Травень

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
29.05.2020  Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі мотивуючу і надихаючу книгу французького письменника Лорана Гунеля «День, що навчив мене жити»
Гунель, Л. День, що навчив мене жити : роман / Лоран Гунель ; [пер. з фр. З. Борисюк]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 288 с.
Найцінніше, що має людина – життя. Ця думка лейтмотивом проходить крізь усю книгу Лорана Гунеля. Головний герой книги Джонатан живе життям людини мегаполісу: шаленим, нестримним ритмом, коли основне – це робота, робота і нічого крім роботи. Назвати це життям важко, однак по іншому він не вміє.
Одного разу життя Джонатана змінюється раз і назавжди – йому сповіщають дату його смерті. Переосмислювати цю думку Джонатан їде за місто, подалі від гамірного та шаленого ритму. В такі моменти на людину сходить певне просвітлення, і тоді вона починає переосмислювати всі цінності, всі погляди та всі стосунки. Саме так сталося з головним героєм. Близькість смерті допомогла Джонатану зрозуміти, в чому сенс життя, та відчути, що ж у нашому житті є насправді цінним, а що – другорядним.
Читання таких книг допомагає не робити і не повторювати помилок інших, а, скориставшись досвідом, змінити своє життя на краще. Радіти звичайним речам, яких ми не помічаємо за буденними клопотами.
Рекомендуємо книгу для тих, хто прагне працювати над собою та самовдосконалюватися. Гарантуємо позитивне читання та піднесений настрій!
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.
Чекаємо на вас після закінчення карантину! Читаймо разом!


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
28.05.2020   Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі книгу Мирослава Дочинця «Многії літа. Благії літа …», яка є обов’язковою до прочитання для всіх, хто хоче жити в гармонії з собою, природою і суспільством.
Дочинець, М. Многії літа. Благії літа : Заповіти 104-річного карпатського мудреця – як жити довго в щасті і радості / Мирослав Дочинець. – [ Мукачево ]. – [ Карпатська вежа ], [2014]. – 147 с.
Книга захоплює з перших сторінок. В ній зібрані розповіді, рецепти та поради 104-літнього карпатського мудреця Андрія Ворона, який передав нам безцінні знання. Його заповіді вчать жити в злагоді з природою і гармонії всередині себе, помічати радість кожного дня. Закликають не зупинятись і протягом всього життя вчитись та вдосконалюватися. Мудрість цієї книги – це історія нашого народу. Тут описана одночасно глибина і доступна простота. Тут все, на що у нас зазвичай не вистачає часу. Це мудрість, а вона – з століть. Багато рецептів народної медицини, цінних рекомендацій з харчування та багато корисних порад для повсякденного життя та екстрених випадків. Книга пронизана любов’ю та зарядом життєвої енергії. Вона нікого не залишить байдужим. Люди різного віку почерпнуть корисне для себе в цих простих істинах. Ці заповіді потрібно читати та перечитувати, виявляючи для себе щось нове. Живіть у щасті та радості – це всередині кожного із нас.

Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету.


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
26.05.2020   Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі роман британської письменниці Дайни Джефферіс «Дружина чайного плантатора». Вже з назви роману стає зрозумілим, що читача чекає екзотична історія, наповнена смаками, ароматами та неймовірними східними пейзажами. Тому запасайтеся чашечкою чаю і вперед на острови!
Джефферіс, Д. Дружина чайного плантатора : роман / Дайна Джефферіс; [пер.з англ. О. Тільної]. – [Харків] : Фабула : [Ранок], [2017]. – 528 с. – (Світовий бестселер)
Юна 19-річна Гвен, щаслива дружина заможного вдівця, після весілля переїжджає до Цейлону і вчиться бути вправною хазяйкою чайної плантації. Але все ускладнюється тим, що в чоловіка Гвен є таємниці від неї – пов’язані з першою дружиною, сином, колишньою подругою, сестрою… А потім страшним тягарем на життя Гвен впаде її таємниця, яка може зруйнувати все її життя. В кожного героя є своє переживання минулого, які тінню падають на теперішнє повсякденне життя. Тож чи вистачить їм сміливості поділитися одне з одним, розділити біль і печаль і продовжити життя разом?
Роман написано простою мовою, захоплюють екзотичні краєвиди Цейлону та чудово передається атмосфера 20-30-х років ХХ століття. Чайні плантації, жінки в яскравих сарі… І зміна цінностей, що поступово захоплює світ. Жінки в ньому вже вчаться приймати власні рішення. Чудовий, привабливий сюжет, якісне оформлення книги та інтрига, яка не відпускатиме читача до кінця роману, робить його неймовірно захопливим.
Читайте разом з нами і будьте здорові!


 

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
25.05.2020  Друзі! Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі книгу епатажної української письменниці Ірени Карпи «Добрі новини з Аральського моря». Знайомство з цим романом стане чудовим приводом забути про все та відволіктися від щоденних клопотів і турбот.
Карпа, І. Добрі новини з Аральського моря : роман / Ірена Карпа. – Київ : Книголав, 2019. – 592 с.– (Полиця бестселер)
Чудова історія чотирьох українок, які волею долі чи випадку потрапили в найромантичніше місто Європи – Париж. Кожна з них має різні прагнення: хтось пригод, хтось романтики, хтось свободи, хтось слави, але насправді їх бажання зводяться до звичайних людських бажань – самореалізуватися, знайти своє місце в житті, знайти заняття для душі, зрештою, влаштувати особисте життя. Причини виїзду до Парижу кожної з жінок свої, але всі хочуть одного – змінити своє життя, і, звісно ж, у кращу сторону. Авторка з любов’ю описує місто закоханих, а також характери своїх героїнь, які є абсолютно різними. Ірена Карпа намагається зобразити життя в Парижі всебічно, з усіма його перевагами та недоліками, показуючи читачеві, що приказка «Добре там, де нас немає» завжди працює. Життя на Заході не таке ідеальне, як малює наша уява, і іноді заробити там свій кусень хліба досить складно, а тим більше знайти своє місце під паризьким небом, на яке ніхто не зазіхатиме. Авторка поступово готує нас до фіналу протягом усієї книги. Цікаво, як всі героїні все ж перетинаються. Який тісний світ… Тонка нотка львівського духу наскрізь пронизує історії, характери та настрої усіх персонажів. Аральське море у назві книги не є випадковим, воно символічне. Солоне море, яке висохло, з яким сталась екологічна катастрофа…. Чи здатне воно на відродження? Чи здатна душа жінки переродитись, переосмислитись? Час покаже. Але ж хіба не в очікуванні добрих новин із мертвої території й криється секрет людського поступу?! Події в книзі розвиваються напрочуд динамічно, сюжети тісно переплітаються, аж поки не складаються в один логічний пазл. Є й детективний елемент, що робить читання ще захопливішим. Написано яскраво, живою та емоційною мовою.

Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету. Читайте разом з нами!

 

#читаєморазом #luklibrary #абонемент
22.05.2020  Як давно ви читали твори українських класиків? Може, коли ще були в школі, чи в інституті, пробігаючи ночами рядки зі списку літератури для обов’язкового прочитання? В рубриці «Читаймо разом» пропонуємо вам згадати роман Михайла Панасовича Стельмаха «Чотири броди».
Стельмах , М . П . Чотири броди : роман / Михайло Стельмах . – Харків : Фоліо , 2008 . – 572 с.
Останній твір письменника став підсумком і узагальнив всю попередню творчу спадщину митця. Розкриваючи в лірико-романтичному жанрі оповідь про важкі часи українського села, які пролягли через чотири броди людського життя, Стельмах-філософ осмислює непомірну тяжкість усього, що судилося зазнати українському народові. Зіновій Сагайдак так визначає чотири броди людського буття: «блакитний, як досвіт, – дитинство, потім, наче сон, – хмільний брід кохання, далі – безмірної роботи і турботи, а зрештою – онуків і прощання» .
Про що цей твір? Про любов до землі, до проблеми її існування. Земля для героїв Стельмаха – основа життя, його краса, минуле і майбутнє. На весь голос звучить мотив історичного джерела, кореня, чистоту якого людство повинне зберегти, щоб не розгубити вічних істин, не втратити своєї духовності. Автор знаходить своє вираження в глибоко національних образах вітряка, соняшника, жита, вишитого рушника, калини, рідної батьківської «хати, що цілий рік чорнобривцями пахне». Роман, хоча і сповнений ліризму, перегукується з сьогоденням.

Читайте разом з нами – не пожалкуєте!!!


#читаєморазом#luklibrary#абонемент
20.05.2020 
Друзі! Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі цікаву пізнавальну книгу «Думай як фрік». Автори світових бестселерів Стівен Левітт та Стівен Дабнер пропонують читачам перелаштувати спосіб мислення і застосовувати нестандартні підходи у різноманітних ситуаціях.
Левітт, С. Думай як фрик. Нестандартні підходи до розв’язання проблем / Стівен Левітт, Стівен Дабнер; пер. з англ. Т. Заволоко. – Київ : Наш формат, 2016. – 213 с.
У століття високих технологій вже нікого не здивуєш простим дотриманням правил, пропорцій і законів. Потрібно думати інакше і шукати можливий обхід в системі – тільки так у вас буде можливість виділиться і показати себе. Як тільки ви перестанете думати як інші, вам відкриється цілий світ нових можливостей і ви запропонуєте світові щось нове – можливо те, чого йому так не вистачало.
Автори книги допоможуть зробити це за допомогою ряду історій, в яких проблему вирішували люди з нетрадиційним мисленням – «фріки». Це і вчені, і бізнесмени, і прості люди. Левітт і Дабнер пропонують вам використовувати подібні методи аналізу ситуацій і пошуку рішень, поки ви не навчитеся самостійно видавати оригінальні відповіді.
Думати як фрік – означає просто шукати якісь нові, нестандартні підходи до ситуацій, що трапляються в нашому повсякденному житті. Можливо, у всьому винна наша рутина та щоденна буденність, котра не дозволяє нам розвиватись та використовувати свій мозок на всю потужність? Тоді ця книга саме для вас!!! Вона вчить виходити за рамки неможливого та пробуджує бажання творити, шукати рішення нетрадиційними способами, знаходити незвичайне в звичайному.
Книга є у відділі абонемента. Фото взято з інтернету.
Чекаємо на вас після закінчення карантину. Читайте разом з нами!


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
19.05.2020  Друзі! Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі книгу сучасної української письменниці Надійки Гербіш «Теплі історії до кави». Це саме та книга, яка потрібна, щоб підсолодити наші не завжди щасливі будні та покращити настрій.
Гербіш, Н. Теплі історії до кави / Надійка Гербіш. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 163 с.
У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. Мандрівниця і романтик Надійка Гербіш відправляє читача в подорож. Нам не покажуть визначних місць та екзотичних країн, але проведуть квартирами та садками, де познайомлять з чудовими і цікавими людьми. Читачеві стане по-справжньому приємно відчувати себе людиною, яка народилася в тій самій країні, що й Надійка та її персонажі. Герої цих історій – прості жителі звичайних містечок, загублені, знайдені, закохані, замислені, умільці надихати й такі, що за клапоть натхнення готові поділитися останньою філіжанкою кави – хоча, що тут казати, вони готові ділитися своєю кавою й просто так. Вони щирі й справжні: пестять своїх котів, їздять на велосипедах, приймають гостей, печуть пиріжки й відсилають листівки, слухають вуличних музикантів і малюють маршрути на картах. А ще у кожного з них є старі, улюблені горнятки, на дні яких і збереглися ці історії. Книга «Теплі історії до кави» надихає на любов, оптимізм та повноту життя. Читаючи її, хочеться мати завжди поруч термос із запашною кавою, пити її з близькою людиною десь у затишному парку і насолоджуватися кожною миттю свого життя.
Книга є у відділі абонемента. Чекаємо на вас після закінчення карантину. Фото взяті з інтернету. Читаємо разом!


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
12.05.2020  Сьогодні у рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі роман популярної польської письменниці українського походження Ольги Токарчук «Бігуни», за який вона отримала престижну Букерівську нагороду.
Токарчук, О. Бігуни : роман / Ольга Токарчук; пер. з пол. О.Т. Сливинського. – Київ : ТОВ «КЕТС», 2013. – 416 с.
«Бігуни» – це переплетення кількох історій, об’єднаних загальним мотивом мандрів, поспіху, гонки. З перших сторінок він видався автобіографічним та повним цікавих філософських роздумів письменниці-мандрівниці. Авторка досліджує, який сенс несуть подорожі для сучасної людини, в добу розвиненого авіасполучення і великих сучасних аеропортів, де проходить значна частина життя людей, захоплених подорожами. Ключовою темою роману є поняття руху як того, що і зумовлює те, що ми живемо. За своєю структурою роман нагадує клаптикову ковдру, зшиту з менших чи більших подорожніх записок літераторки, відомої своїм кочівним способом життя. Це позитивне сприйняття світу та активна філософія любові до життя. Фізичні подорожі непомітно переміщуються в сфери історії, літератури, філософії і просто фантазії. Людина не може не подорожувати. Це незвичайна книга про час і відстані. Ви отримаєте задоволення від прочитання цього роману та іншіх творів Ольги Токарчук, лауреатки Нобелівської премії за 2018 рік, літературної премії «Ніке» та Міжнародної Букерівської премії.
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету. Читайте разом з нами!


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
7.05.2020     Вітаємо вас! Сьогодні у рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі дебютний роман вірменської письменниці Маріам Петросян «Дім, в якому…» Авторка писала його впродовж багатьох років, починаючи ще з підліткового віку. Книга перекладена багатьма мовами та здобула кілька престижних літературних премій та цілу армію шанувальників.
Петросян, М. Дім, в якому… : роман / Маріам Петросян : пер. з рос. М. Кіяновської. – Київ : Книголав, 2019. – 480 с.
Авторка розповідає про одне дуже особливе місце – Дім, в якому живуть діти-інваліди, про останній рік його існування перед закриттям. Це історія про людей, які не мають імен, лише прізвиська, для яких Дім – це цілий світ. А що ж чекатиме на них за його межами, у справжньому світі? Маріам Петросян пише не лише про проблеми дітей і підлітків, труднощі дорослішання. І не лише про сиріт та інвалідів, які опинилися в будинку закритого типу. Це роман про душі. Про те, що кожен веде свою власну боротьбу, йде власним шляхом, але при цьому взаємодіє з соціумом. Діти, які мешкають у Домі, не такі, як ми. Хтось в інвалідному кріслі, у когось немає рук або зору … Але всі вони вміють вірити, сподіватися, страждати і ненавидіти. Як і в будь-якому суспільстві, в Домі є своя ієрархія і свої правила, порушення яких веде до неминучих, а часом просто жахливих наслідків. Потрібно підлаштовуватися і вчитися знаходити себе серед багатьох іншіх – подібних собі. Незвичайна історія, яку складно читати, але не хочеться перериватись ні на хвилину. «Дім, в якому…» – це роман-мікрокосмос, в котрий так і кортить повернутися ще раз, бо, навіть і в найтемнішій темряві, завжди знаходиться місце для світла! Ще хотілося б зупинитися на обкладинці україномовного видання. Ведмедик – дитяча іграшка, яка зображена на обкладинці, відображає суть роману. Вона зустрічається у тексті книги і відіграє неабияку роль. А ще ця заштопана іграшка, у якої пришиті лапи, нагадує дітей Дому, які теж мають фізичні вади. Роман не можна порівнювати з іншими, адже на цю тему ще не було подібної літератури. Книгу просто необхідно прочитати всім і кожному, щоб мати справжнє розуміння і співчуття до особливої спільноти людей.
Чекаємо на вас після закінчення карантину! Книга є у відділі абонемента. Фото книги взято з інтернету.


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
5.05.2020   Друзі! Сьогодні знову пропонуємо почитати разом з нами. Цього разу мова піде про чудовий роман української письменниці Люко Дашвар «Ініціація».
Дашвар, Л. Ініціація : роман / Люко Дашвар. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 414 с.
Ця книга – про трагічну історію дівчини, яка опинилась в забутому місці після того, як все її життя було зруйновано. Автор дуже гарно передала внутрішні переживання головної героїні. Через призму головного персонажа вона проілюструвала багато соціальних проблем та стереотипів. Героями роману є звичайні люди – такі, які живуть по сусідству з нами, ніби прості і зрозумілі. А коли копнеш глибше – в кожного в душі цілий всесвіт, непроста історія і драма. Проста дівчина, яка проживає свою історію кохання і водночас вплутується в детективну історію, яку побачила уві сні. Проста бабуся, яку підло обманули, і яка змушена переїхати на закинутий хутір. Простий сільський чоловік, який пробує відновити старі стосунки. Подобається також паралельна оповідь про різних героїв, сплетіння доль яких стає зрозумілим тільки наприкінці. Простий роман з непростими думками тримає в напрузі до останньої сторінки. Після прочитаного хочеться задуматись і пройти свою ініціацію, знайти себе як людину. «Ініціація» – надзвичайно приємний досвід читання, тому ми радимо вам насолодитися цією книгою разом з нами!
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету. Чекаємо на вас по закінченню карантину! Читаємо разом!


#читаєморазом #luklibrary #абонемент
4.05.2020   Друзі! Сьогодні в рубриці «Читаємо разом» пропонуємо вашій увазі дебютний роман британської авторки Сари Вінман «Коли Бог був кроликом», який одразу став бестселером.
Вінман, С. Коли бог був кроликом : роман / Сара Вінман ; пер. з англ. О. Кондратюка. – Київ : Рідна мова, 2018. – 320 с. – (Світовий бестселер рідною мовою).
Назва книги не є буквальною. Кролик – це, швидше, час, який уже пройшов і не повернеш, те, коли ти почував себе особливо, а слово “Бог” лише підкреслює важливість цього моменту. У триста сторінок книги вмістилось все життя дівчинки Еллі. Героїня у досить меланхолійному стилі розповідає про свою щасливу родину: люблячі батьки, які раптом виграли мільйон, тітка-кінозірка і брат, з яким чудові стосунки, найкраща подруга. Ідилія? А тепер додайте сюди розбещення неповнолітніх, проблеми гомосексуальності і тероризму, питання віри у Бога і віри в дорогих серцю людей. Приправте це все англійським гумором. Роман нагадує «Ловець у житі» Селінджера. От тільки почуття невизначеності переслідує героїню від самого дитинства. Попри все, текст дивує своїм світлом. Жодної агресії, засуджень – просто сторінки життя, яке попри неприємності все одно наповнене любов’ю. Коли ви прочитаєте цю книгу, на серці у вас стане тепліше.
Книга є у відділі абонемента. Фото взяті з інтернету. Читайте разом з нами!