Для досягнення особистих і професійних цілей людині необхідно в повній мірі реалізувати свій потенціал, тобто використати максимально свої здібності, знання і навички. Для реалізації власного потенціалу важливо вміти правильно визначати пріоритети, ставити перед собою мету й планувати діяльність – це допомагає зосередитися на важливих завданнях і визначити кроки для їх виконання. Для досягнення успіху необхідний розвиток певних якостей. Велике значення мають відкритість людини до нового, розуміння своїх сильних і слабких сторін (щоб краще використовувати свої переваги та працювати над усуненням обмежень). Стресостійкість дає змогу не відступати перед труднощами, важливими є готовність адаптуватися до змін і прагнути до саморозвитку. Саморозвиток полягає у постійному вдосконаленні своїх навичок, знань і характеру. Це допомагає розширенню світогляду, професійному зростанню, покращенню взаємовідносин з іншими людьми. Саморозвиток допомагає краще розуміти себе й інших, забезпечує більшу впевненість у собі. Цей процес допомагає адаптуватися до нових викликів, змінювати погляди на світ, здобувати нові практичні навички. Саморозвиток сприяє виробленню здорового життєвого стилю та збереженню психологічного благополуччя й активності розуму, що особливо важливо в епоху постійних змін та інформаційного перенасичення. Пропонуємо підбірку книг на тему саморозвитку, які дають підказку, як стати більш збалансованою, компетентною та більш задоволеною собою людиною, готовою до подолання життєвих викликів. Самовдосконалення – це індивідуальний шлях, який вимагає цілеспрямованості та невпинної праці, але він може принести величезне задоволення й успіх. Бажаємо вам удачі в реалізації свого потенціалу та в усіх ваших зусиллях.
- Диспенза Д. Розвивай свій мозок. Наука про зміну мозку / Джо Диспенза ; передм. Аміта Госвамі ; пер. з англ. Ірини Павленко. – Київ : BookChef : [Форс Україна], 2019. – 656 с. : іл.
Сучасна нейробіологія відкидає думку, яка панувала ще донедавна, про те, що людина народжується з обмеженим числом нейронів, а пошкоджені нервові клітини не відновлюються. Виявляється, наш мозок змінюється протягом усього життя, ми можемо обирати з безлічі квантових можливостей, змінювати свої нейронні мережі, створюючи нові стани буття. Книга доктора Джо Диспензи, професора нейрохімії та нейробіології, допоможе використати цю можливість вибору та змінитися. Вона розповідає про те, як об’єднати свої думки та емоції, змінити свою емоційну поведінку, пропонує програму з налаштування мозку, тіла і життя. У книзі ви знайдете зразки мисленнєвих тренувань через медитацію й поради, як користатися свідомим розумом разом із підсвідомим, як позбутися емоційної залежності, як контролювати свій мозок. Усе це допоможе розвинути емоційний інтелект, реалізувати власний потенціал.
- Іставей Р. Як запам’ятовувати (майже) все і завжди. Приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті / Роб Іставей ; [пер. з англ. І. Віннічук]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 176 с. : іл.
Книги Роба Іставея, письменника, спікера, консультанта, колишнього керівника Математичної асоціації Великої Британії, стали бестселерами й справжньою сенсацією. Вони допомогли мільйонам людей у всьому світі розвинути свої вроджені здібності та набути бажаних навичок. Книга «Як запам’ятовувати все і завжди» складається з трьох розділів. Перша частина розповідає про різноманітні способи запам’ятовування і дає поради, як використовувати свій мозок максимально ефективно. З другої частини ви дізнаєтеся, що з’ясували вчені про роботу мозку і пам’ять. А третя частина містить 50 веселих і дуже простих технік запам’ятовування, завдяки яким ви зможете викликати зі своєї пам’яті будь-які корисні факти й інформацію, вразивши друзів. Книга розповідає дивовижні реальні історії про пам’ять. Вона відповідає на питання: «Що таке пам’ять?», «Як вона працює?», «Чи наділені пам’яттю тварини?», «Чи можливо запам’ятовувати все?», а також пропонує виконати захопливі завдання і провести не менш захопливі експерименти.
- Міхалко М. 21 спосіб мислити креативно / Майкл Міхалко ; [пер. з англ. Тараса Бойка]. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 397 с. : іл.
Пошуку шляхів успішної самореалізації та розширенню можливостей сприяє креативність, яка є важливою складовою діяльності в усіх сферах життя, від мистецтва та дизайну до наукових досліджень та бізнесу. Уява, адаптивність та відкритість до нового допомагають генерувати нові та оригінальні ідеї, концепції та знаходити нестандартні способи вирішення проблем. Ця книга може змінити розуміння власної креативності, показати безкінечність нових можливостей, навчити генерувати ідеї зі своєї волі, знаходити нові способи заробляння грошей, переробляти й видозмінювати ідеї, дивитися на проблеми як на нові можливості, діяти продуктивніше, бути «генератором ідей». З метою унаочнення різних методик автор використовує малюнки, загадки, схеми, приклади з життя. Кожний розділ розпочинається цитатою з написаної 2400 років тому книги «Мистецтво війни» легендарного китайського воєнного теоретика і полководця Сунь-цзи, яка стала класичним посібником для підприємців Японії, засади якого й досі застосовують на практиці лідери бізнесу від Токіо до Волл-Стріту.
- Будзан Б. П. Люди в пам’яті серця : науково-публіцистичні есеї / Богдан Будзан. – Київ : ТОВ “Юрка Любченка”, 2022. – 248 с. : портр.
Для тих, хто прагне не зупинятися в своєму зростанні й досягати успіху, безсумнівно буде цікавою й корисною книга Богдана Будзана, відомого вченого, громадського діяча, фахівця з саморозвитку й самореалізації сучасної людини. Автор розповідає про людей, які надихали й ділилися з ним своєю мудрістю, починаючи від дитячих років до періоду навчання в престижних навчальних закладах (Київському політехнічному інституті, Лондонській та Гарвардській школах бізнесу, Альбертському університеті в Канаді). Під час роботи в Інституті Патона, Міжнародному фонді «Відродження», Міжнародному інституті менеджменту та консультативної й коучингової діяльності в десятках навчальних закладів і бізнес-компаній України та за кордоном Богдан Будзан збагачувався знаннями й досвідом завдяки взаємодії з тисячами людей. Бажаючи бути чесним і отримати довіру читачів, автор книги «Люди в пам’яті серця» не уникає розповідей і про незручні ситуації, в які потрапляв. В. Василенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, так відгукується про цю книгу: « «Люди в пам’яті серця» – гранично щира й філософськи глибока автобіографічна книга-сповідь, що здатна стати світоглядним «тригером» та мудрим життєвим дороговказом для вдумливих і зорієнтованих на саморозвиток читачів. Ця книга – яскравий україноцентричний літопис про безцінний досвід безпосередньої й «віртуальної» комунікації та взаємодії зі знаковими для автора постатями, зі звитяжцями й праведниками України, Учителями світу. Низка есеїв про «розкіш людського спілкування» в інтерпретації Богдана Будзана надихатиме читачів на стезі до особистісних вершин».
- Гоулстон М. Не заважай собі жити. Як впоратися зі страхом, образою, почуттям провини, прокрастинацією і іншими проявами саморуйнівної поведінки : [пер. з англ.] / Марк Гоулстон, Філіп Голдберг. – Київ : Сварог, 2021. – 189 с.
Саморуйнівна поведінка часто стає перешкодою в реалізації надій, планів та мрій людини, що в майбутньому приводить до розчарування через втрачені можливості, через неотримане задоволення своїми досягненнями та життям. Для усунення цієї перешкоди важливо визначити власні моделі самосаботажу і відмовитися від усіх форм його прояву. Гнів, страх, прокрастинація, одержимість і компульсивна поведінка, емоційна залежність та інше – автори цієї книжки дають поради, як боротися із 40 проявами саморуйнівної поведінки. Цю книгу можна використовувати в якості довідкового посібника, коли в житті виникають складні ситуації, що вимагають для свого розв’язання зміни конкретної моделі поведінки. Один з авторів книги, Марк Гоулстон, доктор медицини, – коуч для управлінців і оратор міжнародного класу, сертифікований психіатр, колишній професор психіатрії Каліфорнійського університету і тренер ФБР з переговорів із заручниками, автор семи книг і численних публікацій, гість подкастів по всьому світу. Філіп Голдберг – автор і співавтор більш ніж двадцяти книг. У передмові до видання «Не заважай собі жити» Марк Гоулстон зазначає: «Ця книга дасть вам натхнення, знання і навички для того, щоб перестати шкодити собі. Однак, треба сказати, ніщо з цього не зробить потрібного ефекту, якщо ви не маєте наміру змінюватися. …Отже, закликаю вас зберігати твердість у намірі змінитися. Читаючи книгу і оцінюючи свої вчинки, сміливо дивіться правді в очі. …Чесність укупі з інформацією та порадами з розділів книги неодмінно додадуть вам впевненості й мудрості, що дозволить залишити деструктивну поведінку в минулому і рішуче рухатися вперед до приємного і захоплюючого майбутнього. Коротше кажучи, замість того, щоб бути собі найлютішим ворогом, ви станете своїм кращим другом».