Завантаження події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Грігоре Вієру: “Любов – єдина правда на землі”

14 Лютого 16:00 - 17:00

Грігоре Віеру – національний символ Молдови, діамант сучасної літератури, «Лучафер» нашої епохи. В поезії Grigore Vieru головна тема – це любов матері, яка в його розумінні є началом начал. Мама – це рідний дім, рідна земля, рідна мова, а це – цілий всесвіт. Він передає любов до жінки через любов до матері і каже, що Любов – єдина правда на землі.

Грігоре Вієру – володар слова і цілитель людських душ. До його поезії звертаються, коли радіють і сумують, у дитинстві та у зрілому віці. Поет словом, добром і любов’ю до ближнього прагнув об’єднати все людство.

Маємо в українському перекладі відомі поезії Грігоре Вієру, які вирізняються майстерним поєднанням ліризму та глибокого драматизму. У них – синівська любов до рідної землі, до рідного слова і пісні, а також до рідної матері. Саме такими є переклади Володимира Пояти віршів «Автобіографічне», «Слово «МАМА», «Мамине слово», «Безкінечна загадка» та ін. Поезії Грігоре Вієру також перекладали Володимир Лучук, Іван Драч, Володимир Забаштанський, Тамара Коломієць, Віталій Коротич, Борис Олійник, Дмитро Павличко та інші. Ще нам відомо, що готова до друку нова книжка перекладів творів Грігоре Вієру українською мовою Володимира Пояти.

Про цікаві, часом несподівані факти з життя та творчості видатного молдавського поета, ви дізнаєтеся на поетично-музичному вечорі, ініційованому громадською організацією “Товариство молдовської культури в Києві” та проводиться за підтримки Посольства Республіки Молдова в Україні і у партнерстві з Муніципальною бібліотекою Б.П. Хашдеу м. Кишинева (Молдова).

Деталі

Дата:
14 Лютого
Час:
16:00 - 17:00
Веб-сайт:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Олександра Кониського, 83-85
Київ, 04053
+ Карта Google
Phone
+38 (044) 482-13-34
View Місце проведення Website

Pin It on Pinterest