Соборна Україна: наша сила в єдності

Куди б не закинула доля українця, він завжди пам’ятає про рідну землю, молиться за неї на чужині. Чи наш паломник у Єрусалимі, чи фермер, котрий корчує праліси Канади й Бразилії, або ж той переселенець з Наддніпрянщини, що готує під хлібний засів цілину на Далекому Сході й у Західному Сибіру. Кожен з них просить Божого благословення для всіх українців.

Про єдність українців розмовляли у прямому етері 24 січня з Миколою Томенком, громадським діячем, доктором політичних наук, професором, головою наглядової ради Національного університету біоресурсів і природокористування України, головою громадського руху «Рідна країна», автором понад сотні наукових досліджень з політичних наук, історії та культурології. Онлайн-зустріч до Дня Соборності України модерувала Ірина Костюк.

Розмова відбулася у контексті сучасних подій. Київ для загарбників з північних боліт мав надзвичайне значення, оскільки військово-політичний контроль над ним (чого так і не усвідомили галицько-волинські князі і довго не розуміли наші гетьмани) давав можливість контролювати й усю Україну. Ось чому першим актом нібито збройної допомоги українцям у звільненні від поляків (на що, насамперед, сподівалися наші предки, присягаючи в Переяславі) було введення московського гарнізону до Києва.

Пригадаємо, що 21 січня 1990 року на честь 71-річниці Акту Злуки Народний рух України організував “живий ланцюг” від Івано-Франківська через Львів до Києва. Це була одна з перших масштабних антирадянських українських акцій, що поклали кінець СРСР та дозволили Україні здобути справжню незалежність.

Більше про розмову з Миколою Томенко дивіться у відеозаписі.