Надомне бібліотечне обслуговування для маломобільних категорій населення

29-11-2016 Сьогодні особливої гостроти набула проблема надання різних видів допомоги вразливим верствам населення.

Відділення соціальної допомоги територіальних центрів  соціального обслуговування забезпечують надомне відвідування громадян, яких вони обслуговують, організовують надання передбачених договором послуг, контролюють їх якість, виявляють додаткові потреби, вживають заходів до їх задоволення.

Засідання за круглим столом  «Взаємодія закладів соціального обслуговування населення з бібліотеками для вироблення системи надання послуг бібліотечного профілю, включаючи надомне обслуговування для  маломобільних категорій населення», що відбулося в Інтернет-центрі бібліотеки, мало на меті налагодити координаційні ззв’язки бібліотек із територіальними відділеннями соціальної допомоги вдома для виявлення потреб таких категорій громадян у читанні та бібліотечному обслуговуванні. Адже читання, за висновками американських вчених Єльського університету, продовжує життя. Люди, які регулярно читають, живуть у середньому на два роки довше. Всього три з половиною години на тиждень, витрачених на літературу, зменшують ризик смерті на 23%, – впевнені експерти.

В обговоренні проблеми взяла участь  Хорошилова Ольга Миколаївна – завідувач відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району м. Києва.  Працівники публічних бібліотек м. Києва поділились досвідом роботи з даної проблеми.

Директор ЦБС Деснянського району Оврас Тетяна на Миколаївна розповіла про сучасні форми бібліотечного обслуговування користувачів з особливими потребами.  Ніна Яківна Локоть,  завідувач відділу масової  роботи та зв’язків з громадськістю  ЦРБ ім. М. Некрасова висвітлила проектну діяльність бібліотек Голосіївського району з обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями.