Онлайн-лекція “Особливості спадкування в Україні”

Відбулася чергова онлайн-лекція проекту “Правова допомога онлайн”, присвячена особливостям спадкування в Україні. Лектором традиційно виступив Сергій Бреус — юрист, кандидат юридичних наук, директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Глядачі дізналися багато нового про тонкощі законодавства. Наприклад, дитина, зачата при житті спадкодавця і народжена після його смерті, також має право на отримання спадщини.

У правовому полі є багато законів, покликаних зберегти справедливість для всіх, хто залучений у процес спадкування. Приміром, родичі, які здійснювали догляд за померлим, мають право подати заяву на виключення з черги спадкоємців тих, хто не спілкувався і не допомагав спадкодавцю. Адже ми знаємо, як це іноді буває: після смерті у бабусі раптом з’являється ціла “бригада” онуків, які її дуже “любили”, але не провідали жодного разу за кілька років. Тепер ми знаємо, що турбота про близьку людину також визначає, чи має родич право на частку її майна.

А чи передаються у спадок кредити й позики? Чи можна призначати спадкоємцями домашніх тварин?

Дивіться лекцію в записі та дізнавайтеся більше, а також чекайте на анонс другої частини у квітні.