Засідання клубу “Душу музикою омий”

15-12-2019 Відбулося чергове засідання клубу “Душу музикою омий”. Шанувальники музичного мистецтва під керівництвом очільника клубу Ростислава Грибова щомісяця збираються у стінах нашої бібліотеки, щоб насолодитися довершеними зразками найпрекрасніших композицій, створених у різні епохи.

Цього разу розглянули творчість німецького композитора та виконавця Стефана Мікуса. Надихаючись традиційними мелодіями з усіх куточків світу, він створює оригінальні композиції, що поєднують різноманітні стилі. У його мелодіях можна вловити мотиви, на створення яких надихнули орієнтальні віяння, а також – фрагменти, запозичені з музичної традиції давніх американських племен. Прикметно, що до створення музичної композиції Стефан Мікус залучає багато традиційних інструментів, на яких грає сам. Його шедеври, які звучать як повноцінні оркестрові концерти, створюються шляхом накладання записів його гри на різних інструментах. Вражають композиції, де митець співає у 22 голоси. Справжнє мистецтво, що надихає та заворожує.

Також учасники клубу прослухали записи зі звучанням древньої японської флейти сякухаті та реконструйовані мелодії, що могли виконуватися на музичних інструментів, віднайдених на місцях стоянок давніх людей. З живою музикою виступила почесна учасниця клубу, заслужена артистка України Тетяна Кривоберець: вона поділилася зі слухачами своїм пісенним талантом, виконавши українську народну пісню.

Вдячні керівникові клубу Ростиславу Грибову та кожному, хто приходить насолодитися музикою і збагатитися духовно.