Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Презентація книги “Патріарх Володимир, або спогади про батька”

28.07.2021 15:00 - 16:00

28 липня о 15:00 в приміщенні Публічної бібліотеки імені Лесі Українки відбудеться презентація книги Тараса Романюка “Патріарх Володимир, або спогади про батька”.

Цей документальний нарис опубліковано у 2020 році у видавництві «Духовна вісь». Про нелегкий, тернистий життєвий і духовний шлях Володимира Романюка у книзі розповідає його син Тарас, який разом із батьком переживав етапи його власної «хресної дороги».

На презентації будуть присутні директор видавництва «Духовна вісь», поетеса та громадська активістка Тетяна Домашенко; протоієрей Дмитро Каран, священник Покровської церкви на Подолі, у якій найчастіше служив Патріарх Володимир та потім його син отець Тарас Романюк; ініціатор видання книги Богдан Яремчишин; релігієзнавець, доктор мистецтвознавства та доктор богослов’я, науковець Дмитро Степовик, який був знайомий з Володимиром Романюком.

Володимир (уроджений Василь) Романюк у молодості був учасником національно-визвольної боротьби, вперше отримав термін у 19 років — за зв’язок з ОУН.

1946 році, ще перебуваючи в ув’язненні отримав другий вирок за «антисовєцьку агітацію і пропаганду» і був відправлений у заслання до Магаданської області. У 1959 році народився Тарас, єдиний син Патріарха, з чиїми спогадами ми й маємо змогу познайомитися у книзі.

Був одним із засновників УПЦ Київського патріархату, яка утворилася у 1992 році. У 1993 року був обраний Патріахом Київським і всієї Руси-України.

Життя Володимира Романюка сповнене трагедій та напруги, що спричинило тривалі серцеві хвороби (7 років він провів у лікарнях). Це була жорстока плата за те, що він уболівав за долю України та національної церкви.

У 2006 році Патріарх посмертно нагороджений Орденом «За мужність» I ступеня.

Зустріч відбудеться за адресою: Київ, вул. Тургенєвська, 83-85, зал медіаресурсів.

 

Деталі

Дата:
28.07.2021
Час:
15:00 - 16:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest