Всесвітній день океанів

08-06-2020 Свято наймогутнішої стихії – Всесвітній день океанів (World Ocean Day) відзначається щорічно 8 червня.

8 червня 1992 року на Всесвітньому саміті ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з ініціативи Канади було прийнято рішення про щорічне проведення Дня океанів. За рішенням Генеральної Асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів і святкується з 2009 року.

На нашій планеті Світовий океан займає близько 71% земної поверхні. Заведено розділяти весь водний басейн планети на чотири океани, які всі ми знаємо ще зі школи. Це Тихий – найбільший і найглибший, Атлантичний – найбільш освоєний, найсолоніший і найбільш забруднений, Індійський – найтепліший і Північний Льодовитий – найменший, наймілкіший, найхолодніший. Але з 2000 року Міжнародна гідрографічна організація прийняла розділення з чотирьох океанів на п’ять, виділивши Південний або Антарктичний океан.

Святкування Дня океанів безпосередньо стосується океанологів ­– вчених, які займаються вивченням Світового океану, його життям та розвитком. Завдяки цим вченим і було придумане це свято. 

Його головна мета – актуалізація проблем сучасного океану, який щодня піддається негативному впливу різних факторів. В результаті згубної діяльності людини багато видів флори і фауни, що населяють Світовий океан, опинилися на межі зникнення. А цілий ряд представників підводного світу планети назавжди зник.

Всесвітній день океанів – спосіб заявити про цю проблему публічно. Проголошенням цього свята  підкреслено життєву важливість океанів для планети, а також необхідність турботи про їх благополуччя, збереження органічного світу океанів, екологічну чистоту вод!

Пізнавальна література про таємниці океану, яка є у фондах нашої бібліотеки і бібліотек міста, та яку  можна  замовити, буде цікавою як для дітей, так і для  дорослих читачів!

 

Маленькі дослідники. Підводний світ / [пер. з англ. Т. Кузьменко]. [Київ] : [Книголав], [2019]. 16 с. :  іл. (Дитяча полиця).

Книжка пропонує зануритися в океанські глибини, відвідати арктичні води, доплисти до темних глибин з тамтешніми дивовижними мешканцями, а головне – розповідає, як вберегти цей неймовірний світ від забруднення. З легкого та лаконічного тексту діти довідаються про тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, за допомогою книжки читачі зможуть весело й пізнавально провести час.

 

Подводная лаборатория / ред. Татьяна Земцова ; пер.  с англ. Ю. Амченкова. Москва : Махаон, 2014.   Махаон, 2014. 32 с. : ил.

Ця унікальна серія створена у співпраці з компанією “Діскавері”, що займається поширенням науково-популярних знань по всьому світу. Вас чекають захоплююче читання, величезний обсяг різноманітної інформації, можливість розвинути кмітливість та творчі здібності! 

 

 

Сто великих тайн океана / [авт.- сост. А. С. Бернацкий]. Москва : ВЕЧЕ, [2012]. 381 с. : ил.

Книга розповідає про таємниці океану та про те, що Світовий океан має великий і багатогранний вплив на функціонування всіх систем Землі. Він формує клімат планети, є найважливішим джерелом надходження в атмосферу кисню. Океан, ймовірно, одна з найскладніших земних сфер. Мабуть, тому людина і знає про океан набагато менше, ніж, наприклад, про атмосферу чи літосферу.
Друзі, якщо  ви хочете познайомитися з дивовижним світом морів та океанів, то ця книжка – для вас. У цьому царстві глибини – підводному світі – живуть і розмножуються найрізноманітніші біологічні види: величезні зграї риб, морські хижаки і багато-багато інших істот. Ви відкриєте для себе всі секрети їхнього життя. Книжка ілюстрована чудовими малюнками відомих художників.


Травіна, І. Підводний світ : [для молодшого шкільного віку] /  [І. В. Травіна ; худож. В. Бастрикін та ін.]. Київ : Перо, 2018. 96 с. : іл. (Дитяча енциклопедія Перо).

 

 

 

Загадки и тайны морей и океанов / [Е. А. Власенко, А. В. Колпакова]. Москва : ОЛМА Медиа Групп, 2012. 256 с. : ил.

Світовий океан з багатокілометровою товщею води зберігає в собі масу таємниць і загадок. Ця книга про найдивовижніші явища в морях і океанах. Захоплююча манера викладу принесуть вам задоволення при читанні книги. Пізнавайте разом з нами!