16 лютого зіркою віртуальної студії бібліотеки стала письменниця, лауреат літературної премії ім. Лесі Українки Марія Морозенко. Натхненна й життєлюбна, майстриня слова презентувала важливі віхи творчої діяльності й ознайомила онлайн-аудиторію із своєю історичною поемою «Княгиня Ольга» та прозою для юнацтва «Іван Сірко Великий Характерник», «Іван Сірко Славетний Кошовий», «Я закохалася».
Марія Морозенко — багатовекторна письменниця. Вона не обмежує себе одним жанром чи стилем. Серед її текстів є драми, лірична поезія, казки, поеми, колискові, історична проза. Домінантною у своїй письменницькій діяльності пані Марія вважає саме дитячу літературу. Гостя прямого етеру щиро зізналася, що діти та їхні ще не спотворені помисли дають справжню мотивацію творити. Саме для своєї донечки авторка створила перші казки і колискові пісні, які потім увійшли до збірок.
Ще з дитинства мисткиня має могутній потяг до книг. Під час онлайн-зустрічі вона розповіла епізод з життя про відвідини сільської бібліотеки. Бібліотекар, приймаючи дві-три книги, запитувала, чи дійсно дев’ятирічна Марія прочитала все. Просила переказати зміст книг, іноді не вірячи, що третьокласниця може «ковтати» ті книги, поспішаючи за новими. Тому нині Марія Морозенко з трепетом ставиться і до Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки.
Значний інтерес у письменниці викликає історична епоха Київської Русі. Марія Морозенко збирає матеріали, досліджує біографії особистостей і пише про них художню історію. Квінтесенцією поеми «Княгиня Ольга» є єдність минулого і сучасного. За словами авторки, постать княгині Ольги спонукає нинішні покоління бути свідомими громадянами рідної землі, стояти на сторожі її інтересів. Марія Морозенко схиляється перед мужністю жінки-правительки, що не воювала, а керувала державою.
Нове літературне полотно – поема «Князь Святослав» – стала своєрідним продовженням сюжету про княгиню Ольгу. Письменниця зауважила, що тексти її творів мають не суто подієвий характер – вони відтворюють психологічну драму особистостей, розкривають глибини і мотиви людської психіки.
Про що повість «Я закохалася»? Чи призначена вона лише для підлітків? Дізнайтеся у записі прямої трансляції.