Виставка “Польська полиця” до Дня Європи

День Європи святкується Радою Європи 5 травня, Європейським Союзом – 9 травня, а в Україні з 2003 року – у третю суботу травня, тобто у 2022 році – 21 травня. Святкування Дня Європи в Україні – це ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу; утвердження спільних європейських цінностей.

Цьогоріч День Європи в Україні особливий, тому що ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. Допомога, яка надається нашим громадянам в інших країнах, заслуговує на велику подяку і похвалу. Окремо хочеться відмітити поляків, які справді зарекомендували себе братами і сестрами українців.

Велике піднесення, щире ставлення поляків до українців відбувається і на центральному, і на регіональному, і на рівні громадянського суспільства, але перш за все на рівні простих людей, які з розумінням ставляться до біди, яка трапилася в Україні у зв’язку з брутальною війною, що розпочала Росія.

Змістовна виставка-подорож «Польська полиця», яку презентує відділ абонемента до Дня Європи, цьогоріч повністю присвячена Польщі. Представлена на ній література допоможе краще зрозуміти  історію та культуру сусіднього народу, ознайомитися з визначними пам’ятками країни та краєвидами, а також – з творами багатьох польських письменників та поетів. Виставка діятиме з 16 по 31 травня.

День Європи – чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Сподіваємося, що незабаром Україна стане повноправним членом ЄС.