
- Ця подія пройшла
Майстер-клас “Пишемо українською”
31 Травня 15:00 - 17:00

Громадська ініціатива #ІнфоВАРТА та Публічна бібліотека імені Лесі Українки, кожної четвертої суботи місяця, з 15:00 до 17:00, за адресою: Київ, вул. Олександра Кониського 83/85, читальна зала Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки, проводять благодійні майстер-класи «Пишемо українською». Найближчий відбудеться 31 травня 2025 року.
Події проводяться за складовими проєкту Національної абетки «Рутіенія. Графіка української мови», виданням «Буття та об’явлення української мови» та «Українські прописи для всієї родини».
На майстер-класі вивчаємо історію, символіку, геометрію та розвиток графем українських літер, вчимося використовувати їх у письмі, приймаємо участь у конкурсі, в якому переможець отримує подарунок.
Писемність є потужним інструментом для вираження ідентичності та культурної унікальності. У випадку українського народу, мова та писемність були історичною опорою у боротьбі за самовизначення та незалежність.
Еволюція системи писемних знаків та числення, де початок? Як відслідкувати джерело походження і розвиток світу абеток та ієрогліфів? Чому саме назва «Рутенія» та така дивна рутенська літера «Р» з хвостиком, графему якої ніколи не сплутаєш з латинською графемою літери «П»? Скільки років найстаріший в світі сопілці, знайденій в Україні? Хто вперше налагодив виробництво металів та скла? Хто вперше приручив коня? Скільки років символу (графемі) головної літери української абетки? На ці та ще сотні питань відомої світу історії, але покладені в схованки історичних брехунців (до речі не тільки московитських), відповість видання «Буття та обʼявлення української мови» – історичної складової проєкту “Рутенія. Графіка української мови”.
Український рукопис (пропис, скоропис, каліграфія чи мистецтво письма) сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячорічну історію. Так склалося, що за більш ніж три сторіччя український пропис втратив своє офіційне використання. Гражданський шрифт, створений для російської мови та насильно впроваджений на територіі всіх колоній московіі, знищив, навіть, пам‘ять українців про свою писемність.
Тепер, коли Україна вільна та незалежна, відновлюється і ключове культурне надбання — рукопис, який є однією з головних граней історичної спадщини нашої країни.
До зустрічі!