Читальна зала

вул. Олександра Кониського, 83-85,
тел.: (044) 486-03-75
e-mail: readingroomlesya@gmail.com

Завідувачка відділу – Палій Ксенія Юріївна

Читальна зала – великий структурний підрозділ бібліотеки, що має у своєму фонді понад 30 тисяч примірників книг і періодичних видань. Тут можна знайти навчальну й розважальну літературу для дорослих і дітей, наукові монографії, мистецькі альбоми, художні твори класиків і сучасних українських та зарубіжних письменників. До послуг користувачів – робочі місця за комп’ютерами з виходом в Інтернет, вільна зона Wi-Fi. Відвідувачі читальної зали користуються послугами «міжбібліотечного абонемента», що дає змогу читати книги, замовлені  з інших бібліотек міста. За необхідності можна зробити ксерокопії або відсканувати потрібні матеріали. Приймаються замовлення на завантаження текстів до електронних читанок, які потім видаються для користування в залі.

Велике зацікавлення користувачів, особливо науковців, письменників, музикантів, студентів викликають унікальні книжкові колекції, що зберігаються у відділі. Бібліотека української діаспори – це  зібрання видань, що вийшли друком в Австралії, США, Канаді у 30-х–70-х роках минулого століття. У цей час завдяки патріотичній позиції зарубіжних українців побачили світ твори В. Барки, В. Стуса, І. Багряного та інших мужніх письменників, яких не змогла скорити радянська система. Книжкова колекція вченого, дипломата, музиканта Віктора Китастого – це майже тисяча книг українською та англійською мовами, серед яких – художні твори, записи народних пісень, словники, історична література, збірники нот музичних композицій для виконання на бандурі й творів для хорового співу.

З метою більш повного представлення фонду (всієї сукупності паперових та електронних видань) у відділі експонуються тематичні виставки. Читальна зала традиційно багато років є місцем проведення літературних вечорів, концертів, зустрічей із письменниками та відомими людьми.

Запрошуємо до праці й відпочинку в зручному, затишному середовищі сучасної читальні.

Перелік і тарифи додаткових платних послуг, що надає читальна зала Публічної бібліотеки імені Лесі Українки