦІ СТОЛИЧНОГО ЛІЦЕЮ «ЛІДЕР» ПЕРЕМОГЛИ НА МІЖНАРОДНІЙ ОЛІМПІАДІ З МАТЕМАТИКИ

На міжнародній олімпіаді з математики в цьому році призові місця посіли відразу дві українські школярки – одинадцятикласниці зі столичного ліцею «Лідер» Наталія Хотянцева та Анастасія Альохіна. Наталія завоювала «золото», Анастасія«срібло». В олімпіаді брали участь більше ста команд школярів з усього світу. Наташа і Настя не приховують: щоб домогтися такого результату, доводилося дуже багато займатися. Допомогла шкільна підготовка – у своєму ліцеї дівчинки вивчають математику поглиблено.

 


УЧЕНИЦЫ СТОЛИЧНОГО ЛИЦЕЯ «ЛИДЕР» ПОБЕДИЛИ НА МЕЖДУНАРОДНОЙ ОЛИМПИАДЕ ПО МАТЕМАТИКЕ

На международной олимпиаде по математике в этом году призовые места заняли сразу две украинские школьницы – одиннадцатиклассницы из столичного лицея «Лидер» Наталья Хотянцева и Анастасия Алехина. Наталья завоевала «золото», Анастасия – «серебро». В олимпиаде участвовали более ста команд школьников со всего мира. Наташа и Настя не скрывают: чтобы добиться такого результата, приходилось очень много заниматься. Помогла школьная подготовка – в своем лицее девочки изучают математику углубленно.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://fakty.ua/206362-uchenicy-stolichnogo-liceya-lider-pobedili-na-mezhdunarodnoj-olimpiade-po-matematike

 Факты и комментарии. – 2015. – 24 сент. – С. 14.

 

«МИСТЕЦТВО ВІЙНИ І МИРУ»

У Києві стартував 8-й Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST

ГОГОЛЬFEST, масштабне відкриття якого відбулося учора у Національному експоцентрі України – ВДНГ. І це не просто слова. При вході на територію фестивалю відвідувачів зустрічає велика різнокольорова голова письменника-символа події із перфорованих листів.

Фестиваль розкинувся на величезній території ВДНГ, займаючи аж 14 павільйонів, і через певний час перебування там розумієш, що маршрути треба співставляти із дальністю переходів. Ті, хто користувався на території фестивалю велосипедами, роликами і навіть скутерами – у день відкриття ГОГОЛЬFESTУ таких було не так вже й багато – одразу зрозуміли своє виграшне становище…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/mystectvoviynyimyru

 День. – 2015. – 22 верес. – С. 2;

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4728/art/1442860761.html

 Хрещатик. – 2015. – 22 верес. – С. 8.

 

НА ВУЛИЦІ ГІГАНТСЬКІ КАРАНДАШИ

На вул. Туполєва у Святошинському районі з’явилася незвична композиція: величезний стаканчик, всередині якого стоять сім різнокольорових олівців. Нагадаємо, в районі вже є й інші арт-об’єкти: «Очі» на дереві на пр. Перемоги або гігантська «Прищіпка» на пр. Палладіна.

 

 

 

НА УЛИЦЕ ГИГАНТСКИЕ КАРАНДАШИ

На ул. Туполева в Святошинском районе появилась необычная композиция: огромный стаканчик, внутри которого стоят семь разноцветных карандашей. Напомним, в районе уже есть и другие арт-объекты: «Глаза» на дереве на пр. Победы или  гигантская «Прищепка» на пр. Палладина.

 

Комсомольская правда в Украине. – 18 сент. – С. 6;

Сегодня. – 2015. – 18 сент. – С. 8.

 

НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК

Київський Палац дітей та юнацтва провів традиційний День відкритих дверей

Анастасія ШАПОРЕНКО, Наталія ПЛОХОТНЮК

У День відкритих дверей гості КПДЮ мали змогу спробувати себе в різних амплуа, познайомитись із викладачами та особливостями роботи гуртків, взяти участь у майстер-класах.

Величезна площа перетворилася на барвисте святкове дійство вибору, презентації, самоствердження свого захоплення, а, можливо, й майбутньої професії. Кожен бажаючий міг узяти участь у конкурсах та естафетах, подивитись в телескоп, власноруч створити маленьке диво з мозаїки, кераміки, бісеру, вишивки чи лозоплетіння і, найголовніше,- записатися в гурток чи студію, які сподобалися найбільше…

У святі «День відкритих дверей Палацу» участь взяли діти, які потрапили в складні життєві ситуації, це переселенці з зони проведення АТО…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4727/art/1442515228.html

 Хрещатик. – 2015. – 18 верес. – С. 8.

 

«ТИЖДЕНЬ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ»

У Києві Міжнародний «Тиждень освіти дорослих» розпочався відзначенням у Колонній залі КМДА Всесвітнього Дня тата.

Учасники програми – київські міські організації. Зокрема під час дитячої програми відбулися конкурси співу, танцю, малюнків, присвячені Всесвітньому Дню тата, а також Всеукраїнський фестиваль інвалідів «Неспокій серця», показові виступи дітей і дорослих, відзначення дочок і синів під прапором України та прапором міста Києва.

 До заходу також долучилися учні навчальних закладів Дніпровського та Шевченківського районів.

У рамках «Тижня освіти дорослих» відбувся…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4726/art/1442339399.html

 Хрещатик. – 2015. – 16 верес. – С. 8.

 

«КИЇВСЬКА ШКОЛА» ПРИБЕРЕ МЕНТАЛЬНІ КОРДОНИ

У столиці розпочався масштабний мистецький проект

Марія Прокопенко

Основна локація Київської міжнародної бієнале 2015 «Київська школа» – Будинок одягу. Також різні події будуть відбуватися у Національному художньому музеї України, Будинку художника, Центрі візуальної культури, Національному центрі імені Олександра Довженка, університеті «Києво-Могилянська академія», столичних галереях. Частина заходів програми відбудеться у Берліні, Празі, Тбілісі, Відні та інших європейських містах. «Київська школа» – незалежний проект кураторів з Австрії Ґеорґа Шоллхаммера та Хедвіґ Заксенхубер і київського Центру візуальної культури…

Бієнале «Київська школа» триватиме до 1 листопада. Детальна інформація про події є на сайті проекту – theschoolofkyiv.org.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/kyyivska-shkola-prybere-mentalni-kordony

 Вечірній Київ. – 2015. – 10 верес. – С. 18;

 День. – 2015. – 10 верес. – С. 12.

 

НАМ –  25!

З днем народження, дорогий «Хрещатику»!

Газеті «Хрещатик» виповнилося 25 років.Для друкованого видання це час становлення, розквіту та набуття власного оригінального стилю викладу найголовніших подій столичного життя. Чверть століттяце дата, яка для кожного колективу є своєрідним підсумком проведеної роботи і тестом на зрілість. Газета «Хрещатик» протягом цього часу народилася, стала повнолітньою та виростила ціле покоління столичних журналістів, які залишаються вірними своєму покликаннюписати історію Києва. Упродовж 25 років газета «Хрещатик» була рідною і близькою кожному киянину, основним джерелом інформації про бурхливе і невгамовне життя столиці, висвітлювала діяльність органів місцевого самоврядування. Видання має довіру та користується повагою, воно є першоджерелом інформування киян про рішення Київської міської ради та інші нормативно-правові документи міської влади.

 Хрещатик. – 2015. – 8 верес. – С. 1.

 

МУЗИЧНА «СМАЛЬТА» – ПІД МУРАМИ СОФІЇ

Вихідними у Києві відбувся фестиваль української класики

 Марія Прокопенко

Протягом двох фестивальних днів – 5 та 6 вересня – кияни та гості нашого міста мали змогу насолодитися музикою українських композиторів

XVII-XX ст. Миколи Лисенка, Дмитра Бортнянського, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Станіслава Людкевича, Рейнгольда Глієра, Михайла Вербицького, Мирослава Скорика у виконанні сучасних майстрів.

На фестивалі виступили професійні досвідчені музичні колективи Києва: муніципальна чоловіча капела імені Л.Ревуцького, академічний камерний хор “Хрещатик”,  камерний хор КІМ ім. Р.М.Глієра, ансамбль “Музичний джем”, оркестр народних інструмент “Святограй”, Ансамбль давньої музики під керівництвом К.Чечені…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/muzychna-smalta-pid-muramy-sofiyi

 День. – 2015. – 8 верес. – С. 12.

 

ВАЖЛИВИЙ УРОК ІСТОРІЇ

Олена Шапіро

У Музеї історії міста Києва триває пам’ятна виставка, присвячена 1000-літтю з часу спочинку великого князя Київського Володимира

Головна ідея проекту – показати спадкоємність державності  з часів  хрестителя Русі князя Володимира. Творча спілка музейників створила експозицію з понад 300 експонатів, зібраних із різних джерел: з фондів Музею історії міста Києва, Національного художнього музею України, Інституту археології НАН України, Музею Шереметьєвих, приватних зібрань митців Галини Севрук та Олексія Кохана, а також з архіву родини Прахових.

Початок експозиції присвячено подіям тисячолітньої давнини, тут ми бачимо археологічні предмети, які  належать до  часу князювання Володимира Великого (980-1015 рр.) Розповідаючи про  найважливішу роль княжої дружини в справі захисту Батьківщини…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/naprykinci-dnya/vazhlyvyy-urok-istoriyi

Приходьте на виставку до 29 вересня і розкажіть своїм дітям історію країни.

 День. – 2015. – 4-5 верес. – С. 24.

 

ОСВІТА З КОМФОРТОМ

 У День знань в Дніпровському районі відкрили сучасні школи

з новою якісною матеріально-технічною базою

 Леся КЕСАРЧУК

Відразу подвійне свято відбулося в школі № 141 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» та в школі № 128. На урочистих лінійках святкували День знань, а також народження навчальних закладів після реконструкцій. Відвідав нові школи і Київський міський голова Віталій Кличко…

Для реконструкції школи № 141 місто залучило інвесторів ізраїльського фонду. Саме він надав гроші на ремонт та купівлю обладнання…

Мер відкрив ще одну стовідсоткову модерну школу № 128. Вона розташована на вулиці Раїси Окіпної, 6. Протягом дев’яти років тут тривала реконструкція. Ще кілька місяців тому тут був обшарпаний старий корпус. А сьогодні – це сучасна школа, ще й з басейном…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4720/art/1441135224.html

 

Хрещатик. – 2015. – 2 верес. – С. 1.

 

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ СПІВОЧОГО ПОЛЯ

У Києві вперше відзначили день народження знакового для столиці місця Співочого поля. У суботу, 29 вересня, відбулася грандіозна святкова програма – концерти, майстер-класи, виступи фокусників та аніматорів. Цікаво, що іменинників, тих, хто народився 29 вересня, пропускали на виставку безплатно.  Організатори обрали останню суботу серпня не випадково, адже цього року святкує 60-річний ювілей виставка квітів, перша з яких відбулася в Києві у далекому 1955 році. Цьогорічна виставка квітів, яка відкрилася до Дня Незалежності, присвячена квітам України, їх сакральному коду і магічному обрядовому колу, з яких плетуть вінок-оберіг

Хрещатик. – 2015. – 1 верес. – С. 8.

 

СПАДОК «АРЛЕКІНА »

 У «Мистецькому Арсеналі» демонструють колекцію Ігоря Диченка

Марія КАТАЄВА

Художник, мистецтвознавець, поет Ігор Диченко пішов з життя у травні цього року – і ця виставка є даниною його пам’яті. Свою колекцію він збирав з кінця 1960-х років, звертаючи увагу на художників-нонконформістів, часто репресованих і забутих.

До експозиції проекту «Арлекін іде…» In Memoriam увійшло понад 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття – авангардистів, шістдесятників, представників «нової хвилі», сучасних митців і навіть графіка Далі…

28 серпня відбудеться «Ніч Арлекіна» – з 20.00 до 0.00 гостям підготували програму з арт-фешном, концертом класичної музики, екскурсією та театральною постановкою.

Виставка триває в «Мистецькому Арсеналі» до 6 вересня. Вартість квитка – 50 грн, пільговий – 20 грн. Проект супроводжує освітня програма (лекції про авангард, неофіційне мистецтво, шістдесятників, покази фільмів Юрія Іллєнка та Леоніда Осики).

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4718/art/1440701955.html

Хрещатик. – 2015. – 28 серп. – С. 8.

 

НАЙВИЩИЙ МУРАЛ МІСТА

У Києві з’явився черговий гігантський мурал. На цей раз картина красується на стіні 16-поверхівки на проспекті Перемоги, 95.

Португальський вуличний художник Pantonio створив незвичний мурал. Про це  на своїй сторінці виклав глава Святошинського району Ілля Сагайдак.

“Здається, тільки вчора на цьому місці ми бачили непривітну сіру стіну, що закривла півнеба, а вже сьогодні позитивний і життєстверджуючий витвір мистецтва від Pantónio став невід’ємною частиною Києва”, – пише Сагайдак.

У нічний час завдяки спеціальному освітленню, каже голова району, картина на стіні будинку виглядає особливо ефектно.

Вечірній Київ. – 2015. – 27 серп. – С. 2.

 

ВІНОК – ОБЕРІГ НА ЩАСТЯ ТА МИР

У Києві на Співочому полі відкрили 60-ту ювілейну виставку «Квітковий оберіг».Дванадцять живих композицій присвячені кожна окремій квітці, яку здавна вплітали у вінок українки. Тут і ромашки, і мальви, і маки, і дзвіночки. Організатори виставки квітів кажуть, що цьогоріч задумали створити символ єдиної та неподільної України. Усі композиції поєднані між собою стрічкою в кольорах прапора України.

 Триватиме виставка до 20 вересня.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4717/art/1440526818.html

Україна молода. – 2015. – 26 серп. – С. 13;

 Хрещатик. – 2015. – 26 серп. – С. 8.

 

УСБУ КОЗАК НА КОНІ ЗІ СПИСОМ

На вул. Володимирській, перед входом в будівлю СБУ, перед Днем незалежності відкрили нову контактну скульптуру – пам’ятний знак у вигляді великого каменю, на якому козак на коні вбиває списом двухголового змія. Скульптура називається «Козак-переможець». Вона присвячена всім співробітникам Служби безпеки України, воюючим і загиблим на сході України.

 Сегодня. – 2015. – 25 авг. – С. 8.

 

У СТОЛИЦІ СВЯТКУВАТИМУТЬ ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ ТА 24-ту РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

Зокрема у неділю, 23 серпня, відбудуться урочисті заходи за участю керівництва держави, а також церемонія урочистого підняття Державного прапора України біля будівлі Київради (о 10.00) та в районах міста. Під час церемонії підняття Прапора біля КМДА відбудеться вручення паспортів громадянина України шістнадцятирічним юнакам і дівчатам столиці, які досягли значних успіхів у навчанні, спорті та мистецтві.

24 серпня, у День Незалежності України, пройде церемонія покладання квітів до пам’ятників Т. Шевченку, М. Грушевському, вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні на вул. Інститутській. Також у районах міста покладуть квіти до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

На Майдані Незалежності та вул. Хрещатик пройде «Парад незалежності» з нагоди 24-ї річниці Незалежності України. О 13.00 творчі колективи мистецьких навчальних закладів візьмуть участь у святковому концерті на головній вулиці столиці, а о 16.30 на Хрещатику розпочнеться гала-концерт до Дня Незалежності України.

На Софійській, Михайлівській, Контрактовій, Троїцькій, Привокзальній площах, а також біля арки Дружби народів триватимуть флешмоби за участю зірок української сцени з нагоди Дня Державного прапора та збір підписів на прапорах для відправлення їх у зону АТО.

Також у цей день у Києві можна буде відвідати різноманітні спортивні заходи. Київський міський автомотоклуб проведе на Хрещатику спортивно-презентаційну акцію «Україна єдина».

23-24 серпня кияни та гості столиці зможуть також відвідати культурно-масові заходи в парках культури і відпочинку (ПКіВ «Перемога», «Партизанська слава», Центральний, Гідропарк, Голосіївський парк ім. М. Рильського).

22-23 серпня на Андріївському узвозі відбудеться фестиваль мистецтв.

23-25 серпня на Софійській площі триватиме виставка бойових прапорів частин Збройних Сил України, Національної гвардії України та Держприкордонслужби України, які брали участь в АТО.

З 21 серпня до 14 вересня на території Печерського ландшафтного парку триватиме міська виставка квіткових композицій, які символізують єдність та цілісність України.

 Вечірній Київ. – 2015. – 20 серп. – С. 3, 24;

 Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 21 авг. – С. 10-11;

 Факты и комментарии. – 2015. – 21 авг. – С. 2;

 Хрещатик. – 2015. – 21 серп. – С. 1.

 

КУТОЧОК ЗАТИШКУ

 У Шевченківському районі відкрили реконструйований сквер із фонтаном та квітковими клумбами

Леся КЕСАРЧУК

Оновлена зелена зона відпочинку з’явилася на перетині вулиць Зоологічної та Дегтярівської. Там колись був занедбаний сквер, і довгі роки до нього не доходили руки, аби навести лад. Відтак цього року до Дня Незалежності реконструйований сквер в столиці урочисто відкрили очільник Шевченківського району та керівник КП «Київзеленбуд»…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4715/art/1439924034.html

 Хрещатик. – 2015. – 19 серп. – С. 1.

 

«ЧОМУ ВОЛОДИМИР У КОРОНІ?»

Виставка у «Софії Київській» – як привід для дискусії про симулякри та символізм у мистецькому відтворенні історії

Олена Бережнюк

Виставка «Володимир Великий – творець Української держави», що триває у «Софії Київській», спричинила гострі суперечки серед мистецтвознавців і серед звичайних українців. Організатори представили старовинні монети, частини мурів Десятинної церкви, ікони з ликом Володимира, а також багато робіт про великого князя сучасних художників та скульпторів…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/chomu-volodymyr-u-koroni

 День. – 2015. – 18 серп. – С. 12.

 

 

ЇМО МЕД ЛОЖКОЮ

 Олена КУЗЬМЕНКО

У столичному парку «Перемога» відкрився смачний ярмарок«Медовий Спас». Пасічники з усієї України привезли десятки сортів меду: і липовий, і квітковий, і соняшниковий. Не забули і про прополіс, маточне молочко та медові напої. Більше того, бажаючі можуть придбати собі і натуральну косметику з цього унікального продукту. А надали таку можливість киянам комунальне підприємство «Світоч» та громадська спілка «Мед України», які і виступили організаторами тематичного ярмарку, що проходить, до слова, під патронатом міського голови…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4714/art/1439835374.html

 Хрещатик. – 2015. – 18 серп. – С. 8.

 

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

 У СКВЕРІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ ПОКАЖУТЬ УКРАЇНСЬКІ СТРІЧКИ

15-16 серпня о 20:30 ГО “Місто-сад” та студія 435 FILMS влаштують свято українського кіно у Сквері Небесної сотні (вул. Михайлівська 24-26).

15 серпня буде показано короткометражні фільми про Київ і київських сусідів “Вага” (Юрій Шилов), “Вимикач” (Сергій Дахін), “Жилець” (Анастасія Мелешко), “Прості речі” (Олександр Ратій).

16 серпня відбудеться показ фільму Юлії Лазаревської “Ігор Шамо. Постлюдія”. Це стрічка про видатного киянина, композитора Ігоря Шамо, якій є автором симфоній, фортепіанних творів, музики до кінофільмів та понад 300 пісень. Багато років він співпрацював з українським поетом Дмитром Луценком у співавторстві з яким написано пісні “Києве мій”, “Не шуми, калинонько”, “Осіннє золото”, “Пісня про щастя” та багато інших.

Кінопокази супроводжуватимуться зустрічами з режисерами та продюсерами, дискусіями…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://gazeta.ua/articles/culture/_u-skveri-nebesnoyi-sotni-vidbudutsya-pokazi-ukrayinskih-filmiv-pro-kiyivskih-susidiv/641873?mobile=true

День. – 2015. – 13 серп. – С. 11.

 

БАТЬКІВЩИНА-МАТИ – СЕРЕД НАЙВИЩИХ СТАТУЙ У СВІТІ

Київський монумент «Батьківщина-мати» ввійшов до списку найбільших статуй у світі. Даний перелік склало видання Business Insider, повідомляє «Обозреватель».

«Батьківщина-мати» – статуя заввишки 203 фути, зведена на честь святкування перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною. Завдяки колосальній висоті її видно з різних точок Києва»,- йдеться в описі київського пам’ятника. Всього до списку увійшли 16 монументів з різних країн світу.

 

Хрещатик. – 2015. – 12 серп. – С. 8.

 

А НАД ДНІПРОМ ЛИНУВ ДЖАЗ …

 У «мушлі» в Маріїнському парку музиканти імпровізували просто неба

Улітку Київ завмирає, ніби впадає у сплячку. Більшість жителів роз’їхалася у відпустки ближче до природи.

Однак цього літа кияни не залишилися без музики. Привертають увагу любителів класики музичні вечори у столичному Будинку кіно. А цього тижня прихильники джазу могли послухати музичні імпровізації на свіжому повітрі.

Літній майданчик «Мушля» у  Маріїнському парку давно відомий прихильникам музики як місце концертів просто неба. А коли серпневого вечора звідси над Дніпром линули джазові мотиви, слухачі змогли уявити себе на березі моря, як це було 13 років поспіль у кримському Коктебелі під час улюбленого фестивалю «Джаз Коктебель».

Організатори зібрали своїх прихильників на вечірку в Маріїнському парку і подарували чудовий вечір. Настрій створювали музиканти з VA Project, Anna Mia Quintet и JazzAnimal. І запросили ще на один музичний захід, який відбудеться наприкінці вересня, – Voloshin Jazz Weekend. Тож оселити джаз у серці й наповнитися справжнім драйвом найближчим часом буде неважко.

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 7 серп. – С. 12.

 

НА ШКІЛЬНОМУ ПОДВІР’Ї – ЕНШТЕЙН І ФОРМУЛИ

1 вересня учні школи №80 не впізнають своє шкільне подвір’я. Аджеминулими вихідними звичайна огорожа спортмайданчика перетворилася на картинну галерею завдяки графіті-шоу, що відбулося за сприяння голови Печерської райдержадміністрації та громадських організацій у межах проекту «Нове обличчя моєї школи». Молоді митці  розмалювали старий паркан хімічними формулами, портретами всесвітніх геніїв науки та спорту. Що не кажіть, а знання – це світло!

 Вечірній Київ. – 2015. – 6 серп. – С. 13.

 

“НАХІМІЧИЛИ” НА СРІБЛО

Школярі привезли чотири другі призи з Міжнародної олімпіади з хімії та увійшли у двадцятку найкращих

Олена Бережнюк

На 47-й Міжнародній олімпіаді з хімії, що відбувалася в Баку (Азербайджан), українська команда завоювала чотири срібні медалі. Цього року нашу країну представляли випускники Київського ліцею №100 «Поділ» Михайло та Микола Пашки, випускник Харківської гімназії № 46 Андрій Малащук, а також Харківської загальноосвітньої школи № 36 Олексій Жалевський.

Олімпіада з хімії вважається однією з найскладніших, оскільки має об’ємний практичний тур, який вимагає від учасників знання останніх новинок наукового світу та вміння використовувати новітні технології. Практичний тур триває п’ять годин, протягом цього часу школярі мають виконати три завдання. Також олімпіада передбачає і теоретичний етап, що складається з восьми завдань і триває стільки ж часу…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/nahimichyly-na-sriblo

 День. – 2015. – 5 серп. – С. 2.

 

АРТ-ПЛЕНЕР ПРО ЗВ’ЯЗОК КРИМУ І КИЄВА

 Цими  вихідними на Трухановому  острові в Києві  відбулися   нові заходи пленеру “Трансакції” в арт-резиденції “Берег”. Так,  митці Володимир Гулич і  Настя Лойко представили   роботи з арт-проекту “Крим-Київ. Транзит”, де художники розглядають глобальні процеси комунікації крізь призму живопису і  відео-арту.  Аліна Федотова  показала робот із  “О! Щось новеньке!”, де художниця шукає зв’язок між часом і розповідає про інформаційні лакуни. А скульптор  Василь Татарський наддав  нове життя “залишкам цивілізації” Труханового острова, перетворюючи їх на арт-об’єкти, повідомляє ipro.kiev.ua.

 День. – 2015. – 5 серп. – С. 11.

 

Хороша новина

 НА ЛЕНІНГРАДСЬКІЙ ПЛОЩІ  СТОЛИЦІ НА МІСЦІ ДОВГОБУДУ  ВІДКРИЛИ СКВЕР

Черговий сквер в столиці з’явився на Ленінградській площі. Як повідомили в прес-службі міськдержадміністрації, в новій зоні відпочинку будуть підростати сосни, берези, шовковиця, клени, ялівець, барбарис, спірея, кизильник і форзиція. Всього озеленювачі висадили в цьому  місці більш 100 дерев і декоративних кущів, а в квітниках – майже сім тисяч однорічних рослин. Прикрашають сквер і більше п’яти тисяч квадратних метрів облаштованих газонів. На доріжках встановили лавки та урни для сміття …

 

 

 

Хорошая новость

 НА ЛЕНИНГРАДСКОЙ ПЛОЩАДИ СТОЛИЦЫ НА МЕСТЕ ДОЛГОСТРОЯ ОТКРЫЛИ СКВЕР

Очередной сквер в столице появился на Ленинградской площади. Как сообщили в пресс-службе горгосадминистрации, в новой зоне отдыха будут подрастать сосны, березы, шелковица, клены, можжевельник, барбарис, спирея, кизильник и форзиция. Всего озеленители высадили в этом месте более 100 деревьев и декоративных кустов, а в цветниках — почти семь тысяч однолетних растений. Украшают сквер и более пяти тысяч квадратных метров обустроенных газонов. На дорожках установили лавки и урны для мусора…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/203892-na-leningradskoj-plocshadi-stolicy-na-meste-dolgostroya-otkryli-skver

 Факты и комментарии. – 2015. – 5 авг. – С. 14.

 

ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

 Із 25 липня до 16 серпня в Українському домі працюватимуть дві масштабні виставки – «Великі українці» та «Музична Україна» (культурно-просвітницький проект «Дорогою віри»), приурочені до вшанування 1000-ї річниці пам’яті Великого князя Київського Святого Володимира. Як наголошують організатори, цей творчий проект має на меті широко представити кращі взірці українського мистецтва, пов’язані з самоосмисленням і самоідентифікацією українців. У центральній залі Українського дому Національна портретна галерея «Українці у світі» представляє вернісаж «Панування роду Володимира Великого»

  День. – 2015. – 23 лип. – С. 11.

 

 НА ЗУСТРІЧ ІЗ ВОЛОДИМИРОМ ВЕЛИКИМ ТА АННОЮ ЯРОСЛАВНОЮ

У Софії Київській відкрилися цікаві виставки, присвячені найвидатнішим постатям княжої доби

Лариса КОНАРЕВА

Днями у Національному заповіднику «Софія Київська» відкрилася виставка «Володимир Великий – творець Української держави», присвячена 1000-річчю по смерті видатного київського князя. А напередодні пройшов міжнародний фестиваль «Анна-фест» і відкрилася експозиція «Анна Ярославна. Повернення в Європу», присвячені онуці Хрестителя французькій королеві Анні Ярославні…

Виставки, присвячені видатним постатям давньої київської історії, відкриті для відвідувачів. До речі, виставка, присвячена Володимирові Великому працює і в Національному музеї історії України.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/na-zustrich-iz-volodimirom-velikim-ta-annoyu-yaros/

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 23 лип. – С. 12.

 

ПОВЕРНЕННЯ В ЄВРОПУ

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбувся I Міжнародний фестиваль мистецтв «Анна-фест»

Аліса Антоненко

Форум був присвячений постаті Анни Ярославни. Про це повідомляє прес-служба заповідника. Головна ідея заходу – донести до українців, що ми не вступаємо в Європу, а повертаємось до неї. «У цьому сенсі постать Анни Ярославни найбільш показова, а її батько, Ярослав Мудрий, був одним із перших євроінтеграторів в історії нашої Батьківщини», – зазначають організатори.

У програмі фестивалю – пізнавальне дійство з яскравою камерною світломузичною презентацією проекту макета пам’ятника Анні Ярославні, майстер-класи для дітей та дорослих, кінопокази, зустрічі з істориками, письменниками, акторами, дотичними до теми Анни Ярославни. Атмосфера фесту була сімейною й була націлена на сумісну діяльність дітей і батьків, родинний відпочинок. Також працювала школа високого етикету від Французького інституту, де всі охочі змогли відчути себе трішки монархами й отримати ознаки королівської влади.

Нагадаємо, Анна Ярославна залишила глибокий слід в історії Європи. ЇЇ називають праматір’ю всіх французьких і навіть європейських монархів.

Шлюб Анни з королем Франції Генріхом І Капетінгом посів особливе місце у французьких анналах. Вінчання та коронація Анни відбулися на Трійцю 19 травня 1049 р. у кафедральному соборі Реймса, де коронувалися французькі королі. Під час церемонії, яку здійснив архієпископ Реймський Гі де Шатільон, Анна заприсяглася на Євангелії, котре привезла з Києва. Відтоді на Реймському Євангелії, яке стало коронаційним, присягалися всі французькі королі, аж до Людовика XIV і Карла Х.

Після смерті короля Генріха Анна брала участь у державних справах при малолітньому синові — її ім’я стоїть разом з іменем сина під численними грамотами 1060-х рр.

Цікаво, що на хартії Філіпа Суассонському абатству (1063) зберігся підпис Анни, зроблений кирилицею: «Анна ръина», тобто «Анна королева». Підпис передає старофранцузьку вимову слів слов’янськими літерами.

Час смерті та місце поховання Анни невідомі. За однією версією, вона повернулася на Русь, за іншою — померла у Франції й була похована в абатстві Вільє, поблизу Форте-Алепс. Існує також переказ, нібито Анна похована в заснованому нею монастирі св. Вінцента. Пам’ять про Анну живе у Франції та в Україні донині.

Генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська підкреслила: «Цей фестиваль — лише початок. Наступні форуми будуть присвячені дочкам Ярослава Мудрого — Анастасії, королеві Угорщини, Єлизаветі, королеві Норвегії. А ще — їхній матері Інгігерд. Організовуючи «Анна- фест», ми хочемо ще раз нагадати: Україна має пам’ятати своє коріння. А Київська Русь була великою європейською державою і що ми, українці, — європейці»!

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/povernennya-v-yevropu

 

День. -2015. – 21 лип. – С. 11;

А ТАКОЖ ДИВ. СТ. Александр Марущак «Будет памятник королеве Анне». – Сегодня. – 2015. – 20 июля. – С. 17.

 

АРТ У ВЕЛИКОМУ МІСТІ

Природа щедро обдарувала Лесю Українку: дала їй добре й мужнє серце, хист до музики, вишивки, могутній поетичний талант, великі здібності до науки. Леся також прекрасно розумілася на малярстві, навчалася в Київській малювальній школі видатного художника Миколи Мурашка. Тож ініціатори перетворення столичного середмістя на сучасний арт-об’єкт не помилилися, запропонувавши зобразити Лесю Українку на фасаді одного з будинків поблизу Золотих Воріт. Автором муралу розміром у сім поверхів є австралійський стрит-арт-художник Гвідо ван Хелтен. «Я дуже зацікавлений у подорожах й нових місцях. У кожному місті сподіваюся знайти нову історію. Я дізнався про Лесю Українку від своїх друзів. Вірш «Конвалія» надихнув мене, і я поєднав ту історію з цим зображенням на стіні», – каже митець, який малює переважно фарбами з балончиків.

http://www.ukurier.gov.ua/uk/fotofakt/

 Урядовий кур’єр. – 2015. – 15 лип. – С. 16.

 

МЕНШЕ ЗБРОЇ – БІЛЬШЕ КНИЖОК

У Києві проходить благодійна книжкова виставка-ярмарок

Марія ПИСАРЕНКО

«Купи книжку – передай іншому», – закликають організатори книжкової виставки «Український простір» на підтримку Донбасу. У рамках проекту Видавництва Вадима Карпенка та інтернет-книгарні на korekta-vk.com виставка-ярмарок відбувається уже вчетверте від листопада 2014 року. Цього разу в Центральній бібліотеці ім. Шевченка у Києві українські видавці знайомлять читача з новими книжками дитячої, художньої, наукової, патріотичної літератури. Відвідувачі можуть придбати книги собі або передати для воїнів АТО і мешканців сходу України.
Ініціатор проекту Вадим Карпенко розповідає: «Сьогодні йде інформаційна війна, і нам треба зміцнювати свою оборону. Тільки зараз ми скидаємо принципи старої тоталітарної держави, формуємо політичну націю і усвідомлюємо справжні цінності. Більше б книжок купували – менше б зброї потрібно було». Видавець переконаний: необхідно терміново відновлювати абсолютно всі жанри літератури, аби заповнити ринок якісними українськими книжками і захистити від згубних зовнішніх впливів.
Усі подаровані книжки організатори позначають печатками «Українського простору» й одразу після завершення виставки повезуть до Тьохізбенки, Краматорська, Слов’янська. За словами організаторів виставки, проект триватиме ще довго, адже його мета – формування єдиного українського національного інформаційного простору.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2680/164/94005/

Україна молода. – 2015. – 14 лип. – С. 14.

 

ПОБАЧИТИ МОНЕТИ КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА

Увага!

Виставка. Киянам покажуть стародавні артефакти, знайдені в Десятинній церкві, зброю і прикраси княжої дружини

Олександр Марущак

Сьогодні, 14 липня, в Національному музеї історії України відкривається унікальна виставка “Володимир Хреститель – Великий князь Київський”, приурочена до 1000-тя від дня смерті великого князя. Кияни та гості міста зможуть побачити унікальні експонати, що розповідають про життя князя Володимира Святославича і його часу. Це близько 250 оригінальних речей із фондів Національного музею історії України та Інституту археології НАН України. Зокрема, Інститут археології  надав колекцію матеріалів з новітнім дослідженням фундаментів Десятинної церкви та прилеглої до неї території, проведених Архітектурно-археологічною експедицією Інституту археології НАН України в 2005-2011 рр.: будівельні матеріали, фрагменти підлоги, деталі архітектурного декору, уламки фресок.

ВОЛОДИМИР І КИЇВ. З ім’ям легендарного князя в столиці пов’язано багато місць. У Києві є Володимирський собор, Володимирська вулиця, спуск, Володимирська гірка, навіть Володимирський ринок, а пам’ятник князю Володимиру ось вже десятки років височіє над Дніпром…

Виставка працюватиме до дня Незалежності України – 24 серпня.

 

УВИДЕТЬ МОНЕТЫ КНЯЗЯ ВЛАДИМИРА

Внимание!

Выставка. Киевлянам покажут древние артефакты, найденные в Десятинной церкви, оружие и украшения княжеской дружины

Александр Марущак

Сегодня, 14 июля, в Национальном музее истории Украины открывается уникальная выставка “Владимир Креститель – Великий князь Киевский”, приуроченная к 1000-тию со дня смерти великого князя. Киевляне и гости города смогут увидеть уникальные экспонаты, рассказывающие о жизни князя Владимира Святославича и его времени. Это около 250 оригинальных вещей из фондов Национального музея истории Украины и Института археологии  НАН Украины.

В частности, Институт археологии  предоставил коллекцию материалов по новейшим исследованиям фундаментов Десятинной церкви и прилегающей к ней территории, проведенных Архитектурно-археологической экспедицией Института археологии НАН Украины в 2005-2011 гг.: строительные материалы, фрагменты пола, детали архитектурного декора, обломки фресок.

 ВЛАДИМИР И КИЕВ.С именем легендарного князя в столице связано много мест. В Киеве есть Владимирский собор, Владимирская улица, спуск, Владимирская горка, даже Владимирский рынок, а памятник князю Владимиру вот уже десятки лет возвышается над Днепром…

Выставка будет работать до Дня Независимости Украины – 24 августа.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://kiev.segodnya.ua/kwheretogo/kievlyanam-pokazhut-drevnie-artefakty-naydennye-v-desyatinnoy-cerkvi-631480.html

Сегодня. – 2015. – 14 июля . – С. 10.

 

ПОДОРОЖ У СВІТ МОДИ

До 31 липня в Музеї історії Києва триває виставка «Модерн – епоха жіночності», яка знайомить з європейською модою на рубежі XIX-XX століть.

Марія КАТАЄВА

Киянка Марина Іванова збирає свою колекцію близько 30-ти років – в ній понад тисячу експонатів, починаючи від 1800 року, близько сотні з них – сукні. Першими були капелюшки, потім – сумочки, сукні, цілі ансамблі… Пані Іванова створила віртуальний Музей історії моди з фотографіями та описом експонатів, але окремого приміщення досі не має, тож час від часу проводить тематичні виставки на різних майданчиках. В експозиції Музею історії міста Києва представлена частина колекції, присвячена епосі модернізму – до неї увійшли сукні та аксесуари 1890-1930-х років…

Оглянути експозицію «Модерн – епоха жіночності» та помилуватися сукнями кияни мають змогу до кінця місяця в Музеї історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7). Вартість квитка: 40 грн, у будні – 50 грн, у вихідні пільговий – 20 грн.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4694/art/1436465894.html

 

СЕРГІЙ НІГОЯН  «НАГЛЯДАТИМЕ» ЗА СКВЕРОМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Портрет Героя Небесної Сотні розмістили на одному з будинків на вулиці Михайлівській. Про це пише видання Vgorode. На стіні одного зі старих будинків поруч зі сквером Небесної Сотні (вул. Михайлівська, 24-26) з’явилося нове велике графіті – портрет Сергія Нігояна, який загинув 22 січня під час подій на Грушевського від пострілу снайпера. Виконав графіті художник з Лісабона Vhils, він же Alexandre Farto…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4692/art/1436296227.html

 Хрещатик. – 2015. – 8 лип. – С. 8;

Наталья Мамчур. «В центре – портрет Нигояна»

 Сегодня. – 2015. – 7 июля. – С. 8.

 

 

НА ЛІНІЇ ВОГНЮ

У Києві відкрилася виставка з артефактами і фотографіями із зони проведення АТО

Наталія Шимків

У Музеї  історії міста Києва відкрилась незвична, як для мирної столиці, виставка. На ній команда благодійного фонду «Армія SOS» представила експонати з теперішньої україно-російської війни…

Предметно-документальну виставку можна відвідати до 12 липня в Музеї історії міста Києва, що за адресою вул. Богдана Хмельницького, 7. Вхід вільний.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/na-liniyi-vognyu

 День. – 2015. – 8 лип. – С. 12.

 

«ЗЕЛЕНЫЕ ЛЮДИ» И ДУПЛО ЖЕЛАНИЙ

На Певческом поле открылась выставка необычных композиций

Марта Знак

В Киеве на Певческом поле стартовал Третий национальный флористический фестиваль “Город Солнца”, который посвящен такому направлению в современном искусстве, как лэнд-арт (интеграция флористических объектов в живую природу). Дизайнеры фестиваля хотят популяризировать лэнд-арт в Украине, привить любовь к эко-культуре и сделать из Киева настоящий “Город Солнца”.

“Я очень люблю Киев.Люблю, когда солнце отражается в куполах наших церквей, в Днепре, на цветах и листьях. Этим фестивалем мы лишь хотели доказать, что Киев – солнечный город” – рассказала Елена Бутко.

Всего на выставке представлено 23 композиции, десять из них соорудили дизайнеры каждого из районов Киева, остальные 13 – флористы и художники…

Вход на Певческое поле на время проведения фестиваля стоит 30 грн. Дети до 7 лет, пенсионеры, инвалиды, участники войны и ликвидации аварии на ЧАЭС могут посетить мероприятие бесплатно.

Выставка продлится до 19 июля.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://kiev.segodnya.ua/kwheretogo/v-kieve-startoval-floristicheskiy-festival-gorod-solnca-628933.html

 Сегодня. – 2015. – 6 июля  – С. 17.

 

ФЛЕШМОБ ІЗ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ

Випускники Києво-Могилянської академії отримали дипломи та привітання від глави держави

Інна КОВАЛІВ

Урочисту 21-шу конвокацію – церемонію закінчення навчального року, яка відбулася в День Конституції України, відвідав глава держави Петро Порошенко. Вітаючи студентів, Президент зазначив: «Сьогодні ви робите впевнений крок у майбутнє, переступаєте ту невидиму межу, яка відділяє дитинство та юність від дорослого життя». І хоч випускники університету отримують дипломи у складний для нашої країни час, обіцяють докласти всіх зусиль у розбудові незалежної держави з європейськими перспективами…

До речі, за словами президента Києво-Могилянської академії Андрія Мелешевича, університет бере активну участь у роботі над Основним Законом, оскільки у складі Конституційної комісії України працюють дев’ятеро могилянців. Тож Петро Порошенко підкреслив вагомий внесок відродженого університету в історію нашої держави і привітав усіх присутніх із 400-річчям його заснування – такий почесний ювілей академія відзначатиме 15 жовтня цього року

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/fleshmob-iz-prezidentom-ukrayini/

День. – 2015. – 1 лип. – С. 8;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 1 лип. – С. 2.

 

УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2015 ПО–КИЇВСЬКИ

 У Києві провели конкурс на кращого освітянина

 Наталя ПЛОХОТНЮК

37 переможців і лауреатів конкурсу відзначили Подяками міського голови, а також грошовими преміями. Зокрема, за перше місце номінанти отримали винагороду 5 тис. грн. За друге і третє – відповідно 3 тис. і 1 тис. грн…

У номінації «українська мова та література» перемогу виборола Ольга Почтаренко – старший учитель гімназії № 191 ім. П. Г. Тичини.

– У номінації «хімія» перемога дісталася Яні Коваль, вчителю-методисту спеціалізованої школи № 250 з поглибленим вивченням математики.

Світлана Стрельцова, вчитель Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер», незважаючи на молодість і невеликий педагогічний стаж (усього 6 років), виборола перемогу в номінації «образотворче мистецтво».

-У номінації «правознавство» перемога дісталася вчительці спеціалізованої школи № 15 Юлії Малик.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4687/art/1435260280.html

 Хрещатик. – 2015. – 26 черв. – С. 2.

 

«ЦЕ СИМВОЛ ПЕРЕХОДУ УКРАЇНИ ДО ЧОГОСЬ НОВОГО»

 Британський художник прикрасив будівлю на Подолі символічним малюнком

Олена Бережнюк

На перетині вулиць Волоської та Хорива, що на Подолі, минулого тижня перехожі спостерігали цікаву картину: невідомий чоловік на підйомнику від ранку до вечора рухався вздовж пустої стіни будівлі Державної санітарно-епідеміологічної служби України…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/ce-symvol-perehodu-ukrayiny-do-chogos-novogo

День. – 2015. – 24 черв. – С. 12;

Сегодня. – 2015. – 23 июня. – С. 10.

 

БРАМА ВЕЛИКОГО СЕРЦЯ

Біля будинку МЗС відбувся концерт, присвячений українським в’язням, яких незаконно утримують у Росії

Олексій Кужельний

Концерт, присвячений українським в’язням, незаконно утримуваним Російською Федерацією, який відбувся на Михайлівській площі 19 червня у Києві, трансляторами людяності додав сили духу нескореності тим, хто далеко від рідної землі, з’єднав акторів, музикантів, глядачів, усіх покликаних небайдужістю…

Добре знаний ансамбль, із всесвітньо відомим віолончелістом-диригентом Дмитром Яблонським (США – Ізраїль) під художнім керівництвом Олеся Яська, ніби спеціально для цієї акції влучно названий «Київські солісти», запропонував багату музичну програму. Титульний твір концерту «Нічна серенада» Вольфганга Амадея Моцарта ніби спеціально загубив п’яту частину та визначення складу інструментів для виконання. Твори Едуарда Елгара, як і його найвідоміші «Енігма варіації», нагадують немовби знайомі мелодії, які щоразу перетікають у щось нове й незнане…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/brama-velykogo-sercya

 День. – 2015. – 23 черв. – С. 11.

 

КИЯНКА МАРІЯ-ЛУЇЗА ПЛЕШАКОВА ЗАЙНЯЛА ДРУГЕ МІСЦЕ НА МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ ЮНИХ ПІАНІСТІВУ САНКТ-ПЕТЕРБУРЗІ

МаріюЛуїзу Плешакову, незважаючи на її юний вік, добре знають не тільки в Україні, але і в Італії, Чехії, де дівчинка перемагала у престижних міжнародних конкурсах. Цього разу Марія отримала друге місце. Сама участь в одному з найважливіших у світі конкурсів є перемогою для її учасників. А обійти юних музикантів з Санкт-Петербурга і Москви – завдання досить складне.У фіналі конкурсу, що проходив у Великому залі Санкт-Петербурзької академічної філармонії, Марія-Луїза блискуче виконала концерт Моцарта ля мажор у супроводі симфонічного оркестру. Віртуозне володіння інструментом і музикальність дівчинки не залишили байдужими членів журі …

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://fakty.ua/201543-kievlyanka-mariya-luiza-pleshakova-zanyala-vtoroe-mesto-na-mezhdunarodnom-konkurse-yunyh-pianistov-v-sankt-peterburge

 Факты и комментарии. – 2015. – 19июня. – С. 21.

 

ЕКО-ПАРК НА НИВКАХ

У столиці стартував перший в Україні екологічний інноваційний проект

Дзвенислава-Марія ЩЕРБА

Нещодавно у столичному парку «Нивки» стартував інноваційний проект -перший в Україні еко-парк.

Заряджати гаджети, крутячи педалі велогенератора, користуватися безкоштовним WI-FI, прогулюватися тінистими алеями, освіченими ліхтарями, які заряджаються від сонячних батарей – усе це стає можливим в першому інноваційному еко-парку на Нивках…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4675/art/1433442585.html

Хрещатик. – 2015. – 12 черв. – С. 2.

 

КИЇВ ОЧИМА ДІТЕЙ

Дітлахи намалювали улюблені місця рідного міста

До Дня Києвав Українському домі відкрилася виставка дитячого малюнку. До неї увійшли роботи учасників конкурсу «Київ та кияни очима дітей», який цьогоріч відбувався під гаслом «Яскравий світ мистецьких вражень!».

Організатором традиційного конкурсу, що проходить вже майже 15 років, є Центральна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка для дітей міста Києва за підтримки Департаменту культури КМДА та Музею історії Києва. Ще на початку року маленькі мешканці столиці – читачі дитячих бібліотек та учні художніх шкіл від 5 до 16 років — отримали завдання намалювати свої враження від відвідування мистецьких закладів та визначних місць Києва (театри, музеї, бібліотеки, архітектурні споруди, парки, сквери). До конкурсу було представлено 85 робіт у різних техніках, які можна побачити на виставці…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4675/art/1433442585.html

Хрещатик. – 2015. – 5 черв. – С. 3.

 

ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ ФОТОКОНКУРСУ «ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З КИЄВА»

За інформацією управління туризму КМДА, визначено переможців фотоконкурсу «Все починається з Києва», який тривав з 7 до 27 травня 2015 року. Так, для участі у конкурсі надійшло понад 2000 фото. Організаторами заходу виступили управління туризму КМДА та Консорціум «Київ туристичний».

Переможців фотоконкурсу обрано у наступних номінаціях: «Київ – місто на Дніпрі» (Довготелес Ігор), «Київ – зелене місто» (Nabeel Mohammad (Йорданія)), «Київ духовний»» (Смик Ілля), «Київ – місто кохання» (Хоменко Світлана) та багато інших митців.

Хрещатик. – 2015. – 5 черв. – С. 1.

 

У КИЄВІ ВПЕРШЕ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ  «PRO МІСТО»

В останні дні травня Київ традиційно святкує День міста, цього року вперше у парку імені О. Пушкіна та у виставковому центрі «АККО Інтернешнл» відбувся фестиваль«PRO місто» під девізом «Просто про місто» або «Просто про складне».

Це місце зустрічі представників влади, культури, громадських активістів, експертів і киян, аби налагодити діалог між владою та суспільством і створити місто, яке буде комфортним для всіх. Побувати тут могли усі бажаючі, адже вхід був безкоштовним…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4674/art/1433355787.html

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. –  С.  4.

 

ПРЕС-ВЕСНА НА ДНІПРОВИХ СХИЛАХ

У Києві відбувся ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах»

Близько тисячі юних журналістів, телевізійників, фотографів, літераторів зібралося в Київському палаці дітей та юнацтва на ХІІІ Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». До Києва приїхали гості з 19 областей України та з-за кордону. Географія учасників досить різноманітна: Азербайджан, Гвінея, Камерун, Республіка Конго, Нігерія, Франція, Польща, Алжир, Молдова, Татарстан…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4674/art/1433357745.html

Хрещатик. – 2015. – 4 черв. –  С.  9.

 

КРАЩИХ МИТЦІВ ВІДЗНАЧИЛИ ПРЕМІЄЮ «КИЇВ»

У столиці нагородили лауреатів

Марія КАТАЄВА

28 травня в Музеї історії міста Києва у рамках святкування Дня Києва відбулося урочисте вручення Мистецької премії «Київ». Лауреати у семи номінаціях отримали дипломи, нагрудні знаки і грошові винагороди.

Мистецьку премію «Київ» було започатковано КМДА у 2001 році.

У галузі літератури премію імені Євгена Плужника отримав заслужений журналіст України Василь Василашко за поетичну збірку «Заговори, щоб я тебе побачив» (2013 – 2014 рр.)…

У галузі кіномистецтва премія імені Івана Миколайчука присуджена за документальний фільм «Ігор Шамо. Постлюдія» Юлії Лазаревській (автор сценарію, режисер, художник) та Миколі Мандричу (оператор)…

У галузі музичної композиції премією імені Артемія Веделя відзначили композитора Юрія Іщенка за мегацикл з трьох великих симфонічних творів «Хваліте Господа з небес», «Душе моя», «Херувимська» (2012 р.).

У галузі театрального мистецтва премією імені Амвросія Бучми — народного артиста України, актора Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Олександра Задніпровського (за роль Хоми Кичатого у виставі «Назар Стодоля» за Тарасом Шевченком)…

У галузі журналістикипремію імені Анатолія Москаленка здобув заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України Юрій Бондар як автор та упорядник книги спогадів про Анатолія Москаленка «Вогонь його серця» та за серію публікацій останніх трьох років.

У галузі образотворчого мистецтва премію імені Сергія Шишка отримала молода мати, член Національної спілки художників України, художник монументального живопису Ольга Ковтун за твори «Свято» (2013 р.), «На ковзанах» (2013 р.), «Подружки» (2014 р.).

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер художньої кераміки, гончар Сергій Тодорчук був відзначений у галузі народного декоративного мистецтва премією імені Сергія Колоса за серію творів «Козацький посуд» (2012 – 2014 рр.).

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4672/art/1432838353.html

Лауреати Мистецької премії «Київ» отримали дипломи, нагрудні знаки та грошові винагороди розміром 25 тисяч гривень.

Хрещатик. – 2015. – 29 трав. – С. 2.

 

СВЯТКУЄМО ДЕНЬ КИЄВА ЯСКРАВО!

 

До Дня міста у районах столиці планується понад 130 тематичних заходів, працюватимуть бібліотеки і музеї, кінотеатри, театри, парки культури та відпочинку. Киянам підготували близько 60 культурно-мистецьких подій, наймасштабніші з них відбудуться на Софійській площі, на сцені Літньої естради Маріїнського парку та на Співочому полі

 

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4671/art/1432751725.html

Хрещатик. – 2015. – 28 трав. – С. 23;

Вечірній Київ. – 2015. – 28 трав. – С. 2,14;

http://kp.ua/journal/pdf/archive/2015/may/28/

Комсомольская правда в Украине. – 2015. – 28 мая-4 июня. – С. 20;

http://fakty.ua/199259-kievskaya-afisha

Факты и комментарии. – 2015. – 28 мая. – С. 2.

 

ДО ДНЯ КИЄВА В СТОЛИЦІ З’ЯВИТЬСЯ АРТ-ТРАМВАЙ

Днями КП «Київпастранс» спільно з компанією «Wallstreet» та за сприяння профспілки електротранспорту КП «Київпастранс» розпочав роботу над художнім оформленням трамвая, присвяченого святкуванню Дня Києва. Арт-трамвай буде функціонувати на центральних маршрутах міста з метою підвищення рівня лояльності до електротранспорту серед пасажирів. Це перший спільний проект комунальників та компанії, котрі мають намір поліпшити якість надання послуг з перевезення пасажирів громадським наземним електротранспортом.

Оновлений арт-трамвай буде представлений на огляд громадськості до святкування дня Києва 30 травня об 11.00.

Сегодня. – 2015. – 27 мая. – С. 8.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4670/arub/2.html

 

 

СТУСОВА ПЕРЕМОГА

26 травня в столиці офіційно відкрили меморіальний сквер імені  Василя Стуса

Ярослава МУЗИЧЕНКО

Ще в січні мер столиці Віталій Кличко пообіцяв громадським активістам, що «до Дня Києва сквер Стуса буде відкрито». До цих слів мера не в усіх була довіра. Адже тяганина з офіційним невизнанням ділянки по проспекту Перемоги, 119 тривала кілька років. І от у переддень свята міста таки сталося! Прокладено доріжки, висаджено квіти. На урочистості прийшли кількасот людей: громадські активісти, мешканці району, представники влади. Виступализ промовами голова столичної держадміністрації Віталій Кличко, народні депутати, голова Святошинської райдержадміністрації Ілля Сагайдак. Були вдова Стуса Валентина Попелюх і син, а також рідна сестра Василя Стуса Марія з онукою Еліною і малими правнуками. Минулого року вони були змушені втекти з рідного дому, що за 5 кілометрів від Донецького аеропорту; і тепер уся зарплата єдиного на сьогодні працездатного члена сім’ї – чоловіка онуки, будівельника, йде на оплату житла, яке вони винаймають…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/dovga-doroga-do-stusa

День. – 2015. – 27 трав. – С. 2.

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2658/116/93367/

Україна молода. – 2015. – 27 трав. – С. 3.

 

 

ШТАТИ ПОРЯД – РУКОЮ ПОДАТИ

У Києві відкрили культурно-просвітницький центр «Американський дім»

Катерина БАЧИНСЬКА

Виставки, концерти, лекції, семінари, освітні програми та інші культурні заходи, присвячені американській тематиці та співпраці з Україною… – мер столиці Віталій Кличко та посол США в Україні Джеффрі Пайєтт днями урочисто відкрили новий просвітницько-культурний центр «Американський дім».

Сам Дім виглядає досить сучасно. На першому поверсі є кімната для…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2658/174/93349/

Україна молода. – 2015. – 27 трав. – С. 10.

 

ЦЕ НЕ МОДА, ЦЕ – НАША ІДЕНТИЧНІСТЬ

На парад вишиванок у Києві зібралось близько двох тисяч людей

 Наталя ТУРАК

…Близько 2 тисяч киян та гостей міста вбралися у свої сорочки та пройшли центральними вулицями Києва під співи українських пісень та вигуки «Слава Україні!». «Парад вишиванок – це прекрасна можливість побачитися з друзями й оцінити розмаїття української вишиванки як традиційного одягу.  … Мегамарш проводять двічі на рік – навесні й восени – починаючи з 2008 року…

Крім самої ходи вулицями столиці, організатори запропонували «для розігріву» конкурси на «кращу вишиту сорочку», «найдовшу косу» та «пишний віночок». А біля арки Дружби народів – кінцевого пункту Мегамаршу, пройшов рок-концерт «Небо одне на всіх», під час якого було зібрано кошти для опікового центру. Завершилося свято запуском у небо синьо-жовтих повітряних кульок iз побажаннями для бійців АТО…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2657/116/93330/

Україна молода. – 2015. – 26 трав. – С. 3.

 

РУСАЛОНЬКУ РОЗВАЖИТЬ КОЛІЗЕЙ

На столичному Співочому полі працює виставка квітів, присвячена 65-річчю утворення ЄC

Оксана ГОЛОВКО

Відвідувачі виставки можуть побачити символічне втілення національних особливостей країн, які створили Раду Європи 1949-го, за рік підписали Декларацію Шумана (саме 9 травня 1950 року вважається днем народження ЄС), заснували Європейську спільноту з вугілля та сталі й нині є одними з найактивніших гравців об’єднаної Європи…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/rusalonku-rozvazhit-kolizej/

Виставка працюватиме до 14 червня

Урядовий кур’єр. – 2015. – 23 трав. – С. 16.

 

ВІВАТ, КОРОЛЬ!

Сьогодні поет Юрій Рибчинський святкує своє 70-річчя

Наталка ПОЗНЯК-ХОМЕНКО

Серед усіх регалій Юрія Рибчинського (а він, як зазначає Вікіпедія, народний артист України, заслужений діяч мистецтв, 15-разовий лауреат фестивалю  «Пісня року», лауреат Гоголівської премії, автор понад трьох тисяч пісень і десяти мюзиклів) є дві, які варті десятків інших. Це – Поет і Громадянин. Бо попри те, що довгий час тісно співпрацював (та і зараз контакти лишилися) із радянською та російською естрадою, він не лише не став рабом системи, а залишився «законодавцем мод» і «вершителем доль» – з його легкої руки українською заспівали Олександр Малінін, Тамара Гвердцителі, Ірина Алегрова, Лоліта. Бо такі вже пісні у Юрія Рибчинського, які неможливо не співати.

Сам Юрій Рибчинський називає себе «дитям Перемоги». Народився він у повоєнному Києві на Подолі в родині Євгена Івановича Рибчинського. Родинна легенда розповідає…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2656/164/93276/

Україна молода. – 2015. – 22-23 трав. – С. 14;

Факты и комментарии. – 2015. – 22 мая. – С. 21.

 

 

«НАШОМУ ВИПУСКНИКУ»

В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрили погруддя Василю Симоненку

20 травня у внутрішньому дворику Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрили погруддя видатному випускнику – українському поету Василю Симоненкові. Свого часу він вступив на відділення журналістики філологічного факультету Київського університету, а закінчив вже факультет журналістики (випуск 1957 року). Постать поета була обрана з-поміж багатьох інших шляхом опитування професорсько-викладацького складу та студентів. Співорганізатор заходу – Мала академія наук України. Щоб якомога точніше відтворити образ Симоненка, творці скульптури радилися з сучасниками, які бачили його наживо. На пам’ятнику викарбувана цитата з вірша «Лебеді материнства»: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину»

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/nashomu-vypusknyku

День. – 2015. – 21 трав. – С. 2.

 

НЕДОРОГА СТОЛИЦЯ

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

ФЕСТИВАЛЬ СНІДАНКІВ. KIEV SUNDAY BREAKFAST

Дата і час: 24 травня, з 10:00 до 19:00.

Вартість: безкоштовно.

Місце: Маріїнський парк (станції метро «Хрещатик», «Майдан Незалежності»).

Перший фестиваль сніданків KIEV SUNDAYBREAKFASTце міський пікнік у парку, який створює культуру сніданків, зібравши найкращі пропозиції з усього світу в одному місці. Вас чекають сніданки на будь-який смак – від легких французьких до ситних американських. Окрім їжі, пікнік представить зону відпочинку з йогою, іграми та музичною програмою.

Вечірній Київ. – 2015. – 21 трав. – С. 14.

 

 

ДЕНЬ ПАРКІВ, СЛОВ’ЯНСЬКА МУЗИКА, ТАТУ І КНИГИ

«Хрещатик» підготував цікаву програму на вихідні

В Маріїнському парку у суботу відзначатимуть Європейський день парків, а в Михайлівському Золотоверхому соборі проведуть літературно-мистецьке свято до Дня слов’янської писемності і культури. Також гостей запрошують на Київську книжкову виставку, покази американського незалежного кіно, маркети та фестиваль «Tattoo Collection»…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4668/art/1432235287.html

 

ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КИЄВЕ МІЙ

Столична влада підготувала сюрприз до Дня міста

20 травня  в Музеї історії міста Києва відбулася презентація програми заходів до Дня Києва. Серед новинок, які очікують на киян та гостей,- Фестиваль вальсу, спільне виконання гімну столиці та цікаві конкурси й розваги…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4667/art/1432149176.html

Хрещатик. – 2015. – 21 трав. – С. 3.

Про заплановані заходи читайте в наступних номерах газети «Хрещатик».

 

П’ЯТЬ ДНІВ МУЗИКИ

У столиці розпочався Міжнародний музичний фестиваль «Київська весна»

Тетяна Поліщук

Традиційно вишукані концерти відбуваються для меломанів у Національній філармонії у наприкінці травня. Нині форум відкрито…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/pyat-dniv-muzyky

День. – 2015. – 20 трав. – С. 2.

 

ЕВОЛЮЦІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МОДИ

У Музеї Ханенків показують історичне вбрання з мистецьких творів

Експозицію виставки «Музей-сouture» складають твори з колекції музею та 26 авторських реконструкцій костюмів XIV – початку XX століття дизайн-студії «Десяте королівство», пошитих з урахуванням автентичного крою і техніки шиття. Деякі з них відтворюють вбрання з картин музею…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4661/art/1431020813.html

Виставка історичного костюму МУЗЕЙ-COUTURE

Коли: до 7 червня з 10.30 до 17.30, пн, вт – вихідні

Де: Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17, тел. (044) 235-32-90

Вартість квитка: 20 грн, студентам -10 грн, школярам і пенсіонерам – 5 грн.

 

БУЛГАКОВ: ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ І КНИГИ

Свято відзначатимуть читанням та новою експозицією

Наталка ГАЙ

15 травня в літературно-меморіальному музеї Михаїла Булгакова на Андріївському узвозі, 13 на честь дня народження письменника влаштують день відкритих дверей та читання «Собачого серця» біля пам’ятника. Також підготували виставку «Світ Турбіних» та інші цікавинки, серед яких і презентація нової книги «Дом Булгакова».

Цього дня з 10.00 до 18.00 експозиція музею працює безкоштовно (огляд кімнат з коментарями супроводжуючого наукового співробітника). Відвідувачів запрошують і на чаювання на «Булгаковській веранді» (з 12.00 до 18.00) – як завжди, за благодійний внесок до фонду музею…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4663/art/1431539902.html

Хрещатик. – 2015. – 14 трав. – С. 22.

 

НЕДОРОГА СТОЛИЦЯ

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СІМ’Ї

Дата і час: 16 травня, о 12:00.

Вартість: безкоштовно.

Місце: парк «Позняки», вул. Петра Григоренка.

Киян і гостей столиці чекають дитячі забави, майстер-класи, святковий концерт і безліч цікавого. В рамках свята запланована благодійна акція «Столиця – селу», метою якої є збір коштів для встановлення дитячих майданчиків по селах України.

Вечірній Київ. – 2015. – 14 трав. – С. 14.

 

ПОДОРОЖ У ЧАСІ ЗІ СТАРОВИННИМИ МАПАМИ

Виставка «Vkraina, подорож у часі» об’єднала 25 оригінальних мап європейських географів XVI-XVIII ст. і понад сотню артефактів із фондів музею.

Киян запрошують відвідати експозицію безкоштовно упродовж травня…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4661/art/1431020813.html

 

Хрещатик. – 2015. – 8 трав. – С. 4.

 

У ЦЕНТРІ КИЄВА З’ЯВИВСЯ  «ЗАХИСНИК»

Марія КАТАЄВА

Минулого тижня французький художник-мураліст Гійом Альбі, який працює під ім’ям Remed, завершив фреску на стіні урологічного інституту в Обсерваторному провулку. Ця подія відбулася в рамках «Французької весни». «Минулого року ми розмалювали велику стіну на Андріївському узвозі, це був спільний проект французького і українського художників, два роки тому — у дворі Києво-Могилянської академії, також створили фрески у Харкові, Львові та інших містах України», розповів радник з питань співробітництва і культури Посольства Франції Ерік Тозатті.

На цій фресці зображений воїн, який захищає землю, тому в одній руці тримає списа і водночас закликає до миру його символізує голуб, що вилітає з його іншої руки, пояснив малюнок Гійом Альбі. Він стоїть на сфері-землі, а над його головою світить місяць, що дає енергію». Крім того, це андрогенна фігура, яка поєднує чоловіче і жіноче начало…

До речі, цьогоріч Інституту урології виповнюється 50 років, а будівля, де розміщений лабораторний корпус, побудована в середині 1970-х.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4660/art/1430941638.html

Хрещатик. – 2015. – 7 трав. – С. 24.

 

МОЛОДЬ ЗНАЙОМЛЯТЬ ІЗ ГЕРОЯМИ  «РОЗСТРІЛЯНОГО ВІДРОДЖЕННЯ»

У місті презентували книгу та підготували квест

Марія КАТАЄВА

У видавництві «Основи» вийшла збірка «Розстріляне відродження» з творами українських письменників, понівечених радянською системою. До цієї події в одній із квест-кімнат столиці підготували спеціальну гру, а незабаром представлять і засекречені документи КДБ…

До збірки творів митців доби «розстріляного відродження» (1920-1930-ті роки) – часу, коли творча інтелігенція потрапила під репресії тоталітарної системи, увійшли поезії Євгена Плужника, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Павла Тичини та Максима Рильського, а також прозові твори Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського й Остапа Вишні…

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4658/art/1430330450.html

 

Хрещатик. – 2015. – 30 квіт. – С. 23.

 

 

НЕДОРОГА СТОЛИЦЯ

ДЕ МОЖНА РОЗВАЖИТИСЯ

ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ «МАЙСТЕРНЯ 116-А»

Дата і час: 6-17 травня, щодня з 12:00 до 19:00, вт. – вихідний.

Вартість: безкоштовно.

Місце: Центральний будинок художника, 3-й поверх, вул. Артема, 1-5 (станція метро «Золоті ворота»).

Виставка живопису «Майстерня 116-А» представляє творчість членів викладацького та студентського мистецького авангарду Київського університету імені Бориса Грінченка, Ганна Крюкова, Василь Жиров, Людмила Волкова демонструють свої індивідуальні манери як старша ланка майстерні, під керівництвом якої плекає паростки власного стилю молода генерація живописців – Я. Білик, В. Петрик, Г Сучок, А. Война, М. Іванова,

Є. Вакуленко, М. Шапко, М. Цьомик, Л. Близнюк, Д. Мостовщикова,

Г. Остапчук.

Експозиція побудована таким чином, що до візуального ряду включено як зразки інтуітивного живопису, так і авангарду.

Вечірній Київ. – 2015. – 30 квіт. – С. 14.

 

 

МОДА БАБУСЬ ТА ПРАБАБУСЬ

Унікальними зразками старовинного жіночого одягу та аксесуарів можна помилуватися на виставці «Модерн – епоха жіночності», що відкрилась у Музеї історії Києва.

Тут представлено 35 жіночих костюмів, дамські сумочки, віяла, прикраси, дитячий одяг і навіть іграшки 1890-1920 років з колекції Музею історії моди Марини Іванової…

Вечірній Київ. – 2015. – 30 квіт. – С. 16.

 

 

ВШАНУВАННЯ У МЕЛОДІЯХ ОРГАНА

14-й рік поспіль у стінах Національного Будинку органної музики відбувається концерт-реквієм на честь героїв Чорнобиля

26 квітня – ще жива пекуча рана, дата, пронизана болем. Того дня 1986 року сотні молодих українців поклали своє життя на «атомний вівтар». Минає час, і зараз увага держави та українців прикута до захисту країни, до економічних проблем, однак знаходяться люди, які, ніби той передзвін, не дають забути про подвиг ліквідаторів трагедії на ЧАЕС. Із року в рік «Асоціація «Афганці Чорнобиля» організовує концерт «Чорнобиль – молодь буде пам’ятати». Головна його мета – донести до юного покоління, що не можна забувати і повторювати ті страшні сторінки історії.

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 2.

 

 

МАЛЕВИЧ В ЕПОХУ ІНТЕРНЕТУ

Як змінився авангард за останнє століття?

Наталка КОВАЛЬ

У столиці триває виставка живопису «Бесіди через 100 років», присвячена річниці «Чорного квадрата» Казимира Малевича. Роботи п’яти українських художників демонструють зв’язок між сучасним українським мистецтвом і авангардом початку ХХ століття.

Більш детально ви можете ознайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4656/art/1430158046.html

Хрещатик. – 2015. – 28 квіт. – С. 4.

 

СВЯТО ДЛЯ ІНТЕЛЕКТУАЛІВ

У Києві відкрився п’ятий «Книжковий Арсенал»

Понад 400 подій на 18 майданчиках, 150 видавництв та культурних партнерів, 40 гостей із 12 країн – таким постав ювілейний фестиваль, який триває до 26 квітня в «Мистецькому Арсеналі».

Марія КАТАЄВА

«Книжковий Арсенал» називають інтелектуальною подією року, нас відвідує близько сорока тисяч людей», – відзначила директор «Мистецького Арсеналу» Наталя Заболотна. До ювілею КА підготував надзвичайно потужну програму і зайняв цілих два поверхи.  Крім ярмарки, відкрито 10 виставкових проектів, які демонструють бачення книги митцями, працює арт-сцена на другому поверсі, поетична сцена у дворі, проходять майстер-класи і дискусії. Європейські культурні центри об’єдналися навколо «Кафе Європа» – майданчика, де відбуваються зустрічі з іноземними гостями…

… На відкритті побувала і заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко, яка придбала книжки, серед яких – дитячий Кобзар, розвиваючі журнали для малечі, антистресова розмальовка. «За дорученням Київського міського голови нам вдалося зберегти фінансування за програмою «Київ інформаційний», це 400 тисяч гривень, – розповіла вона. – Ці кошти підуть на підтримку молодих київських авторів, яких допоможе обрати експертна видавнича рада»…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4655/art/1429817358.html

Хрещатик. – 2015. – 24 квіт. – С. 3;

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/knyga-yak-golovna-zbroya

День. – 2015. – 24-25 квіт. – С. 23;

http://fakty.ua/198943-natalya-zabolotnaya-esli-by-nasha-strana-delala-stavku-na-razvitie-kultury-24-goda-nazad-to-vozmozhno-i-ne-bylo-by-etoj-vojny-foto

Факты и комментарии. – 2015. – 24 апр. – С. 21.

 

 «ДОТИК ЯНГОЛА » – У КИЯНКИ КАТЕРИНИ ВАЩЕНКО

Головний приз IІІ Міжнародного інструментального конкурсу Євгена Станковича отримала киянка Катерина Ващенко

Тетяна ПОЛІЩУК

Голова журі – видатний композитор Євген Федорович Станкович – розповів «Дню»: «Добре, що цей конкурс дає можливість молоді показати свою майстерність. Членами судейських бригад були висококваліфіковані фахівці. Порадували всі конкурсанти, нагороди здобули кращі і, дай Боже, їм далі рости та  радувати нас своїм мистецтвом»…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/photo/dotyk-yangola-u-kyyanky-kateryny-vashchenko

День. – 2015. – 22 квіт. – С. 2.

 

ЧУЄМО ТЕБЕ, КОБЗАРЮ!

Нещодавно державна художня середня школа імені Т. Шевченка презентувала в Національному музеї Тараса Шевченка роботи своїх учнів. Вони присвячені життєвому та творчому шляху великого Кобзаря і  виконані за мотивами його поезій.

Дві з 50 виставлених у музеї учнівських робіт Шевченкіани відзначено Всеукраїнським конкурсом «Об’єднайтесь, брати мої». Їхні автори – учениці 6-Б класу Катерина Ісайкова («Я люблю Україну») і Марина Кіщук («Іван Підкова»). Нагороди юним художницям планують вручити у Каневі, де 22 травня відзначатимуть 154-річчя з дня перепоховання Тараса Шевченка. «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон», – написала Ліна Костенко. Всі ми сьогодні переосмислюємо спадщину великого Кобзаря, а діти  – у своїй творчості.

Урядовий кур’єр. – 2015. – 17 квіт. – С. 16.

 

ПИСАНКОВИЙ РАЙ

9 квітня на Софійській площівчетверте розпочався «Всеукраїнський фестиваль писанок-2015». На вернісажі  представлено понад 20 тисяч кращих писанок з усієї України.

Уперше на фестивалі представлено три двометрові писанкові люстри, на виготовлення таких використали понад 7 тисяч писанок.

Будинок Митрополита та Собор святої Софії з’єднано великоднім «Тунелем бажань». Біля Дзвіниці заповідника встановлено двадцять двометрових та метрових писанок, які приїхали до Києва з різних областей України. Всі писанки розписані орнаментикою регіону-учасника з центральним образом «Богині-берегині».

Фестиваль триватиме з 9 до 19 квітня.

Україна молода. – 2015. – 10-11 квіт. – С. 3;

Урядовий кур’єр. – 2015. – 11 квіт. – С. 16;

Хрещатик. – 2015. – 10 квіт. – С. 12.

 

ЛЕГЕНДА У ПЕРЕКАЗАХ

27 березня Національний театр ім. І. Франка відсвяткував ювілей

Кожна сторінка 95-річної історії франківців настільки просякнута емоціями, трактуваннями, точним знанням недоведених фактів, що в жодній кількості томів її не описати, в одному вечорі не викласти.

Для ювілейного зібрання підготували урок історії національного театру. На сцені – шкільна дошка, яку використовують як екран актори чи то учні, чи то вчителі, котрі подають історію як історію. Але просте знання історії поступається отриманню задоволення від її знання. Цю проблему майже повністю вирішили б відеоматеріали, які, на превеликий жаль, часто були не якісні й не змонтовані. Врешті меморіальний вечір вийшов ще одним переказом історії театру та, безумовно, дещо додає до вічної легенди про нього…

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/kultura/legenda-u-perekazah

День. – 2015. – 31 берез. – С. 11.

 

СТАРОВИННІ ЗАМКИ І КЛЮЧІ

У Музеї історії Києво-Печерської лаври відкрилася унікальна виставка

Тетяна Ніколаєва

Експозиція називається «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» і  представляє рідкісні замки, ключі, гравюри, світлини, ікони, які надходили до фондів заповідника з 1920-х.

Ідея проведення виставки –  познайомити киян і гостей столиці з раритетними музейними предметами з колекції заповідника – старовинними ключами і замками XII—XIX сторіч, які наші предки використовували, щоб уберегти свій будинок. Цікаві також церковні замки і ключі, представлені на виставці. Тут приховано певний символізм, який змінює значення звичного колись церковного предмету…

Виставка працюватиме протягом найближчих двох місяців.

Більш детально ви можете познайомитися тут:

http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/starovynni-zamky-i-klyuchi

День. – 2015. – 26 берез. – С. 12.

 

Напередодні Міжнародного дня театру в Києві відбулась урочиста церемонія вручення найстаршої в Україні професійної театральної премії «Київська пектораль». Захід відбувся в приміщенні Національної оперети. Експерти визначили кращих переможців театрального сезону 2014 року.

 

ПЕРЕМОЖЦІ ТЕАТРАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ «КИЇВСЬКА ПЕКТОРАЛЬ »

1. Номінація «За кращу драматичну виставу»

«Веселье сердечное, или Кепка с карасями» (Театр драми і комедії).

 

2. Номінація «За кращу музичну виставу»

«Труффальдіно із Бергамо» (Театр оперети).

 

3. Номінація «За кращу дитячу виставу»

«Снігова квітка» (Муніципальний академічний театр ляльок).

 

4. Номінація «За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)

«Схоже на щастя» (театр «Сузір’я»).

 

5. Номінація «За кращу режисерську роботу»

С.Мойсеєв «Така її доля…» (Театр ім.І.Франка).

 

6. Номінація «За краще виконання чоловічої ролі»

О.Богданович, Федір Протасов «Живий труп» (Театр ім.І.Франка).

 

7. Номінація «За краще виконання жіночої ролі»

А.Роговцева, Клод «Схоже на щастя» (Театр «Сузір’я»).

 

8. Номінація «За краще виконання чоловічої ролі другого плану»

М.Дробот, Вурм «Підступність і кохання» (Молодий театр).

 

9. Номінація «За краще виконання жіночої ролі другого плану»

Н.Сумська, Анна Протасова, Анна Кареніна «Живий труп» (Театр ім.І.Франка).

 

10. Номінація «За кращу сценографію»

В.Ковальчук «Живий труп» (Театр ім.І.Франка).

 

11. Номінація «За кращу музичну концепцію вистави»

О.Курій, О.Петрожицький «Наше містечко» (ТЮГ).

 

12. Номінація «За краще пластичне вирішення вистави»

О.Скляренко «Сон» (ТЮГ).

 

13. Номінація «За кращий акторський дебют»

Шорена Шонія, Джульєтта «Джульєтта и Ромео» (Театр ім. Лесі Українки).

 

14. Номінація «За кращий режисерський дебют»

В.Прокопенко «Кармен-сюїта» (Театр оперети).

День. – 2015. – 24 берез. – С. 11.

 

 

МИСТЕЦЬКА ПАЛІТРА КИЄВА

У місті відкрилася виставка робіт художників-викладачів

20 березня у стінах Національної академії образотворчих мистецтв і архітектури відбулося відкриття бієнале «Мистецька палітра Києва». Таку мистецьку ініціативу започаткував Департамент культури КМДА та Київський методичний центр закладів культури й навчальних закладів спільно з музеями Києва

В експозиції представлено роботи понад 100 авторів у жанрах живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, скульптури. Як традиційні за матеріалами, так і з використанням сучасних комп’ютерних технологій.

Виставка триває до 3 квітня за адресою: Вознесенський узвіз, 20 (колишня Смирнова-Ласточкіна), пн-пт з 11.00 до 16.00, вхід вільний.

Хрещатик. – 2015. – 24 берез. – С. 5.

 

СВОЄ КІНО – У «ЛІРІ»

У столиці з’явився кінотеатр, що показує винятково українські фільми

В центрі міста запрацював оновлений кінотеатр імені Чапаєва, в якому повертають історичну назву «Ліра». На вибір киянам – 50  вітчизняних стрічок останніх років на будьякий смак.

Пракат-марафон з 50-ти картин триватиме близько року.

Кінозал розрахований на 100 глядачів. Репертуар кінотеатру побудований таким чином, що на кожному сеансі демонструються різні фільми. Демократичною є й вартість квитків: 20-25 грн.

Довідки на тел.: (044) 272-41-00

Хрещатик. – 2015. – 4 берез. – С. 6.

 

ДИТЯЧИЙ ПОГЛЯД НА МИР І … ВІЙНУ

Виставка малюнків юних художників «Єдина Країна» після експозиції у столиці поїде в доброчинний тур Україною. Її мета – збір коштів для армії

Олена Шапіро

До 12 березня у філії Музею історії міста Києва, розташованому на четвертому поверсі Українського дому, триває дитяча виставка патріотичного малюнка «Єдина Країна», яку організували Центральна бібліотека ім. Т. Шевченка і Центр позашкільної роботи Святошинського району. Мета організаторів – підтримати дух українських воїнів, які захищають кордон нашої країни.

У виставці взяли участь зовсім юні автори, учасники художніх студій віком від п’яти до 16 років. Вони створили понад сотню робіт, в яких яскраво і безпосередньо відбилося дитяче бачення миру і війни. Кожен малюнок — оригінальний, усі без винятку виконані в дусі солідарності і за своїм змістом балансують між бойовою листівкою-закликом і повсякденною хронікою нашого сьогодення…

Більш детально читайте тут:http://www.day.kiev.ua/uk/article/naprykinci-dnya/dytyachyy-poglyad-na-myr-i-viynu

День. – 2015. – 27-28 лют. – С. 24.

 

90 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІГОРЯ ШАМО

 Як тебе не любити, Києве мій!

Віктор ШПАК

Створена десятки років тому пісня вже перетворилася на відомий на всіх континентах музичний символ української столиці та візитівку геніального композитора. На відміну від звичних гімнів з їх урочистою музикою і пишномовними словами, «Пісня про Київ» – насамперед про любов до рідного міста, до своєї землі та одне до одного, чого так бракує киянам і ще більше – їхнім «високим» очільникам.

Саме з таких пісень, хоч як гучно це звучить, починається Батьківщина і усвідомлення того, що ми єдиний український народ, незалежно від етнічного походження, віросповідання і політичних уподобань кожного.

Більш детально читайте тут: http://www.ukurier.gov.ua

Урядовий кур’єр. – 21015. – 14 лют. – С. 10.

 

20 РОКІВ РАЗОМ!

Виповнюється  20 років від дня заснування Української бібліотечної асоціації – всеукраїнської громадської організації. За 20 років організовано сотні конференцій, семінарів, опубліковано близько 50 науково-практичних видань, які допомагають бібліотекарям досягати високого рівня якості обслуговування.

У 2014 році прийнято Стратегію Української бібліотечної асоціації на 2014-2018 рр., яка передбачає спрямування зусиль на розвиток в Україні суспільства знань.

 Культура і життя. – 2015. – 6-12 лют. – С. 2.

 

Втрата

Міністерство культури України з глибоким сумом сповіщає про смерть відомого українського співака, народного артиста України, профессора, завідувача кафедри джазу та естрадного співу факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв ШПОРТЬКА ВІКТОРА МИХАЙЛОВИЧА.

Культура і життя. – 2015. – 6-12 лют. – С. 24.

 

«НАДБУДОВА В ПАМ’ЯТІ»

 У Центрі візуальної культури відкрито виставку проектів київського неомодернізму в архітектурі

Дослідники вперше представили загалу задуми видатних столичних архітекторів і трансформацію цих ідей на практиці. Автори «Надбудови» охопили період з 1955 по 1991 роки. Деякі проекти реалізували, деякі не завершили, а деякі лишили на папері…

 Більш детальніше читайте тут:

 http://www.day.kiev.ua/uk/article/taym-aut/nadbudova-v-pamyati

 http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4612/art/1423079027.html

 

День. – 2015. – 4 лют. – С. 12;

Хрещатик. – 2015- 5 лют. – С. 23.

 

 

СМАК БАТЬКІВЩИНИ

У Києві відкрилася недільна школа кримськотатарської мови і культури

«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб», – сказав свого часу відомий філософ і релігійний діяч Іван Огієнко. Певне, як ніхто це розуміють кримські татари, які волею долі опинилися далеко від рідних домівок і з примарними поки що надіями на повернення. Серед представників кримськотатарської громади, які згуртувалися в Києві, з’явилася ідея створити свою школу кримськотатарської культури як для дорослих, так і для дітей. Як розповіли ініціатори цієї школи, найбільше їх схвилював той факт, що рідна мова все рідше почала звучати в їхньому середовищі, особливо з вуст дітей, які поступово адаптуються до українських шкіл. Утiм їхня школа відкрита і для дорослих, і для дітей, і навіть для представників інших національностей, яких цікавить кримськотатарська мова і культура. Підтримав народження такої школи представник Президента України з питань Криму Мустафа Джемiлєв, а Київська адміністрація, у свою чергу, виділила безкоштовно зал у Київському міському центрі сім’ї «Родинний дім».

Поки що заняття проводяться безкоштовно, а викладачі працюють на волонтерській основі.

Україна молода. – 2015. – 4 лют. – С. 3.

 

У МУЗЕЇ ІВАНА ГОНЧАРА ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ БІБЛІОТЕКИ МАЙДАНУ

Модератором зустрічі виступила Настя Макаренко, яка й тепер продовжує розвивати діяльність бібліотеки (нещодавно зареєстровано Громадську організацію «Бібліотека Майдану»). Екс-міністр культури Євген Ніщук, письменники, художники, барди і просто небайдужі волонтери бібліотеки поділилися спогадами про те, як виникла ідея Революційної бібліотеки в Українському домі. Як організатори не встигали обробляти ту кількість книжок, яка пішла до бібліотеки потоком від громадян, письменників та видавництв. Вражали запити на високоінтелектуальну літературу учасників революції, що підтверджувало той факт, що революцію робила досить високоосвічена громада!  Нагадаємо, сама поява бібліотеки під час буремних революційних подій стала своєрідною сенсацією як для вітчизняних і зарубіжних ЗМІ, так і для самих учасників Євромайдану. Читачі з великим здивуванням дізнавалися, що книжки, іноді дуже вартісні, можна було брати для читання під чесне слово. І все взяте поверталося! Що говорить про високий рівень самосвідомості й власної гідності читачів-революціонерів.

 День. – 2015. – 29 січ. – С. 11.

 

«КИЇВСЬКА КОЛЕКЦІЯ»

 Під такою назвою у галереї сучасної класики «Синій вечір» відкрито виставку

Це спільний творчий проект  із Центром Юдаїки при Могилянській Академії, на виставці  коло київських художників представляють як дуже відомі, так і несправедливо забуті імена. Організатори кажуть, що, готуючи експозицію, вони, на жаль, не змогли охопити всього культурного пласту часу. Це – лише  своєрідний «ковчег», що зібрав особистості  різного масштабу, які взаємодіяли в єдиному культурному середовищі. Всі роботи – вияви чистої незаангажованої творчості. Такий зріз  привертає увагу до такого цікавого явища, як  мистецтво Києва другої половини ХХ століття. Представлені майстри  живопису, графіки та скульптури  певним чином пов’язані з Київським державним художнім інститутом (нині НАОМА): або там навчалися, або викладали.  Простежується спадковість традиції, що присутня у відносинах двох поколінь митців, які експонуються: покоління шістдесятників та їхніх вчителів.  Всі  твори взято безпосередньо у авторів та з родин художників. У кожному з них живе душа автора, б’ється його пульс, створюючи неповторний дискурс Києва.

 День. – 2015. – 29 січ. – С. 12.

 

БЛАГОДІЙНА ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ

1-12 лютого в столиці за підтримки депутата Київради Михайла Терентьєва стартує благодійна виставка-продаж живопису для потреб бійців АТО, які перебувають на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України та щоденно потребують дороговартісних ліків.

Виставка проводитиметься в малій залі Українського дому за адресою: вул. Хрещатик, 2. Працюватиме щоденно з 10:00 до 19:00.

 Хрещатик. – 2015. – 27 січ. – С. 1.

 

 

 

культура 2

 

РАДІОПРОЕКТ«ВГОЛОС» НАВЧИТЬ УПЕВНЕНО ГОВОРИТИ РІДНОЮ МОВОЮ

 

 

На радіо «Київ 98 ФМ» стартував проект «Вголос», який навчає впевнено говорити українською мовою.

 

Автори проекту – радіоведуча Світлана Василенко та відомий політик, донька Єгора Гайдара й онука письменника Аркадія Гайдара Марія Гайдар.

Вони впевнені, що говорити українською просто. Але це потребує постійної практики. Тому було створено проект, завдяки якому всі охочі можуть вивчати мову за допомогою інтерактивного спілкування, виконуючи певні вправи.

Марія Гайдар активно вивчає українську мову і вважає, що говорити нею має кожен, хто тут живе.

 

Долучитися до проекту можна за студійним номером (Viber) 067-108-02-98.

 

Проект виходить кожного буднього дня о 10.55, 13.55, 16.55.

Хрещатик. – 2016. – 2 груд. – С. 16.