Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

“Анатолій Кузнєцов. Роман-документ «Бабин Яр”. Прямий етер

27 Вересня 11:00 - 12:00

29-30 вересня 1941 року – впродовж двох днів – на околиці Києва було вбито майже 34 тисячі київських євреїв. Приблизно стільки, скільки нині живе людей, наприклад, у Боярці – місті на Київщині. Цього року Україна вшановує пам’ять жертв Бабиного Яру. 27 вересня об 11:00 відбудеться прямий етер, присвячений Анатолію Кузнєцову та його роману «Бабин Яр». Розповідь вестиме художник та письменник Анатолій Горовий.

Книга-документ «Бабин Яр» стала найголовнішою в житті Анатолія Кузнєцова й водночас — найвідомішою в ХХ столітті книгою про Київ. Її видали у понад 40 країнах світу.

Твір виявився масштабним: то була хроніка життя окупаційного Києва, яким його колись побачив 12-річний хлопчик Толя Кузнєцов. Він розповів про знищення Хрещатика у вересні 1941, яке здійснили не німці, а енкаведисти. Про підрив Успенського собору в Лаврі. Про те, що більшість киян раділа втечі радянської влади. Кузнєцов першим про це написав, а тому викликав значний резонанс. Так життя в окупації ще ніхто не подавав.

Автор простежив, як по війні радянська влада «прикривала» злочин нацистів у Бабиному Яру. Замість поставити на місці загибелі десятків чи сотень тисяч людей пам’ятник, почали будувати на кістках містечко атракціонів. Так у книзі з’явилася розповідь про Куренівську трагедію 1961 року.

У книзі «Бабин Яр» між рядків читається: комуністи майже нічим не відрізняються від нацистів.

А що Ви думаєте з цього приводу? Усі свої думки Ви зможете викласти в коментарях до прямого етеру. Запрошуємо!

 

Деталі

Дата:
27 Вересня
Час:
11:00 - 12:00
Website:
https://www.facebook.com/LUkLibrary

Організатор

Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ

Місце проведення

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Тургенєвська, 83-85
Київ,
+ Google Map

Pin It on Pinterest