27-11-2015 Напередодні Дня пам’яті жертв Голодоморів, що відзначається щорічно у четверту суботу листопада, в приміщенні Інтернет-центру бібліотеки відкрилася фотодокументальна виставка «Спротив геноциду», присвячена Голодомору-геноциду 1932-1933 років.
Виставка спростовує міф про відсутність опору українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору. Стенди унікальних документів та фотографій, значна частина яких оприлюднюється вперше, розкривають масштаби спротиву, його форми та методи.
26 листопада у бібліотеці відбулася презентація виставки. Відкрив захід поет, письменник, драматург Василь Фольварочний. Учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх українців, заморених голодом.
Заступник начальника управління українського Інституту Національної Пам’яті Сергій Громенко розвінчав міф про те, що українські селяни не противилися більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору; за матеріалами стендової експозиції провів історичний екскурс у ті страшні часи. Геноциду українців передувало 5000 повстань, — розповів пан Сергій, спростовуючи міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам. Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод.
Директор видавничого центру «Просвіта» Василь Клінчак у своєму виступі розповів про внесок видань видавничого центру „Просвіта” у збереження та відновлення національної пам’яті українського народу, зокрема, поширення об’єктивної інформації про трагічні події Голодомору, увічнення пам’яті його жертв.
Директор бібліотеки Людмила Ковальчук презентувала ресурсну базу бібліотеки та її можливості для просвітницької діяльності.
До вашої уваги у вестибюлі бібліотеки та у приміщенні відділу абонемента організовано книжкові виставки, присвячені трагічним подіям Голодомору. Виставки експонуватимуться до 11 грудня.