Квітень

#бібліокарантин #luklibrary #читаєморазом #абонемент
30.04.2020   Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі книгу японського письменника Харукі Муракамі «Безбарвний Цкуру та роки його прощі».
Муракамі, Х. Безбарвний Цкуро Тадзакі та роки його прощі : роман / Харукі Муракамі; [пер. з яп. О. Забуранної]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 302 с.
Чи спадало вам коли – небудь на думку порівняти себе з якимось кольором? А от п’ятірка шкільних друзів може цим похвалитися: Червоний, Синій, Чорна, Біла і… Безбарвний.      Саме безколірним вважає себе сам головний герой – Цкуру, який не має якихось виділяючих серед інших здібностей та талантів. І ось одного разу його «викидають» зі своєї компанії вже колишні друзі… Чому? Це питання турбує Цкуру уже 16 років, а читача «приковує» до сторінок. Дівчина Сара, яка бачить страждання уже цілком дорослого чоловіка, переконує його таки дізнатися правду, поставити всі крапки над «і». Цкуру вирушає у своєрідну прощу в пошуках відповіді на питання, мабуть, усього свого життя… Можливо, саме розгадка цієї таємниці дасть йому можливість жити по-справжньому у майбутньому. Ніжні, ліричні описи та філософські роздуми додають твору особливого шарму. У творі багато трикрапок. І фінал залишається відкритим. Тому кожен сам зможе дофантазувати, що ж було далі, якщо прочитає цей твір.
Читаємо разом на карантині! Будьте здорові!

#бібліокарантин #luklibrary #читаєморазом #абонемент
28.04.2020  Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» відділ абонемента пропонує «східний» роман американського письменника Джеймса Клавелла «Тай-Пен», який захоплює з перших сторінок і тримає в напрузі до самого кінця.
Клавелл, Дж. Тай-Пэн : [ роман ] / Джеймс Клавелл; [ пер.с англ. Е. Куприна]. – Санкт-Петербург, 2007. – 848 с.
Джеймс Клавелл знайомить читача з історією заселення Гонконгу в ті часи, коли Англія ХІХ століття налагоджувала торгівельні зв’язки з Китаєм. У центрі подій – найбільші торговці опіумом і чаєм, які готові на все за панування на ринку. Головний герой роману – Дірк Струан – людина широко мисляча і здатна сприймати нове. У цій книзі є все, що робить роман по-справжньому захоплюючим – море, пірати, велика політика, ризикові торгові угоди, світські бали і скачки, любов, зрада, помста. Додайте ще до цього неповторного колориту Сходу, і ви отримаєте той дивовижний світ, який описаний в романі. Читаючи цей твір, ви перенесетесь в зовсім інше життя, зможете збагатити свої знання історії та отримати насолоду. В 1986 році історичний роман “Тай Пен” був екранізований за сценарієм автора.
Книга є в бібліотеці. Фото взяті з інтернету. Читайте разом з нами!

#бібліокарантин #luklibrary #читаєморазом #абонемент
27.04.2020  Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі роман «Клавка» Марини Гримич, який, ми впевнені, ви прочитаєте з захопленням, на одному диханні.
Гримич, М. Клавка : роман / Марина Гримич. – Київ : Нора – Друк, 2019. – 336 с. : портр.
В центрі сюжету книги – двадцятишестирічна дівчина-сирота, донька «ворогів народу» Клавка, яка мешкає у тісній кімнатці в одному з будинків повоєнного Києва. Клавці важко, не завжди є що поїсти, що одягти, але після війни було важко майже всім. Та їй, можна сказати, й пощастило: вона працює секретаркою у Спілці письменників України, а тому має змогу спілкуватися з живими легендами – М.Рильським, А.Малишко, О.Довженко та ін. Життя письменників за часів радянської влади, труднощі і поневіряння, які супроводжували український літературний процес у ті важкі часи, описані в романі дуже детально. А ще в “Клавці” відчувається величезна любов до свого міста, його історії та дуже гарно передана атмосфера столиці, знесиленої війною. Книга подобається тим, що персонажі живі і зовсім не картонні, їм співпереживаєш, за їхню долю вболіваєш.

Радимо усім прочитати цей цікавий роман! Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету. Читайте разом з нами!

#бібліокарантин #luklibrary #читаєморазом #абонемент
24.04.2020  Сьогодні хочемо продовжити розповідь про книгу, яка була анонсована вчора в рубриці «Бібліофлористи наступають» і є продовженням книги Доржа Бату «Франческа. Повелителька космічних траєкторій».
Бату, Д. Франческа. Володарка офіцерського жетона : [хроніки] / Дорж Бату. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 592 с. : портр.
«Франческа. Володарка офіцерського жетона» Доржа Бату – друга частина пригод чарівної і кумедної сицилійки Франчески у НАСА. Ну, не лише самої Франчески, а й усієї команди. Нове видання про будні операторів корекції траєкторії Центру керування польотами НАСА майже вдвічі більше, отже, і пригод тут більше! А ще Франческа отримала свій офіцерський жетон, Андрій (Дорж) отримав підвищення та стажерів, які своїми витівками майже вийшли на один рівень з його напарницею. На відміну від першої книги, у якій, фактично, кожний розділ – окрема історія, тут книга більш цілісна, розділи об’єднані між собою. Ми глибше пізнаємо героїв, їхнє минуле. А ще в книзі поряд з традиціями американськими, сицилійськими, гавайськими, бурятськими багато українських. Автор часто розповідає колегам про наші особливості, культуру, навіть навчив Франческу балакати українською. Ця книга ідеальна в усіх проявах: текст, оформлення, гумор, філософія життя, мотивуючі цитати, сльози радості та суму. Вона підіймає настрій і, безумовно, хочеться, аби згодом з’явилася третя книга про сповнене веселощів і халеп життя Франчески та її колег.

Читайте й насолоджуйтесь! Книга є у фондах бібліотек міста. Фото взяті із інтернету.

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
23.04.2020   Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» ми рекомендуємо для прочитання цікавий, динамічний роман американського письменника Дена Брауна «Джерело». Вже сама назва приваблює – хочеться дізнатися, про яке джерело йтиме мова в романі, який читається на одному диханні.
Браун, Д. Джерело : роман / Ден Браун; пер. з англ. Г. Яновської. – Харків : Клуб Сімейного дозвілля, 2018. – 523 с.
Це п’ятий роман про пригоди Роберта Ленгдона і про чергові таємниці історії, які йому доведеться дізнатися. За сюжетом комп’ютерний геній, вчений футоролог Едмонд Кірш винаходить нову теорію зародження людства, яка заперечує всі релігії світу і спростовує їх. Це породжує багато скандалів. Але йому не вдається завершити свою справу, і тоді за розгадку цієї праці береться професор Ленгдон. Колосальну роль у сюжеті книги відіграє штучний інтелект, багато уваги приділяється новітнім технологіям. Браун у своєму романі шукає відповіді на питання, які здавна непокоять людство – звідки походить людина, куди вона прямує, що очікує людство в майбутньому? Чи можуть співіснувати наука та релігійні вірування, та за ким з них майбутнє? Штучний інтелект – це полегшення чи небезпека для людства? Все це разом утворює лабіринт, який не дає заснути, і з якого вибираєшся, лише перегорнувши останню сторінку цього захопливого роману. Впродовж читання відчувається високий рівень інтелекту автора. Браун цікаво і доступно подає факти, які спершу видаються сухими і нудними. «Джерело» – це книга, від якої неможливо відірватись, вона нікого не залишить байдужим. Тому, якщо ви шукаєте щось свіже і незвичайне, якщо вам не вистачає заплутаних історій та ви хочете поглянути на життя крізь призму сучасного майбутнього, то цей роман для вас!

Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
21.04.2020  Великодні свята пройшли і наша рубрика «Читаємо разом» знову з вами! Сьогодні пропонуємо вашій увазі книгу Наріне Абгарян «Манюня». Це саме той випадок, коли, читаючи книгу, не помічаєш, як біжить час, коли не соромишся сміятися на очах у всіх людей.
Абгарян Н. Ю. Манюня : повість / Наріне Абгарян; пер. з рос. В. Прокопович; мал. Т. Філатової. – Київ : Рідна школа, 2016. – 381 с.
Ця книга про двох подружок Нару та Манюню, про Ба – бабусю Манюні – вельми колоритну особу, яка не соромиться ні в засобах виховання, ні у висловлюваннях. Дівчинка Манюня постійно потрапляє у безглузді історіі, за що їй добре дістається від Ба. Ніхто не сміє відмовити бабусі, коли вона просить щось зробити… Книга правдива і близька кожному читачеві, незалежно від віку і статі. Вона являє собою збірку історій, заснованих на дитинстві автора. У цих дівчатках кожен дорослий впізнає себе, а кожен підліток – своїх батьків, які народилися в далекому для нас СРСР. Поєднання гумору, надзвичайно реалістичних та кумедних головних героїв, легкий стиль написання створює атмосферу книги, пронизану світлом і теплом. Тож читайте із задоволенням! Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
17.04.2020  Напередодні свята Великодня душа людини прагне чогось світлого, доброго, духовного. Тому сьогодні в рубриці «Читаємо разом» ми пропонуємо відчути це, ознайомившись з книгою Жозе Сарамаґо «Євангелія від Ісуса Христа».
Сарамаґо, Ж. Євангелія від Ісуса Христа : роман / Жозе Сарамаґо; [пер. з португ. В.Й. Шовкуна]. – Харків : Фоліо, 2012. – 539 с.
Не одне покоління людей замислювалось над тим, хто такий Ісус, якою він був людиною, що було до того, як він сів на білу ослицю і з’явився в Єрусалимі. Автор зробив надзвичайно реалістичну спробу життєпису Христа, написавши свій твір. В цьому романі всі події з євангелістського переліку вибудовувалися в достовірну історію – від специфічного народження через розуміння своєї особливості, чудеса і повороти долі – до відомого фіналу. Все логічно, послідовно і достовірно. З Ісуса вийшла жива людина, з земними бажаннями, страхами, сумнівами, і з ношею, яку на нього поклали. Ми розуміємо, як вона для нього важка. Ми бачимо його сумніви в тому, що таке є істина, сумніви в Творці, сумніви в самому християнстві, про яке Ісусу розповідає Бог.
Прочитавши роман «Євангелія від Ісуса Христа», кожен в ньому побачить щось своє. І немає одного тлумачення, як і немає тільки однієї Істини, бо у кожного вона своя .
Цей твір, за який Жозе Сарамаґо отримав Нобелівську премію, зробив його відомим на весь світ .
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.
З наступаючим святом! Бажаємо усім здоров»я, гарного настрою! Читаемо разом!

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
16.04.2020  Друзі! Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» радимо вам прочитати книгу Джеймса Бовена «Вуличний кіт на ім’я Боб». Проста і цікава історія зі щасливим кінцем – це те, що потрібно для гарного настрою, оптимізму і позитиву.
Бовен, Дж. Вуличний кіт на ім’я Боб : повість = A Street Cat Named Bob / Джеймс Бовен; [пер. з англ. В. Панченко]. – Київ. 2016. – 207 с. – (Світовий бестселер рідною мовою)
Ця книга про молодого хлопця, який працює вуличним музикантом і намагається позбутися наркозалежності. Якось ввечері в під’їзді він побачив кота. І це виявляється тією самою зустріччю, яка змінить його життя. Запросити тварину на ніч і нагодувати — це всього перший крок до того, щоб почати довгий шлях. Піклуючись про когось, ти заново відкриваєш для себе і цінність турботи, і важливість якихось базових речей на зразок роботи, даха над головою, дружнього плеча поруч, коли важко. Дуже добра і життєстверджуюча книга для тих, хто зневірився і хоче знайти сили йти далі. Навіть якщо здається, що від тебе відвернулися всі люди — порятунком може стати хтось інший. Наприклад, кіт. І дійсно, чому б і не кіт? І якщо ви не уявляєте своє життя без котів – рижих і сірих, великих і маленьких, короткошерстих і довгошерстих – ця невелика книга для вас. Вона є у відділі абонемента. Фото взято з інтернету. Читаємо разом!

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
14.04.2020 Друзі! Пропонуємо вам ще одну цікаву книжку в рубриці “Читаємо разом”
Мартен-Люган, А. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву: роман/ Аньєс Мартен-Люган; пер. з фр. Леоніда Кононовича. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 158 с.
Книга французької письменниці Мартен-Люган вперше була опублікована в 2013 році.
За назвою книги можна подумати, що це просто романчик, який можна прочитати за вечір за чашечкою чаю чи горнятком кави. Зовсім ні. Книга, загалом, дуже чуттєва. Ви будете разом із героїнею плакати і сміятись, впадати в самотність та безвихідь. Ви будете страждати за втрату найрідніших для неї людей – коханого чоловіка та доньку. Та буде і відчуття радості, адже можна віднайти в собі сили і жити далі. Не просто жити, а бути при цьому щасливим. У цієї книги є продовження.
Нам будуть цікаві ваші відгуки – можливо, комусь книга зовсім не сподобалась, а можливо, комусь вона припала до душі…
Фото взято з інтернету. Книга є в відділі абонемента.

#Читаємо_на_карантині #Бібліокарантин #luklibrary #Читаєморазом #абонемент
 10.04.2020  Друзі! Ми вирішили започаткувати для всіх, хто любить читати і слідкує за літературним життям, нову рубрику «Читаємо разом». Сьогодні ми пропонуємо вам книгу Елрода Гела «Чудовий ранок. Як не проспати життя». Приєднуйтесь до нас і, незважаючи на похмуру погоду, насолоджуйтесь чудовим ранком!

Елрод Гел Чудовий ранок. Як не проспати життя / пер.з англ. Тетяна Заволоко. 2-ге вид. – Київ.: Наш формат, 2018. – 176 с.
Ми звикли ділити людей на дві категорії – «жайворонків» та «сов». Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу «Чудовий ранок» кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг би до того. Метод уже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.
З книжки ви дізнаєтесь, як перша година дня визначає ваш успіх. Вона допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.
Книга є в фонді бібліотеки. Чекаємо на вас по закінченню карантину.