Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

“Загибель богів” Лукіно Вісконті: мистецька лекція

29 Листопада 11:00 - 12:00

Кінострічка

Запрошуємо Вас долучитися до мистецької лекції про фільм, який свого часу мав приголомшливий успіх у європейському прокаті – «Загибель богів» від італійського режисера Лукіно Вісконті. Захід відбудеться 29 листопада об 11 годині у прямому етері на фейсбук-сторінці Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. Лектор – письменник, художник, мистецький аналітик Анатолій Горовий.

«Загибель богів» (La caduta degli dei) – історична кінодрама Лукіно Вісконті про розпад сімейства промислової аристократії (на кшталт Круппів з Ессену) і про події, пов’язані з ніччю довгих ножів у Третьому Рейху. Фільм з’явився на великих екранах у 1969 році.

Ідея зняти фільм про витоки нацизму виникла у режисера Вісконті з планів перезняти «Макбет» на сучасному історичному матеріалі. Роздмірковуючи про можливі відповідності сюжету шекспірівської п’єси в сучасній історії, він натрапив на журнальну статтю про сімейство Круппів, яке фінансувало військову індустрію Третього рейху. Під час роботи над сценарієм в сюжет були введені мотиви «Царя Едіпа» (інцестний зв’язок сина з матір’ю) і «Гамлета» (син-ізгой, що мститься матері і її коханцеві). Історія морального падіння сімейства була переосмислена як образ «загибелі богів» – падіння патріархальної Європи з її віковими культурними засадами.

Які смисли із фільму «Загибель богів» ми можемо віднайти сьогодні? Про що свідчить загибель цінностей і традицій, які сповідували європейські цивілізації впродовж століть? Як це впливає на правлячі політичні режими? Усі відповіді у прямому етері.

Запрошуємо до перегляду!

Деталі

Дата:
29 Листопада
Час:
11:00 - 12:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest