Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Джон Толкін – батько епічного фентезі

14 Січня 11:00 - 12:00

Уся літературна спільнота та прихильники фантастичних творів у січні згадують Джона Толкіна – англійського письменника, лінгвіста, професора Оксфордського університету. 3 січня виповнилося 130 років від Дня народження батька сучасної фентезі-літератури. Усесвітню знаменитість Джон Роалд Руел Толкін здобув завдяки романам «Володар перснів» та «Гобіт». Твори письменника належать до одних із найпопулярніших за всю історію літератури. Бестселерами стали не лише книжки Толкіна, а й зняті за його творами фільми.

У новому році ми продовжуємо роботу проєкту «Гра зі смислами». Першу розмову присвячуємо легендарному фантасту й професору-лінгвісту Джону Толкіну. 14 січня об 11:00 у прямому етері зустрінуться письменник Анатолій Горовий і філолог Ірина Костюк та з’ясують, яке значення мають для світової літератури твори Джона Толкіна, що мало вплив на становлення його письменницького тріумфу і чому книги «Гобіт», «Володар перснів» стали наскільки популярними.

Більшість біографів письменника зауважують, що його життя було надзвичайно бідним на події, а сам Толкін – типовим оксфордським професором і не менш типовим сім’янином зі старомодними поглядами на життя. Проте…

Навіть надзвичайно цілісні натури концентрують у собі чимало суперечностей. Життя хрещеного батька жанру фентезі в літературі – яскрава ілюстрація цієї тези. У тридцять років Джон Толкін, блискучий лінгвіст і знавець Середньовіччя, став наймолодшим професором Оксфорда. Він знав тонкощі та нюанси одинадцяти мов і створив щонайменше ще стільки ж. Закохавшись у шістнадцять, любив лише одну жінку. Протягом свідомого життя непохитно дотримувався всіх обрядів католицької віри. А ще – створив беззаперечно язичницький світ Середзем’я на сторінках своїх блискучих книг.

Тож запрошуємо до віртуальної прогулянки життєвими й творчими віхами Джона Толкіна!

Деталі

Дата:
14 Січня
Час:
11:00 - 12:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest