День Конституції України 2022

Відважні українці й українки! Бібліотека вітає усіх з Днем Конституції України! Ми від щирого серця бажаємо завжди пишатися своєю країною, пам’ятати про свої права і обов’язки, поважати букву закону.

У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили Конституцію України. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Країна-агресор росія вкотре зазіхає на державний суверенітет України, тероризуючи мирне населення.  Тому саме сьогодні цінності, проголошені Конституцією України, актуальні, як ніколи. Ми, українці, щодня доводимо, що за прописані у нашій Конституції цінності варто воювати.

Демократія, права людини, правова держава, рух до Європейського Союзу та НАТО – це не абстрактні слова, написані в Основному законі. Це реальні прагнення та цілі нашого народу.

Війна вчергове нагадала нам: у найскладніших обставинах демократія та свобода – наші ключові переваги. Саме вони створюють унікальний ресурс України – здатність суспільства до самоорганізації.

Слава Україні!