“40 запитань про душу” Якоба Бьоме

6 вересня у відділі літератури з питань мистецтв Публічної бібліотеки імені Лесі Українки та за підтримки громадської організації “Інфо Варта” відбулася презентація книги “Psychologia Vera або 40 запитань про душу”, автором якої є німецький  філософ – пантеїст, письменник-містик, що у своїй творчості зберіг тісний зв’язок з теологією.

Видання було надруковано давно, на початку XVII сторіччя. Треба сказати, що  людство тільки наближається до її сприйняття і сприйме лише в майбутньому, коли Церква знову почне повертатися до Живого Слова.

Свого часу про цю книгу англійський король Карл I (1600- 1649) сказав: “Що той, хто подарував йому цю книгу, висловився про їх автора, що він людина проста та неосвічена, та якщо це так, то мабуть Святий Дух тепер може  зійти в просту людину та перебувати в неї, або з усього що було написано вченими та що довелось йому читати, ця книга безумовно є найбільше одкровення”.

Презентував книгу “40 запитань про душу” Віктор фон Ерден-Глєрон – історик, головний редактор багатьох видавничих проєктів. Відтворення і праця над виданням була спільною із видатним українським художником-каліграфом, членом Національної спілки художників України, професором, лауреатом Шевченківської премії, автором проекту “Рутенія. Графіка української мови” Василем Чебаником. Саме за його шрифтом надрукована книга.

Із вагомим та авторитетним словом виступив – професор історії мистецтва Київської православної богословської академії, професор історії культури Українського вільного університету в Мюнхені, академік АН вищої школи України – Дмитро Власович Степовик. Також були присутні київська інтелігенція, діячі мистецтва, письменники, представники видавництв  та користувачі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки.