У столиці пам’ятник Шевченку захистили за новітньою системою

Марія КАТАЄВА

Тарас Шевченко у парку Шевченка теж отримав захист за проєктом RE: Ukraine. Monuments від української студії дизайну Balbek Bureau.

У Києві продовжують дбайливо захищати пам’ятники й роблять це естетично. Замість мішків та дерев’яних конструкцій навколо споруджують спеціальні укриття.

Укриття має врятувати пам’ятник від вибухової хвилі, уламків снарядів, куль і вогню. Щоб гармонійно вписати конструкцію в міський ландшафт, на її фасад нанесли зображення оригінального пам’ятника, а також інформацію про Тараса Шевченка та сам монумент.

Перехожим такий креативний захист сподобався, біля нього охоче фотографуються.

RE: Ukraine. Monuments — це система захисту пам’ятників від руйнації в умовах війни. В українській студії дизайну Balbek Bureau кажуть, що з пропозицією розробити таку систему до них звернулися волонтери спільно з Альянсом реставраторів історичних будівель та Департаментом охорони культурної спадщини КМДА.

Першим такий захист отримав пам’ятник Михайлові Грушевському.

Детальніше за посиланням:

https://vechirniy.kyiv.ua/news/67082/

Шановні користувачі!

Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться в електронному каталозі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки:

Дерлеменко, Є. А. Парки Києва = Parks of Kyiv : фотоальбом / Євген Дерлеменко. – [Київ] : [Урожай], [2011?]. – 256 с. : іл.

Київ : парки, площі, вулиці : фотоальбом / Г.Ю. Івакін [та ін.] ; відпов. ред. Ю.О. Храмов ; Інститут гуманітарних досліджень Української академії наук. – Київ : Фенікс, 2006. – 320 с. : фотоіл.

Кудрявцев, Л. О. Град над Борисфеном : ілюстрована історія вулиць і майданів Києва / Лев Кудрявцев. – К. : Вища школа, 2007. – 296 с. : іл.

Букет, Є. Пам’ятники сучасної України / Євген Букет //  Український туризм. – 2020. – № 2-7. – С. 46-49 : фото.

Інтернет-ресурси:

https://bigkyiv.com.ua/u-stolyczi-vid-rujnacziyi-v-umovah-vijny-zahystyly-pamyatnyk-shevchenku-vyglyadaye-kreatyvno/

https://gazeta.ua/articles/kiev-life/_pamyatnik-sevchenku-zahistili-za-novoyu-tehnologiyeyu-yak-oberigayut-vid-obstriliv-monumenti-kiyeva/1091543

https://kontrakty.ua/photoday/11426/1