Глобальні зміни клімату – болюча проблема для всього світу. Тож запобігання кліматичній кризі та адаптація до неї нині стали пріоритетом внутрішньої та зовнішньої політик багатьох країн, адже визначають долю і умови життя наступних поколінь.
Основною причиною зміни клімату є збільшення концентрації парникових газів, що утворюються внаслідок використання викопного палива та неефективного споживання виробленої енергії. Тому зменшення викидів парникових газів – один із головних напрямів у запобіганні зміні клімату.
2021 року Україна зробила важливий крок для скорочення викидів парникових газів – схвалила оновлений Національно визначений внесок до Паризької угоди. Тоді ми зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 65% від рівня 1990 року.
Однак розпочата широкомасштабна військова агресія росії проти України призвела до нових викликів. Адже з’явилися нові джерела викидів парникових газів, яких би не було у мирний час.
Що таке зміна клімату? Зміна клімату означає коливання глобальних температур та погодних явищ, що виникає з часом. Клімату властиво змінюватися, однак зараз зміна клімату відбувається внаслідок глобального потепління, яке переважно викликане діяльністю людини, через яку змінюється склад атмосфери.
Пропонуємо вашій увазі бібліографічний список літератури «Зміна клімату: причини, наслідки та рішення для протидії». Список містить матеріали про основні причини зміни клімату (глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті), про їх наслідки для людства, про добровільні заходи та поради щодо протидії змінам клімату та їх наслідками.
Знайти додаткову літературу до Дня зміни клімату ви можете у нашому електронному каталозі та замовити у Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки або бібліотеках міста Києва.