Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Мистецька лекція «Василь Діденко. Історія однієї пісні»

20 Вересня 11:00 - 12:00

Художник та мистецтвознавець Анатолій Горовий 20 вересня проведе онлайн-лекцію, присвячену народній пісні «На долині туман», автором слів якої є самобутній поет-шістдесятник Василь Діденко.
Василь Діденко є представником естетичної течії «тихої лірики» в українській літературі, автором 13 книг лірики. Його збірочки віршів для дітей «Степовичка» (1965), «Берізка» (1975) юні читачі ХХІ століття мають відкрити для себе заново, оскільки ці книжечки жодного разу не перевидавалися. Дорослі читачі знають лірика Василя Діденка передусім як автора текстів пісень «На долині туман», «Помереж мені, мила, сорочку», «Полем іду я», автора ряду поетичних збірок.
У 1964 році на всіх просторах СРСР голосом співака Миколи Кондратюка залунала оригінальна пісня на слова Василя Діденка й музику Бориса Буєвського «На долині туман». Сьогодні її текст аналізується як приклад літературного твору, що став народною піснею.
Діденків поетичний доробок самобутній, багатогранний, однак значна його частина ще не опублікована, не дійшла до читача. Саме тому ми й поставили собі за мету провести лекцію про Василя Діденка та продемонструвати аудиторії силу його майстерності.
У чому ж секрет історії народження пісні «На долині туман»? Як причетний Микола Сом до діяльності Діденка? Дізнаємося в прямому етері.

Деталі

Дата:
20 Вересня
Час:
11:00 - 12:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest