“Укриття” для пам’яток: українські архітектори презентували ідею захисту монументів

Микита СОЛОІД

Впродовж останніх тижнів у Києві вже створені захисні конструкції довкола пам’ятників: Святому Володимиру, княгині Ользі, Святому апостолу Андрію Первозванному та просвітникам Кирилу та Мефодію, Ярославу Мудрому, Богдану Хмельницькому, Тарасу Шевченку, Данте Аліг’єрі, Петру Сагайдачному та Михайлу Грушевському.

Архітектурна агенція «Balbek Bureau» пропонує накривати пам’ятники спеціальними модулями.

На своєму сайті Бюро детально та з прикладами показало, як виглядатимуть сучасні та модульні конструкції для захисту важливих споруд. Компанія надихалась світовим досвідом захисту споруд, спираючись на історичні фото часів Другої світової війни, а також сучасні споруди, створені українцями в наші дні.

За мету архітектори взяли створити економні та прості в моделюванні споруди:

«В основу системи RE: Ukraine. Monuments закладено принцип модульності. Модуль стандартного розміру (2000×1500 мм) можна дублювати за вертикальною та горизонтальною площиною.

Щоб застосувати систему, треба зробити обміри монумента, визначити кількість модулів і помножити її на кількісні показники матеріалів. Цей алгоритм прискорює процес моделювання укриття та дозволяє уникнути перевитрат».

Для наочності архітектурне бюро також «приміряло» свої споруди на реальних пам’ятниках.

Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/65602/

Інтернет-ресурси:

https://interfax.com.ua/news/economic/818467.html

https://nv.ua/ukr/kyiv/u-kiyevi-pam-yatniki-zahishchayut-vid-obstriliv-foto-video-novini-kiyeva-50228962.html

https://www.ukrinform.ua/rubric-kyiv/3438617-u-kievi-vstanovluut-zahisni-konstrukcii-dla-pamatok-kulturnoi-spadsini.html