Деменція – не вирок

У 2022 році ми продовжуємо роботу проєкту «Бібліотерапія: твоя книга щастя». З метою співпраці до проєкту долучилася психолог Світлана Стасюк. Фахівчиня працює у психоаналітичному методі та психологічному консультуванні. Пані Світлана – спеціалістка по роботі з метафоричними асоціативними картами. А ще проектний менеджер та психологиня благодійного фонду «Незабутні», що допомагає людям з деменцією та їх родинам. Психолог-волонтер Київської міської психіатричної лікарні № 1 імені І. П. Павлова.
У прямому етері 8 лютого психолог Світлана Стасюк розкрила тему «Деменція, її ознаки, причини виникнення» та розповіла про ініціативи БФ «Незабутні» для допомоги людям, що зіштовхнулися з деменцією, а саме – психологічну підтримку людей з деменцією та їх рідних.

Світлана Стасюк розповіла загальні ознаки й причини розвитку деменції. Деменція – це загальний термін, який позначає симптоми, викликані ушкодженнями мозку. Вона може проявлятися по-різному, залежно від того, які частини мозку зазнали пошкоджень. Зазвичай спостерігається погіршення пам’яті людини та її здатності планувати й виконувати звичні буденні дії.

У світі наразі понад 35 мільйонів людей хворіють на деменцію. Психолог зазначила, що хвороба помолодшала. Все частіше деменцію діагностують у людей 50-річного віку.

Проте, в Україні досить неохоче ставлять діагноз «деменція» чи констатують смерть від хвороби Альцгеймера. А якщо проблему не називають своїм іменем, то її й не вирішують.

Люди із діагнозом «деменція» потребують особливої уваги й допомоги. Родичі хворого мають бути готовими до серйозних викликів, володіти достовірною інформацією про захворювання і розуміти, як реагувати на таку проблему.

Деталі – у відеозаписі прямої трансляції.

Запрошуємо до перегляду!