Онлайн-презентація роману “Еля” Оксамитки Блажевської

Публічна бібліотека ім. Лесі Українки провела зустріч із натхненною й життєрадісною письменницею, яку у літературних колах називають «книжковою феєю» та «книжковим ельфом».

Оксамитка Блажевська – письменниця, книжкова блогерка, піарниця та засновниця «Літературного клубу Оксамитки». Народилася 1988 року в Хмельницькому, мешкає в Києві. За фахом – філолог. Була одним із координаторів літературного клубу «Маруся», організатором літературних заходів та вояжів. Працювала на «Українському радіо», де вела дитячі та літературні програми. Її оповідання друкувалися у збірках, альманахах і журналах. Зараз співпрацює з міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова».

Оповідання письменниці можна почитати в багатьох колективних збірках, наприклад: «Теплі історії у конвертах», «Їде маршрутка», «Кудафудра» та ін.

24 листопада ми презентували дебютний роман Оксимитки під назвою «Еля». Про роман вже добре відгукнулися пиьсменники Іван Андрусяк (автор передмови), Тетяна Стрижевська, Вероніка Мосевич.

З анотації: «Тридцятилітня Еля нещаслива у подружньому житті: вона у чужій країні, недолюблена власним чоловіком. Та її життя змінюється тоді, коли з нею починаються відбуватися дивні і часом містичні речі. Наприклад, зі старовинного дзеркала виринає Соняшник – друг її бешкетного дитинства, домашній сонячний зайчик. Еля не може зрозуміти цього».

У прямому етері Оксамитка Блажевська розповіла, як створювався роман «Еля», хто є прототипами головних героїв, як добиралися образи і символи до твору. Авторка наголосила, що роман має терапевтичний ефект, він обов’язково сподобається тим, хто хоче зануритися у пригоди й загадки дитинства, дозволити собі побути трішки інфантильними. Оксамитка Блажевська творила свою книгу для дорослих, але надала їй фантастичної й романтичної форми.

Роман «Еля» – світла, зворушлива і цікава книжка про пошуки сили й сміливості в собі. Головна героїня робить рішучий крок, щоб змінити своє життя, наполегливо, крок за кроком, розкриває таємницю свого роду, втрапляє у пригоди, в яких ніби хтось майстерно змішав казкову магію, зловісну долю і романтичні стосунки.

Ми уже хочемо взяти до рук книгу і зануритися у чарівний світ тендітної красуні Елі. А ви? Приходьте до бібліотеки по книжку, а також дивіться прямий етер з Оксамиткою Блажевською у відеозаписі.