Онлайн-презентація збірки “Вірші та пісні” Гліба Бабіча

16 березня у віртуальну студію Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки завітав письменник, творчість і громадянська позиція якого змусила всіх глядачів затамувати подих. Його звуть Гліб Бабіч. Якщо знайти профіль поета у Фейсбуці, то глибинне відчуття сили його постаті Ви відчуєте з перших секунд. Там своє кредо Гліб Бабіч висловив коротко і вичерпно: “Іншим мою точку зору приймати не обов’язково. Але свою я купив за правильну ціну”. Про що йдеться? Ціною власної непохитної точки зору є служба в Збройних силах України та участь в російсько-українській війні з позивним Лентяй. Так ветеран став військовим поетом.

У прямому етері Гліб Бабіч разом з директоркою видавництва “Білка” Іриною Білоцерковською презентував збірку “Вірші та пісні”. Пані Ірина поділилася з віртуальною аудиторією спогадами про зачарування поетичною майстерністю і оповідною чесністю поета, а тому взяла собі за місію видати книгу Гліба Бабіча. Сам автор розповів кілька епізодів свого військового життя, наголосив на тому, що своїй справі потрібно віддаватися на максимум та працювати на результат. Гості етеру пригадали творчий вечір Гліба Бабіча у Будинку офіцерів, який відбувся 24 лютого. Попри пандемію коронавірусу, послухати військового поета прийшло більш як пів сотні людей, друзів, побратимів, а також 5-й президент України Петро Порошенко. Під час презентації видання прозвучали 8 пісень під відеоряд із реальних подій. Виконували музичні твори давні друзі Гліба Бабіча – Святослав Бойко із “Широкого Лану” та Ivan Lenyo з KOZAK SYSTEM. Той вечір мав промовисту назву – Тепла Лампова Хунта. Петро Порошенко високо оцінив книгу Гліба Бабіча й назвав її “маніфестом, якого Україна зараз конче потребує”.

Поет щиро й незламно вірить у перемогу. Квінтесенція тріумфу лунає у кожному вірші Гліба Бабіча. Про свої вірші майстер слова говорить, що вони написані про війну біля війни. Автор переконаний, що Україна здобуде перемогу не лише на війні, а в самих серцях і помислах українців.

Запрошуємо Вас до перегляду відеозапису прямої трансляції, у якій Гліб Бабіч читав свої вірші. А про що писав він до війни? І чому ж на фронті йому дали позивний “Лентяй”? Все дізнаєтеся у відео.