Цвід Антоніна

Антоніна Петрівна Цвід – українська письменниця. Член Національної спілки письменників України з 27 травня 2002 року. Народилася 1 квітня 1956 року в селі Малий Самбір, Конотопського району, на Сумщині.

Закінчила Конотопський будівельний технікум (1976 р.), Київський національний університет імені Тараса Шевченка, факультет журналістики (1984 р.), Вищі літературні курси при Літературному інституті імені М. Горького в Москві (1991 р.). Працювала редактором видавництв, журналів та газет Києва.

Автор понад десяти книг поезій. Окремі твори перекладені англійською, болгарською, німецькою, польською, румунською, російською мовами.

Спільно з композиторами створила ряд пісень.

ЇЇ вибрані твори увійшли до багатьох зарубіжних антологій, зокрема «Перли лірики європейської» (Варшава).

Антонія Цвід знана як засновник сучасної філософсько-еротичної лірики. Громадянська лірика поетеси – високо патріотична, філософськи осмислена.

Роман-трилогія «Возлюбленик муз і грацій», експериментальний перформанс – новий етап в творчості письменниці. Його складають романи: “Возлюбленик муз і грацій”; “І темнії ночі… І ласки дівочі” та “Як русалки місяць ловлять”.

Учасниця багатьох зарубіжних літературних симпозіумів у Європі, організатор «Днів української поезії в Берліні». Її імпрези відбувалися в Києві, Варшаві, Берліні, Тбілісі, Москві, Мінську, Франкфурті-на-Майні, Владивостоці, на Камчатці.

Про письменницю створено телефільми, зокрема: «Так і живемо», «Антоніна Цвід і її «Обертальний хрест». Гереоїня багатьох телепрограм.

Один із заходів з участю Антоніни Цвід відбувся у бібліотеці 07 червня 2017 року.