previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Мистецька онлайн-лекція “Герман Гессе: гра і не тільки”

11 Травня 11:00 - 12:00

11 травня об 11:00 відбудеться мистецька онлайн-лекція на тему “Герман Гессе: гра і не тільки”. У прямому етері виступить письменник, художник та мистецтвознавець Анатолій Горовий, модеруватиме подію Інна Алексанян.

Герман Гессе — німецький письменник, філософ, лауреат Нобелівської премії в галузі літератури 1946 року.

Найвідоміші твори: “Степовий вовк” (Der Steppenwolf), “Гра в бісер” (Das Glasperlenspiel).

У творчості Гессе поєднуються й такі поняття, як Захід і Схід. Витоки цього криються в біографії самого письменника, який виріс у сім’ї з глибокими християнськими традиціями, та яка ввібрала в себе також частину культури Індії. На книжковій полиці Гессе завжди поряд стояли книги Ніцше та Лао-цзи. Саме так ця єдність утілилася в Йозефі Кнехті, головному героєві “Гри в бісер”, філософі, який певною мірою осягнув європейську й східну мудрість.

Особливо важливе місце в творах письменника займає тема мистецтва. У “Степовому вовкові” Гессе говорить про занепад музики, що стала жертвою людського безкультур’я: на зміну Моцарту прийшов саксофоніст Пабло, який розважає публіку, що нездатна зрозуміти й оцінити високе мистецтво. У “Грі в бісер” музика постає вже певним таїнством, особливою дисципліною, складовою частиною Гри, законсервованою в межах Касталії. Про мистецтво як про призначення йдеться і в романі “Нарцис і Златоуст”, де головний герой намагається осягнути таїнство втілення образу в предметі.

За життя письменника звинувачували у байдужості до політики та війни, зосередженого на внутрішніх шуканнях, у той час як ззовні світ мінявся й розвивався. На межі 60-70-х років ХХ століття Гессе стає ідолом так званої бунтівної молоді та найчитанішим європейським письменником у США та Японії.

В Україні письменника вивчають у загальноосвітніх навчальних закладах в 11 класі та у вищих навчальних закладах в обов’язковій програмі курсу зарубіжної літератури.

Долучайтеся до онлайн-лекції у прямому етері та пишіть в коментарях про своє ставлення до творчості Германа Гессе.

Деталі

Дата:
11 Травня
Час:
11:00 - 12:00

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Карта Google

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ