Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Крути. Мистецька рефлексія

29 Січня 16:00 - 17:00

Минуле має властивість забуватися. Давно пережите стирається з пам’яті, звільняючи місце для нових подій та їхнього емоційного відображення. Але є події, які забувати не можна – саме заради майбутнього. Як писав історик Василь Ключевський, історія нічого не вчить, а лише карає за невивчені уроки. Отже, нам потрібні пам’ятні місця, знаки, дати, які би нагадували про важливі епізоди минулого, змушували думати і робити висновки.

Такою датою, безумовно, для нас є День пам’яті героїв Крут. 16 – 17 січня 1918 року біля залізничної станції Крути відбувся бій між наступаючими частинами Червоної гвардії (близько 4 тисяч) під командуванням Михайла Муравйова та загоном із київських юнаків (курсантів) і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 500 – 600 вояків.

Бій під Крутами був забороненою темою в радянський час. Після відновлення Незалежності навколо цієї славетної і трагічної події з’явилося багато міфів. Тому важливо проговорювати основні моменти. Розповідати про те, що бій під Крутами був частиною операції з оборони Бахмача. Що це був не розгром, а організований відступ підрозділів армії УНР – козаки, юнацтво і вояки Студентського куреня на 4 дні зупинили наступ сильнішого ворога і знищили близько 300 бійців «червоних». 27 юнаків, яких розстріляли окупанти, втратили орієнтир і помилково вийшли на зайняту ворогом станцію. Подвиг оборонців Крут дав можливість придушити більшовицькі повстання в Києві та укласти Берестейський мирний договір, який – на той момент – врятував молоду Українську державу.

Але історична пам’ять має не лише факти і документальні свідчення. Знаходиться місце і для мистецької рефлексії, котра на емоційному рівні через естетичний вплив закріплює оті самі уроки минулого у суспільній свідомості.

Героїчним подіям під Крутами присвячений вечір пам’яті «Крути. Мистецька рефлексія». Подія відбудеться 29 січня о 16:00 в читальній залі бібліотеки (вул. Тургеневська, 83 – 85).

Запрошені гості – проєкт «Осяйна&Живосил» (Василь Лютий і Оксана Бут), кобзарі Михайло Гречкин та Святослав Силенко, поетеса Злата-Зоряна Паламарчук. Модеруватиме подію бібліотекар, поет Дмитро Луняка.

Жива пам’ять – це найбільше і найкраще вшанування чину героїв Крут.

Запрошуємо до бібліотеки!

Деталі

Дата:
29 Січня
Час:
16:00 - 17:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest