Проєкт «Бібліотека+Театр»

Проєкт «Бібліотека+Театр» передбачає надання бібліотекою послуг з організації та проведення показів вистав за творами української та світової драматургії з метою наближення літератури в театральному форматі до користувачів, популяризацію театрального мистецтва, розвитку глядацької і читацької культури, підтвердження статусу бібліотеки як привабливого «третього місця».

Проведення театральних постановок у бібліотеці сприяє покращанню асортименту та якості послуг бібліотеки, підвищенню ефективності використання ресурсів відділу літератури з питань мистецтв, залученню нових користувачів та додаткових фінансових ресурсів.

Театральний майданчик бібліотеки – для підтримки і творчого зростання молодих перспективних режисерів і починаючих акторів, сприяння пошуку ними нових форм розвитку та  удосконалення молодіжного театрального руху.

26 березня 2017 року у Київському драмтеатрі на Подолі відбулася урочиста церемонія вручення найстарішої в Україні професійної театральної премії “Київська пектораль” за підсумками 2017 року. Серед нагороджених – Публічна бібліотека імені Лесі Українки для дорослих міста Києва, яку відзначено спеціальною премією за підтримку та розвиток театрального мистецтва.

До вистав бібліотекою готуються виставки літератури під загальною назвою «Прочитай виставу», з якою кожен глядач може ознайомитися перед початком вистави.

Від вересня 2018 і до червня 2021 року відбулося 209 показів вистав, які відвідало понад 7 тисяч киян.

Будинок Ностальгія. Музично-поетична вистава з тіньовими проекціями

 

 

 

 

 

  

РЕПЕРТУАР

«ВІСЛЮК ПОВИНЕН БУТИ ХУДИМ»

за повістю Сергія Довлатова

Дійові особи та виконавці:

Джон Сміт – Олександр Сугак

Надя – Ганна Михайличенко

Вовк та інші – Костянтин Темляк

Режисер та музичний оформлювач – Валерія Федотова.

Тривалість вистави – 1год 15 хвилин, без антракту, російською мовою.

«ЧУДИКИ»

за оповіданнями Василя Шукшина

Дійові особи та виконавці:

Єрмолай, Старий – Євген Ковирзанов

Стьопка, Володимир Семенович, Максим – Олександр Сугак

Север’ян – Констянтин Темляк

Славка, Єгор Север’янович, Поп – Роман Щербак

Сергій Безмєнов, Степан – Олег Коркушко

Міліціонер, Васька – Констянтин Стоянчев

Клара – Анастасія Андрієнко

Мати – Анастасія Зюркалова

Нюрка, Елла – Дар’я Якушева

Вєрка – Олександра Епштейн

Люда – Олександра Мартакова

Дівчина – Олександра Епштейн

Валя – Олександра Сизоненко

Режисери – Софія Письман та Сергій Сипливий.

Тривалість вистави – 1год 40 хвилин, російською мовою, без антракту.

«ЯКОСЬ ВОНО БУДЕ…»

за творами Остапа Вишні

Дійові особи та виконавці:

Викладач – Олександр Сугак

Студенти:

– Олександра Епштейн

– Олександра Сизоненко

– Олександра Мартакова

– Дар’я Якушева

– Костянтин Стоянчев

– Євген Ковирзанов

– Костянтин Темляк

– Роман Щербак

Режисер – Ігор Славинський

Музичне рішення – Катерина Тижнова.

Хореографія – Анастасія Андрієнко.

Тривалість вистави – 1год 20 хвилин, без антракту, українською мовою.

«АНТІГОНА»

Жан Ануй

Дійові особи та виконавці:

Антігона – Анастасія Зюркалова

Ісмена – Яна Коверник

Креон – Євген Ковирзанов

Гемон – Олег Коркушко

Годувальниця – Олександра Мартакова

Будус – Олександр Сугак

Дюран – Констянтин Стоянчев

Жона – Роман Щербак

від автора – Костянтин Темляк

Режисер – Ігор Славинський

Музичне оформлення – Катерина Тижнова.

Хореографія – Анастасія Андрієнко

Тривалість вистави – 1год 30 хвилин, без антракту, російською мовою.

«ТАРГАНИЩЕ»

Казка для дітей та дорослих за твором Корнія Чуковського

Дійові особи та виконавці:

Євген Ковирзанов

Олександр Сугак

Костянтин Темляк

Роман Щербак

Костянтин Стоянчев

Анастасія Андрієнко

Анастасія Зюркалова

Дар’я Якушева

Олександра Епштейн

Олександра Мартакова

Олександра Сизоненко

Ганна Михайличенко

Кирило Сірченко

Режисер – Костянтин Темляк.

Тривалість вистави – 1год 15 хвилин, без антракту, російською мовою.

«SOS. ВРЯТУЙТЕ НАШІ ДУШІ»

За п’єсою Костянтина Симонова «Четвертий»

Дійові особи та виконавці:

Він – Костянтин Темляк

Другий пілот – Микола Ластовка

Штурман – Євген Ковирзанов

Дік – Олександр Сугак

Тедді Франк- Владислав Демиденко

Бен Кроу – Ілля Шаповал

Кет – Дарина Якушева

Бетсі – Анастасія Зюркалова

Чарльз Говард – Костянтин Стоянчев

Вандеккер – Роман Щербак

Бонар – Олег Коркушко

Гвіччарді – Станіслав Мельник

Джек Віллер –Костянтин  Анік’єв/Олексій Маслов

Режисер – Микола Рушковський.

Музичне оформлення – Катерина Тижнова

Тривалість вистави – 1год 20 хвилин, без антракту, російською мовою.

«СТАРИЙ І МОРЕ»

Пластично-драматична вистава за твором Е. Хемінгуея

Ролі та виконавці:

Старий – Костянтин Темляк

Хлопчик – Валерій Філіпенко

Творці – Анастасія Зюркалова, Ганна Михайличенко,

Костянтин Стоянчев, Олександр Сугак.

Режисер – Анастасія Андрієнко.
Тривалість вистави -1год 20 хвилин, без антракту.

ТЕАТРАЛЬНА МАЙСТЕРНЯ

Рушковський Микола Миколайович

Народний артист України,

актор Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки,

викладач майстерності актора та художній керівник акторського курсу в Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, один із засновників театральної премії «Київська пектораль», Нового драматичного театру на Печерську, театру «Сузір’я» та нашої Театральної Майстерні.

 Член Національної спілки театральних діячів України.

Лауреат Державної премії України ім. Тараса Шевченка,

Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст. (2015 р.) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм,

Орденом «За заслуги» III ст. (2000 р.) — за вагомий особистий внесок у розвиток українського театрального мистецтва, високий професіоналізм.

 

Славинський Ігор Миколайович

Заслужений артист України,

актор та режисер театру на Подолі,

викладач режисури та майстерності актора в Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого,

випускник третього набору акторського курсу М. М. Рушковського.

Двічі лауреат теле-кінофоруму країн СНД у Ялті за авторську програму «День варення»,

Лауреат Всеукраїнського телевізійного конкурсу на найкращу програму для дітей «Кришталеві джерела» («Вечірня казка»),

Лауреат «Київської пекторалі» — за найкращу камерну виставу  «Парнас дибом» (2003 р.), як найкращий режисер, та за найкращі вистави «Мертві душі» та «Люксембурзький сад» (обидві 2010 р.), Того ж року за ці вистави отримав театральну премію ім. Амвросія Бучми.

Був номінований премією «За найкращу дитячу програму» Всеукраїнського телевізійного конкурсу «Золота ера».

Лауреат міжнародних театральних фестивалів у Білорусі, Греції, Римі, Фінляндії, Единбурзі, Кардиффі, Каїрі, на Кіпрі. Лауреат українських театральних фестивалів «Мельпомена Таврії» у Херсоні , «Кримський ковчег» у Симферополі, тричі «Золотий Лев» у Львові.

 

Кудрявцева Наталя Борисівна

Заслужена артистка України,

актриса Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки,

викладач майстерності актора в Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого,

випускниця другого набору акторського курсу М. М. Рушковського.

 

Письман Софія Миколаївна

провідна актриса Київського драматичного театру на Подолі,

лауреат театральної премії «Київська пектораль» за кращу жіночу роль другого плану (2010 р., «Мертві душі», роль – Коробочка),

викладач сценічної мови в Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

 

Сипливий Сергій Георгійович

провідний актор Київського драматичного театру на Подолі,

викладач сценічної мови в Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого,

випускник шостого набору акторського курсу М. М. Рушковського.

 

Тижнова Катерина Владиславівна

репетитор з вокалу та концертмейстер Молодого театру, музичний оформлювач, режисер,

лауреат театральної премії «Київська пектораль» за краще музичне оформлення вистави «Жінка у пісках» (2004 р.).

нагороджена премією Амвросія Бучми у 2009 р., 

Лауреат театральних фестивалів «Мельпомена Таврії» (Херсон), «Кримський ковчег» (Симферополь), «Актори Європи» (Македонія).


З питань та пропозицій співпраці звертайтеся по телефону:  

044 278-70-03 – завідувач відділу літератури з питань мистецтв Криворучко Леонід Семенович;
044 486-50-03 – директор бібліотеки Романюк Ольга Іванівна.