Славетні сини України

20-08-2015 До Дня Незалежності України у бібліотеці відбувся тематичний вечір із циклу «Славетні сини України». Темою заходу стала особистість видатного  українського співака, народного артиста України, Героя України Дмитра Михайловича Гнатюка, який є серцем, душею і словом нашої держави.

 Сьогоднi важко перелiчити оперний репертуар Дмитра Гнатюка, який виконав бiльше ніж пiвсотнi складних i великих ролей. Серед них – Султан у “Запорожцi за Дунаєм”, Еней в “Енеїдi”, Остап в “Тарасові Бульбi”, Фiгаро у “Севiльському цирульнику”… Своїм голосом Дмитро Гнатюк чарував глядача у виставах “Богдан Хмельницький”, “Вiйна i мир”, “Загибель ескадри”, “Пiкова дама”, “Iоланта”, “Травiата”, “Демон”, “Аїда”, “Рiголетто”, “Трубадур”, “Весiлля Фiгаро”, “Кармен”, “Абесалом i Етерi”…

Де тiльки не спiвав Дмитро Гнатюк українських народних пiсень, скрiзь його спiв мав успiх. Бо нiкого не могли залишити байдужими слова i мелодiї таких популярних пiсень, як “Гандзя”, “Гей, наливайте”, “З сиром пироги”, “Їхав козак за Дунай”, “Мав я раз дiвчиноньку”, “Нiч яка мiсячна”, “Ой кум до куми залицявся”, “Ой у полi три криниченьки”.

Захоплено, тепло i щиро розповідав про видатного митця  письменник Василь Фольварочний, який презентував власну книгу «На висотах орлиного лету», присвячену життю і творчості Дмитра Гнатюка. Роман-хроніка, виданий за державною програмою «Українська книга», щойно надійшов у публічні бібліотеки міста.

Щоб назвати всі творчі відзнаки Дмитра Гнатюка, не вистачить і кількох сторінок. Але попри всі сьогоднішні оцінки часів СРСР, Державна премія “Великого Союзу” справді була великою, поважною і свідчила про високий авторитет її лауреата. А щоб вмістити усі квіти, подаровані співаку шанувальниками, не вистачить великого стадіону, – зауважив Василь Фольварочний.

На завершення заходу присутні переглянули відеорепортаж про відкриття погруддя (автор – видатний український скульптор Валентин Зноба) та урочистості до 90-літнього ювілею Дмитра Гнатюка у його рідному селі Мамаївці, що на Буковині.

Митець показав світові нашу країну у найкращому світлі. Ми ніколи не забудемо, як звучить з його уст Україна.