Війська нацистської Німеччини, що зайняли Київ під час Другої світової війни, використовували урочище Бабин Яр у північно-західній частині столиці як місце масових розстрілів цивільного населення. 29 вересня 1941 року за наказом окупаційної адміністрації усі громадяни єврейської національності були зобов’язані з’явитися до Бабиного Яру. До 30 вересня жертвами розстрілів стала 33 771 особа. Масові вбивства тривали аж до відходу німецької армії з міста. За офіційними даними, у Бабиному Яру розстріляли близько ста тисяч киян, переважно євреїв.
Це знакова трагічна подія, яку неможливо забути.
6 жовтня 2021 року на території національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» у зв’язку з відзначенням роковин трагедії відбудеться офіційна церемонія за участю світових лідерів, діячів єврейських організацій, які вижили під час Голокосту, та українців, котрі рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та отримали звання Праведників народів світу.
Долучаючись до державних заходів відділ краєзнавчої літератури та бібліографії презентує книжково-ілюстративну виставку «Невиплакані сльози Бабиного Яру».
Експозиція присвячена вшануванню пам’яті жертв Бабиного Яру і складається з наукових праць на основі архівних даних, збірників, вибраних творів, публіцистичної та художньої літератури, статей з періодичних видань.
Ознайомитися з виставкою ви зможете з 15 вересня по 15 жовтня 2021 року за адресою: вул. В. Винниченка, 16, м. Київ.
Запрошуємо до перегляду!