Марія КАТАЄВА
У 2021 році Київ та Лейпциг святкують 60 річницю підписання Угоди про побратимство.
У Лейпцигу стартували Дні Києва, а Дні Лейпцигу в українській столиці відзначатимуть наприкінці травня 2022 року.
Мер Києва Віталій Кличко разом із мером Лейпцига Буркхардом Юнгом відкрили Дні Києва в Лейпцигу.
Розпочали святкування з відкриття фотовиставки «Демократія київських вулиць».
«Буркхард Юнг – мій двічі колега: мер міста і очолює Асоціацію міст Німеччини, – зазначив Віталій Кличко. Дні Києва відкрили фотовиставкою про повсякденне життя української столиці. На неї прийшло і багато українців, що мешкають у Лейпцигу».
«Ми вдячні нашим німецьким партнерам і друзям за співпрацю, за підтримку і допомогу. Київ переймає найкращий досвід Лейпцига в муніципальному управлінні, впровадженні стандартів європейської демократії і реформ. Зокрема, це стосується розвитку системи смарт-сіті, втілення принципів первинної демократії, економічної та культурної співпраці», – підкреслив Віталій Кличко.
Буркхард Юнг зазначив, що Київ – європейське місто, і партнерство Лейпцига та Києва – це співпраця двох європейських міст.
«Ми прагнемо і будемо розвивати цю співпрацю – в економіці, місцевому самоврядуванні, у культурних і спортивних проєктах, туризмі», – сказав мер Лейпцига.
Віталій Кличко і Буркхард Юнг обговорили і питання децентралізації влади, і розвитку місцевого самоврядування. Буркхард Юнг наголосив на важливості розвитку місцевого самоврядування і широких повноважень місцевих громад, бо це і є ознакою демократичного шляху розвитку держави. Про втілення реформи децентралізації Віталій Кличко говорив у Лейпцигу і зі спецпосланником уряду Німеччини з питань децентралізації – колишнім прем’єр-міністром Саксонії Георгом Мільбрадтом.
Віталій Кличко виступив з промовою про демократію з нагоди річниці початку мирної революції 1989 року в НДР. Спікером на цей щорічний захід Віталія Кличка обрало журі німецького «Фонду мирної революції».
У травні у столиці показували фотовиставку «Міста-побратими Київ – Лейпциг», що демонструвала багаторічну плідну працю, яка трансформувалась у проєкт співробітництва міст-побратимів Київ – Лейпциг.
Процес встановлення побратимських зв’язків між містами був започаткований Всесвітньою федерацією споріднених міст, яка була створена у квітні 1957 року за ініціативи колишніх учасників французького Руху опору. Київ приєднався до руху споріднених міст у 1961 році. Першими побратимами української столиці стали польське місто Краків і фінське Тампере. Наступного року до них приєднався німецький Лейпциг.
Київ має підписані документи про споріднення, дружбу, співробітництво, партнерство з 56 містами світу.
Детальніше за посиланням: https://vechirniy.kyiv.ua/news/57232/
Шановні користувачі!
Пропонуємо вам джерела із зазначеної тематики, що знаходяться в електронному каталозі Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки:
Новикова, О. Український акцент у Лейпцигу / Олена Новикова // Кіно-Театр. – 2004. – № 1. – С. 27.
Leipzig in Farbe : [альбом]. – [Німеччина] : [Б.[в.], [2000?] – 160 с. : іл.