[bvi]
Loading події

« Всі події

  • Ця подія пройшла

Мистецька онлайн-лекція “Творче життя Юрія Іллєнка”

01.02.2021 11:00 - 12:00

1 лютого відбудеться мистецька онлайн-лекція під проводом Анатолія Горового — мистецтвознавця, художника та письменника. Модеруватиме лекцію Богдана Гайворонська.

Розмова буде присвячена постаті Юрія Іллєнка — українського кінооператора, кінорежисера та сценариста. Серед найвідоміших фільмів Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу». Один із представників хвилі «українського поетичного кіно». Працював оператором фільму «Тіні забутих предків». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України.

Все своє творче життя Іллєнко перебував у стані ідеологічної війни з радянською владою. У різні роки були заборонені майже всі проекти Іллєнка на стадії сценарію. Секретар ЦК з ідеології Маланчук, відомий українофоб, заборонив перший варіант сценарію про Мазепу зі словами: «Якщо Іллєнко не хоче, щоб з ним трапилось те, що трапилось з Мазепою після Полтави, то хай закопає свій сценарій в себе на городі!» Був заборонений навіть сценарій фільму для дітей, комедії (за жанровими ознаками) про ліквідацію бандитами Запорізької Січі. Всього Юрій Іллєнко написав 42 сценарії, але лише сім з них стали фільмами.

Для режисера епопея перманентних заборон закінчилась першим інфарктом на худраді студії Довженка. На XXV з’їзді КПУ тов. Щербицький з гордістю доповів делегатам: «Имею честь доложить делегатам съезда, что с так называемым „поэтическим кино Украины“ наконец покончено». Одним з представників поетичного кіно був і Юрій Іллєнко. Після такої заяви Іллєнко перебирається до Москви і починає на Мосфільмі на експериментальній студії Григорія Чухрая фільм про Катерину Білокур «Очі землі». Новопризначений міністр кіно України Василь Большак вимагає переводу постановки на студію Довженка і через місяць ліквідовує проект на вимогу ЦК КПУ.

Незважаючи на складні перипетії життя Іллєнко зміг залишити серйозний кінематографічний спадок та вплинути не лише на українське, а й на світове кіно. Дивіться прямий етер, щоб познайомитися з життям і творчістю видатного українського кінорежисера.

Деталі

Дата:
01.02.2021
Час
11:00 - 12:00

Місце

Публічна бібліотека імені Лесі Українки
вул. Олександра Кониського, 83-85
Київ, 04053
+ Google Map
Телефон
+38 (044) 482-13-34
View Місце Website

Pin It on Pinterest