З історії київських вулиць

Шановні користувачі!

Відділ краєзнавчої літератури та бібліографії пропонує для перегляду цікаву відео-подорож «З історії київських вулиць: Вулиця Сім’ї Ханенків» до 125-річчя від дня народження Богдана Івановича Ханенка.

Вулиці столиці названі на честь багатьох видатних особистостей. Серед них варта уваги мальовнича вуличка Деснянського району Києва, що названа на честь сім’ї Ханенків.

Простежується вісім поколінь представників цього старовинного козацько-старшинського роду часів Гетьманщини. Серед найвідоміших – Михайло Ханенко, гетьман Правобережної України (1669-1674); дипломат Олександр Ханенко; дослідники старовини Михайло і Олександр Ханенки; Іван Ханенко.

Ханенки – старовинний козацько-старшинський рід Гетьманщини, а згодом культурних діячів XIX – XX століть. У відео зосереджується увага на розповіді про Богдана Івановича, якому 23 січня відзначається 175 років від дня народження, та Варвару Николівну Ханенків. Вони відіграли значну роль у справі розвитку і збереження світової та української культури, зокрема в організації музейної справи й просвітницькій діяльності наприкінці XIX –  на початку XX ст.

Літературу з даної теми Ви можете переглянути в каталозі за посиланням http://surl.li/emsxc

Ви зможете дізнатися загальні факти про вулицю та її історію, а також про видатну родину на честь якої вона названа