Віртуальна екскурсія польською мовою

10 листопада відбувся перший захід у межах проєкту «Бібліотека для кожного». А передувало цьому підписання меморандуму про співпрацю між Воєводською публічною бібліотекою у Кракові та Публічною бібліотекою імені Лесі Українки міста Києва, яке відбулося 9 серпня цього року за підтримки Посольства Республіки Польща у Києві.

Ця угода передбачає он-лайн зустрічі, обмін досвідом, реалізацію спільних проєктів, участь у конференціях тощо. Проведена 10 листопада віртуальна екскурсія –  це один із заходів в межах цього проєкту.

Екскурсію польською мовою провела професійний гід Києва Ірена Хмельовська, яка розповіла про польські місця у місті Києва. Як виявилось, таким місць у нашій столиці є досить багато: будинки Міхала Підгорського, Ванди Василевської, Станіслави Висоцької, клініка Качковського-Маковського, пам’ятник Івану-Павлу ІІ, костели святого Олександра та святого Миколая, Музей медицини, Бесарабський та Житній ринки, театр «Студія» Станіслави Висоцької, книгарня Леона Ідзіковського, пам’ятний знак Янушу Корчаку та багато інших.

Передусім екскурсія була проведена для аудиторії Кракова і Польщі загалом. Але була корисною і для української аудиторії, бо  серед друзів і партнерів бібліотеки є польська громада Києва і для кожного – це чудова можливість скористатися багатими фондами відділу краєзнавчої літератури та бібліографії нашої бібліотеки.

Захоплюючу віртуальну прогулянку у супроводі пані Ірени можна подивитися у записі.

Модерувала зустріч заступниця директора бібліотеки Ольга Дудок.