Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Онлайн-лекція “Із «окопів Сталінграда» – у паризьке середмістя”

16 Червня 15:00 - 16:00

Запрошуємо Вас переглянути прямий етер, що відбудеться в межах проєкту “Києвознавчі читання” 16 червня на Facebook-сторінці Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки. Подія приурочена до 110-річчя від дня народження Віктора Некрасова та носить назву “Із «окопів Сталінграда» – у паризьке середмістя”.

17 червня, 110 років тому народився письменник і правозахисник Віктор Некрасов. Нагороджений Сталінською премією за книжку “В окопах Сталінграда”, пізніше він потрапив у немилість радянської влади через свою правозахисну діяльність, зокрема, співпрацю з українськими дисидентами.

Книга “В окопах Сталінграда”, попри визнання у Радянському Союзі, зовсім не вписувалась у канони соцреалізму. За словами українського літературознавця Тамари Гундорової, творчість Віктора Некрасова – натуралістична і безкомпромісна – відтворювала справжні реалії воєнного часу, без романтизації образу радянського солдата чи війни взагалі.

Лекцію проводитиме Наталія Пирогова – відомий краєзнавець, києвознавець, досвідчений екскурсовод, голова правління Гільдії екскурсоводів та гідів-перекладачів міста Києва. Є учасником і координатором міжнародного проєкту Української бібліотечної асоціації “Як тебе не любити, Києве мій” (за підтримки Європейської культурної фундації). Онлайн-захід модеруватиме завідувачка відділу краєзнавчої літератури Надія Грищенко.

Долучайтеся до перегляду прямого етеру, ми чекаємо Вас та Ваші питання.

Деталі

Дата:
16 Червня
Час:
15:00 - 16:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest