Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Онлайн-лекція “Душа українського кіно”, присвячена 80-річчю із дня народження Івана Миколайчука

15.06.2021 13:00 - 14:00

15 червня виповнилося би 80 років українському актору, режисеру, сценаристу та письменнику Івану Миколайчуку. Виповнилося б, якби видатний митець не помер у молодому віці після тривалої хвороби, задушений заборонами СРСР. Миколайчуку було всього 46 років.

Його називали «душею українського кіно», генієм сучасності, «народним» артистом через те, що його знали і любили мільйони, хоч від держави він мав звання лише «заслуженого».

Іван Миколайчук назавжди увійшов у історію кіномистецтва фільмами «Тіні забутих предків», «Пропала грамота», «Сон», «Білий птах з чорною ознакою» (акторські роботи), «Вавилон ХХ», «Така пізня, така тепла осінь» (режисерські).

В день його народження, 15 червня, запрошуємо вас о 13:00 до розмови-спомину в прямому етері під назвою “Душа українського кіно”. Про Івана Миколайчука розкаже Валентина Чолкан, доцент кафедри української літератури ЧНУ імені Юрія Федьковича. Модеруватиме подію Анатолій Горовий.

Довідка про лекторку: Валентина Чолкан народилася 10 жовтня 1970 року у невеличкому містечку Вашківці Вижницького району Чернівецької області. Закінчила Чернівецьку середню школу, педагогічне училище (за фахом – учителька початкових класів). З 1989 по 1994 роки навчалася на філологічному факультеті Чернівецького (тепер – національного університету імені Юрія Федьковича). Далі була робота на кафедрі сучасної української мови (посада – асистент). У 2001 році захистила кандидатську дисертацію на тему “”Речення з суб’єктивно-модальними формами у сучасній українській мові”” (науковий керівник – професор, доктор філологічних наук Н.В. Гуйванюк). З 2002 року і до сьогодні працює на кафедрі української літератури ЧНУ імені Юрія Федьковича (посада – доцент). Одружена, має дві дорослі донечки. Захоплюється класичною музикою, театром, любить подорожувати.

Долучайтеся до прямого етеру, пишіть свої запитання та думки в коментарях.

Деталі

Дата:
15.06.2021
Час:
13:00 - 14:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest