Книжки вслід: акція

Декілька мільйонів наших співвітчизників були вимушені виїхати з України через масштабну збройну агресію росії проти України. Серед них багато дітей. Проблема повної відсутності українських книжок на книжковому ринку і практично у фондах більшості публічних бібліотек зарубіжних країн є дуже гострою. Українці за кордоном потребують українських книжок. Публічна бібліотека імені Лесі Українки із власного обмінно-резервного фонду уже відібрала понад 1,5 тис. книжок, звернулася до видавців, авторів та читачів, які пожертвували книжки зі своїх запасів та власних бібліотек ще понад 500 книжок. Частина зібраних книжок за допомоги волонтерів уже надійшла до бібліотек і навчальних центрів міста Праги та його передмістя, до Кракова та Зеленої Гури у Польщу.

Наразі бібліотека працює над придбанням комплектів підручників та готує до відправки у Чехію дитячі книжки шрифтом Брайля. Ми постійно отримуємо звернення з інших країн про потребу в книжках: на сьогодні ще є актуальним звернення із Валенсії (Іспанія), з Польщі (треба українські книжки для дітей), з Бухареста (Румунія), з Італії (треба українські книжки для дітей).

Вся інформація на сторінці бібліотеки у Фейсбуці під хештегом #книжки_вслід.

Зібрані і відправлені в Чехію українські книжки уже на полицях і доступні студентам.

Українські книжки у Слов’янській бібліотеці при Національній бібліотеці Чеської Республіки. Українська література поширюється світом. Вдячні!!!

ЗАПРОШУЄМО УСІХ ДОЛУЧИТИСЯ ДО АКЦІЇ “КНИЖКИ ВСЛІД”!
Ми щиро вдячні усім, хто вже долучився до цієї важливої ініціативи:
Видавництво Ліра-К, Анетта Антоненко, Лана Перлулайнен, Ольга Яковенко, Александра Вахрушева, ЦБС Деснянського району м.Києва, Валентина Бутенко з Харкова, Ириша Шева, Ігор Степурін, Ганна Мороз, Braille Studio / Студія друку шрифтом Брайля. Величезну роботу проводять Юлія Ломачук з відділом бібліотеки, який займається комплектуванням літератури.
Сподіваємося, перелік небайдужих розшириться.