- Ця подія пройшла
Rún folk band: розмова про кельтську музику та її історію
6 Квітня 19:00 - 20:00
Київський фолк-гурт «Rún» («Рун» у перекладі з гельської – загадка, таємниця) вивчає та виконує традиційну музику народів кельтського походження в її сучасному звучанні і є провідним представником стилю Contemporary Celtic в Україні. У репертуарі гурту – оригінальні обробки ірландських, шотландських, скандинавських, французьких, українських, та інших традиційних мелодій, а також – авторські композиції.
Колектив заснований у 2002 році. Відтоді гурт брав участь у численних фестивалях (“Країна мрій”, «Шешори», “Трипільське коло”, “Ніч у Луцькому замку”, “Terra Heroica”, “Celtycki Gotyk”, “Yule Nevertep” та ін.), співпрацював з відомими колективами та виконавцями (зокрема, слід згадати програми Будинку звукозапису Українського радіо – “Скрипковий всесвіт” та Концерт пам’яті В.Симоненка, на якому колектив виступав спільно зі співачкою Іларією, серію ефірів “Двірники” – у співпраці з сопілкарем Олесем Журавчаком, та ін.). У творчому доробку гурту – три студійні альбоми. Музика колективу органічно вписується в різні формати виступів: він природно виглядає у клубах, пабах, камерних та великих залах, а також на відкритих концертних майданчиках. Окрім Будинку звукозапису Українського радіо, концерти гурту у академічному форматі проходили також у Центральному Будинку Офіцерів ЗСУ, Будинку Актора, Музичному просторі MK, Житомирській філармонії. Колектив та окремі його учасники багато гастролювали по Україні та поза її межами, відвідували міжнародні фестивалі та майстер-класи. Музика гурту звучала у радіо-ефірах в Україні, Європі, США, використовувалася у якості саунд-треку до документального фільму, і навіть ставала предметом музикознавчих досліджень. Протягом повномасштабної війни гурт брав участь у численних доброчинних заходах та концертах на підтримку ЗСУ.
На даний час до складу гурту входять три музиканти-мультиінструменталісти:
Микола Іванов (альт, скрипка, мандоліна, гайта);
Андрій Яковенко (флейти, мандоліна, бузукі, перкусія);
Сергій Каденко (гітари, клавішні).
Музичний стиль Contemporary Celtic, попри свою назву, охоплює не тільки країни та регіони, де мешкають народи кельтського походження. Фестивалі кельтської музики та танців проходять по всьому світу (на Британських Островах, у США, Канаді, Японії, Франції, Німеччині, Чехії, Польщі, та Україні). Кельтський мелос активно використовували у своїй творчості всесвітньо відомі виконавці (Led Zeppelin, AC/DC, Celine Dion та багато інших) та автори музики до відомих кінострічок. Відтак, стиль Contemporary Celtic давно став світовим культурним надбанням.
6 квітня відбудеться лекція-концерт, під час якої слухачі зможуть разом із музикантами відслідкувати шлях становлення стилю Contemporary Celtic. Учасники гурту розповідатимуть про основні риси, притаманні ірландській, шотландській, бретонській та галісійській музиці; традиційні інструменти та прийоми гри; особливості виконання кельтської музики у сучасному звучанні; несподівані впливи кельтського мелосу; його поєднання з різними музичними стилями та багато іншого. Свою розповідь вони ілюструватимуть відповідним музичним матеріалом.
Захід 6 квітня – чудова нагода відкрити для себе (вчергове чи вперше) самобутній музичний стиль, а також інформаційно та емоційно перезавантажитися.
Вхід – вільний, за реєстрацією.