Дмитрук Андрій

Андрій Дмитрук – український письменник-фантаст і сценарист. Народився у Києві. Закінчив Всеросійський державний інститут кінематографії та історичний факультет Київського університету. Написав близько сотні сценаріїв науково-популярних, документальних і художніх фільмів. Член Національної спілки кінематографістів України.

Перша публікація – оповідання “Міраж” (1963). У 1967 році в київському видавництві “Веселка” вийшла його перша книга – збірка коротких оповідань “Велика місія цивілізаторів”. Усього написав кілька десятків оповідань українською та російською мовами, випустив чотири фантастичних збірники (два українською та два російською мовами). Після 1991 року друкувався лише епізодично.

Працював оглядачем Українського телебачення, був автором і головним ведучим передачі “Свічадо. Реальність неможливого” (на каналі УТ-1) про загадки і таємниці минулого, а також інших телепрограм Національної телекомпанії України. З 2001 року – помічник головного редактора української редакції журналу “Навколо світу”, де публікує також свої статті. Голова товариства “Синтез”.

Один із заходів з участю Андрія Дмитрука відбувся 27 січня 2017 року.