Джон Толкін – батько високого фентезі.

Уся літературна спільнота та прихильники фантастичних творів у січні згадують Джона Толкіна – англійського письменника, лінгвіста, професора Оксфордського університету. 3 січня виповнилося 130 років від дня народження батька сучасної фентезі-літератури. Усесвітню знаменитість Джон Роалд Руел Толкін здобув завдяки романам «Володар перснів» та «Гобіт». Твори письменника належать до одних із найпопулярніших за всю історію літератури. Бестселерами стали не лише книжки Толкіна, а й зняті за його творами фільми.

У новому році ми продовжуємо роботу проєкту «Гра зі смислами». Першу розмову присвятили легендарному фантасту й професору-лінгвісту Джону Толкіну та його текстам. 14 січня у прямому етері зустрілися письменник Анатолій Горовий і філолог Ірина Костюк. Вони з’ясували, яке значення мають для світової літератури твори Джона Толкіна, що вплинуло на становлення його письменницького тріумфу і чому книги «Гобіт», «Володар перснів» стали наскільки популярними.

Більшість біографів письменника зауважують, що його життя було надзвичайно бідним на події, а сам Толкін – типовим оксфордським професором і не менш типовим сім’янином зі старомодними поглядами на життя. Проте… Лектори не прийняли цю тезу на віру та вирішили самі перевірити всі факти.

Навіть надзвичайно цілісні натури концентрують у собі чимало суперечностей. У тридцять років Джон Толкін, блискучий лінгвіст і знавець Середньовіччя, став наймолодшим професором Оксфорда. А під час навчання  у коледжі він створив із друзями неформальне товариство «ЧКБТ» – «Чайний Клуб і Барровіанське товариство», назване так через те, що хлопці полюбляли збиратися потайки в бібліотеці школи або в сусідньому універмазі. Він знав тонкощі та нюанси одинадцяти мов і створив щонайменше ще стільки ж. Закохавшись у шістнадцять, любив лише одну жінку, з якою інколи хуліганив у пансіонаті. Протягом свідомого життя Толкін непохитно дотримувався всіх обрядів католицької віри. А ще – створив беззаперечно язичницький світ Середзем’я на сторінках своїх блискучих книг.

У прямому етері Анатолій Горовий та Ірина Костюк прокоментували ті смисли, які вони вбачають у головному творі Джона Р. Р. Толкіна «Володар перснів» – біблійний та історичний.

Долучайтеся до перегляду відеозапису прямої трансляції та приходьте до бібліотеки по книги Джона Толкіна.