Книжкова виставка “Нові надходження”

Коли Ви останній раз брали до рук нову книгу? Це-неймовірні відчуття! Ми пропонуємо згадати їх і завітати до відділу краєзнавчої літератури та бібліографії Публічної бібліотеки імені Лесі Українки, щоб ознайомитись з новими надходженнями. Тепер в нашому фонді є Повне академічне зібрання творів Лесі Українки у 14-ти томах. До нього увійшли, крім всіх знайдених на сьогодні текстів письменниці, ще й матеріали та фрагменти творів, вилучених цензурою в попередніх виданнях:

Українка, Леся, Повне академічне зібрання творів : у 14 т. / Леся Українка ;

[ред. Т. Левчук ; передм. Е. Соловей ; упоряд., комент. С. Кочерга, О. Вісіч, Р. Тхорук] ; Волинський національний університет імені Лесі Українки. – Луцьк :

Волинський національний університет імені Лесі Українки, 2021. – 510 с. : іл., портр.

Серед новинок також хочемо відмітити чудову книгу А. Г. Диби, написану у співавторстві з О. Шалагіновою про життя і діяльність улюбленої сестри Лесі Українки – Ольги Косач-Кривнюк. Книга містить цікаві документи, фото родини Косачів тощо.

Диба, А. Г. Найкраща лілея з родинного саду Косачів / Алла Диба,

Олександра Шалагінова. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 256 с. : фотоіл., портр.

Цікавим є наступне видання:

Брюховецька, Л. Талант і гра. Українські актори театру і кіно / Лариса Брюховецька, Вікторія Котенок. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 400 с. : фотоіл.

До книги увійшли творчі портрети 28-ми українських акторів театру і кіно, які з’явились в результаті спілкування та бесід з ними і нині стали важливими документами.

Не могли ми обійти увагою книгу, в якій представлені творчі портрети відомих українських акторів та режисерів авторства Остапа Вишні, його статті та рецензії, присвячені театру.

Остап Вишня. Театр – це велике знаряддя / упоряд. текстів та передм. Сергія Гальченка ; Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Національної академії наук України. – Київ :

Саміт-книга, 2020. – 448 с. : портр.

У червні ми будемо згадувати і поминати всіх загиблих у День скорботи і вшанування пам’яті жертв Війни в Україні. У зв’язку з цією датою не можемо не відзначити книгу, яка висвітлює аспекти життя киян у часи воєнного лихоліття. Це наступна нова книжка:

Боровик, М. А. Друга світова війна та нацистська окупація у спогадах киян / Микола Боровик, Наталія Дробкова, Тетяна Пастушенко ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка [та ін.]. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 344 с., 8 с. фотоіл.

З усіма цікавими книжними новинками можна ознайомитись у відділі краєзнавчої літератури та бібліографії за адресою: вул. Володимира Винниченка, 16. До зустрічей!